مهدی ستیزان

0 217

بهاییان می­گویند: موعود دین اسلام یعنی مهدی علیه السّلام، فردی به نام میرزا علی­محمّد شیرازی (موسوم به باب) بوده که در سال 1260 هجری قمری، ظهور کرده و دین اسلام با ظهور او به پایان رسیده است.

او علاوه بر نسخ آیین اسلام، احکامی جدید برای بشریّت آورده و به ظهور پیامبر بعدی یعنی میرزا حسین­علی نوری (مشهور به بهاء الله) بشارت داده است. 

صرف­نظر از آن که دین اسلام، پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله و سلّم را آخرین پیامبر الاهی می‌داند و ظهور پیامبری پس از ایشان، خلاف آموزه­ های آن است، باید گفت که در تاریخ اسلام، تنها مدّعی مقام مهدویّت، باب نیست و افراد دیگری نیز چنین ادّعایی کرده ­اند. چگونه می­توان به حقانیّت باب در ادّعای خود پی برد؟

از کجا معلوم می­شود که دیگر مدّعیان دروغ­گو بوده ­اند؟ معیار چیست و ملاک کدام است؟ آیا خصوصیّات باب با مشخّصات مهدی موعود مطابقت دارد؟

 کتاب «مهدی ستیزان» ابتدا به­ شرح اجمالی خصوصیّات مهدیِ موردِ ادّعای بهاییان و مختصری از تاریخ زندگانی او می‌پردازد و سپس با بیان مشخّصات مهدی منتظَر در تعالیم دین اسلام، پژوهشی تطبیقی را در این موضوع به خوانندگان خود عرضه می­کند. این کتاب هم­چنین به­ ذکر برخی تعالیم این مدّعی مهدویّت خواهد پرداخت و امکان نزول چنین تعالیمی را از سوی خداوند حکیم بررسی خواهد کرد.

نام کتاب: 
مهدی ستیزان
سال نشر: 
1388
تعداد صفحه: 
97
نام نویسنده: 
مهدی هادیان
ناشر: 
گوی
محل نشر: 
تهران
قطع: 
جیبی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × دو =