سایت پاسخگو

0 437

“بهائی پژوهی” خرسند است به عنوان تنها سایت پژوهشی،علمی و پاسخگو و دوطرفه در عرصه بهائی پژوهی نقش کلیدی در همه حرکت های مربوط به این عرصه داشته ومورد مراجعه و اقتباس و استناد محققان در مقالات و تحقیق ها و مطالب سایت ها و وبلاگ ها بوده است. این مشی به لطف الهی ادامه خواهد داشت ضمن آنکه مطالب و بخش های جدید و متنوعی نیز در راه است…توصیه ما از ابتدا هم به دوستان بهائی این بود که سایت های خود را دوطرفه کنند که از این میان تنها سایت ساغر برای مدتی اقدام به این کار نمود .دوبار توسط خود آنها دچار وقفه شد و اخیرا هم کاملا تعطیل است. امید است این مشی در مورد این سایت یا سایر سایت ها عملی شود.

“پژوهش ” نیز خطاب به مدیر سایت ساغر در تاپیک “نامه یک دوست “نوشته است:

جناب اسپرینگ

با درود وعرض ادب خدمت شما

عرض می کنم اگر راست باشد که سایت شما فیلتر شده من از این بابت متاسفم.

اما دوستان می گویند این بهانه ای بیش نیست. زیرا :

اولا چرا سایت های دیگر شما مثل نیونگاه و اوهام زدائی و …را فیلتر نکرده اند؟!

ثانیا راه اندازی یک سایت جدید برای شما کار مشکلی نبوده و نیست چنانکه وقتی سایت نگاه فیلتر شد ساعتی بعد سایت نیونگاه را راه اندازی نمودید و به کار خود ادامه دادید و هم اکنون هم ده ها سایت و وبلاگ از داخل و خارج کشور را به تبلیغ امر اختصاص داده اید .آیا نمی توانستید نیو ساغر راه اندازی کنید؟!

ثالثا خود شما دوبار سایت ساغر را به بهانه های فنی مدتی تعطیل کردید و قسمت هائی از مطالب قبلی را بر داشتید.از کجامعلوم این بار هم به این بهانه چنین نکرده باشید؟!

 

پس به فرض اینکه سایت ساغر فیلتر شده باشد راه اندازی مجدد آن برای شما دشوار نبوده و نیست. اما چرا این کار را نکردید به نظرم این گزینه ها قابل بر رسی است:

1- این سایت تنها سایت دوطرفه بهائی بود و این دوطرفه بودن برای شما مشکلاتی ایجاد کرده بود که نمی توانستید آن را ادامه دهید و دنبال مفری می گشتید تا از مطالب منتقدانی که با منطق برهان همه مطالب شما را زیر سوال برده بودند خلاص شوید .از طرفی تعطیلی آن هم توسط خود شما یک شکست فاحش تلقی می شد لذا دنبال یک راه حل دیگر بودید و چه بهتر که خودتان سایت را متوقف کنید واین تعطیلی را گردن دیگران بیاندازید تا هم بتوانید گناه آن را به آنان نسبت دهید وهم مظلوم نمائی کنید که با یک تیر دو نشان زده باشید…

 

2- سایت شماواقعا فیلتر شده باشد اما از این فیلتر شدن خوشحال هم باشید که شما را از زحمت یک سایت دوطرفه خلاص کرده باشد و مسئولش هم خود شما نباشید و به دوستانتان بگوئید ما در برابر منتقدانی که به سایت می آمدند و مستندا مطالب شما را زیر سوال می بردند کم نیاوردیم اما آنها ما را فیلتر کردند…

 

3-از اینکه سایت دوطرفه دیگری بعد از تعطیلی سایت راه نیانداختید معلوم می شود محفل ملی (یاران) ایران و مآلا بیت العدل با سایت دوطرفه موافق نبوده و نیست چون برایشان ضرر دارد که نقد های علمی را در منظر همه قرار دهندوتا به حال هم مشی آنها این بوده که فقط سایت یکطرفه راه اندازند که تنها حرف های خودشان را منعکس کند.لذا به مدیر سایت ساغر دستور داده باشند آبرومندانه سایت ساغر را تعطیل کندو مدیر سایت ساغر هم چنین کرده باشد.

 

این گزینه ها یا هر گزینه دیگری در منظر بهائی پژوهان است تا خود قضاوت فرمایند . می شد به رهبران بهائی گفت اگر از تعطیلی ساغر ناراحتند سایت نیونگاه را دوطرفه کنند تا محققان بتوانند آزادانه مطالب خود را در منظر شما و دیگران قرار دهند و در دنیای آزاد کنونی دیالوگ ها آزادباشدو قضاوت بر عهده خوانندگان.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 3 =