حضور پایگاه خبری بهائی پژوهی در نمایشگاه بین المللی کتاب۱۴۰۳ – تهران

0 157

برگزاری بزرگترین رویداد فرهنگی کشور

سی‌وپنجمین دوره نمایشگاه کتاب تهران (1403)، در دو قالب نمایشگاه مجازی و فیزیکی و با تکرار تجربه حضور ناشران و باشعار «بخوانیم و بسازیم» برگزار می‌شود.

باردیگر توفیق حضور در جمع گسترده علاقمندان به کتاب ومطالعه در نمایشگاه بین المللی کتاب در محل مصلای بزرگ تهران فراهم گردید.

غرفه پایگاه خبری بهائی پژوهی : ورودی شماره 18 شبستان – راهرو 7 – غرفه 147

غرفه انتشارات گوی : ورودی شمالی شبستان – راهرو 20 – غرفه470

ناشران مجازند کتاب‌های منتشر شده از سال ۱۳۹۹ به بعد را در نمایشگاه کتاب تهران عرضه کنند.

زمان برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب ۱۴۰۳ تهران

سی و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از تاریخ نوزدهم اردیبهشت ماه کار خود را آغاز کرده و تا بیست و نهم اردیبهشت ماه به فعالیت خود ادامه می‌دهد (۱۴۰۳/۰۲/۱۹ الی۱۴۰۳/۰۲/۲۹).

همزمان با برگزاری بخش حضوری نمایشگاه کتاب ۱۴۰۳ تهران، بخش مجازی نمایشگاه کتاب نیز در سامانهbook.icfi.ir امکان خرید برای علاقه‌مندان به کتاب را در ۲۴ساعت شبانه‌روز مهیا می‌کند

مکان برگزاری نمایشگاه کتاب تهران ۱۴۰۳

این دوره از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران نیز طبق سنت چندساله برگزاری نمایشگاه به منظور دسترسی آسان‌تر بازدیدکننده‌ها در مصلی امام خمینی (ره) برپا می‌گردد

نمایشگاه کتاب کار خود را از ساعت ۱۰ صبح آغاز کرده و درهاینمایشگاه تا ساعت ۸ شب به روی بازدیدکنندگان و مشتاقان کتابو کتابخوانی باز خواهد بود. (۱۰:۰۰ الی ۲۰:۰۰)

خرید از نمایشگاه کتاب ۱۴۰۳

برای خرید کتاب از نمایشگاه بین‌المللی کتاب ۱۴۰۳ تهران می‌توانبد به دو شیوه حضوری و غیرحضوری (مجازی) اقدام کرد. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که امکان استفاده از بن کارت تخفیف در خرید حضوری وجود ندارد.

خرید به صورت حضوری

همانند دوره‌های قبل، امکان خرید به صورت فیزیکی و حضوری در نمایشگاه برای بازدید کنندگان فراهم شده است و هر ناشرملزم است، آثار منتشر شده از سال ۱۳۹۹ به بعد خود را در معرض دید افراد بازدیدکننده قرار دهد؛

به‌عبارت دیگر ناشر نمی‌تواند هر اثری را در نمایشگاه عرضه کند.

در هر غرفه، کارتخوان وجود دارد تا بازدیدکنندگان بتوانند از اینطریق هزینه خرید کتاب را بپردازند؛ البته این بدان معنا نیست که امکان خرید با پول نقد وجود ندارد.

نحوه خرید از نمایشگاه مجازی کتاب تهران 1403

افرادی که نمی‌توانند به صورت حضوری از نمایشگاه بازدید کننداما دلشان نزد نمایشگاه کتاب است و میخواهند از فرصت خرید از

نمایشگاه استفاده کنند، می‌توانند طی شش مرحله زیرکتاب‌هایی را که می‌خواهند از این نمایشگاه خریداری کنند.

مرحله اول: از طریق سایت

وارد پنل نمایشگاه بین المللی کتاب تهران شوید http://book.icfi.ir

مرحله دوم: 

در صورتی‌که قبلاً در این وب سایت ثبت نام کرده باشید باید بر روی گزینه ورود به حساب کاربری (در کادر بالا) کلیک کنید در غیر اینصورت باید بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید و مراحل ثبت نام را طی کنید و سپس وارد شوید.

مرحله سوم:

در قسمت نام کاربری، شماره همراه و برای رمز یک رمز دلخواه را انتخاب کنید. بعد از وارد کردن نام کاربری و رمز باید منتظر یک پیامک تأیید بمانید.

مرحله چهارم:

کدی که به شماره همراه شما پیامک شده است را در کادر تأیید وارد کنید.

مرحله پنجم: 

بعد از طی این مراحل شما می‌توانید مشخصات کتاب دلخواهتان را جستجو کنید.

مرحله ششم:

بعد از اینکه کتابتان را انتخاب کردید مشخصات و آدرس خود را در قسمت مربوطه وارد نمایید. در نهایت هم وارد صفحه پرداخت شوید تا با پرداخت عملیات خود را تکمیل نمایید.

بن نمایشگاه کتاب ۱۴۰۳ تهران را چگونه تهیه کنیم؟

بخشی از بن‌های تخفیف نمایشگاه کتاب تهران و یارانه اعتباریخرید از این نمایشگاه، به سازمان‌ها و نهادها اختصاص دارد. متقاضیان و مسئولین سازمان‌ها و نهادها درصورت نیاز می‌توانند از روز اعلام آغاز ثبت‌نام با مراجعه به سامانه book.icfi.ir نسبت به ثبت درخواست خود مبنی بر تهیه بن کتاب نمایشگاه کتاب تهران اقدام کنند. این نهادها و سازمان‌ها پس از دریافت اعتبار،می‌توانند کتاب‌های مورد نیاز خود را از بخش مجازی نمایشگاه کتاب تهران ۱۴۰۳ در زمان برگزاری نمایشگاه کتاب یعنی ۱۹ تا ۲۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ تهیه کنند؛ به‌عبارت دیگر امکان هزینه‌کرد بُن یارانه‌ای فقط در نمایشگاه مجازی یسر است.

یارانه خرید کتاب یا بُن کتاب، با عنوان «اعتبار خرید» به کد ملی متقاضیان اختصاص پیدا می‌کند؛ بنابراین برای ثبت‌نام به واریز وجه  نیازی نیست؛ برهمین اساس اعتبار یارانه سهم خریدار،هنگام خرید کتاب در سامانه فروش متناسب خرید و تا سقف اعلام شده محاسبه خواهد شد. مشمولان باید فرآیند ثبت‌نام را بعداز دریافت پیامکِ «یارانه خرید کتاب روی کد ملی شما شارژ شد»از طریق شماره

۳۰۰۰۴۱۴۱ ادامه دهند. براساس سازوکارهزینه‌کرد بن، هر کد ملی تنها یک‌بار مجاز به دریافت بن کتاب است  .

مخاطبان باید در نظر داشته باشند، برای تشکیل صفحه کاربری،الزامی برای مطابقت کد ملی و شماره تلفن همراه نیست اما برای دریافت یارانه نیاز به استفاده از شماره تلفن همراهی است که درمالکیت کد ملی باشد. شماره تلفن همراه باید فعال، در دسترس و «دراختیار» شخص ثبت‌نام کننده باشد

دانشجویان در جریان باشند که سقف یارانه اعتباری خرید کتاب آن‌ها و طلاب، ۷۰۰ هزار تومان است که ۴۲۰ هزار تومان سهم مشارکت دنشجویان و طلاب است و ۲۸۰ هزار تومان سهم معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سقف یارانه اعتباری خرید کتاب برای اعضای هیئت علمی ۸۰۰ هزار تومان درنظر گرفته شده است؛ از این مقدار معادل ۴۰۰ هزار تومان سهم عضو هیئت علمی و ۴۰۰ هزار تومان نیز برعهده معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با مشارکت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهد بود.

درهای نمایشگاه کتاب ۱۴۰۳ تهران نیز مانند سالیان گذشته درتمامی روزها حتی پنجشنبه و جمعه و حتی تعطیلی‌های رسمی بر روی بازدیدکنندگان باز است

نحوه رفتن به نمایشگاه کتاب با مترو:

نزدیک‌ترین ایستگاه‌های مترو به مصلای بزرگ امام خمینی (ره) تهران ایستگاه‌های شهید بهشتی و مصلی امام هستند که ایستگاه مصلا در خط یک واقع شده که جنوب تهران را به شمال آن وصل می‌کند. ایستگاه شهید بهشتی نیز در نقطه تلاقی دو خط«یک و سه» واقع شده و می‌توان از هر دو خط به آن رسید.

اگر می‌خواهید از موقیعت سالن‌ها، مشخصات کتاب‌ها و محلاستقرار ناشران در غرفه‌ها اطلاع داشته باشید با مراجعه به سایت

tibf.ir اطلاعات لازم را درباره این موارد کسب کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 2 =