Cheap Air Jordan 1

درگذشت سولی سورابجی در ۹۱ سالگی

سولی سورابجی دادستان کل سابق هند، در سن 91 سالگی، به دلیل کووید 19 ، در دهلی درگذشت.همسر وی، زینا سورابجی ،عضو دو دوره پنج ساله در هیئت مشاورین قاره ای و عضو سال های متمادی در محفل بهائیان هند نیزاکنون به علت ابتلا به کووید19 در بیمارستان بستری میباشد.

وی در خانواده ای زرتشتی متولد شد و با زینا سورابجی ، بهائی ، ازدواج کرد. او در تمام عمر خود بهائیت را قبول نداشت. هرچند همسرش سال های متمادی عضو محفل ملی بهائیان هند و عضو هیئت مشاورین قاره ای بود.

بیت العدل جهانی، سازمان عالی رهبری بین المللی بهائیت ، از نفوذ و قدرتی که سولی سورابجی در رابطه با دولت هند داشت، آگاه بود. بیت العدل به خوبی آگاه بود که یک غیربهائی - سولی سورابجی- برای آنها بیش از یک بهائی مفید است. بنابراین ،هرگز اصرار نکردند که او به آیین بهائی داخل شود.

سال گذشته ،هنگامی که جناب سورابجی پیر، بیمار وبرای تشکیلات بهائی بی فایده شد، بیت العدل جهانی از همسرش زینا سورابجی خواست که از محفل ملی بهائیان هند ، که در آن سال، به طور صحیح و قانونی انتخاب شده بود ، استعفا دهد.

سولی سورابجی در پروژه های بزرگی مانند ساخت معبد بهائی لوتوس در دهلی ، بهائیان را یاری کرد. او همچنین به متولیان معبد لوتوس در هنگام متهم شدن به "جعل اسناد" و "اختلاس وجوه" کمک کرد. آنها از او به همه روش های ممکن، برای منافع کلی بهائیت در هند، استفاده کردند.

وی همچنین یکی از افراد اصلی تماس بهائیان برای انجام کارهای خود با دولت هند بود. بهائیان از نفوذ وی برای گرفتن قطعه زمین بزرگی از مقامات دهلی استفاده کردند.

سولی سورابجی هرگاه که می شنید "3 تا 4 میلیون بهائی در جهان وجود دارد؛ به تمسخر بهائیان می پرداخت! او می گفت ، " یا بگویید 3 میلیون ، یا 4 میلیون ، یا بهتر است بگویید ، عدد و رقم و تعداد بهائیان را نمی دانید! شما نمی توانید افراد باهوش را گول بزنید."

       امروزه بیت العدل جهانی همان بازی را با دخترغیربهائی جناب سورابجی ، ضیا مودی، ادامه می دهد.  خانم ضیا مودی ، وکیل سرشناسی است که کلیه پرونده های حقوقی تشکیلات بهائی را بدون هزینه انجام می دهد! وی همچنین مبالغ قابل توجهی را به تشکیلات بهائی اهدا می کند ، در عوض نامه ای از بیت العدل جهانی دریافت می کند که آنها در جهانی در حیفا برای او دعا می کنند! امروزه تمام فعالیت های تبلیغی بهائیان در هند، با کمک مالی ضیا در صندوق های مختلف بهائی انجام می شود.

از بهائیان چه چیزی به سولی سورابجی می رسد؟

جلسات یادبودی در مراکز بهائی، در شهرهای مختلف برگزار خواهد شد. از سولی سورابجی بعنوان دوست بهائیت یاد می شود ، اما نام او به زودی در فهرست افراد با نفوذی که به آیین بهائی گرویده اند، ذکر خواهد شد ! این نوع شخصیت ها پس از مرگشان همیشه بهائی قلمداد می شوند! ملکه ماری در رومانی را فراموش نکنید که تا زمان مرگ، مسیحی مومن باقی ماند؛ اما به دلیل ارتباط با 1-2 بهائی در اواخرعمر،بدون هرگونه مدرکی، نامش درمیان " بهائیان سرشناس وتأثیرگذار" ذکر میشود.

سازمان و تشکیلات بهائی چیزی نیست جز گروهی ریاکار تمام وقت و حقوق بگیر.

 

Source :https://singaporebahai.blogspot.com/

https://en.wikipedia.org/wiki/Marie_of_Romania و https://bahaiteachings.org/the-bahai-queen/

* از جناب برهان افشین،بهائی ایرانی مقیم هند،و عضو پیشین هیئت پیشین مشاورین قاره ای،به خاطر اطلاعات ارسالی و نکاتی که در اختیار گذاشتند، سپاسگزاری می نماییم.

تمام حقوق این پورتال برای مؤسّسه بهائی‌پژوهی محفوظ است.

کپی‌رایت© بهائی‌پژوهی؛ ۱۳۹۹-۱۳۸۵.

Back To Top