Cheap Air Jordan 1

اخبار

سولی سورابجی دادستان کل سابق هند، در سن 91 سالگی، به دلیل کووید 19 ، در دهلی درگذشت.همسر وی، زینا سورابجی ،عضو دو دوره پنج ساله در هیئت مشاورین قاره ای و عضو سال های متمادی در محفل بهائیان هند نیزاکنون به علت ابتلا به کووید19 در بیمارستان بستری میباشد.

وی در خانواده ای زرتشتی متولد شد و با زینا سورابجی ، بهائی ، ازدواج کرد. او در تمام عمر خود بهائیت را قبول نداشت. هرچند همسرش سال های متمادی عضو محفل ملی بهائیان هند و عضو هیئت مشاورین قاره ای بود.

0 نظر

پانزدهمین شماره بهائی شناسی منتشر شد.

بعضی از عناوین این شماره:

- بهائیان از دیدگاه منتقدان مسیحی (قسمت اول: هرمان رومر)

- دلایل پدید آمدن بابیان و بهائیان

- برداشتهایی از تحقیقات جامعه شناس دانمارکی خانم مارگیت واربرگ

- دین و چالش برساخت هویت(قسمت دوم: نسبت سنجی ارزش و دین در فرانظریه)

- تاریخ به روایت نبیل یا به نام نبیل زرندی؟

-خودمحوری های عبدالبهاء در اجرای احکام

تماس با نشریه: ۰۲۱۲۲۸۸۹۵۳۹

0 نظر

کتاب «نگاهی به کتاب مقدس بهائیان» با چهل یادداشت در مورد کتاب اقدس بهاءالله منتشر شد.

هدف این تحقیق سیری در مطالب بزرگ ترین کتاب آیین بهائی یعنی کتاب اقدس است. اقدس در نظر معتقدان به آن کتابی است مستطاب که ناسخ کتب آسمانی قبل بوده و در توصیف اهمیتش گفته اند منشور یک تمدن جهانی است و به منظور تجدید بنای عالم نازل شده و احکامش کمینه هزار سال برای بشریت راهنما خواهد بود. این کتاب می کوشد در چهل یادداشت ضمن معرفی این کتاب شما را با مهم ترین تعالیم آن آشنا کند.

0 نظر

در مرکز شهر باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان ، نزدیک به ایستگاه متروی نظامی گنجوی ، در سال 1960 میلادی، به مناسبت روز زن ،تندیس زنی با شمایل و پوشش زن محلی آذری نصب گردید . این تندیس توسط مجسمه ساز سرشناس آذری ، فواد غسان اوغلو عبدالرحمانف ساخته شده است . در لوح یادبود مجسمه که به زبان روسی است ،جز مطالب بالا مطلب دیگری نیست .همچنین در ان لوح و در سایر یادداشت های سازنده تندیس، هیچگاه ، هیچگونه اشاره ای به نام فردی – از جمله طاهره قره العین – برای الهام بخشی در تولید این اثرنشده است .

طاهره که بود؟

0 نظر

داگلاس جیمز مارتین، متولد ۱۹۲۹ در ایالت انتاریوی کانادا، عضو پیشین بیت العدل جهانی در روز ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۰ در کانادا درگذشت.

او قبل از انکه بطور تمام وقت به فعالیت در تشکیلات اداری بهائی بپردازد، بصورت حرفه ای به کار تبلیغات و بازاریابی مشغول بود. وی از سال ۱۹۶۰ تا ۱۹۸۵ عضو محفل ملی کانادا ، واز ۱۹۶۵ تا ۸۵ منشی محفل بود. در سال ۱۹۸۵ بعنوان مسئول روابط عمومی در مرکز جهانی بهائی در حیفا تعیین شد و تا سال ۱۹۹۳ در این سمت بود تا به بیت العدل وارد شد و مدت ۱۳ سال نیز عضو بیت بود (۲۰۰۵).

0 نظر

عناوين بعضي از مقالات اين شماره:

بهائيت از نگاه منتقدان و روشنفكران بهائي (هرمان زيمر)

مفهوم دين و چالش برساخت هويت

نگاهي به كتاب شهروند جهاني

خود محوري هاي عبدالبهاء در تعاليم

و روي خط خبر:

آزادي و تبعيد فعالان بهائي در يمن
امريكا و تبعيض نژادي
"گمان"و آمار بهائيان
 

0 نظر

فرزام ارباب عضو پیشین بیت العدل جهانی بهائیان، که از سال ۲۰۱۵ ساکن سن دیه گوی امریکا بود، ساعاتی قبل بر اثرحمله گسترده قلبی مرد.

قابل ذکر است که او مدت ۲۰ سال طی سالهای ۱۹۹۳ تا ۲۰۱۳ عضو بیت العدل بود.او به همراه همسرش،سونیا ارباب، جهت فعالیت تبلیغی به کشورهای مختلفی سفر کرد که مهمترین آنها اقامت در کلمبیا بود که در آنجا نظام تبلیغی - آموزشی روحی و موسسه آموزشی فوندائک را پایه گذاری کرد.او دارای مدرک دکترای فیزیک از دانشگاه برکلی بود.

0 نظر

با وجود آنکه بلاد عراق شاهد حضور و زیست روسای بهائیت بوده است، ولی تنها چند صد نفری از بهائیان درعراق ساکن هستند،. در حالی که در مقطعی از دوران حکومت پادشاهی در عراق، بهائیت بعنوان فرقه ای رسمی در آن کشور حضور داشت ؛ولی از سال 1968 – در دوره حکومت بعثی ها – و حتی بر اثر قانون مصوب سال 2003 آن کشور، به گروهی محدود و متروک تبدیل گردیده است.

بنابر قانون اساسی جدید آن کشور،همه مردم عراق، از آزادی عقیده و ازادی مشارکت درفعالیت سیاسی برخوردارند. همه عراقی ها در برابر قانون از حقوق و مسئولیت مساوی برخوردار میباشند.

0 نظر

شش بهائی ایرانی و عراقی که برای راه اندازی تشکیلات بهائی و تبلیغ، با برنامه ریزی بیت العدل جهانی و دارالتبلیغ بین المللی بهائی، به یمن مهاجرت کرده بودند؛ بلافاصله پس از آزادی ،به دستور مقامات یمنی،از ان کشور اخراج شدند. این اقدام بیانگر شرایط خاص این کشوراست که بر اثر جنگ تحمیلی شرایط پیچیده و اسفباری را می گذراند.

این افراد که به کار تبلیغ و اداره تشکیلات بهائی در یمن اشتغال داشتند، بیش از چهار سال تحت نظر بودند و سرانجام با صلاحدید مقامات صنعا،از آن کشور اخراج گردیدند.مسئولان یمنی آنها را در روز 30 جولای 2020آزاد کردند و آنها بلافاصله به قطر عزیمت کردند.

0 نظر

جلد اول کتاب روشنگری ایمانیان در پاسخ به شبهات بهائیان منتشر شد.

این کتاب مجموعه مقالاتی است که در پاسخ به جزوه رفع شبهات بهائیان و به منظور روشنگری برای اهل تحقیق و نظر در موضوع آموزه های بهائی تدوین شده است.

0 نظر

تمام حقوق این پورتال برای مؤسّسه بهائی‌پژوهی محفوظ است.

کپی‌رایت© بهائی‌پژوهی؛ ۱۳۹۹-۱۳۸۵.

Back To Top