صمیمانه!

حرف های خودمانی
ارسال پست
مسرور
پست: 1
تاریخ عضویت: چهارشنبه 22 خرداد 1392, 10:32 am

پاسخ: Re: پاسخ: تبريك

پست توسط مسرور »

با سلام به همه ارادتمندان قطب عالم امکان من هم میلاد سرور آزادگان واعیاد شعبانیه را به ساحت مقدس حضرت ولیعصر (عج) ودوستان بهایی پژوهی تبریک می گویم.

Sardabir
فعّال
پست: 454
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 18 تیر 1385, 3:01 pm

پاسخ: Re: پاسخ: تبريك

پست توسط Sardabir »

فرا رسيدن ماه صيام، ماه پاكى و تقوى، ماه ارتقاء و عروج به رضايت الاهى، ماه پيوند با خلق خدا، ماه دوري از سخط و خشم خدا و در يك كلام ماه "رمضان" ... بر همه مسلمانان و خانواده بزرگ بهائي پژوهى مبارك باد. براى همه توفيق استفاده كامل از اين ماه نورانى را مسئلت داريم.

savalan
پست: 3
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 27 تیر 1392, 11:21 pm

باغبان، مخملباف و اسرائیل! و نظر

پست توسط savalan »

سلام خدمت همه فعالین در سایت بهایی پژوهی

مطلبی دیدم در صفحه اصلی سایت با عنوان (باغبان، مخملباف و اسرائیل!) ولی نمیدانستم چگونه باید نظرم را در مورد این مطلب بنویسم ... برای همین در این قسمت مطلبم را میگویم.

امشب یعنی پنج شنبه حدود ساعت هشت و چهل و پنج دقیقه شب در تلویزون ماهواره ایی رها که از خارج ایران پخش میشود برنامه ایی در ارتباط با این فیلم با حضور دو کارشناس از اسراییل برگزار شد که حرفهای یکی از این کارشناسان که خانمی بودند که سمت استادی دانشگاه را در اسراییل دارند خیلی جالب و شنیدنی بود که متاسفانه برنامه ناگهان در وسط صحبتهای ایشان قطع شد و بعد از پخش یک موسیقی و آنونس دیگر ادامه پیدا نکرد !!!!
این استاد دانشگاه اسراییل که خود در زمینه سینمای ایران تدریس میکند در جشنواره ایی که در ان از فیلم آقای مخملباف تقدیر به عمل آمد شرکت داشته است ایشان این فیلم و دلیل ساخت ان و علت تقدیر از ان را از دید یک اسراییلی که با سینمای ایران آشنایی دارد به خوبی مطرح کرد که حرفهای صریح و بی پرده ایشان احتمالا منجر به قطع برنامه شد !!!
به عقیده ایشان مخملباف که در سالهای اخیر نه تنها اثر فاخر سینمایی نساخته بلکه به کلی از تیتر اخبار سینمایی دور مانده بوده سعی کرده با ساختن یک کار تبلیغی و سفارشی در اسراییل که فرمولی و نسخه ایی از قبل تضمین شده برای مطرح کردن خود بوده استفاده کند . به عقیده ایشان ساختن فیلم در اسراییل این قدر هنجارشکنانه است که اگر هر کس دیگری هم این کار را میکرد همین قدر در صدر اخبار قرار میگرفت و حتی اسراییلیانی که در زمینه فیلم سازی فعالیت دارند و آماتور هستند هم اگر بخواهند خود را مطرح کنند در مورد ایران فیلم میسازند!!!
به گفته این خانم استاد دانشگاه در اسراییل که در این مراسم حضور داشته است تمام صحبت اصلی در مورد خود این فیلم بیشتر از چند جمله نبوده است و بقیه صحبتها در مورد واکنشهایی بوده که افراد نسبت به حضور آقای مخلباف در این جشنواره داشته اند... و این فیلم از نظر فنی و هنری حرفی برای گفتن ندارد و تنها راهی بوده برای محسن مخملباف برای فراموش نشدن در عرصه سینما !!!

ایشان در ادامه به نکته خوبی اشاره کردند و اینکه اصلا مردم حاضر در این جشنواره هیچ شناختی از مخملباف و آثارش نداشته و ندارند و حتی فهم درستی هم از آثار به نمایش در آمده از مخملباف ندارند و این را با استناد به مقالاتی میگفت که در روزنامه های اسراییل در ارتباط با کارنامه فیلم سازی محسن مخملباف که با حمایتهای همه جانبه بنیاد فارابی این فیلم ها را میساخته و امکان حضور در جشنواره ها را پیدا میکرده نوشته شده است . به عقیده این کارشناس سینما از اسراییل مخملباف با سو استفاده از وضعیت و نوع تعامل ایران و اسراییل حداکثر سو استفاده را برای مطرح کردن خود به هر قیمتی کرده است... !!
و تنها علت تقدیر از ایشان این بوده است که به عنوان کسی که قبلا در ایران و با حکومت ایران همکاری داشته اکنون به صف مخالفان حکومت پیوسته است و حتی مردم آنجا فهم درستی هم از علت این مخالفت و خروج مخملباف از ایران ندارند . و در ادامه برنامه قطع شد ....

روشنفکر
پست: 33
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 23 بهمن 1390, 12:15 pm

پاسخ: باغبان، مخملباف و اسرائیل!

پست توسط روشنفکر »

ضمن عرض سلام و ادب، فرارسیدن عید سعید فطر را به محضر صاحب الزمان صلوات الله علیه
مسلمانان جهان، مردم فرهیخته ومومن کشورمان، تبریک و تهنیت عرض می نمایم و آرزو می کنم
به برکت انفاس معنویت یافته روزه داران و دعاهای شب های قدر، مقدرات امت اسلامی روز به روز
بهتر و شیرین تر شود.

irani
فعّال
پست: 339
تاریخ عضویت: جمعه 22 آذر 1387, 9:23 pm

پاسخ: باغبان، مخملباف و اسرائیل!

پست توسط irani »

جناب سردبير
ضمن سلام، عليرغم اشتغالات، پيشنهاد شما را مبني بر ايجاد تاپيكي در مورد كنفرانس شيكاگو لازم مي دانم و به سهم خوداقدام مي كنم و پيشنهاد مي كنم اين تاپيك با عنوان " سونامي كنفرانس شيكاگو" گشوده شود و دوستان ديگرهم به بحث بپيوندند.

irani
فعّال
پست: 339
تاریخ عضویت: جمعه 22 آذر 1387, 9:23 pm

پاسخ: باغبان، مخملباف و اسرائیل!

پست توسط irani »

جناب سردبیر گرامی

ضمن عرض سلام، پیشنهاد می کنم بهائی پژوهی یک حرکت مردمی را برای تولید کارهای هنری و تولید فیلم های کوتاه بر اساس مطالب بسیار متنوع سایت از طریق فراخوان عام ساماندهی کند.فراورده های هنری و رسانه ای تاثیر بخشی فراوانی دارند.

pajohesh
فعّال
پست: 265
تاریخ عضویت: دوشنبه 7 آبان 1386, 1:32 pm

پاسخ: باغبان، مخملباف و اسرائیل!

پست توسط pajohesh »

سلام خدمت همه گراميان خانواده بهائي پژوهى
ايام عزاى سالار شهيدان و اصحاب با وفايش را نخست به ساحت مقدس حضرت صاحب الامر سلام الله عليه كه صاحب عزا و طالب ثار او هستند و نيز محضر همه شما تسليت و تعزيت عرض مي نمايم.
همه شما در اين ايام مشغول سوگواري بوده و هستيد. اجرتان در اين بزرگداشت ها و تعظيم شعائر ها افزون باد.
السلام على الحسين و على اولاده و اصحابه و جعلنا من اصحابه و انصاره

ارسال پست