پیام اخیر بیت العدل

Sardabir
فعّال
پست: 454
تاریخ عضویت: یک شنبه 18 تیر 1385, 11:31 am

پیام اخیر بیت العدل

پستتوسط Sardabir » سه شنبه 16 بهمن 1386, 12:26 am

با خبر شدیم بیت العدل اخیرا با ارسال پیامی از همه بهائیان ایران خواسته است به هر نوعی که می توانند در ایران تبلیغ نمایندو از هیچ نهراسند که پیروزی در راه است ...
خوب است دوستان تحلیل های خود را ارائه نمایند.زیرا به نظر می رسد این پیام پیامدهائی برای بهائیان ایران بدنبال داشته باشد...

ForumManager
پست: 11
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 تیر 1386, 11:53 am

پاسخ: پیام اخیر بیت العدل

پستتوسط ForumManager » شنبه 20 بهمن 1386, 11:34 pm

متن کامل پیام مذکور را برای تبادل نظر و گفتگو در سایت قرار می دهیم:

14 شهرالمسائل 164
25 دسامبر 2007

پیروان حضرت بهاءالله در مهد امر الله ملاحظه فرمایند

دوستان محبوب،
در طیّ سی سال گذشته، شما عزیزان در مقابل طوفان‌ بلا با اطمینان قلبی از اینکه چنین مصائب و ابتلائاتی "مبشّر دورۀ سعادت و فلاحی است که مشیّت یزدانی برای عالم انسانی مقدّر فرموده" استقامت و ایستادگی نموده‌اید. مراجع دینی و دولتی که همواره محرّک اصلی ظلم و ستم وارده بر شما و نیاکانتان بوده‌اند همچنان حقوق خدادادی شما را انکار می‌کنند. آنها شما را از پاسخگویی به تهمت‌هایی که در بارۀ شما و اعتقاداتتان منتشر می‌سازند منع نموده و در عین حال جوّی از وحشت و ارعاب ایجاد کرده‌اند و کسانی را که مایلند به حمایت از شما ستم‌دیدگان قیام نمایند به شدّت تهدید می‌کنند. در طیّ این مدّت، جامعۀ‌ بین‌المللی و خواهران و برادران بهائی شما در سراسر جهان، به دفاع از شما عزیزان مشغول بوده‌اند. امّا اکنون ایرانیان عدل‌پرور و منصف نیز از هر گروه و طبقه، چه در وطن و چه در خارج، در دفاع از شما مظلومان لب به اعتراض گشوده و تعداد روزافزونی از آنان مایلند به حقیقت امر مبارک پی‌برند.

در شهرهای بزرگ و کوچک کشور، در کوی و محلّه، مدرسه و دانشگاه‌، در مؤسّسات تجاری و دفاتر دولتی و حتّی در سلول‌های زندان تعداد فزاینده‌ای از خیرخواهان شما قدم به پیش گذاشته‌اند. مسئولان مدارس، معلّمین، محصّلین و والدین انزجار خود را از رفتار شرم‌آوری که نسبت به کودکان بهائی اعمال می‌شود نشان داده‌اند، دوستان و همسایگان از ورود غیر قانونی مأموران دولتی به منازل احبّا جلوگیری نموده‌اند، دانشجویان و کادر دانشگاه‌ها به طور علنی یا خصوصی مخالفت خود را با محرومیّت غیر عادلانۀ بهائیان از تحصیلات عالیه اظهار داشته‌اند، کارکنان ادارات دولتی نسبت به تلاش‌های شما برای احقاق حقوق خود با همدردی توجّه نشان داده‌اند، روزنامه‌نگاران از اینکه نمی‌توانند حقایق را در بارۀ وضع شما منتشر سازند ابراز تأسّف نموده‌اند و نشانه‌هایی می‌توان یافت که روحانیون روشن‌ضمیر نیز مایلند که از شما رفع ظلم و ستم شود.

در سایر نقاط جهان، هر جا که آزادی عمل وجود دارد، روشنفکران ایرانی نگرانی و خشم خود را از رفتاری که نسبت به بهائیان ایران اِعمال شده و می‌شود مکرّراً ابراز نموده‌ و می‌نمایند، رسانه‌های گروهی ایرانی شرح مصائب شما را بازگو می‌کنند و خواهان تأمین حقوق مدنی همۀ ایرانیان هستند، و همچنین تعداد بی‌شماری از ایرانیان مقیم خارج با همدردی، شهامت شما را می‌ستایند و مایلند در بارۀ اصولی که الهام‌بخش زندگی شماست اطّلاعات بیشتری کسب نمایند.

اکنون سازمان‌های جامعۀ مدنی ایران در داخل و خارج از کشور و تعدادی از احزاب سیاسی نیز به جمع مدافعان شما پیوسته‌اند. چنانکه اخیراً، بعضی احزاب سیاسی رسماً نگرانی خود را در بارۀ آزار و اذیّت بهائیان ایران اعلام نمودند و در یک مورد رسمیّت دیانت بهائی را به عنوان یک اقلّیّت مذهبی خواستار شدند. جامعۀ بین‌المللی بهائی به نمایندگی از طرف بهائیان سراسر جهان مراتب قدردانی خود را به بعضی از این سازمان‌ها اعلام نموده است.

ایّام حاضره مشحون از مقدّرات الهی است. طوفان امتحان و افتتان همچنان در جریان است، ولی سحاب هرچند تیره و تار باشد نمی‌تواند نور ساطعه در افق را پنهان دارد. در قبال این تحوّلات خجسته، شایسته است که شما عزیزان به کمال استقامت و اطمینان و با اجتناب از مداخله در سیاست حزبی، هر فرصتی را برای همکاری با هم‌وطنان عزیز خود در پیشبرد آرمان‌هایی که موجب ترقّی و سعادت وطن عزیزتان است مغتنم شمارید و مطمئن باشید که در اعتاب مقدّسۀ علیا به یاد شما ملتمسانه به دعا مشغولیم تا مساعی خالصانۀ شما مشمول تأییدات لانهایۀ الهیّه گردد.

safa
پست: 68
تاریخ عضویت: پنج شنبه 2 فروردین 1386, 6:40 pm

پاسخ: پیام اخیر بیت العدل

پستتوسط safa » یک شنبه 21 بهمن 1386, 8:09 am

پیام جنگ در قالب مظلوم نمائی! ]


1- به نظر بنده این پیام بیت العدل یک بیانیه جنگی در قالب مظلوم نمائی است.
به صراحت می گوید سی سال است همه مراجع دینی و دولتی بر شما و نیاکانتان ظلم و ستم کرده اند و شما در مقابل ظلم و ستم مراجع دینی و دولتی پایداری کرده اید حالا باز هم به همان ترتیب در مقابل ظلم و ستم آنها مقاومت کنید.در سیاست دخالت کنید (نه به شکل حزبی آن) و ما هم از خارج کمکتان می کنیم و جامعه بین المللی بهائی هم به مساعدت شما می پردازد تا این مراجع دینی و دولتی را به کنار بزنیم آنگاه دوران طلائی بهائیت را در این کشور بر پا کنیم و نور ساطعه بهائیت در ایران فراگیر شود.یعنی همان وعده ای که یکصد و شصت سال است به شما می دهیم که مهد امر الله (ایران) تمامی بهائی شود بالاخره تحقق یابد!

2-قید "سی سال" در عبارت بیت العدل اعلام جنگ با جمهوری اسلامی است زیرا تمام تضییقات را به این سی سال مخصوص می دارد و نشان می دهد از نظر بهائیت قرار نبود چنین واقعه ای در ایران رخ دهد ولی متاسفانه رخ داد و در طول این سی سال همه مراجع دینی و دولتی دست به دست هم دادند و بر بهائیت تاختند و همه آنها را از سر تیغ راندند و کشتند و قیمه قیمه کردندوشلاق زدند و از همه چیز محروم نمودند و حالا دیگر بهائیی در ایران نفس نمی کشد و تمام مراجع دینی و دولتی در این سی سال مرتکب این اعمال بر بهائیت شدند و باید روشنفکران بر این کشور حاکم شوند نه مراجع دینی حاضر!

3-بیت العدل با عبارت" استقامت" از بهائیان می خواهد در جهت منویات ارائه شده یعنی مقابله با ستم مراجع دینی و دولتی به طریقی که ذکر کرد یعنی ایجاد ارتباط با روشنفکران مخالف مراجع دینی و دولتی در داخل و خارج از پای ننشینند و هر طور که شده میدان جنگ را رها نکنند و باشند تا انوار ساطعه (ظهور نیروهای غیبی) ساطع شود و مرام حاصل گردد!

4- همچنین بیت العدل در این بیانیه یک انقلاب دیگر را در بهائیت ایجاد کرده و از شعار کلی عدم دخالت در سیاست دست کشیده و فقط نوع حزبی آن را مذموم شمرده است!
یعنی شرکت در انتخابات و حضور در پهنه سیاسی و نقد و انتقاد حاکمیت و گرفتن پست های اجتماعی و سیاسی و نفوذ در ارکان دولت و ارتباط با محافل سیاسی داخل و خارج را مجاز دانسته بشرط آنکه حزبی نباشد! لذا بطور مستقیم بهائیان را به جنگ سیاسی علیه مراجع دینی و دولتی از نوع غیر حزبی آن فرا خوانده است.

5-اگر شوخی بودن "عدم دخالت در سیاست" در شعارهای بهائیت مدرکی جز این بیانیه بیت العدل نداشت برای قضاوت منصفان کفایت می کرد.از ابتدا هم گفته می شد این شعار فقط برای ردگم کردن است و پوششی برای حفظ عناصر آنها از هرگونه اعمال سیاسی داخلی و خارجی چنانکه در رژیم شاه تا اعماق حاکمیت نفوذ کرده شخص محمد رضا از طریق سر لشکر ایادی ها ی بهائی گردانده می شد!

6- بیت العدل در اسرائیل چرا در امور داخلی کشور ها دخالت می کند و به حاکمیت کشورها اشتلم می دهد و آنها را با تهدید "استقامت پیروانش" و بکارگیری جامعه جهانی و روشنفکران ضد حاکمیت مورد تهدید قرار می دهد.بیت العدل اصلا کیست که از اسرائیل کشور های مسلمان را مورد حمله زبانی و تهدیدی قرار می دهد و همصدا با متحدش (دولت اسرائیل )مسلمان ستیزی و اسلام ستیزی می کند؟!

habibollah
فعّال
پست: 531
تاریخ عضویت: دو شنبه 31 اردیبهشت 1386, 11:41 am

پستتوسط habibollah » یک شنبه 21 بهمن 1386, 8:21 pm

یک مطلبی که خیلی برای من در این نامه جالب است، این است که در آن نوشته شده است:
"آنها شما را از پاسخگویی به تهمت‌هایی که در بارۀ شما و اعتقاداتتان منتشر می‌سازند منع نموده"

1- جا دارد این سؤال پرسیده شود که حالا اگر منع هم نکنند، مگر در باره ی اعتقاداتتان پاسخی هم دارید؟ کمتر از یک سال است که بنده با این سایت آشنا شده ام، و تقریباً تمام مطالب آن را خوانده ام. بعید است صفحه ای در این سایت پیدا شود که آن را باز نکرده و نخوانده باشم. با این حال در مباحث مطرح شده، یک پاسخ مناسب هم از شما بهاییان در مورد اعتقاداتتان ندیده ام! هنوز انبوه تناقضات موجود در اعتقاداتتان در اینجا مطرح شده که حتی یک جواب هم به یکی از آن ها نداده اید.
کافی است به صفحه ی اول تاپیک صادق یا کاذب مراجعه کنید تا ببینید که چقدر تناقضات مختلف مطرح شده است که پاسخی برای آن ها نیست. در ادامه ی آن تاپیک بحثی داشتیم با خانم مریلا در مورد خاتمیت پیامبر اسلام. هر آدم منصفی که آن را بخواند می فهمد که جناب بهااله به خاتمیت پیامبر اسلام معتقد بوده است، با این حال ادّعای پیامبری کرده است! آن بحث ما نمونه ی خوبی است تا معلوم شود که شما بهاییان توان پاسخ گویی به هیچ کدام از آن تناقضات مطرح شده را ندارید.
این سایت یک محل کاملاً دو طرفه را ایجاد کرده است و اگر شما بهاییان پاسخی به مطالب مطرح شده داشتید، آن را تحریم نمی کردید، بلکه بهاییان آگاه را تشویق به پاسخ گویی به سؤالات می نمودید.

2- جالب است بیت العدلی که هنوز به سؤالاتی که در مورد خودش مطرح است که مثلاً از کجا مشروعیت خود را می آورد، این چنین در مورد پاسخگویی به اعتقادات بهاییان صحبت می کند! آقایانی که در بیت العدل نشسته اید و نظر می دهید و بهاییان را رهبری می کنید، بفرمایید که ولی امری که باید در بین شما باشد تا جلسات شما معتبر باشد، کجاست؟ بیت العدل بدون ولیّ امر که مشروعیّتی ندارد. اگر حوصله ی پاسخ گویی به این سایت را ندارید، یکی را بفرستید تا جواب سؤالات ما را بدهد. حتّی اگر کلًا به خاطر تحریم این سایت توسط شما، نمی خواهید که کسی از بهاییان چیزی در آن بنویسد، لطفاً زحمت بکشید و یک سایت دوطرفه در اینترنت راه بیاندازید تا من بروم آنجا و سؤال هایم را بپرسم. در محیط اینترنت که دیگر کسی شما را از پاسخ گویی منع نمی کند. این همه سایت یک طرفه دارید، برای این که جواب ما را بدهید، یکی از آن ها را دو طرفه کنید. به این ترتیب لازم نیست هزینه ای هم پرداخت کنید، اگر چه واقعاً سؤال است که بالاخره حقوق اللهی را که شما دریافت می کنید، اگر برای این هم نمی خواهید خرج کنید، خرج چه می شود؟ جالب تر از محل خرج آن، این که همین حقوق الله را شما نمی توانید بگیرید، مخصوص ولی امر است که شما فاقد آن هستید.

3- برای مدّت خیلی کوتاهی سایتی به نام ساغر روش دوطرفه را پیش گرفت. امّا به زودی به خاطر این که جوابی نداشت، به بهانه ی اشکالات فنی آن را تعطیل نمود. پس از مدّتی دوباره آن را به راه انداخت، امّا این بار قسمت دوطرفه ی خود را بسیار پنهان کرده بود، و باید که مدتی به دنبال آن می گشتید تا آن را پیدا کنید. جالب آن که سریع یک جوابی می دادند و تاپیک ها را قفل می کردند و به این ترتیب اجازه ی بحث و مشارکت را نمی دادند. افسوس که همان را هم بستند و هیچ جایگزینی هم برای آن نگذاشتند. سردبیر محترم این سایت تاپیکی را به آن اختصاص داد، به نام "اینجا ساغر است". از آنجا که بعضی از بحث های انجام گرفته به وسیله ی پوپک در سایت ساغر را در کامپیوتر ضبط کرده بودم، در آن تاپیک آوردم، اما باز هم هیچ بهایی جرأت پا پیش گذاشتن برای جواب را نکرد. نمی دانم ، شاید پاسخی نداشتند که بدهند و شاید هم از تحریم این سایت به وسیله ی لابد بیت العدل می ترسند.

ForumManager
پست: 11
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 تیر 1386, 11:53 am

پستتوسط ForumManager » دو شنبه 29 بهمن 1386, 7:27 pm

آخرین پیام ارسال شده از بیت العدل را نیز برای تبادل نظر و گفتگو در سایت قرار می دهیم:


17 شهر السلطان 164
4 فوریه 2008

هیئت مجلله یاران ایران،

در تعقیب نامه مورخ 3 ژانویه 2008 دارالانشاء بیت العدل اعظم الهی خطاب به هیئت محترم یاران که در آن معهد اعلی شرکت احبا در انتخابات مجلس و دیگر انتخابات مملکتی را،به شرط اینکه عاری از هرگونه گرایش سیاسی حزبی باشد، بلامانع اعلان نموده اند و با توجه به اینکه برای درک بیشتر این هدایت بهتر است احبای عزیز از اصول بهائی و سوابق تاریخی این موضوع اطلاعات بیشتری داشته باشند، مقرر فرمودند به شرح زیر مرقوم گردید.
توجه به دو اصل مهم به روشن شدن این موضوع کمک خواهد کرد. اصل اول این است که احبای الهی باید در جمیع شوون، چه به عنوان یک فرد و چه به عنوان یک جامعه، به نحوی مشی و سلوک نمایند که در جمیع اوقات خیرخواهی و صداقت خود را نسبت به مردم و حکومت آشکار و مبرهن سازند. همچنین بی طرفی کامل احبا – چه فردی و چه گروهی – در امور سیاسی و اجتناب آنها از هرگونه موضع گیری حزبی باید اساس جمیع اقدامات آنها باشد، به طوری مطابق میل مبارک حضرت ولی عزیز امر الله، کل طرف اعتماد مردم و مامورین دولت و روسای ملت گردند.
اصل دوم این است که شرکت در انتخابات مملکتی به شرط اینکه شرکت کننده بتواند بدون انتساب خود به هیچ یک از اخزاب سیاسی و یا اظهار هیچ نوع تمایل حزبی عمل نماید برای احبای عزیز بلامانع است. ولی شرکت در این انتخابات اجباری نیست بلکه اختیاری است. تشکیلات و جامعه بهائی در این امر هیچ دخالتی ندارد. احبا در مورد اینکه به چه شخصی رای بدهند با یکدیگر مشورت نکرده و جامعه نیز نباید هیچ اقدامی نماید که بر شرکت یا عدم شرکت احبا و یا اینکه به چه کسی رای می دهند اثری بگذارد. اجتناب جامعه بهائی از بحث و مذاکره در این مورد ضروری و حفظ اتحاد جمع اهل بهاء در جمیع شئون از اعظم امور است.
اصل آزادی فرد بهائی برای شرکت در انتخابات مملکتی – به شرط اینکه عاری از هرگونه گرایش سیاسی حزبی باشد – امری است که از قبل هم مصداق داشته و هم و هم اکنون در سایر نقاط جهان نیز اجرا می شود و ابلاغ این امر به احبای ایران در این زمان و در جواب سوال هیئت یاران بیان یک اصل کلی اداری بهائی است و هیچ گونه دلیل دیگری ندارد نه مربوط به شرایط خاص کنونی ایران است و نه دلیل هیچ نوع جانب گیری سیاسی و یا غیر سیاسی در امور آن مملکت است. شرکت در این انتخابات رابطه ای با تاکیدات بیت العدل اعظم درباره اهمیت جهد و کوشش یاران در خدمت به احبای ایران و عمران آن سرزمین مقدس ندارد، نه دلیل پشتیبانی از دولت است و نه نشانه همکاری با حکومت، و عدم شرکت در آن نیز نشانه مخالفت با هیچ یک نیست. احبا به طور انفرادی آزادند تصمیم بگیرند که آیا مایلند در این انتخابات شرکت نمایند یا خیر.
نکته دیگری که شاید ذکر آن لازم باشد آن است که احبای عزیز ممکن است در عمل دریابند که پیروی کامل از اصول روحانی انتخابات بهائی در انتخابات مملکتی کار آسانی نیست و نباید بدین منظور ناراحتی وجدان به خود راه دهند زیرا که پایه و اساس این دو کاملا با هم متفاوت است.

با تقدیم تحیات
دارالانشاء بیت العدل اعظم

safa
پست: 68
تاریخ عضویت: پنج شنبه 2 فروردین 1386, 6:40 pm

پستتوسط safa » سه شنبه 30 بهمن 1386, 12:28 am

توضیحاتی در باره این پیام:

دار الانشاء = دبیرخانه
معهد اعلی=بیت العدل
هیئت مجلله یاران ایران= محفل ملی بهائیان ایران
احبا=بهائیان
ولی عزیز امر الله=شوقی افندی

خلاصه پیام بیت العدل به بهائیان ایران:

1-آزادید در انتخابات شرکت کنیدو این شرکت از نظر ما بلامانع است
2-شرکت در انتخابات دخالت در سیاست محسوب نمی شود
3-مسئولیت این شرکت به عهده خودتان است و به گردن تشکیلات نیندازید
4- گرایش سیاسی حزبی ممنوع است
5-در رای دادن با کسی مشورت نکنید
6-محفل ملی دخالتی نکند
7-رای دادن بهائیان در ایران اگرچه سابقه ای نداشته و ممنوع بوده ولی حالا مجاز است چون در کشورهای دیگر بهائیان رای می داده اند و حالا در پاسخ بهائیان ایران می گوئیم مجاز است شرکت کنیدولی مسئولیتش پای خودتان
8-شرکت در انتخابات نه دلیل پشتیبانی از دولت است و نه نشانه همکاری با حکومت، و عدم شرکت در آن نیز نشانه مخالفت با هیچ یک نیست
9-بهائیان ایران بخاطر شرکت در انتخابات نبایدناراحتی وجدان به خود راه دهند
10-پایه و اساس انتخابات بهائی و مملکتی متفاوت است
11- بفرموده شوقی باید نشان دهید با دولت و روسا هستید
12...


این پیام ده ها مطلب جالب و تاریخی دارد که شایسته است به آنها توجه شود تنها چند تا را بر می شمریم:

الف:تا به حال بهائیان ایران شرکت در انتخابات را مصداق دخالت در سیاست دانسته به عنوان یک وظیفه دینی شرکت نمی کردند ولی حالا ما بیت العدلیان حرفمان را عوض کرده می گوئیم مجاز هستید شرکت کنید!

ب:شرکت کنید ولی اسم ما(محفل ملی و بیت العدل ) را نبرید که اگر نقشه فاش شد شما گیر بیفتید و دست تشکیلات رو نشود یعنی خودتان را سپر بلای ما کنید!

ج:از این چرخش صد و هشتاد درجه ای تاراحتی وجدان نگیرید بالاخره ما بیت العدلیم!

د:رای دادن را به معنی تایید حکومت ایران نگیرید که این کار نه دلیل پشتیبانی از دولت است و نه نشانه همکاری با حکومت
!

yas
فعّال
پست: 216
تاریخ عضویت: دو شنبه 23 مرداد 1385, 10:34 am

پستتوسط yas » سه شنبه 30 بهمن 1386, 1:09 pm

انحراف و تغییر ماهیت در بیت العدل


همان طور که safa پیام اخیر بیت العدل را تحلیل نموده است بیت العدل با این پیام از وظائف معینه اش منحرف شده و تغییر ماهیت داده و قانونگذار شده است. قرار نبود بیت العدل وارد قانون گذاری بشود یا قانونی را تغییر دهد .این کار مربوط به ولی امر است که سالهاست بیت العدل ولی امر ندارد و لذا مجاز نیست قانون عدم شرکت در انتخابات را که تا به حال بوده است عوض کند و بگوید در انتخابات مجازید شرکت کنید!
اگر در طول این دهه ها بیت العدل به مقتضای عدم دخالت در سیاست ،حضور در انتخابات را در ایران ممنوع کرده بود حالا چه شده که آن را مجاز کرده است؟!
چرا بهائی ها در طول این سی سال در انتخابات شرکت نمی کردند و حالا با دستور غیر مترقبه بیت العدل مجازند شرکت کنند؟!
چه برنامه و نقشه ای در سر دارند؟! بهائیان این انحراف بیت العدل را از وظائفش چگونه باید تحمل کنند.چراسی سال شرکت در انتخابات را برای بهائیان ایران ممنوع کرده بود و حالا مجاز نموده است؟
بهائیان به کدام ساز بیت العدل گوش دهند؟آیا این نه نفر که نه عالم دینی اند نه قرار است قانون گذار باشند حق دارند بهائیان را هر روز با یک دستور که معلوم نیست با چه نقشه مشکوکی است بچرخانند؟

habibollah
فعّال
پست: 531
تاریخ عضویت: دو شنبه 31 اردیبهشت 1386, 11:41 am

پستتوسط habibollah » پنج شنبه 2 اسفند 1386, 7:44 am

جمله ای از این پیام را می خواهم مورد بررسی قرار دهم. در این نامه نوشته اند که:
"احبا در مورد اینکه به چه شخصی رای بدهند با یکدیگر مشورت نکرده"

این مطلب از نکات جالب توجه است که بهاییان نباید در مورد صلاحیت شخصی با کسی مشورت بنمایند. برای این که کسی را انتخاب کنیم به عنوان یک رأی دهنده، همه ی انسان ها قبول دارند که باید او را بشناسیم. حال سؤال مهم این است که اگر بخواهیم کسی را بشناسیم، آیا راهی غیر از مشورت وجود دارد؟ تمامی انسان ها برای انجام کارها، مشورت را توصیه می کنند.
بسیار مایه ی تعجب است آیینی که از شعارهایش این است که "تطابق علم و دین" باید وجود داشته باشد، به این گونه بیان می دارند که نباید برای شناخت کسی مشورت نمود.

اگر کسی بخواهد به این پیام بیت العدل گوش دهد، کاری را که انجام می دهد، به جز یک سکه انداختن و انتخاب شیر و یا خط چیز دیگری نیست، زیرا کسانی که نامزد شده اند، را نمی شناسد، پس رأی او یا یک رأی باطل است، یا یک انتخاب تصادفی می باشد.

ali82
پست: 65
تاریخ عضویت: یک شنبه 13 اسفند 1385, 3:45 pm

پستتوسط ali82 » جمعه 3 اسفند 1386, 9:13 pm

با سلام خدمت تمامی دوستان و پژوهشگران عزیز

در بررسی پیامهای اخیر بیت العدل نکاتی به نظرم رسید که به استحضار می رسانم:

ظاهرا پس از پیام 25 دسامبر هیئت یاران ایران از بیت العدل در مورد شرکت در انتخابات سوال می کند و در حقیقت مجوز می خواهد. بیت العدل جوابی بسیار مختصر به آن می دهد و در آن اعلام می کند که شرکت احبا در انتخابات بلامانع است بعد از آن که این مجوز از سوی بیت العدل صادر می شود موج بسیار گسترده ای از سوالات و ابهامات برای بهائیان ایجاد شد که بیت العدل مجبور به ارسال پیام 4 فوریه برای پاسخگویی به اذهان عمومی شد. حال در این رابطه سوالات زیر مطرح است:

چرا هیئت یاران ایران این سوال را مطرح کرد؟
چرا تا به حال این سوال را از بیت العدل نپرسیده بودند؟
چه اتفاقاتی در این چند وقت اخیر روی داده است که این سوال بعد از 30 سال مطرح شد؟

بعد از پیام 25 دسامبر که در آن اشاره شده بود بعضی از احزاب سیاسی به طرفداری از بهائیت پرداخته اند هیئت یاران برای تقویت آن احزاب و جا انداختن بهائیت ظاهرا تصمیم به شرکت در انتخابات می گیرد و با این سوال در حقیقت به دنبال مجوز بیت العدل برای این کار بوده است تا بتواند با همکاری با آن حزب مزبور در جمع آوری آرا برای آنان کمک کند و بعدا در صورت رای آوردن امتیازاتی را برای بهائیان بگیرد.
با توجه به فشارهای سیاسی که بر بهائیان در طول 30 سال قرار گرفته طبیعی است وقتی می شنوند که حزبی از آنان حمایت کرده بسیار خوشحال شوند و وقتی که اجازه پیدا کنند که در انتخابات شرکت کنند قطعا و یقینا به حزبی رای خواهند داد که از آنان حمایت کرده است زیرا خود بیت العدل هم در پیام 25 دسامبر این دستور را صادر کرده است و تلویحا آنان را به این کار تشویق کرده است:

" در قبال این تحوّلات خجسته، شایسته است که شما عزیزان به کمال استقامت و اطمینان و با اجتناب از مداخله در سیاست حزبی، هر فرصتی را برای همکاری با هم‌وطنان عزیز خود در پیشبرد آرمان‌هایی که موجب ترقّی و سعادت وطن عزیزتان است مغتنم شمارید. "

لذا به نظر می رسد این اقدام بیت العدل یک اقدام کاملا سیاسی و برنامه ریزی شده می باشد تا بتواند در لایه های سیاسی جمهوری اسلامی ایران نفوذ کرده و جایگاهی برای خود بسازد. از طرفی برای اینکه این امر با اصل عدم دخالت در سیاست دچار تقابل نشود در ظاهر اعلام می کند احبا نباید گرایشات حزبی داشته باشند و هر شخص باید به طور انفرادی این کار را انجام دهد در حالیکه همانطور که بیان شد بدیهی است با توجه به پیام 25 دسامبر تمامی بهائیان به حمایت از حزبی بپردازند که خواهان به رسمیت شناخته شدن بهائیت در ایران شده است.

ali82
پست: 65
تاریخ عضویت: یک شنبه 13 اسفند 1385, 3:45 pm

پستتوسط ali82 » جمعه 10 اسفند 1386, 7:11 pm

با سلام

همانطور که جناب جویا در تاپیک صادق یا کاذب فرموده اند بنا به فرموده ی قرآن کریم وقتی مطلبی را از غیر طریق الهی بیان کنیم و بعد آن را به دروغ به خداوند نسبت دهیم در آن اختلافات بسیاری پیدا می شود.

بیانات و پیامهای بیت العدل هم از این قاعده مستثنی نیستند لذا در اینجا مشخص می شود که جمله ی
" رجال بیت العدل ملهم به الهامات غیبی هستند " جمله ای بی پایه و اساس است که با آن بهائیان تنها خود را گول می زنند و البته دستاویزی برای بیت العدل است تا هر طور که بخواهد بر بهائیان حکومت کند.

در این دو پیام اخیر بیت العدل به شدت به احبا دستور می دهد که از فعالیتهای احزاب خود را دور کنند و هیچگونه فعالیت حزبی انجام ندهند و به دور از این گونه تشکل ها تنها به اموری بپردازند که موجب ترقی وطن است!!

اما این عزیزان بیت العدل ظاهرا فراموش کرده اند قبلا به احبا الهی! دستور داده بودند که بروند و از اخبار و مسائل احزاب مختلف آگاهی پیدا کنند و از تمامی رموز و اسرار آنان باخبر شوند !!

اگر احبا در کار هیچ حزبی نباید دخالت کنند پس چرا به آنها دستور داده شده که از اخبار و مسائل احزاب مختلف اطلاع پیدا کنند؟ این مساله نشان ممی دهد که بیت العدل کاملا سیاسی عمل می کند و پیامها و دستوراتش هم هیچ پایه و اساس خاصی ندارد و آنها حتی هیچک از اصول بهائیت را هم برای خود الزام آور نمی دانند و تنها به منافع خود در شرایط موجود می نگرند اگر می گوید در انتخابات شرکت کنید بنا بر مصالحی است در این دوره به دنبالش می گردد و اگر می گوید باید از اخبار و مسائل احزاب مختلف اطلاع پیدا کنید هم دلایل دیگری دارد که البته این دستور بیشتر به دستورات نهادهای جاسوسی و اطلاعاتی شبیه است تا به دستور یک نهاد الهی!

هیچکدام از این دستورات بیت العدل با اصل عدم دخالت بهائیان در سیاست همخوانی ندارد چون انتخابات بزرگترین فعالیت سیاسی در تمام جوامع است و از طرف دیگر اطلاع یافتن از فعالیتهای احزاب مختلف که تنها به امور سیاسی می پردازند نیز یک اقدام سیاسی کاملا هدفمند می باشد بنابراین می بینیم رجال بیت العدل خود را یه هیچک از اصول بهایی پای بند و متعهد نمی دانند و تنها به فکر حکومت و استثمار بهائیان بیچاره هستند که به غیر از بیت العدل هم ملجا و پناهگاهی ندارند .

safa
پست: 68
تاریخ عضویت: پنج شنبه 2 فروردین 1386, 6:40 pm

پستتوسط safa » چهار شنبه 29 اسفند 1386, 10:09 pm

به نظرم رسید اکنون که بیت العدل وارد قانون گذاری شده و قانون عدم شرکت در انتخابات را عوض نموده است از او خواسته شود بعضی از قوانین دیگر بهائی را عوض نماید مثلا:

1-ماه های نوزده گانه بهائی را که هیچ اصل و پایه ای ندارد به همان ماه های دوازده گانه ایرانی تغییر دهد تا هم باطبیعت همراه شود و هم مشکلات متعددی را که برای احبا از این نظر پیش آمده بر طرف نماید.

2-احکام مربوط به تفاوت مهریه زن شهری و روستائی را تغییر دهد تا این عدم تساوی ابزار دست منتقدان بهائی قرار نگیرد.

3-تعلیم وحدت لسان و خط را ملغی دارد چون سخنی بی پایه وادعائی نشدنی است و بعد از 160 سال هیچ قابل دفاع نیست و عقلای بهائی از اثبات آن عاجز شده اند.

4- بعضی نصوص بهائی مثل اعتراف جناب بهاءالله به خاتمیت پیامبر اسلام را عوض نماید چون با این نصوص اثبات مقام شارعیت ایشان غیر ممکن است.

5-بعضی عبارات نصوص که حاوی دعواها و مشاجرات میان رهبران است را چاره جوئی نماید تا سلاح در دست معاندان واقع نشود.

6-بعضی احکام که موجب وهن بهائیان شده مثل پرداخت جرائم زنا به بیت العدل را نیز چاره جوئی نماید.
به گمانم خود آن یاران با این تغییرات آسودگی بیشتری برای انجام وظایف خواهند یافت.


بازگشت به “بیت العدل (نظام رهبری)”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان