پیام جدید بیت العدل

Sardabir
فعّال
پست: 454
تاریخ عضویت: یک شنبه 18 تیر 1385, 11:31 am

پیام جدید بیت العدل

پستتوسط Sardabir » شنبه 30 تیر 1386, 3:52 pm

فرهاد مطلب زیر را فرستاده است:

پیام جدید بیت العدل در موضوع تبلیغ


تاملی پیرامون پیام بیت العدل 7 جون 2007 و 28 فوریه 2005
دوستان عزیز بهائی و غیر بهائی
اخیراً بیت العدل در پیام مورخ جون 2007 خود خطاب به هیئت یاران که همان اعضا محفل ملی می باشند بیانیه ای ارسال نموده و از آن ها درخواست کرده تمهیدات لازم جهت مطالعه پیام مذکور برای خانواده های بهائی فراهم نمایند.
پیام مذکور و هم چنین پیام 28 فوریه 2005 که به آن اشاره گردیده دارای مطالب بسیار مهمی است که تحلیل آن را به وقت دیگری موکول می کنم ولی در رابطه با تبلیغ فردی و اطاعت از حکومت نکاتی را یادآور می شوم، محورهای اصلی که بیت العدل در این پیام دنبال می کند به صورت خلاصه چنین است:

الف: تشویق بهائیان به تبلیغ و ممانت از خروج آن ها از ایران

ب: القا این نکته که تبلیغ فردی با حکم اطاعت از حکومت تعارضی ندارد.

ج: تبلیغ فردی از امور وجدانی است و کسی نمی تواند، حتی حکومت، بهائیان را از تبلیغ منع نماید.

د: اطاعت از حکومت فقط در امور اداری است و در مسائل اعتقادی بهائیان شهادت را بر اطاعت ترجیح می دهند.

هـ. با یک ترفند زیرکانه می خواهد به اصحاب حکومت بگوید ما تشکیلات نداریم و اگر هم تبلیغ می کنیم این تبلیغ فردی است و ربطی به تشکیلات ندارد مانند نماز و روزه و سایر اعمال عبادی است بنابراین کسی نمی تواند مانع امر تبلیغ فردی شود.

ز: اصرار بر این نکته که در ایران نفوس مستعده برای قبول آئین بهائی زیاد هستند لذا فرصت را غنیمت شمرید و زمان را از دست ندهید و به تبلیغ نفوس بپردازید.

حال لطفاً به نکات زیر توجه فرمائید:

1-اصولاً تبلیغ اعم از فردی و غیر فردی امریست اجتماعی چون روح و حقیقت تبلیغ برقراری ارتباط است با دیگری و یا دیگران تفاوتی هم نمی کند که شما به تنهائی تبلیغ کنید و یا به صورت گروهی مهم برقراری ارتباط است که حقیقت تبلیغ می باشد بنابراین امر تبلیغ فردی علی رغم انفرادی بودن آن به جهت ماهيت عمل وارد حوزه اجتماعی می گردد و دیگر مشمول احکام و قوانین حوزه فردی نخواهد بود.
لازم به ذکر است امور وجدانی و معنوی و اعتقادی تا زمانی که در حوزه فردی است کسی نمی تواند از آن مطلع گردد چه برسد بخواهد مخالفت و ممانعت نسبت به آن اعمال نماید.
البته بیان اعتقادات و تشریح آن و اصرار بر درستی آن و اثبات برای دیگری و ایجاد بسترهائی جهت انتقال این اعتقاد و فکر به دیگری طبیعتاً از حوزه فردی خارج می گردد و تابع احکام خاص عمل در حوزه اجتماعی می شود.

2-اگر کسی مختصری با ساختار تشکیلات بهائی آشنا باشد می یابد تبلیغ فردی بدون تشکیلات بی معنا است و اساساً عنوان فردی کوششی است برای گریز از فشارهای اجتماعی و حکومتی جهت ممنوعیت تبلیغ در ایران همین پیام از چه طریق به بهائیان ایران رسیده به غیر از طریق تشکیلات؟
توسط چه کسانی توزیع شده است؟ به غیر از ناظمین ضیافات 19 روزه که قاعده هرم تشکیلات بهائی می باشد مگر به همه بهائیان توصیه نمی شود در امر تبلیغ از رهنمود های کتاب های روحی که توسط بیت العدل تهیه شده استفاده نمائید.
پی گیری امر تبلیغ فردی و نتایج حاصل از آن چگونه خواهد بود؟ جز از طریق تشکیلات؟
بنابراین تبلیغ فردی (با این توضیح که تبلیغ فردی امری وجدانی و شخصی است و حتی در صورت فرمان حکومت هم غیر قابل ترک می باشد) یک ترفند سیاسی است از سوی بیت العدل در جهت پیشگیری اقدام دولت برای ممنوعیت تبلیغ در ایران.

3- حال توجه دوستان را به قسمت هائی از پیام مورد بحث جلب می کنم
((تبلیغ به عنوان افضل اعمال از جانب حق توصیف شده از جمله مظاهر روحانی است که هر فرد بهائی در آثار مبارکه به انجام آن موظف شده است بدین ترتیب تبلیغ امری وجدانی و به طور قطع جاذب تائیدات روح القدس))
(( اگر وظائفی که جنبه روحانی دارد مقدس و تخطی ناپذیر است بنابراین نمی تواند مورد مصالحه قرار گیرد ولی مسائل اداری ثانوی و انعطاف پذیر است و نتيجتا می توان آن را قربانی اطاعت از قوانین حکومتی کرد.

خوب اهمیت امر تبلیغ را دقت فرمودید.
حال سوال این است با توجه به همه مطالبی که در امر تبلیغ و حیاتی بودن آن گفته شد چرا تبلیغ در اسرائیل برای بهائیان ممنوع است؟ (1)
آیا این امر وجدانی –اعتقادی- شخصی در نقاط مختلف جهان فرق می کند آیا تعریف وجدان در امور وجدانی در اسرائیل و ایران متفاوت است. آیا تعریف حکومت و اطاعت از آن و احکام مربوطه نسبت به دولت های مختلف گوناگون است؟ این جاست که دم خروس تبلیغ فردی و اطاعت حکومت از پیام بیت العدل بیرون می زند.

4. بر اساس نصوص بهائی مفسر و مبین آیات فقط جناب عبد البها و شوقی ربانی هستند در حالی که بیت العدل در حال حاضر هر گونه که بخواهد احکام قطعی و مصرح مانند اطاعت از حکومت که یک حکم کلی است را آن چنان که نیاز دارد تفسیر و تبیین می نماید.
البته در این زمینه در آینده مطالب بیشتری به اطلاع دوستان خواهد رسید.
مانند همیشه از دریافت نظرات دوستان بهائی مسرور خواهم شد.

دوستدار شما
فرهاد(1) توصیه می کنتم دوستان عزیز مجدداً به مباحث تحت عنوان در اسرائیل چه خبر است مراجعه فرمایند.

Yaaqub
پست: 14
تاریخ عضویت: یک شنبه 12 شهریور 1385, 8:09 pm

پستتوسط Yaaqub » شنبه 30 تیر 1386, 10:19 pm

با درود به سردبیر سخت کوش سایت بهائی پژوهی
تشکیلات بهائیت یک تشکیلات هرمی و تو در تو است که قبل از آنکه یک دین باشد یک سازمان اداری است که هدفش اصلی اش افزودن بر تعداد بهائیان برای تحقق اهداف ضد اسلامی شان می باشد .
نگاهی دقیق به اهداف برنامه های چند ساله بهائیت که از نقشه ده ساله در زمان شوقی در سال 1332 تا 1342 آغاز می شود و تا کنون نیز چندین برنامه تبلیغی چند ساله بطور متوالی تهیه نموده و اهداف همه این برنامه ها بطور خلاصه اینست :
1 - تاسیس نقطه بهائی نشین در محلهائی که هنوز در آن یک نفر بهائی ساکن نشده است .
2 - افزایش تعداد افراد از نقطه بهائی به جمعیت بهائی ( 2 تا 9 نفر)
3- تاسیس محفل محلی در مناطق با بیش از 9 نفر بهائی ذیرای
4 - برقرار نمودن ارتباط ارگانیک محافل روحانی با محفل ملی
آیا بیت العدل خودش را به خواب زده است که بهائیان هر محله در اول ماه نوزده روزه بهائی در ضیافات بایستی گزارش عملکرد تبلیغی و اسامی مبتدیان را به افراد مسئول بدهند تا برنامه های تبلیغی گسترده تر برای این مبتدیان تدارک دیده شود .
آیا این نمونه ها و مثالها جز دهن کجی یک فرقه با یک نظام سیاسی اسلامی شیعی نیست .
آیا بهائیت نمیداند که دارد با عقاید هفتاد میلیون مسلمان در یک کشوری که طبق قانون خودش تبلیغ بهائیت را ممنوع اعلام نموده مخالفت میکند .
مگر بهائیت نمیخواهد در ایران بعد از تصدیق افراد به بهائیت؛ مقدمات تسجیل آنان را فراهم کند . آیا این کارها تشکیلات نمی خواهد .
آیا نظام سیاسی ایران این تشکیلات را به رسمیت می شناسد . ؟؟؟
بنا براین بهائیان اگر راست میگویند بایستی از نظام سیاسی ایران اطاعت کنند .

Sardabir
فعّال
پست: 454
تاریخ عضویت: یک شنبه 18 تیر 1385, 11:31 am

پستتوسط Sardabir » جمعه 5 مرداد 1386, 9:35 am

این پیام را باید به دقت خواند و مورد ارزیابی قرار داد.
از کاربران و اساتید انتظار می رود به دلیل اینکه از جدید ترین موضع گیریهای بیت العدل محسوب می شود تحلیل های خود را در این زمینه هاارائه فرمایند.
1- صدوردستور تشکیلاتی لازم الاجرا برای همه بهائیان ایران
2-تبلیغ بهائیت برای همسایه و دوست و آشنا و هر کس که ممکن باشد
3-عدم تبعیت از حکومت در مورد عدم تبلیغ
4-گزارش ماوقع به مقامات منتهی به بیت العدل در اسرائیل
5-...

yas
فعّال
پست: 216
تاریخ عضویت: دو شنبه 23 مرداد 1385, 10:34 am

پستتوسط yas » یک شنبه 14 مرداد 1386, 11:17 pm

پوششی برای شکست ها

همانطور که در تاپیک "دخالت در سیاست ،اطاعت از حکومت" عرض کردم بیت العدل با این پیام وارد یک ماجراجوئی خطرناک شده است تا برنده اصلی آن خود او باشد.برای او فرقی نمی کند در این میان ضایعه ای رخ دهد چه در میان بهائیان چه مسلمانان و چه نیروهای نظام.در این بازی قدرت ، بیت العدل به پیروزی خود می اندیشد.
به نظر می رسد امروز بیت العدل ضعف شدید مدیریتی خود را می خواهد با این ماجراجوئی ها بپوشاند و حواس بهائیان را از شکست هائی که هر روز بر اثر رخداد های متوالی نصیبش می شود منصرف نموده در گیر مسائل دیگر نماید.
شکست هائی که این روز ها بیت العدل را می آزارد و به انفعال می کشاند:

1- رشد بهائیان ارتدکس که بیت العدل را قبول ندارند و آن را بدلی می نامندوشعب خود را هر روز در کشورها زیاد تر می کنند.

2-رشد بهائیان روشنفکر که به مخالفت با بعضی تصمیمات بیت العدل می پردازند و از دستورات او سرپیچی می کنند و تن به سانسورهائی که می خواهد در کتابهاشان که جدیدا تالیف می کننداعمال کند نمی دهند و برای خود شان سایت و تشکیلات راه انداخته اند.

3-خروج بعضی بهائیان از بهائیت و بعضا مسلمان شدن آنها و اقدام آنها به افشاگری در مورد نقشه های بیت العدل و تشکیلات بهائی در مبارزه منافقانه با ادیان ابراهیمی (برخلاف ظاهری که خود را مدافع نشان می دهند) و پرده برداری آنهااز تناقضات بهائیت.

4- رشد سایت های منتقد بهائی در فضای اینترنت که از نظر علمی اعتقادات بهائی را به شدت به چالش کشیده ونشان می دهد که پاسخ متینی برای نقدها ندارند.

5- نا کارآئی تبلیغی سایت های یکطرفه بهائی که تنهابه قاضی رفته و راضی برمیگردند!

6-دروغ در آمدن وعده هائی که در مورد ایران می دادند که "عنقریب همه در ظل امر در می آیند و سلطنت کلیه و فتح الفتوح خواهد شد".اما هرسال دریغ از پارسال!!

7-آگاه شدن تدریجی افکار عمومی جهانی از واقعیت نداشتن شعارهای فریبنده وحدت عالم انسانی و تساوی حقوق رجال و نساء با آشکار شدن اختلافات بها و ازل و عباس و محمد علی و فحش های رکیک آنها به یکدیگر و تناقضات موجود در کتب و تحریفات بیت العدل و...

و موارد بسیار دیگر که برای پوشاندن آنها بیت العدل باید به این ماجراجوئی ها دست بزند!!

Yaaqub
پست: 14
تاریخ عضویت: یک شنبه 12 شهریور 1385, 8:09 pm

پستتوسط Yaaqub » سه شنبه 16 مرداد 1386, 11:38 pm

هجوم تبلیغاتی بهائیت در راستای تهاجم فرهنگی آمریکا
بدنبال شکست کشورهای غربی برای روی کار آوردن یک دولت لیبرال و طرفدار غرب از طریق حمایت از به اصطلاح اصلاح طلبان داخلی و هزینه نمودن میلیونها دلار با هدف تقویت عناصر ضد انقلاب و یا روشنفکر نماهای واداده و فریب خورده ؛هم اکنون آمریکائیان با به رژ ه در آوردن مداوم ماشین جنگی شان در آبهای خلیج فارس سعی می نمایند روحیه مردم ایران و تصمیم گیرندگان جامعه را تخریب نمایند .
ایجاد اختلافات داخلی و مشغول کردن جناههای انقلا ب به یکدیگر و ایجاد مشکل داخلی از طریق حمایت از عناصر نا راضی و اسلام ستیز و حمایت از طرحهای تجزیه طلبانه هم اکنون در دستور کار جدی آمریکائیان قرار گرفته است .
تشکیلات اداره کننده بهائیان در اسرائیل ( بیت العدل ) هم اکنون کاملا در اختیار آمریکائیها و انگلیسیها قرار گرفته و یکی دو نفر اعضای ایرانی این هیات 9 نفره نیز هیچگونه استقلال رائی ندارند . طبیعی است آمریکا از بهائیت به عنوان چهره شاخص ضد تشیع و روحانیت شیعه در راستای اجرای نقشه های فوق الذکر کاملا بهره برداری میکند .
در دوران قاجار , ابتدا روسها سعی نمودند از طریق تهییج بابیها به تبلیغات بابیگری و ایجاد کینه در میان مسلمانان؛ وحدت ملی ایران را تضعیف کنند . متعاقب آن سه جنگ داخلی در ایران بواسطه بهائیها راه انداختند .
بدنبال تضعیف دولت تزاری و تقویت نفوذ انگلیس در ایران ؛ لقمه چرب و نرم بهائیت به مذاق انگلیسیها نیز خوش آمد و این فرقه و اعضای نا آگاه آن در اختیار مطامع این دولت استعماری قرار گرفتند تا آنجا که رهبر وقت بهائیت نشان ویژه sir و نایت هود را با کمال افتخار از طرف پادشاه انگلیس دریافت میکند .
با ایفای نقش توسط آمریکا در غیاب انگلیس در سرزمینهای اسلامی ؛ حمایت از فرقه های باطل توسط آمریکائیان در دستور کار جدی قرار داشته است .
حایتهای بی چون و چرای آمریکا در مجامع بین المللی از بهائیت بخصوص با پیوند زدن آن به مباحث حقوق بشری و پرونده هسته ای ایران هم اکنون از پرده برون افتاده است .
بهائیت و بیت العدل نا مشروع آن فکر میکنند آمریکا در حال پیروزی بر ایران از طریق انقلابهای مخملی و نرم می باشد و بهائیان را تشجیع میکنند که خود و جامعه را برای آن رو زآماده کنند .
بهائیان هم وطن مواظب باشند در دام این توطئه خطرناک نیفتند چون به لحاظ غیرت و حمیت بسیار قوی مذهبی در میان ایرانیان ؛اولین قربانیان این طرح خود هم وطنان بهائی خواهند بود .

ali82
پست: 65
تاریخ عضویت: یک شنبه 13 اسفند 1385, 3:45 pm

پستتوسط ali82 » چهار شنبه 17 مرداد 1386, 1:58 pm

جناب یعقوب

با سلام

سایت بهایی پژوهی تا جایی که من متوجه شدم یک سایت کاملا غیر سیاسی و با اهداف کاملا پژوهشی می باشد لذا طرح این گونه بحث ها در اینجا به نظر من خیلی مناسب نیست و سایت را از مسیر اصلی خود خارج خواهد کرد.
ضمنا شما مدرکی را هم برای بیاناتتان ارائه نکرده اید که بتوان از آن در تحقیقات پژوهشی استفاده کرد.

از جناب سردبیر هم می خواهم نظر خود را در این باب مطرح نمایند تا مسیر حرکت سایت مشخص گردد.

با تشکر

Sardabir
فعّال
پست: 454
تاریخ عضویت: یک شنبه 18 تیر 1385, 11:31 am

پستتوسط Sardabir » چهار شنبه 17 مرداد 1386, 6:26 pm

حق با علی 82 است که روال علمی ومستند را با سبک و سیاق دیگری از جمله مباحث سیاسی عوض نکنیم.ضمن آنکه سایت های دیگری هستند که به آن مباحث می پردازند.
بهائی پژوهی مستدعی است همه دوستان اصول سایت را رعایت کنند.

safa
پست: 68
تاریخ عضویت: پنج شنبه 2 فروردین 1386, 6:40 pm

پستتوسط safa » یک شنبه 28 مرداد 1386, 8:10 pm

با سلام به دوستان عزیز
از مطالب فرهاد و سایرین بهره بردم.اینکه تشکیلات بهائی سعی دارد با دعوت بهائیان ایران به تبلیغ خود را از بن بست خارج کندو روحیه ای هم برای بهائیان دست و پا کند و در عین حال این کارها را نیز نامرئی انجام دهد تا باصطلاح گزک دست نظام ندهد امری است که بر هر بصیری پوشیده نیست.
اما مسئله ای که من می خواستم اضافه کنم این است که بهائیت چه چیزی برای تبلیغ دارد؟
در توحید مطالب بکری دارد که تبلیغ کند؟!
در نبوت آموزه های بدیعی دارد که ارائه نماید؟!
در عدل و معاد و امامت و برزخ و مباحث کلامی و ساختار حکمی و معرفتی و...نو آوری دارد که عرضه کند ؟!که می دانیم ندارد!
جز تعالیم شعاری چه چیزی دارد ؟! آنها هم که آنقدر تکرای و عمومی است که برای ایرانیان جلوه ای ندارد چون سازمان های بین المللی هر روز این شعارها را صد بار از طریق رسانه هابه خورد آنها می دهند...
پس بهائی چه چیز را باید تبلیغ کند؟!
به نظر بنده که مدت ها در بهائیت بودم تشکیلات بهائی می خواهد بگوید دوره اسلام گذشته و اسلام را با شبهه پراکنی ها در چشم مردم سست و تاریخ مصرف گذشته معرفی کند.
در واقع بهائی باید ابزاری در دست بیت العدل برای اسلام ستیزی (البته بی سر و صدا) باشد یعنی ناقض حاکمیت ملی ایران که بر اسلام مبتنی است...
پس بیت العدل با دستور تبلیغ فردی دنبال نقض حاکمیت نظام اسلامی است زیرا از دید بهائی دوره اسلام سرآمده و دوره بهائیت و بیت العدل است که به گفته روحیه ماکسول همسر شوقی افندی سرنوشتش با اسرائیل همچون حلقه های یک زنجیر به هم گره خورده است...

yas
فعّال
پست: 216
تاریخ عضویت: دو شنبه 23 مرداد 1385, 10:34 am

پستتوسط yas » دو شنبه 5 شهریور 1386, 11:35 pm

بهائیت می تواند تبلیغ کند:
1-تعالیمی دارد بکر مثل وحدت عالم انسانی
2-رهبرانی دارد عاری از نقص و تناقض
3-دوره مختصری دارد حداقل پانصد هزار سال
4-نظام تنبیهی خوبی دارد مثل طرد
5-نمازی دارد که توسط ناقضین دزدیده شده
6-به تشعب دچار نشده الا ازلی و ناقضی و ریمی و سمائی و ارتدکس و ایکس بهائی
7-اصلا در کتابهایش دست نبرده و آنها را به دفعات تحریف ننموده است
8-با مسلمین رابطه خوبی داشته و اصلا به اسلام اهانتی ننموده است
9-اهل دخالت در سیاست و ترور و نفوذذ در حاکمیت کشورها نبوده و نیست...
............
بشمریم تا همه مطالب موجود در بهائی پژوهی!

safa
پست: 68
تاریخ عضویت: پنج شنبه 2 فروردین 1386, 6:40 pm

پستتوسط safa » جمعه 16 شهریور 1386, 11:26 pm

یکی از مطالب مخفی که محفل به ما دستور می داد جمع آوری و خریدن هر کتابی بود که در نقد بهائیت در جامعه منتشر می شدتا آنها بدست مردم غیر بهائی نیفتد و افکار علیه بهائیت تحریک نشود.لذا کمتر کتابی را در نقد بهائیت در جامعه مشاهده می کردیدزیرا اگر کتاب قوی در این زمینه چاپ می شد بلافاصله نسخه های آن توسط بهائیان خریداری می شد و جمع آوری می گردید !
این بلا سر نشریات و روزنامه ها وویژه نامه ئی هم که حاوی مطلبی در نقد بهائیت بودند ،می آمد.اگر هم نمی توانستند نسخه ها را جمع آوری کنند برای آن یک جواب سرپائی (حتی بی ربط که فقط بتوان گفت جواب داده ایم! ) تهیه می کردند و از طریق محفل در اختیار بهائیان می گذاشتند تا نشان دهند مطالب جواب داده شده است!
و نوعا هم سعی می کردند یک انگی به ناقدان بچسبانند و آنها را بد نام کنند تا نقد آنها بر بهائیت را بی اعتبار گردانند وکار او را برای پول و مقام توجیه نمایند!!
این بود روش آئینی که خود را مطابق علم و عقل معرفی می نمود!


بازگشت به “شیوه های تبلیغی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان