بیت العدل و قانونگزاری

ارسال پست
ghased
پست: 6
تاریخ عضویت: دوشنبه 27 خرداد 1392, 1:38 pm

بیت العدل و قانونگزاری

پست توسط ghased »

نظام رهبری کننده بهائیان در زمان حاضر سازمان و تشکیلاتی است به نام " بیت العدل". این سازمان متشکل از نه نفر است که همگی باید مرد بوده و ظاهراً باید منتخب از میان بهائیان باشند. مقر تشکیلاتی آنها در اسرائیل در شهر حیفا می باشد.

مطابق نصوص و پیش بینی های رهبران بهائی ، مشروعیت بیت العدل به حضور " ولی امر الله " است. لیکن چون آخرین رهبر بهائیان یعنی شوقی افندی عقیم بود و بجه دار نشد، " بیت العدل" اکنون به تنهائی بهائیان را اداره می کند و وظیفه قانونگزاری در بهائیت و تبیین و تفسیر نصوص بهائی به عهدۀ آنهاست.

در این تاپیک قانونگزاری ها و تشریع بیت العدل را از گذشته تا کنون مورد نقد و بررسی قرار می دهیم.
علم و عمل
پست: 0
تاریخ عضویت: چهارشنبه 2 تیر 1395, 4:58 pm

Re: بیت العدل و قانونگزاری

پست توسط علم و عمل »

لطفا درباره ی بیت عدل در ایین بهایی صحبت کنید نه این بیتی که توسط ایادی به صورت نامشروع تاسیس شده است.
بیت عدل در ایین بهایی شامل دو رکن ولایت و رکن منتخب مردم است که جمعا به امور احبا رسیدگی می کنند.
یک مجلس است به ریاست ولی امرالله و تفاوت ان با مجالس دیگر این است که هم توسط ولی امرالله صیانت میشود تا مطابق ایات الهی عمل کند و هم اینکه جمع اعضا نیز در تصمیمات تحت صیانت هستند تا راه صواب پیش گیرند.
اما این بیت که اکنون در حیفا وجود دارد یک موسسه است که نه تنها عادل نیست بلکه از ابتدا با قلدری بر روی کار امده است و نامشروعیت ان از خورشید روشنتر است.
پیروام این بیت پیروان تعصب و تقلید هستند.
انقدر دلیل بر نامشروعیت این بیت الایادی وجود دارد که مغز یک انسان گنجایش همه ی انرا ندارد.

درست مثل این است که بگوییم دولت معاویه بر حق است البته معاویه از این بیت با حیاتر بود اینها ادعا میکنند که دادگاه جهانی هستند اما کسی را که از خود انها شکایت میکند یکطرفه رای بر نقض او میدهند.
اصلا اگر این بیت را قبول کنیم باید استدلال های مخالفین را قبول کنیم و اصل ایین را نادرست بدانیم!
به هر حال ما بهاییان حقیقی پیروی از عایشه و ابوبکر نمی کنیم و این بیت را و پیروان انرا یک ایین خود ساخته میدانیم که از اسم بها الله سو استفاده کرده است و هیچ کاری با این بیت نداریم و انرا به حال خود واگذاشته ایم مانند این همه ایین های شیطان پرستی این موسسه هم شیطنت خود را دارد و به ما ربطی ندارد.
قوانین و تشریعات این بیت از ناحیه ی حق نبوده و شیطان پرستی در لباس روحانیت است.
ghased
پست: 6
تاریخ عضویت: دوشنبه 27 خرداد 1392, 1:38 pm

Re: بیت العدل و قانونگزاری

پست توسط ghased »

با سلام خدمت شما دوست گرامی

چنانچه مطلبی درباره بیت العدل دارید خوشحال می شویم با ما در میان بگذارید. همان طور که اشاره کردید این بیت العدل نمی تواند بیت العدل حقیقی باشد زیرا بر طبق گفته بزرگان بهائی بیت العدل بدون حضور ولی امر الله فاقد مشروعیت است. و اکنون نیز ولی امری در دیانت بهائی وجود ندارد زیرا جناب شوقی عقیم بودند و فرزندی نداشتند . لذاست که ولی امری وجود ندارد
ارسال پست