Cheap Air Jordan 1

سخن سردبیر

هشتم اردي بهشت برابر است با ٢٧ آوريل كه روز مهمى در تاريخ جامعه بهائى است.بر اساس تواريخ در اين روز در سال١٩٢٠ميلادى دولت انگلستان طي تشريفاتى به خاطر خدماتي كه جناب عبدالبهاء در تأمين آذوقه ارتش اشغالگر انگلستان در فلسطين در شرايط قحطي (كه داشت منجر به شكست آنها مى شد) و اين تأمين موجب پيروزي آنها و اشغال فلسطين توسط قواي انگليس گرديد، شایسته دریافت نشان پهلوانی ‌‎ knighthood‏ و لقب والای ‏sir‏ ‏از سوي پادشاه و امپراطوري بريتانيا تشخيص داده شد و اين لقب و نشان طي تشريفاتى با نواختن موسيقي و اجراي سرود ملي انگلستان به ايشان إعطا گرديد.

0 نظر

بسم الله الرحمان الرحیم

یک

یونس کلافه و دل خسته از قوم ناسپاس خود، دست‌هایش را به سوی آسمان بلند کرد و خطاب به پروردگار خود عرض کرد: «خدای من! هنگامی که من را برای دعوت این قوم به سوی آنان فرستادی، سی سال بیشتر نداشتم و من سی و سه سال در بین آنان توقف کردم و اکنون پیرمردی شصت و سه ساله هستم. آنان را به سوی تو خواندم اما من را تکذیب کردند و پیامبری‌ام را دروغ انگاشتند و با من مقابله کردند و تحقیرم نمودند و کار را به آن جا رساندند که گمان کردم، قصد جان من را دارند. عذاب خود را بر آنان نازل کن که آنان ایمان نخواهند آورد.»

0 نظر

اخيراً در امريکا به مناسبت دویستمین سال تولد مؤسس آیين بابى (علی‌محمد شيرازى) و به منظور تبليغ و معرفی بهاءالله و بهائیت، فيلمى رونمایی شد به نام گيت (دروازه: ترجمه‌ی کلمه باب) تا نشان دهد که باب، شخصيتی صلح‌جو و بزرگ بوده که ظهور کرده تا دروازه‌ی آئين بهائى شود. درمورد این فیلم نکات ذیل به‌نظر می‌رسند:

0 نظر

رهبري بهائيت در حيفا ( بيت العدل ) در پيام رضوان ۲۰۱۶ ( ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ ) خود از كليه ي بهائيان جهان درخواست می كند تا در جهت اجراي اهداف نقشه ي پنج ساله ی بهائي كه از اپريل سال ۲۰۱۶ ( ارديبهشت ۹۵ ) آغاز و در سال ۲۰۲۱ ميلادي ( ۱۴۰۰ شمسي ) خاتمه میيابد شركت فعال داشته باشند.

0 نظر

بار ديگر ميهمان خداى مهربان مان شديم در ضيافت رمضان؛
سپاس او را كه امسال هم توفيق حضور در اين ضيافت را به ما داد تا در لحظه هاى نورانى اين ماه او را بيشتر و بيشتر بخوانيم و ياد كنيم از ملكوت سحرگهان تا اذان شامگاهان و شب هاى نيايش و افتتاح و شب هاى قدر ...
اسلام است و رمضان ؛اسلام است و عبوديت؛اسلام است و دعا؛تهذيب ،پاكى،مغفرت و افطار با خانواده اى به وسعت جهان و جمعيتى دوميلياردى كه مى گويند:رمضان كريم،رمضان مبارك...
ما ، قدح شعبان را از دست ننهاديم تا خورشيدمان را تا عيد رمضان در آغوش گيريم كه حافظ گفت:
ماه شعبان منه از دست قدح كاين خورشيد

0 نظر

آى انسان ها...

0 نظر

نگاهی به پیام نهم نوامبر ۲۰۱۸ بیت العدل خطاب به بهائیان سراسر دنیا

مرکز رهبری تشکیلات بهائی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین، یعنی بیت العدل، در پیام نهم نوامبر ۲۰۱۸ خود خطاب به بهائیان سراسر دنیا به نکات قابل توجهی اشاره کرده است که لازم است مورد توجه و بررسی بیشتر قرار گیرد.

0 نظر

یکی از اخبار قابل بررسی در پاییز 97، خبر نبش قبر یک بهائی به نام خانم شمسی اقدسی اعظمیان در گیلاوند از توابع شهرستان دماوند و درخواست از خانواده متوفی برای دفن جنازه در گورستان خاوران تهران بود. هرانا و بسیاری دیگر از خبرگزاری‌های بهائی با پوشش گسترده‌ی این خبر، آن را نوعی اهانت به عواطف و احساسات خانواده دانستند و توهین به جنازه فردی بی دفاع و مرده را محکوم کردند. برخی روشنفکران ایرانی ساکن غرب نیز در پیامی، این اقدام را محکوم کردند. بی‌بی‌سی فارسی ضمن پوشش خبری این ماجرا و بیانیه‌ی این روشنفکران، با یاسر میردامادی و حسن فرشتیان در همین زمینه مصاحبه کرد.

0 نظر

تمام حقوق این پورتال برای مؤسّسه بهائی‌پژوهی محفوظ است.

کپی‌رایت© بهائی‌پژوهی؛ ۱۳۹۹-۱۳۸۵.

Back To Top