درمورد تفسیر عبدالبهاء از قضیه ۲۴ پیر مکاشفات یوحنا

تصویر بنیامین
بنیامین

درمورد تفسیر عبدالبهاء از قضیه ۲۴ پیر مکاشفات یوحنا

سلام، بنده از یکی دوستانم که مبلغ فرقه ضاله مربوطه ست سوالی پرسیدم که ایشون هم جوابی دادن، سوال بنده درمورد قضیه تفسیر ۲۴ پیر جناب عبدالبهاء از مکاشفات یوحنا بود که گفته بودن در این دور بخاطر عظمت ظهور باید ۲۴ نفر به سلطنت ابدیه برسند،گفتم ادامه این ۲۴ کجان؟! جناب شوقی که مقطوع النسل بودن و...، ایشون درجواب گفتن که ۱- منظور عبدالبهاء مقایسه ی با ۱۲ حواری حضرت مسیح ع هست نه مثل ۱۲ امام تشیع که بکرا بعد بکر است البته نگفتن که کجا عبدالبهاء این رو گفته! ۲- در لوح احباء بادکوبه اشاره شده به اینکه اون ۲۴ نفر، ۱۸ نفر حروف حی ( و خود حضرت نقطه اولی) باضافه ی ۵ نفر دیگر اند که در آینده خواهند آمد!
۳- البته جای دیگه هم شنیدم که بحث بداء رو مطرح میکنن و میگویند که بخاطر امتحان الهی این سلسله جانشینان قطع شده!
میخواستم اگر امکانش هست جواب کاملی نسبت به موارد مطرح شده بدین،ممنون

تصویر ghased
ghased

بهائیت بدون ولی امر

همان طور که اشاره کردید در کتاب مفاوضات باب 11 مکاشفات یوحنا در صفحه 45 امده است:" و در هر دوری اوصیا واصفیا دوازده نفر بودند و در ایام حضرت مسیح دوازده حواری بودند و در ایام حضرت محمد دوازده امام بودند ولکن در این ظهور اعظم بیست و چهار نفر هستند دوبرابر جمیع زیرا عظمت این ظهور چنین اقتضا می نماید."

در اینجا منظور ظهور اعظم ظهوری است که بهاءالله داشته است و اینکه گفته شود حروف حی جزء این ظهور بوده اند حرفیست نسنجیده زیرا حروف حی قبل از بهاءالله بوده اند نه بعد او.

در مورد اینکه بدا شده و امتحان الهی است باید این ادعا را از زبان رهبرانشان اثبات کنند نه اینکه بهائیان از خودشان نظریه بدهند که بداء شده است . ثانیا با توجه به اهمیت مقام ولایت امر در الواح وصایای جناب عبدالبهاء و اینکه یکی از دو رکن نگهدارنده ی تشکیلات بهائیت است و از جهت دیگر بر رکن دیگر یعنی بیت العدل ارجحیت دارد با پذیرش این مدعی باید گفت در اصل ادامه ی حیات بهائیت بداء شده است. یا به قول پیروان میسون ریمی او با مقدماتی وی را به عنوان ولی امر ثانی تعیین کرده بود و در هر صورت بیت العدل فعلی فاقد ولی امر و نامشروع خواهد بود.

تمام حقوق این پورتال برای مؤسّسه بهائی‌پژوهی محفوظ است.

کپی‌رایت© بهائی‌پژوهی؛ ۱۳۹۷-۱۳۸۵.

Back To Top