اخبار

 در سومین سال انتشار مجله تخصصی فرهنگی اجتماعی در نقد بهائیت، فصلنامه «بهایی شناسی» شماره های ۷ و ۸ در آخرین هفته سال ۹۷ منتشر شد.

 در این فصلنامه ۲۵۰ صفحه ای با تقدیر از روزنامه سازندگی که با چاپ خبر انتشار مجله «بهایی شناسی» تحت عنوان "برخورد انتقادی با فرقه بهایی" از چاپ آن استقبال نموده، مطالب مختلف دیگری را می خوانیم؛ ازجمله:

"تداوم هدایت" در بیان آیات و روایاتی که نشان می‌دهد هدایت آسمانی پس از سلسله نورانی انبیاء الهی با ۱۲ جانشین معصوم پیامبر خاتم همچنان ادامه دارد.

0 نظر

هفتمین دفتر از طرحواره مرزبانی مهدوی با عنوان اخلاق مهدوی رونمایی و آماده فروش شد. این جلد شامل شش بخش است که عبارتند از: اخلاق و سلوک مهدوی، بهارانه های مهدوی، مشاغل مهدوی، دولت مهدوی، اقدامات مهدوی و مرزبانی مهدوی.

برای تهیه این کتاب می توانید به سایت فروشگاه بهائی پژوهی به آدرس www.breshop.ir مراجعه فرمایید.

0 نظر

روزنامه سازندگی در تاریخ ۱۸ دی ۹۷ یک صفحه از روزنامه خود را به کلیات، اهداف و معرفی فصلنامه بهائی شناسی اختصاص داد.

فصلنامه «بهائی‏ شناسی» به‌عنوان فصلنامه تخصصی فرهنگی-اجتماعی در نقد بهائیت در طول سه سالی که از انتشار آن می‏ گذرد، تلاش کرده خود را محدود به محوری خاص در این عرصه نکند و ضمن بررسی مسائل کلامی و اعتقادی، به مسائل تاریخی و اجتماعی در باب بهائیت و نقد آن نیز بپردازد.

0 نظر

در تاریخ ۱۵ آذر سال ۱۳۹۷، اعضای مؤسسه بهائی پژوهی افتخار داشتند تا میهمان مرجع عالی قدر جهان تشیع، آیت الله العظمی صافی گلپایگانی باشند. در این دیدار، مدیران و دست اندرکاران بهائی پژوهی ضمن تقدیم نسخه‌ای از تولیدات مکتوب خود به معظم له، گزارشی از فعالیت‌های اخیر خود را ارائه کردند. شرکت در نمایشگاه‌های کتاب و مطبوعات و نقد و بررسی علمی آیین بهائی توسط مؤسسه‌ی بهائی پژوهی، از مسائلی بود که مورد توجه و تأیید ایشان قرار گرفت.

0 نظر

در راستای حضور پایگاه خبری بهائی پژوهی در نمایشگاه های کتاب استانی سراسر کشور، این بار پذیرای علاقه مندان به مباحث بهائیت در شهر مشهد خواهیم بود.

از تاریخ 2 الی 8 آذر در غرفه 164 سالن فردوسی واقع در نمایشگاه بین المللی میزبان شماییم. 

0 نظر

ششمین شماره از فصلنامه بهائی شناسی منتشر شد ، برای تهیه این فصلنامه می توانید به فروشگاه بهائی پژوهی مراجعه فرمایید.

فهرست عناوین این شماره:

دولت مهدوی

روی خط خبر :

    -  بزرگنمائی در شخصیت طاهره قره العین

    -  شرکت در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

    -  گزارشی از نمایشگاه کتاب ارومیه

0 نظر

پایگاه خبری بهائی پژوهی با همراهی نشر گوی توفیق این را داشت که در دو نمایشگاه کتاب شهر تبریز از تاریخ 29 مهر الی 4 آبان و شهر اصفهان از تاریخ 9 الی 15 آبان 97 شرکت کند و میزبان تعداد زیادی از علاقه مندان به مباحث بهائیت باشد. امیدواریم این تعامل بین ما و خوانندگان کتاب هایمان در تمام نقاط ایران ادامه دار باشد و بتوانیم در راه خدمت گزاری و روشنگری اذهان قدمی موثر برداریم.

0 نظر

نشر گوی از تاریخ ۲۰ تا ۲۵ شهریور در نمایشگاه کتاب استانی ارومیه و از تاریخ ۱۸ الی ۲۳ مهر در نمایشگاه کتاب استانی گلستان شرکت نمود. بازدیدکنندگان طیف وسیعی از پیر و جوان، کارمند و بازنشسته ومغازه دار، طلبه و روحانی، استاد و دانشجو و حتی مسئولان رده بالای سازمان ارشاد را تشکیل می‌دادند. افراد مختلف دیدگاههای گوناگونی درباره بهائیان داشتند بعضی معتقد بودند که لازم است با شدت عمل بیشتری با بهائیان برخورد شود و برخی فکر حقوق پایمال شده آنان بودند.

0 نظر

         پروفسور احسان یارشاطر( 1299 همدان -1397 ) هفته گذشته در کالیفرنیا درگذشت. او پیش از انقلاب استاد دانشگاه و مدیر دفتر ترجمه و نشر آثار بود. وی در سالهای پس از پیروزی انقلاب هم، با فعالیت در موسسه دانشنامه ایرانیکا ، و حضور و حمایت از انجمن مطالعات ایران شناسی ، نقش مهمی در حفظ و شناساندن فرهنگ و ادبیات ایرانی ایفاء کرد.

0 نظر

تاسف عمیق کاویان صادق زاده میلانی،مبلغ بهائی،از مرگ مک کین

0 نظر

تمام حقوق این پورتال برای مؤسّسه بهائی‌پژوهی محفوظ است.

کپی‌رایت© بهائی‌پژوهی؛ ۱۳۹۸-۱۳۸۵.

Back To Top