خاتمیت پیامبر اکرم(ص)

milyarder

پستتوسط milyarder » پنج شنبه 20 مهر 1385, 2:41 am

جناب جویا خوبه میگویید نص صریح تفسیر نیمخواد پس یعنی تشبیه(understand)
جویای عزیز حتی حضرت عبدالبها که مبین کتب هستند نصوص صریحه را تفسیر نکرده اند و در اینجا عظمت امر عنوان شده و باز هم میگم تشبیه.

در مورد تفسیر دوستان عزیز اگر به زبان عربی آشنایی ندارید آنرا به یک فردی که عربی میداند نشان دهید بدون آنکه بگویید منظور چیست و بعد ببینید چه به شما میگوید زیرا اینگونه تعصبی هم نسبت به مطلب ارائه شده نشان نمیدهد و بعد ببنید داستان جناب جویا چه مقدار صحیح است.

((جویا جان من اشاره کردم ولی شما نمیدوی و مطمئن باش تعصبات غلط شما به زودی گریبان گیرت خواهد شد))

دوستان عزیز و خوانندگان گرامی باز هم از این موارد زیاد است و البته برای پژوهشگران و روشن فکران زیرا این موارد را ما در قرآن وارد نکردیم مانند"هر امت اجلی دارد" و.. اینها کلام خداست برای کسانی که به دنبال حقند پس توجه کنید به دو نفر در پاسخ گویی کسی که همیشه در مقابل هر سئوال جوابی داده و به هیچ عنوان زیر بار حرف زور اعتراف نرفته و در مقابل کسی که حتی که آیه برای هیچکدام از تفاسیرش نتوانسته بیاورد و هر بار چون از پاسخ گویی باز مانده شرطی را بهانه ساخته.

((قضاوت به عهده روشن دلان))

milyarder

پستتوسط milyarder » پنج شنبه 20 مهر 1385, 2:43 am

صحیح ==> و در مقابل کسی که حتی یک آیه برای هیچکدام از تفاسیرش نتوانسته بیاورد و هر بار چون از پاسخ گویی باز مانده شرطی را بهانه ساخته.

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » پنج شنبه 20 مهر 1385, 3:43 am

دوستان سایت بهایی پژوهی شما را به شهادت می طلبم، اگر من از دست این میلیاردر عزیز خودم را از بالای برج میلاد به زیر افکندم شاهد باشید که مقصر میلیاردر است. این همه استعداد مرا کشته است. بابا جان به پیر و به پیغمبر من جز نقل قول حضرت عبدالبهاء کار دیگری نمی کنم. البته باید کار دیگری هم بکنم و آن ترجمه ی برخی کلمات قلمبه و سلمبه( البته برای میلیاردر عزیز) است که این کار را می کنم تا دوستان دریابند که آیا حق دارم از دست این میلیاردر خودم را حلق آویز کنم یا از برج میلا به زیر افکنم یا خیر.
حضرت عبدالبهاء در تفسیر همان جمله ی حضرت بهاء الله که آقای میلیاردر مدعی است نص صریح است( اگر نص بود تفسیر نمی خواست) چنین می فرماید: ( پس معلوم است که نص نیست)
‏. بدایت این الف ظهور جمال مبارک است که هر روزش هزار سال است اِنَّ کلِّ یومٍ عندَ رَبِّکَ کَالفِ سنة وَ کُلِّ سَنَة وَ ‏ثلاثمِاءه و خمسَةً وَ سُتُونِ اَلفَ سَنَة . . . کَور جمال مبارک نامتناهی است بعد جمال مبارک چیزی در دست نماند ظهور ‏جدیدی نگردد والا تا آثار صحف و تعالیم و اذکار و انوار جمال مبارک در عالم مشهود، نه بروزی و نه صدوری)‏
بدایت یعنی آغاز، الف یعنی هزار، جمال مبارک هم که یعنی جمال مبارک! هر روزش یعنی هر روز آن هزار سال، هزار سال است یعنی هر روز آن هزار سال هزار سال است! علتش را هم از قرآن بیان کرده اند که هر روز نزد خدا هزار سال است. عبارت بعدی هم یعنی هر سال ( از آن سال های کذایی که حضرت بهاء الله در باره ی بهائیت فرموده ) 365000 سال است که چون در 1000 ضرب شود، می شود 365000000
بعد برای آن که جناب میلیاردر و امثال ایشان هیچ بهانه ای نداشته باشند مبنی بر این که تشببه است افزوده اند: کور جمال مبارک نامتناهی است. کور یعنی همان دور. نا متناهی هم یعنی پایان نا پذیر.
بعد جمال مبارک چیزی در دست نماند ‏یعنی بعد جمال مبارک چیری در دست نماند! چه کنم جناب میلیاردر مرا مجبور می کند که تمام عبارت را یک به یک معنا کنم تا راه هیچ گونه توجیهی باقی نماند.
ظهور جدیدی نگردد. ظهور جدیدی نگردد که معنایش روشن است. خدا وکیلی روشن نیست؟ تشبیه است؟
والا تا آثار صحف و تعالیم و اذکار و انوار جمال مبارک در عالم مشهود، نه بروزی و نه صدوری)‏
آثار یعنی نشانه، صحف جمع صحیفه است. این جا یعنی کتاب. تعالیم جمع تعلیم است یعنی همان مثلا تعالیم دوازده گانه. اذکار جمع ذکر است. انوار جمع نور است. جمال مبارک هم همان جمال مبارک است. عالم یعنی دنیا، یعنی جهان، مشهود یعنی دیده شده، بروز یعنی آشکار شدن. صدور یعنی صادر شدن. روی هم بدون چانه زدن یعنی هیچ دین و آئینی نمی آید.
‏2- عبدالبهاء در مکاتیب جلد2صفحه68 می‌نویسد: ‏
‏(چه که این کور را امتداد عظیم است و این دور را فسحت و وسعت و استمرار سرمدی ابدی) ‏
کور را قبلا معنا کردیم. امتداد یعنی ادامه یافتن. عظیم یعنی بزرگ. دور همان کور است. یعنی دوران. فسحت یعنی دامنه یعنی وسعت. استمرار یعنی ادامه یافتن. سرمدی هم یعنی جاودانه، یعنی همیشگی. بابا جان اگر عبدالبهاء می خواست بفرماید این دین 365 میلیون سال به طول خواهد انجامید، چگونه و با چه زبانی باید می فرمود. مخلوط عربی و فارسی هم فرموده که شما هم راضی باشید.
آهای بهائیان عالم به دادم برسید. مرا از دست این میلیاردر نجات دهید. دارد مرا می کشد. اگر من بمیرم، خونم به گردن اوست!

milyarder

پستتوسط milyarder » پنج شنبه 20 مهر 1385, 11:09 am

جویا جان دوست عزیز احتیاجی به شهادت طلبی نیست. دوست من عرض کردم نصوص صریحه احتیاج به تفسیر ندارد. حالا این همه نوشته اید و دوستان را واسطه قرار دادید فرقی ندارد عرض کردم بالا بروید پایین بیایید 1000 سال عمر دیانت بهایی است.
در نتیجه اصرار بیش از حد فایده ندارد چرا که نشان دهنده عدم توان شما در پاسخ گویی است پس زیاد خودتون رو خسته نکنید. در نتیجه در همه موارد جز تشبیه و اینکه عظمت امر بیان شده چیز دیگری برداشت نمیشود.

راستی در مورد کشتن اگر به این حدیث توجه کنید خونتان به گردن کسی نمیوفتند:

«مَنْ ماتَ وَ لَمْ یَعْرِف إمامَ زَمانِهِ، ماتَ مَیْتَةً جاهِلیّةً (اصول کافی ج 1 ص 375 ، بحار الانوار ج 23 «باب وجوب معرفة الامام» ص 89 حديث 35 و از كتب اهل سنّت: شرح مقاصد تفتازانى ج 5 ص 239، «الفصل الرابع فى الإمامة» منشورات شريف رضى)
: کسی که بمیرد و امام زمان خویش را نشناخته باشد، مرگ او مانند مرگ افراد دوران جاهلیّت است.»

جویا جان به خاطر دارید که دوران جاهلیت مردم بت پرست بودند حتی خدا را هم نمیپرستیدند پس مواظب باشید چنین اتفاقی نیوفتد.

موفق باشی دوست لجباز من ((نصوص صریحه غیر قابل تاویل و تفسیر است پس بیش از این خودت را اذیت نکن))
جویا جان شما اهل جوانمردی نیستی که بگویی نمیتوانی نصوص صریحه را تفسیر کنید؟؟

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » پنج شنبه 20 مهر 1385, 1:19 pm

خوب جناب سردبیر فکر می کنم دوستان بهایی که جناب میلیاردر به نمایندگی از سوی آنان سخن می راند، دیگر حرفی برای گفتن ندارند و البته شجاعت مردانگی اعتراف را هم فاقدند. به گونه ای که مجبور شده اند بحث امامت را مطرح کنند که مربوط به تاپیک قائمیت است. گمان می کنم خوانندگان گرامی و نیز بهائیان منصف و خردمند فهمیده باشند قضیه از چه قرار است. اگر صلاح می دانید این تاپیک را فعلا قفل کنید و بنده سعی می کنم خلاصه ث مباحث را به عرض و اطلاع خوانندگان گرامی برسانم. فقط دوستان بدانند که حربه ی بهائیت تا چه اندازه زنگ زده است و بیابند که این همه سر و صدای تحری حقیقت معنایش کدام است. جدا برای بهائیت متاسفم که فرهیختگانی چون جناب میلیاردر دارد. بسی مباهات بر بهائیت!

joyayande

پستتوسط joyayande » پنج شنبه 20 مهر 1385, 1:47 pm

جناب جوياي عزيز آيا شما كه براي بسياري از سئوالاتي كه از شما توسط بقيه دوستان شده جوابي نداريد ايا بايد به حال ديانت مقدس اسلام تاسف خورد؟دوست عزيز اگر من و ديگر دوستان به بحث همانند شما در اين سايت نمي پردازيم دليل آن نيست كه به خيال خود جوابي نداريم. نه عزيز ديده و دل. جواب بسيار است ولي گوش شنوا ناياب.و نيازي نيست كه شما براي ديانت بهائي تاسف بخوريد دوست عزيز به حال خود و ديگر عزيزاني كه در فكر و خيالات هستند و حق را آن گونه كه هست نمي بينند تاسف بخوريد.من هم مانده ام اين دوست بهائي چگونه اين همه صبر و طاقت دارد تا اينگونه به بحث با شما دوست عزيز بپردازد. براي همه سئوالات شما جوابي هست ولي در اين اين سايت و در بين اين كشمكش ها و بي احترامي ها به ديانت بهائي. به هر صورت موفق باشيد.

milyarder

پستتوسط milyarder » پنج شنبه 20 مهر 1385, 2:04 pm

جناب جویا من نماینده هیچ کس یا جایی نیستم این برای بار چندم است که میگویم اگر شما نماینده جامعه مسلمانید منم نماینده جامعه بهایی هستم ولی جواب شما رادادم و حرف برای گفتن زیاد است اما گوش شنوا کم است.
و اگر واقعا شما مردی بیا بدون شرط به سئوالات جواب بده مثل من که اینکارو کردم تا دوستان ببینند چقدر در معلومات اسلامی خبره هستید که حتی نتوانستید یک آیه یا حدیث برای آنچه تا به الان گفتید به عنوان سند ذکر کنید.
و جدا باعث افتخار است که دوستان جوابی به جای شرط ندارند و مسائل را طوری عنوان میکنند که انگار جواب داده نشده. جویا جان حداقل میدانم از این تعداد بازدید سایت برخی از هم کیشان شما متقاعد شدند که شما جوابی برای گفتن ندارید و برای اینکه نشون بدم جناب جویا حتی در مسائل اسلامی هیچ اطلاعاتی ندارد مسئله ای را عنوان کردم تا ببینم جویای عزیز چه میگویند اما از آن فرار کردند و حالا خودم به اون سئوال جواب میدم تا باز هم ببینید معلومات اسلامی نیاز به پیش شرط ندارد با تحری حقیقت میتوان به آن رسید:

سئوال به این صورت بود که قرآن یهودیان را به عنوان وارثان زمین معرفی کرده ولی شما میگویید قرار است قائم آنرا به شما بدهد و چون جناب جویا جواب را نمیدانستند در نتیجه شرطی گذاشتند تا از پاسخ گویی رها شوند حال آنکه اصلا این وارثین ربطی به یهود نداشت و تنها آزمایش کوچکی بود تا با معلومات جناب جویا آشنا بشیم:

و حال جواب:
«وَ لَقَدْ کَتَبْنا فِی الزَّبورِ مِنْ بَعْدِ الذِّکْرِ أنَّ الأرْضَ یَرِثُها عِبادِیَ الصّالِحونَ،» (انبیاء/105)
: «ما در زبور (داوود)، از پس تورات نوشته ایم که سر انجام، زمین را بندگان شایسته ما میراث برند و صاحب شوند»
امام محمّد باقر علیه السّلام فرمود: «این بندگان شایسته که وارثان زمین شوند، اصحاب مهدی (عج) در آخر الزَّمان هستند» («مجمع البیان» ج 7، ص 66)

پس منظور یاران امام زمان هستند و اصلا ربطی به یهودیان نداشت اما جناب جویا از آن فرار کردند.و به راحتی میتوان دید جناب جویا چه مقدار در این مسائل اطلاعات دارند سئوالات دیگر هم به این ترتیب است چون جواب آنرا نمیدانند.
دوستان اگر تمایل دارید بقیه سئوالات را هم خودم با معلومات اسلامی جواب بدهم تا برخی از افرادی که فکر میکنند معلومات اسلامی نیاز به پیش شرط دارد متوجه بشند اشتباه میکنند.

موفق باشید و از جناب جویا بخواهید اگه میتواند مطالب و گفته های خود را مستند کند اگر نمیتواند من اینکار را انجام دهم.

tizbinan

پستتوسط tizbinan » پنج شنبه 20 مهر 1385, 2:06 pm

نسخه بدل ها ،میدان را برای شیران شرزه تحقیق باز کنند نه برای شعار یان لافزن .نقاب را بردارند چهره کریهی آشکار می شود که یارای نگاه به خورشید را ندارد.در پستوی تاریک لاف زیبائی زده اندنه در منظر روشن برهانیان.حالا که زمان نقاب افکندن رسیده ورسوایی را نزدیک دیده اند زنجموره بیماری سر داده اند شاید ترحمی بر انگیزند و رسوایی را حتی چند ساعت به تاخیر افکنند.گیرم چند ساعتی هم به تاخیر افتاد بعد چه می کنند؟!

joyayande

پستتوسط joyayande » پنج شنبه 20 مهر 1385, 5:26 pm

خداي عزوجل را آرزومندم كه تيزبينان نيز نظر به الفاظ نيفكنندو به معاني و حقيقت مطالب پي برند. و چنين آهنگ و آواز بلند زنجموره را كه دوستانشان سر داده اند به ديگران نسبت ندهند.نكنند و به ياد داشته باشند كه روزي خواهد آمد كه حقيقت همين شيران كوي دوست واضح و مبرهن آيد و آنان كه تهمت لاف زيبائي بر آفتاب حقيقت زده اند در همان پستوي تاريكي و در خفا نشينند و در اندوه افعال خود خواهند نشست.

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » پنج شنبه 20 مهر 1385, 5:54 pm

خدمت عزیزان سایت سلام مجدد عرض می کنم و امیدوارم این فضای غبار آلود به فضای تحقیق تبدیل شود. به جناب جوینده که باید همانند نام مبارکشان جوینده ی حق باشند عرض می کنم دوست گرامی شما از معدود بهائیانی هستید که وارد میدان بحث و گفت و گو شده اید ولی به راستی در این چند موردی که بیاناتی فرموده اید در هیچ یک از آن ها یک سخن روشن علمی در اثبات بهائیت نگفته اید و به ذکر یک سری کلیات و معذرت می خواهم ،شعار، اکتفا کرده اید. من قبلا هم ضمن اظهار خوش وقتی از حضور جناب عالی از شما درخواست کردم هر گونه که شما مایل باشید به تحقیق پیرامون امر مبارک بپردازیم. اگر مایلید یک بحث علمی در باره ی ایقان داشته باشیم. اگر دوست دارید از تعالیم دوازده گانه بگوییم. اگر ناراحت نمی شوید در باره ی بیت العدل و مشروعیت آن سخن بگوییم. دو بحث مهم دیگر که خاتمیت و قائمیت باشند، هنوز برقرارند. این موارد که عرض کردم مهم ترین و اساسی ترین مباحث مطرح در بهائیت است. هر کدام را که مایل باشید در خدمتتان هستم. نکته ی دیگری که باید جسارتا خدمتتان عرض کنم آن است که دوست گرامی که نام شر یفتان هم جوینده است علی القاعده شما باید همانند نامتان باشید نمی دانم چرا از بحث و گفت و گو در باره ی بهائیت ناراحت می شوید؟ اگر چیزی به نظر مبارک می رسد بیان کنید، لطفا از پرداختن به اموری که موجبات کدورت خاطر است، بپرهیزید. بحث های آقای میلیاردر را هم اگر با دیده ی انصاف بنگرید، خواهید دید که خالی از برهان و استدلال است. ایشان به جای پاسخ دادن به آن چه که من از جناب عبدالبهاء در باره ی عمر 365 میلیون ساله ی بهائیت آورده ام، به بحث قائمیت می پردازد و می خواهد بنده تفسیر آیات مهدوی را برایشان بگویم. به این می گویند: فرافکنی و یافتن گریزگاه در بحثی که به مخمصه افتاده اند. اینک کار خیلی دشوار نیست. از شما خواهش می کنم بفرمایید که پاسخ مطلبی به این روشنی چیست؟ لابد می فرمایید باید گوش را از شنیدن هر آن چه که جناب بهاء الله می فرمایند پاک کنیم و چشم را از هر چه که ایشان می فرماید ببینید بربندیم تا حقائق بر ما روشن شود. نام این را هم تحری حقیفت می گذارید. به هر حال از جناب میلیاردر که آبی گرم نشد. ببینیم حضرت عالی چه می کنید. منتظر بیانات شما هستم. متشکرم

milyarder

پستتوسط milyarder » پنج شنبه 20 مهر 1385, 6:44 pm

جویا جان من طفره میرم و پاسخ نمیدم یا شما؟؟
دوست عزیز خوبه خودتان هم گفتید نصوص صریحه احتیاجی به تفسیر ندارد در نتیجه تشبیه حالا تبیشه جز تاپیک قائمیت به حساب میاد؟؟ سئوالاتی که میپرسم و جواب نمیدین جز تاپیک قائمیت؟؟ اشاره قرآن به اسم رب و بها جز قائمیته؟؟ هر امت اجلی داره جز قائمیته؟؟ دیانت مسیح تمام کنندس جز قائمیته؟؟((کدومشو جواب دادین))

دوست گرای عرض کردم هر چقدرم بالا پایین بروید اصرار شما بی فایده است مگر اینکه بخواهید تحریفی در کتب انجام بدهید خود حضرت بهاالله به نص صریح کتاب اقدس گفتند عمر دیانت بهایی 1000 ساله حالا شما تشبیهی که حضرت عبدالبها در مورد عظمت این امر بیان داشتند به 365 میلیون سال برداشت میکنید ما بسیار خوشحال میشیم که این مقدار دیانتمون عمر کنه.

روز خوش دوست من و امیدوارم همیشه همینقدر در جوابگویی خبره باشید و یواشکی با شرطو شروط از پاسخ گویی مطالبی که جوابی برای آنها ندارید فرار نکنید.
((راستی من آبگرمکن نیستم))

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » پنج شنبه 20 مهر 1385, 6:53 pm

جناب میلیاردر اولا من فکر می کردم نیمه شب به بعد ادبیات شما به این صورت ضائع در می آید، اکنون می بینم از اول شب شاهد یک ادبیات سبک هستم. ثانیا بیان حضرت بهاء الله اگر نص صریح بود نیاز به تفسیر حضرت عبدالبهاء نداشت. همین که توسط جناب ع. ع. تفسیر شده است، نشانه ی روشنی است بر این که نص صریح نیست. توضیح ایشان هم به هیچ روی حاکی از عظمت ظهور نیست. برای آن که دیگر جای هیچ مفری برای شما نگذارم، جمله ی دیگری از عباس آقا( همان جناب عباس افندی) برایتان نقل می کنم که آب پاکی را روی دستتان می ریزد و تیر خلاص را به قلب و مغز استدلال ضعیف و ناتوان شما شلیک می کند. ایشان در باره ی استمرار و جاودانگی این ظهور اعظم می فرمایند: ‏(لهذا امتدادش بسیار، اقلاً پانصد هزار سال)‏ حالا شما هی دست و پا بزن تا این عبارت روشن را توجیه کنی. منتظرم با عباراتی متین و ادبیاتی فاخر و سنگین، پاسخ دهی. لطفا بگو سبک نگارشت را تغییر دهند.

milyarder

پستتوسط milyarder » پنج شنبه 20 مهر 1385, 7:02 pm

جویا جان من ادبیاتم چه سبک باشد چه سنگین کاری کردم فردی که در معلومات اسلامی ادعای زیادی داشت از پاسخ گویی درمانده شود و جوابی نتواند حتی برای یکی از سئوالات من بیان کند.((حق شاهد است و خوانندگان نیز این را گواهی میدهند))
دوست گرامی حضرت عبدالبها تفسیر نکردند بلکه تشبیهی است و چون نص صریحه هر چه شما بگویید بازم من میگم تشبیه چون نصوص صریحه نیاز به تفسیر ندارد. دوست گرامی 500000 سال منظور کور دیانت بهایی است که خود شما به آن اشاره کردین.
جویا جان از اینکه میبینم تمام تلاشتان را میکنید تا جوری وانمود کنید شکست نخوردید خوشحالم و البته ممکنه دوباره برخی از دوستان بهایی بر من خرده بگیرند اما باور بفرمایید و خود نیز شاهدید من هر چه به جویای عزیز میگم نص صریحه و احتیاج به تفسیر ندارد و هر موردی که ذکر شده تشبیه اما قبول نمیکنند.

بگذریم جویا جان انشاالله وقتی از قرآن برای شما اغلاط املایی ذکر کنم از آن دست میشویید یا نه؟؟یا قراره طفره بروید و زیر قولتان بزنید؟؟

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » پنج شنبه 20 مهر 1385, 7:28 pm

دوستان بهایی مخصوصا جناب جوینده شاهد باشید که این دوست بهایی شما آبرو و حیثیت امر مبارک را لکه دار کرده است. او فراموش کرده که قبلا پنبه ی دور و کور زده شده است. یادش رفته که حضرت عبدالبهاء فرموده است:
‏(چه که این کور را امتداد عظیم است و این دور را فسحت و وسعت و استمرار سرمدی ابدی) ‏سرمدی عین جاودانه، یعنی همیشگی، یعنی جاودانه
ای کاش ادبیات شما در انشا و املا ضعیف بود. من چه کنم که در درک فارسی که زبان مادری شماست نیز کاستی و ضعف بسیار دارید. خوانندگان شاهدند که شما چگونه مطالب را کپی پیست می کنید بدون آنکه حتی معنای خیلی از جملات را بدانید. با وجود آن که این عبارت جناب ع. ع. را یک به یک و لغت به لغت توضیح داده ام، باز هم مطلب را نمی فهمید. من چه کنم با جوان بی سوادی که هم بی سواد است و هم خیال می کند که خیلی می فهمد. خوانندگان گرامی، به ویژه بهائیان شاهد این مباحث و به خصوص جناب جوینده ی عزیز شما قضاوت کنید. آیا در این فرمایش حضرت عبدالبهاء دور و کور به یک معنا نیامده است؟ جالب است بدانید که معنای لغوی دور و کور هم یکی است جمله ی حضرت عبدالبهاء را من قبلا برای این آقای میلیاردر توضیح داده ام اما چه کنم که درک فارسی اش هم متاسفانه بسیار ضعفیف است ببینید من چه می کشم از دست این جوانک به قول خودش بی سواد و چه ریاضتی می کشم که با او صحبت می کنم همان کاری که پیامبران نیز با جاهلان قومشان به حکم وظیفه، می کردند.
من یک بار دیگر مجموعه ی بیانات جناب عبدالبهاء را در باره ی عمر دیانت بهایی در این جا نقل می کنم و از خوانندگان دیگر همانند جناب جوینده که منطقی تر به نظر می رسند، درخواست می کنم مرا از دست این جوان جاهل و بی سواد( بعدا نگوید به او توهین کردم خودش این را می گوید):
‏* (مَن یَدَّّعی اَمراً قَبلَ اِتمامِ اَلفِ سَنَةِ کامِلَةٍِ . . . بدایت این الف ظهور جمال مبارک است که هر روزش هزار سال است اِنَّ ‏کلِّ یومٍ عندَ رَبِّکَ کَالفِ سنة وَ کُلِّ سَنَة وَ ثلاثمِاءه و خمسَةً وَ سُتُونِ اَلفَ سَنَة . . . کَور جمال مبارک نامتناهی است بعد ‏جمال مبارک چیزی در دست نماند ظهور جدیدی نگردد والا تا آثار صحف و تعالیم و اذکار و انوار جمال مبارک در ‏عالم مشهود، نه بروزی و نه صدوری)‏
‏* (چه که این کور را امتداد عظیم است و این دور را فسحت و وسعت و استمرار سرمدی ابدی) ‏
* و در دور جمال مبارک چون شمس حقیقت در برج الهی که خانه‌ی شمس است طلوع و اشراق فرمود . . . لهذا ‏امتدادش بسیار، اقلّاً پانصد هزار سال
می بینید که می فرماید دور جمال مبارک اقلا پانصد هزار سال است( در ضمن اقلا غلط است باید بگوید حداقل!)
* کور جمال مبارک غیر متناهی است
می بینید که دور و کور به یک معنا به کار رفته است. یک جا می فرماید دوران بهائیت 365 میلیون سال است، یک جا می فرماید تا زمانی که کتاب های بهایی موجود است این دین هم موجود است. یک جا می گوید این دین سرمدی یعنی جاودانه است یک جا می گوید دور جمال مبارک امتدادش بسیار است حداقل 500000 سال یک جا می گوید کور جمال مبارک نامتناهی است نامتناهی یعنی بی انتها، یعنی بی پایان. فاعتبروا یا اولی الابصار!!

joyayande

پستتوسط joyayande » پنج شنبه 20 مهر 1385, 7:54 pm

سلامي گرم و دوستانه به عزيزان خواننده و جناب جويا
جناب جويا مرا به گفتن شعار و كليات محكوم كرده ايد در صورتي كه جز حقيقت چيزي ديگر بيان نكرده ام. دوست من اين فضا فضاي تحري حقيقت نيست.و شما نيز جوياي آن نيستيد و هر فرد عاقلي مي تواند از طرز نوشتن و مباحث شما پي برد كه هدفتان فقط و فقط رد ديانت بهائيست و نه تحقيق و تفحص. دوست عزيز. تمام عزيزاني كه از اين سايت بازديد مي كنند خود از قوه ادراك برخوردارند و مي توانند خود با خواندن مسائل و مباحث تصميم بگيرند و من به هيچ وجه نيازي نمي بينم كه شما و يا ديگر دوستان چه بهائي و چه غير بهائي به بحث هاي بي خود و ابراز نظرات خود بپردازيد. دوست عزيز خود گوئي و خود خندي،عجب مرد هنر مندي. خود براي خود مطلبي را مي نويسيد و سريعا به اعلام نظرات خود مي پردازيد و سعي به رد ديانت بهائي داريد. شما كافيست جواب خود را قرار دهيد و نيازي نيست افكار درست و يا نادرستمان را در مطالب وارده بنويسيم. اگر جوابي بر سئوالي كه پرسيده مي شود موجود است. آن جوب را بنويسيم . نه اينكه طفره رفته به بحث ديگري بپردازيم. دوست من اگر اينجا سايت بهائي پژوهيست.پس به دوستان بهائي هم حق بدهيد اگر سئوالي از ديانت اسلام دارند از شما بپرسند .شايد به قول خودتان جواب شما باعث روشني راهشان گردد. و اگر من و ديگر دوستان بهائي با شما و ديگر عزيزان به بحث نمي پردازند مطمئن باشيد يكي از دلايلش همين فضاييست كه بر اين سايت حاكم است. و جسارتا خدمت شما دوست عزيز جوياي رد آدين بهائي عرض كنم من به هيچ وجه از بحث در باره ديانت بهائي ناراحت نمي شوم ولي چون بحث مفيدي را در جريان نمي بينم و همانطور كه قبلا عرض كردم به خودم اجازه صحبت با مخالفان اعتقاد و آئينم را نمي دهم. بحث هاي اقاي ميلياردر هم تا آنجائي كه من دنبال كرده ام با اعلام منبع و جواب هايي از قران و غيره بوده است ولي قبول دارم كه گاها اين دوست عزيز نيز به دليل جواني گاها به بحث با شما پرداخته اند و شايد هم دليلي بر آن دارند و اميدوارم اين بحث هاي ناتمام به پايان برسد و به بحث هاي هدفمند برسيم. از آنجائي كه خود نام ايشان را بزبان آورده ايد. دليل پاسخ ندادن شما به بعضي از سئوالاتشان برايم گنگ و نامعنيست. ميدانم كه از تمام گفته هاي من شما در پي اغلاط املائي و يا سوژه اي خواهيد گشت كه مرا نيز به گونه اي متهم كنيد و لي خواهشا بگذاريد خوانندگان خود تصميم بگيرند و به دوستانتان نيز بگوئيد ادب را مراعات كرده و به عقايد و اعتقادات ديگران بي احترامي نكنند. موفق باشيد

milyarder

پستتوسط milyarder » پنج شنبه 20 مهر 1385, 8:33 pm

جویا جان تشبیه است خیلی خودتو خسته نکن و مطالب را مثل همیشه کپی پیست نکن به نص صریحه کتاب اقدس عمر دیانت بهایی 1000 سال است حالا اگر شما به جای این همه مطلب یه کتابم بنویسی بازم 1000 ساله.

موفق باشید.

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » پنج شنبه 20 مهر 1385, 8:37 pm

جناب جوینده، هم خانواده ی نامی من، از بیانات حضرت عالی چنان دانستم که در صورتی مایل به بحث در باره ی بهائیت هستید که کسی جرأت نکند حتی در باره ی بطلان بهائیت بیندیشد. معنای تحری حقیقت به راستی همین است؟ ممکن است بفرمایید فضای تحری حقیقت چگونه است و چه کسی باید آن فضا را تعیین و یا تعریف کند؟ اگر منظورتان از فضای تحری حقیقت همان است که حضرت بهاء الله در آغاز کتاب ایقان مدعی آن شده است، هذا اول النزاع! یعنی باید دید منظور ایشان از پاک کردن گوش از استماع اقوال و ... چیست؟ من از کجا بدانم آن چه که جناب ایشان می فرمایند، « تجلیات اشراقات شموس علم و عرفان الهی » است یا ظنونات شیطانی و نفسانی؟ من برای این پرسش البته پاسخ روشنی دارم. بهترین روش تحری حقیقت در باره ی امر مبارک، مراجعه به آثار و اقوال حضرات نقطه ی اولی و جمال مبارک و غصن اعظم و شوقی افندی است. بنده در تمامی گفت و گوی های خویش از این اصل تخطئی نکرده ام و راه تحری را هم همین می دانم. در ضمن به هر صورت اسلام از نظر بهایئت اثبات شده است و همان طور که فرمودید این جا سایت بهایی پژوهی است و اجازه دهید خدمت شما دوست عزیز عرض کنم که اگر نمی دانید بدانید که یکی از شگردها و شیوه های کهنه در منحرف کردن بهایی پژوهی کشاندن بحث از بهائیت به مباحث اسلامی است. این حربه کهنه است و دیگر کارساز نیست. در باره ی قرآن و اسلام سخن همان است که حضرت بهاء الله فرموده است:
‏ کِتابُ قُدسٍ حَفيظٍ الَّذي نَزَلَ عَلي مُحَمَّدٍ رَسُولِ اللهِ وَ خاتَمَ النَّبييّن وَ جَعَلَهُ حُجَّةً باقِيَةً مِن عِندِهِ وَ هَديً وَ ذِکري لِلعالَمين )‏
قران کتاب پاک و حفاظت شده ای است که بر محمد رسول الله و خاتم النبیین نازل شده است و خداوند آن را حجت جاودانه و باقی از نزد خویش قرار داده است وهدایت و یادآوری است برای همه جهانیان.
بنابراین سخن در باره ی بهائیت است و حقانیت یا بطلان آن هم با مراجعه به آثار و اقوال حضرات پیشوایان امر مبارک ممکن است. در هر حال اگر مایل بودید منتظر شنیدن افاضات حضرت عالی در باره ی مباحت مهم و اساسی خاتمیت و قائمیت مبتنی بر بیانات و فرمایشات حضرات هستم. این یعنی بهایی پژوهی.

milyarder

پستتوسط milyarder » پنج شنبه 20 مهر 1385, 10:09 pm

جویا جان موفق باشی دوست باسواد و فرهیخته عزیز که حتی نوتوانستید با معلومات اسلامی خود جواب مرا بدهید حال بابی جدید باز کرده تا از مباحث فرار کنید.

milyarder

پستتوسط milyarder » پنج شنبه 20 مهر 1385, 10:10 pm

نوتوانستید = نتوانستید

joyayande

پستتوسط joyayande » جمعه 21 مهر 1385, 12:10 am

باز هم ابراز نظرات شخصي جهت متشنج كردن سايت را داريد دوست گرامي. و متاسفانه همانطور كه مي دانستم باز هم صحبت هاي مرا به گونه اي ديگر تفسير و معنا كرده ايد. كاري به فكر شما ندارم چون حقانيت ديانت بهائي بر من واضح و اشكار است و عقيده و نظر هر فردي برايش محترم است و من مانند شما به هيچ وجه اجازه بي احترامي به كسي را به خودم نمي دهم. و برايتان متاسفم كه فرق شموس علم و عرفان الهي را با ظنونات شيطاني و نفساني اشتباه گرفته ايد. اين سخنان من و شماست كه ممكن است بوي اين ظنونان شيطاني را بدهد و بسيار جالب است كه شما تعاليمي را از حضرت بهائااله كه به نفعتان است خوب مي پذيريد و بر بقيه خط بطلان مي كشيد. باز هم همان حرف هميشگيتان را تكرار كرده ايد كه حقانيت اثبات شده است . پس آيا درست است اي پير خردمند اين تحري را يكجانبه دانست؟اگر سئوالاتي براي هر كدام از طرفين مطرح مي شود بايد پاسخ داده شود و اگر شما قادر به پاسخ گويي نيستيد مي توانيد نماينده ديگري از اسلام بفرستيد و اينگونه حرف از حربه نزنيد. دوست من،من هم اگر مانند شما سخن بر زبان رانده ام بسيار بر حال خود متاسفم . فقط براي اين بود كه بدانيد اينجا مكانيست آزاد براي بحث و تحري حقيقت . پس بجاي ابراز نظرات شخصي خود به بحث منطقي خود ادامه دهيد.

بازگشت به “نگاه به ادیان”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان