ارتباط، سوال، پاسخ

حرف های خودمانی
aboutorab

پستتوسط aboutorab » شنبه 14 مرداد 1391, 11:13 am

Sardabir نوشته شده:از دوستان برای ارائه پاسخ به ابوتراب متشکرم. با توجه به برداشت ابوتراب این بحث همینجا خاتمه می یابد.

سلام و عرض ادب

جناب سردبير عزيز !

آيا برداشت حقير از مطالب ارسالي دوستان غلط بود؟
در صورت سوء برداشت حقير لطفاً راهنمايي بفرماييد.

در ضمن"

لطفاً با يه بيسواد راحت تر واضح تر و روشن تر صحبت بفرماييد .

ممنون، خدا خيرتون بده عزيز
موفق باشيد
يا علي عليه السلام

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » یک شنبه 15 مرداد 1391, 2:11 am

جناب ابوتراب،سلام

باید عرض کنم بله برداشت شما صحیح نبود و مطالب غیر از آن بود که نتیجه گیری کردید.
شوال مهمی را مطرح می کنید و بعد می فرمائید اهل خواندن مقاله و کتاب هم نیستید بفرمائید چه باید کرد؟
پاسخ شما داده می شود و آن این است که:
" به جای اثبات اختلاف ما با شیخ و سید،اثبات تناقض سخنان آندو با عقاید بهائیان را پیش بگیریم "
ولی باز شما برای اثبات انحراف آندو طلب مطلب می کنید!
تقاضا داریم آداب بجث و مناظره را تامل بیشتری بفرمائید.

aboutorab

پستتوسط aboutorab » یک شنبه 15 مرداد 1391, 9:56 am

Sardabir نوشته شده:جناب ابوتراب،سلام

باید عرض کنم بله برداشت شما صحیح نبود و مطالب غیر از آن بود که نتیجه گیری کردید.
شوال مهمی را مطرح می کنید و بعد می فرمائید اهل خواندن مقاله و کتاب هم نیستید بفرمائید چه باید کرد؟
پاسخ شما داده می شود و آن این است که:
" به جای اثبات اختلاف ما با شیخ و سید،اثبات تناقض سخنان آندو با عقاید بهائیان را پیش بگیریم "
ولی باز شما برای اثبات انحراف آندو طلب مطلب می کنید!
تقاضا داریم آداب بجث و مناظره را تامل بیشتری بفرمائید.

سلام و عرض ادب جناب سردبير و ديگر عزيزان

اولاً عذر مي خواهم كه مزاحمت وقت گرانبهايتان شدم
ثانياً " حقير هرگز قسط مناظره كردن با كسي درباره آنچه خودم هم دچار شبهه شدم را نداشته و ندارم فقط سوالم اين بود كه آيا اين دو شخص داراي انحراف بوده يانه ؟ زيرا در برخي از سايت هاي شيعي مورد لعن واقع گرديده اند البته خودم هم از برخي عزيزان پرسيدم همه يا در لفافه سخن گفتند كه عقل ناقص حقير قدرت تميز و تشخيص آن را نداشت و حتي يكي از اساتيد بزرگوار كه بينهايت خدمت شما بزرگواران ارادت دارد آدرس اين سايت را به من دادند تا شبهه ام از طريق شما بزرگواران بر طرف شود
بگذريم "
ظاهراً براي كساني كه مثل حقير دچار ابهام و شبهه شده اند نيستند كساني كه روشنگري نمايند و سوالات ناشيانه حقير و امثالهم باعث رنجش دوستان و از بين بردن وقت شريفشان مي شود

و در آخر هم از بابت اينكه با ورود خود و سوالات ناشيانه خود باعث رنجش خاطر عزيزانم شدم و نتوانستم از مطالب ارسال شده عزيزان آنگونه كه بايسته و شايسته بود بهره ببرم عذر مي خواهم

در پناه حق موفق باشيد
يا علي عليه السلام

shahab

پستتوسط shahab » یک شنبه 15 مرداد 1391, 9:14 pm

جناب ابوتراب سلام
شرمنده از این که در حیطه سوال حضرتعالی اطلاعات مکفی ندارم و گرنه زودتر کامنت میگذاشتم.
خواستم ضمن آرزوی قبولی طاعات، از برخورد به زعم بنده نامناسبی که با جنابعالی صورت گرفت به نوبه خودم و به عنوان یک کاربر این سایت عذرخواهی کنم.
ظاهرا روزه فشار آورده است...!

:)

التماس دعا

aboutorab

پستتوسط aboutorab » دو شنبه 16 مرداد 1391, 8:14 pm

shahab نوشته شده:جناب ابوتراب سلام
شرمنده از این که در حیطه سوال حضرتعالی اطلاعات مکفی ندارم و گرنه زودتر کامنت میگذاشتم.
خواستم ضمن آرزوی قبولی طاعات، از برخورد به زعم بنده نامناسبی که با جنابعالی صورت گرفت به نوبه خودم و به عنوان یک کاربر این سایت عذرخواهی کنم.
ظاهرا روزه فشار آورده است...!

:)

التماس دعا

و عليكم السلام دوست عزيز
طاعات و عبادات شما و همه همكارانتان مورد قبول حق
ممنون از شما و از بابت لطفي كه در مورد حقير مي فرماييد
البته بنا به فرمايشات برخي از اساتيد حقير به علت نداشتن معلومات كافي و همچنين بي اثر بودن موضوع بحث كه دانستن و ندانستنش براي حقير توفير چنداني ندارد و ذره اي از اعتقادات من نه كم مي شود ونه بيش تصميم بر آن گرفتم از اين موضوع بيرون بيايم و پيگير نشوم .
چون اعتقادم بر اين است كه فقط به ثقلين تمسك جويم و دنبال حواشي نباشم كه خداي ناكرده مثل برخي از بزرگان دين كه وارد فلسفه شدند و به ناكجاآباد رسيدند نشوم
واما چرا اصلاً وارد چنين مباحثي شدم "
در يك سايت شيعي در تالار گفتمان وارد يه بحثي به نام شيخيه شدم و در آن سايت به دو دسته از افراد برخورد كردم كه دسته اين دو شخص مورد نظر را لعن و دسته آنها را مورد حمد سپاس مي نمودند
برايم جالب بود ببينم حق با كدام دسته بوده
كه متاسفانه نتوانستم با تحقيقات ناشيانه ام پي به حقيقت موضوع ببرم
ولي با تحقيقاتي كه از اساتيد مورد اعتماد خود انجام دادم به يك نتيجه نسبي رسيدم كه بايد از اين موضوعات كه گاهاً فلسفي هم بايد باشد نبايد داخل شد و افكار خود را درگير اين مسائل كرد .
زياد حرف زدم لطفاً پرحرفي بنده را ببخشيد
در پناه پدر مهربان حضرت اباصالح المهدي (عج)موفق باشيد
يا علي عليه السلام

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » دو شنبه 6 شهریور 1391, 11:04 pm

دوست عزیز ابوتراب
شما بحمدالله به نتیجه رسیدید و فرمودید که:"ولي با تحقيقاتي كه از اساتيد مورد اعتماد خود انجام دادم به يك نتيجه نسبي رسيدم كه بايد از اين موضوعات كه گاهاً فلسفي هم بايد باشد نبايد داخل شد و افكار خود را درگير اين مسائل كرد ."
عرض می کنم.این نتیجه خوب را باید در برخورد با همه بحث های اینترنتی در شبکه های اجتماعی و سایت هائی که به بحث های اعتقادی می پردازند و امثال من و شما تخصص نقد و مقابله با آنها را نداریم تعمیم دهیم و به متخصص مراجعه نمائیم و نخواهیم خودمان با اطلاعات محدود مناظره نمائیم ...موضوع شیخیه هم همینطور است چنانچه دوستان گفتند ورود و خروج به موضوع شیخیه در مناظره سبک خاصی دارد که توضیح داده شد.با ارزوی توفیق برای شما.

aboutorab

پستتوسط aboutorab » پنج شنبه 16 شهریور 1391, 1:39 pm

سلام و عرض ادب

ممنون بزرگوار از لطفتون

ولي بهتر بود كلامتان را با سلام آغاز مي فرموديد .

يا علي عليه السلام

yaser

پستتوسط yaser » دو شنبه 17 مهر 1391, 6:22 pm

سلام به همه ی دوستان
این سیستم تلفن گویای سایت چطور کار می کنه ؟ من چند بار تماس گرفتم ولی مثل اینکه یکی برمیداره گوشیو ولی صحبتی نمی کنه . خبری هم از گویا بودن و اینجور چیزا نیست . ممنون می شم اگه راهنمایی کنید

yaser

پستتوسط yaser » چهار شنبه 19 مهر 1391, 9:16 pm

سلام به دوستان بهایی پژوه و سردبیر محترم
به هنگام مطالعه مناظرات و مباحثاتی که در این سایت انجام پذیرفته است مطلبی به وفور به چشم می خورد که مایه ی تعجب و تاسف بنده است . بسیار دیده ام بهاییانی که به این سایت مراجعه می کنند این سایت را بهایی ستیز معرفی می کنند و معترضند که این سایت یک سایت بهایی ستیز است نه بهایی پژوه و این موضوع به نوعی به ترجیع بند مطالب آنها تبدیل شده است و در ابتدا و انتهای نظرات و پست هایشان آن را عنوان می کنند . اما نکته ی مبهم و تاسف باری که در این مورد برای بنده ایجاد شده این است که این دوستان هیچ وقت صحبتی از ویژگی ها و مشخصات یک سایت پژوهشی نمی کنند . لذا مایلم با این گروه از بهاییان چند نکته ای را در میان بگذارم :
آیا به نظره شما مرزی بین یک سایت بهایی پژوه و بهایی ستیز وجود دارد که شما معتقید این سایت آن مرزها را شکسته و ستیز با بهاییت را پیش گرفته است ؟ اگر مرز و محدوده خاصی بین پژوهش در مورد بهاییت و ستیز با بهاییت قائلید خواهشمندیم مطرح کنید تا معلوم شود این سایت کدام یک از این مرز ها را نادیده گرفته است و کدام یک از شرایط یک سایت پژوهشی را زیر پا گذاشته است ؟ بگویید یک سایت بهایی پژوهی چه مشخصاتی باید داشته باشد که این سایت ندارد ؟ اما اگر شما معتقدید هر سایت یا گروهی که انتقاداتی را در مورد بهاییت مطرح کنند و حاضر نباشند که دربست و بی چون و چرا به پذیرش این آیین بپردازند حتما در ستیز با بهاییت می باشند ، پس در این صورت ادعای تحری حقیقت و شعارهایی از این قبیل از سوی بهاییان نامربوط و بی پایه و اساس است و ایشان نباید به چنین شعارهای ظاهر فریبی متمسک شوند و همچنین در این صورت دیگر معنایی نخواهد داشت که یک بهایی بخواهد اعتراض کند به این که این سایت یک سایت بهایی ستیز است نه بهایی پژوه . در واقع بیشتر به نظر می رسد این نیز یکی از روش های بهاییان برای طفره رفتن و اتهام به منتقدین و مغلطه و گریز از صحبت منطقی و دو طرفه باشد .

habibollah
فعّال

پستتوسط habibollah » یک شنبه 30 مهر 1391, 6:33 am

با سلام خدمت دوست گرامی، آقای یاسر
امیدوارم حال شما و خانوادتان خوب باشد.
در صورتی که نظر خود را در این قسمت سایت قرار دهید، ما که شاگردیم، و دیگر اساتید هم که به این سایت مراجعه می کنند می توانند از نظرات و سؤالات جناب عالی با خبر شویم و اگر نکته ای به نظرمان برسد ما هم نظرمان را ارسال نماییم.
البته من هم امیدوارم که مسئولان سایت به فکر فعال تر کردن تلفن و گویا و ... باشند.

habibollah
فعّال

پستتوسط habibollah » یک شنبه 30 مهر 1391, 6:37 am

لازم به ذکر می دانم که من هم با نظر شما درباره ی بهائی پژوه یا ستیز بودن این سایت موافقم، اگرچه در برخی از موارد بعضی از کاربران هنگام بحث تندی نموده اند که فکر نمی کنم مناسب بوده باشد، زیرا که منطق و استدلال قوی ابزار قدرتمندی است که در بحث های این سایت بسیار زیاد دیده می شود.

yaser

پستتوسط yaser » یک شنبه 30 مهر 1391, 11:22 am

جناب حبیب الله شما درست می فرمایید . اصلا هدف از ایجاد این تاپیک ارتباط بیشتر مسئولین سایت و طرح مستقیم سوالات کاربران در این تاپیک و پاسخ به آنها می باشد . اما بنده به دلایلی مایل نیستم بعضی از سوالات خود را در اینجا و به صورت عمومی مطرح کنم و ترجیح می دهم که از طریق ایمیل یا تلفن گویا با مسئولان سایت در ارتباط باشم . البته چند باری هم ایمیل زده ام ولی هنوز پاسخی دریافت نکرده ام .
از مسئولین سایت می پرسم که کدامیک از ایمیل های سایت مخصوص طرح پرسش از طرف کاربران می باشد ؟ یا فرقی ندارد سوالهای خود را به کدامیک از ایمیل های سایت بفرستیم ؟
البته تلفن گویا را هم یکی دو بار امتحان کرده ام ولی همانطور که در پست های قبلی هم اشاره کردم نتیجه ای نگرفتم .
احساس می کنم این سایت در فعالیت های خود دچار رکود شده است که امیدوارم اگر اینطور است هر چه زودتر برطرف شود . ( البته اگر قضاوت بنده اشتباه است پوزش می خواهم )
برای همه ی همراهان سایت مخصوصا مسئولین بهایی پژوهی آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون دارم

pajohesh
فعّال

پستتوسط pajohesh » شنبه 20 آبان 1391, 4:46 am

ياسر عزيز
اينكه سوال هاي خود را همينجا مطرح كنيد مشكلي نيست همه بقر توان مشاركت مي كنند و پاسخ مي دهند.
تا آنجا كه بخاطر دارم تا بحال سوالي بدون جواب نمانده است.

pajohesh
فعّال

پستتوسط pajohesh » شنبه 18 آذر 1391, 5:49 am

یکی از دوستان از من در مورد تغییرات در بیت العدل سوال نمود که اخیرا دو نفر را کنار گذاشته اند با اینکه می دانم همه امور مربوط به اعضای بیت العدل سکرت و محرمانه است ولی اگر دوستان اطلاعاتی دارند ارائه نمایند.

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » شنبه 18 آذر 1391, 3:05 pm

مقاله ای توسط یکی از کاربران برای سایت ارسال شده که به مناسبت امروز که سالروز تخریب حرم حضرت امام هادی و امام عسکری علیهما السلام است، نوشته اند و خواسته اند که در سایت قرار داده شود.

عنوان این مقاله «به بهانه ی سالروز تخریب حرم عسکریین علیهم السلام و اهانت به حضرت هادی علیه السلام توسط اتاق بهاییان در فضای سایبری» است که توسط محمد نقی نگاشته شده است.

این مقاله در تاپیک «بهائیان و اهانت به ائمه (ع)» قرار داده شد.

yaser

پستتوسط yaser » یک شنبه 11 فروردین 1392, 8:27 am

با عرض سلام و ادب خدمت همه ی محققان و پژوهشگران عزیز
سوالی را در تاپیک بیت العدل و تبلیغ مطرح کرده بودم ولی فکر می کنم به دلیل اینکه باعث قطع شدن رشته ی بحث در آن تاپیک شود امکان پاسخ گویی به آن در آن تاپیک وجود نداشته باشد . به همین دلیل آن سوال را مختصرا در این تاپیک که محل پرسش و پاسخ کاربران سایت است مطرح می کنم . سوال من این بود :

آیا بیت العدل اجازه ی تغییر احکام صادر شده از سوی جناب بهاءالله و عبدالبها و شوقی را دارند ؟ اگر آن سه نفر دستور یا حکمی را صادر کرده باشند آیا بر اساس نصوص به جا مانده از آنها بیت العدل اجازه این را دارد که بر اساس صلاحدید خود به دلیل مقتضیات زمانه بعضی از احکام را تغییر دهد و یا به کل عوض کند ؟ اگر این اجازه را دارد به چه دلیل و اگر ندارد به چه دلیل ؟ از تقاضا دارم دلایل خودشان را مستند به نصوص امری نمایند .
با تشکر

pajohesh
فعّال

پستتوسط pajohesh » یک شنبه 11 فروردین 1392, 3:16 pm

جناب ياسر

امروز كه فرصتى شد تا به سايت مراجعه كوتاهى داشته باشم قبل از اين كه دوستان ديگر وارد پاسخ شوند به نظرم رسيد نكته اى را براي شما و خوانندگان گرامى عرض كنم و آن اينكه:

اصلا اين بيت العدلى كه وجود دارد طبق نصوص اصلى بهائي هيچگونه حقى نه در تشريع ونه در تبيين ندارد و فاقد مشروعيت است!

توضيح اينكه بيت العدلى كه جناب بهاء الله ، طراحى نموده مشروعيتش به وجود ولى امر است و بدون ولى امر اين جمع نه نفره هيچ وجاهت و جايگاهى نداشته و احكامش باطل است و چون جناب شوقى كه اولين ولى امر بودند فرزند نداشتند كه ولايت امر را براي بيت العدل ادامه دهند لذا اين بيت العدل فاقد اعتبار مي باشد.

سخن بهائيان ارتدكس در اين زمينه كه اين بيت العدل را فاقد هر مشروعيت دانسته و آن را بدلى مى خوانند، طبق نصوص اصلي مقرون به صحت است.

بيت العدل ، در اين زمينه براى مشروعيت بخشيدن به خود، به تحريف متون بهائي اقدام نموده و براي خود مقام تبيين و تشريع قائل شده است. يكي از كتابهائي كه بيت العدل به تحريف آن اقدام نموده است كتاب نظر اجمالى است كه به تاييد جناب شوقى افندى رسيده و خواندنش را براي بهائيان مفيد اعلام نموده بودند. بيت العدل پس از فوت جناب شوقى، چاپ سوم به بعد را به نوعى تحريف نمود كه بر قامت تشكيلات فاقد مشروعيت ( بلحاظ فقدان ولي امر) راست بيايد:

به نمونه اى از اين تحريف توجه فرمائيد:

نظر اجمالى تاليف احمد يزدانى اصلى چاپ سوم
ص 31 سطر 9 :

ب – کلیه اعتقادات و وظایف روحانیه مرجوع به کتاب و نص است و اختلاف استنباط در نصوص و سوء تفاهم در معانی و حقایق ایات چه برای اشخاص و چه برای محافل روحانی در هر زمان محول به ولی امرالله است و بیان مبین ونظر ولی امرالله رافع هر اختلافی است

نظر اجمالی تحریف شده چاپ پنجم:
ص32 سطراول

ب – کلیه اعتقادات و وظایف روحانیه مرجوع به کتاب و نص است و اختلاف استنباط در نصوص چه برای اشخاص و چه برای محافل روحانی در هر زمان محول به مرکزمنصوص یعنی بیت العدل اعظم است و بیان ونظر ان مرجع که از طرف شارع بهایی تعیین شده است رافع هر اختلافی خواهد بود

تحریف انجام شده:

ولی امرالله بعنوان رافع اختلاف را تبدیل به بیت العدل اعظم نموده است که در هیچ نص امری چنین وظیفه ای به بیت العدل داده نشده است .

توصيه مي كنم جنابعالى و دوستان علاقمند به تاپيك مذكور مراجعه فرماييد تا متوجه شويد اين بيت العدل نه حق تبيين دارد (چون تبيين به ولى امر واگذار شده) و نه حق تشريع( زيرا بيت العدل با ولى امي مي توانند در مواردي كه نصى وجود ندارد تشريع كنند در حاليكه اين بيت العدل ، ولى امر ندارد)!

آدرس تاپيك " تحريف كتاب نظر اجمالى":

http://www.bahairesearch.org/html/index ... topic&t=42

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » دو شنبه 9 اردیبهشت 1392, 11:11 pm

اين مطالب بدليل غير مرتبط بودن با موضوع تاپيك " عرفان ثابتي،همجنسگرائي و بيت العدل" از آنجا به اينجا منتقل شد:

Pedro:

نهج البلاغه حديث
<بر مردم روزگاری خواهد آمد که در بين آنان از قرآن جز خطوطش
و از اسلام جز نامش باقی نماند . مساجدشان از جهت بنا و ساختمان آباد
اما از جهت هدايت خراب ساکنان و آبادکننده گان آن بدترين مردم
روی زمينند فتنه و فساد از آنان برمیخيزد و خطاها در آنها لانه مي کند
آن کس که از فتنه ها کناره گيری کرده او را به آن بازمي گردانند
و هر کسی که از آن واپس مانده به سوی آن سوقش مي دهند
خداوند سبحان مي فرمايد : به ذاتم سوگند بر آنان فتنه ای برانگيزم
که عاقل و بردبار در آن حيران ماند . ما از خداوند خواستاريم که از لغزش های غفلتهای ما در گذرد >
نهج البلاغه حديث ۳۶۹
دوستان محترم سایت:
این فرموده حضرت علی(ع) در این سایت تبلور خاصی پیدا کرده است.
بیائید :(درخت دوستی بنشان که کام دل به بار آرد
نهال دشمنی برکن که رنج بی‌شمار آرد (حافظ))
درود pedro

pajohesh
ارسال شده: پنجشنبه، ۲۹ فروردین ۱۳۹۲
درود بر جناب پدرو

خير مقدم.
دير به دير تشريف مي آوريد و هر دفعه چيزي مي گوئيد و مي رويد. دلمان براي شما تنگ مي شود. سخنى از امير سخن حضرت مولى الموحدين را نقل فرموديد كه كاممان شيرين شد. از اتفاق ما را در راه خود استوارى داد زيرا در فتنه هاي سخت آخرالزمان ، كه حضرتش اشاره فرموده است تنها راه نجات ، تمسك به حبل متين قرآن و عترت و دوري گزيدن از شبهات است...
دوست داريم نظرتان را در مورد موضوع اين تاپيك يعني همجنسگرائي، حرفهاى عرفان ثابتى و تغيير حكم بيت العدل و عدم تعيين مجازات براي گناه لواط و بلكه تاييد ضمنى آن با واگذار كردنش به قوانين مدنى كشورها بگوئيد.
ضمنا اين سايت درخت دوستى نشانده است كه نقد علمي مي كند چون در فرهنگ ما ايرانيان دوست آن است كه اشتباهات تو را خالصانه بگويد تا اگر درست بود خود را اصلاح كنى و اگر درست نبود آن اتهام را از خود دور نمائي.
اكنون شما بفرمائيد آنچه در باره همجنسگرائي به بهائيت نسبت داده شده درست است يا خير و نظر شما در باره آن چيست؟

pedro-rahna

دوست محترم،
شما میفرمائید: ... چون در فرهنگ ما ايرانيان دوست آن است كه اشتباهات تو را خالصانه بگويد تا اگر درست بود خود را اصلاح كنى و اگر درست نبود آن اتهام را از خود دور نمائي....
بنده فکر میکنم که روش این سایت در فرهنگ ما ايرانيان نیست.
بعد میفرمائید: ... ضمنا اين سايت درخت دوستى نشانده است كه نقد علمي مي كند....
این سایت نه درخت دوستی نشانده نه تصمیم دارد نقد علمي كند.
برای گرداننده گان این سایت، تا از دین بهائی صحبت میشود، مطلب خوبی وجود ندارد چون همه اش بد است.
شما سئوالی از بنده کردید. جواب این سئوال شما را شاعر خوب ما "جامی" میدهد که میفرماید:

انجا كه لعل دلكش شيرين دهد فروغ ..... ياقوت و سنگ در نظر كوه كن يكيست
جامي درين چمن دهن از اين گفتگو ببند ..... كانجا نواي بلبل و صوت ذغن يكيست
از خداوند ارزو دارم كه :
يارب ز كرم دري برويم بگشا ......... راهي كه درو نجات باشد بنما
مستغنيم از هر دو جهان كن به كرم ......... جز ياد تو هر چه هست، بر از دل ما
(ابوسعيد ابوالخير)
متشکرم pedro

pajohesh

پدروجان!
لطفا بحث تاپيك را منحرف نكنيد. ماهم شعر را دوست داريم.اگر قصد مشاعره داريد بفرمائيد در تاپيك صميمانه شعر بخوانيد تا ماهم شعر بخوانيم!
اينجا بحث علمي همجنسگرائي از ديد بيت العدل و افاضات جناب عرفان را داريم. آمادگي نداريد بحث علمي كنيد ميدان را به باحثين بدهيد و خود بخوانيد و استفاده كنيد.
ما كه درخت دوستى نشانده ايم كه امثال شما بزرگوران مي آئيد و ميهمان مي شويد و انتقاد هم مي كنيد!
شما مدعيان وحدت عالم انسانى و دوستي ، يك سايت زنده دوطرفه نداريد كه ما به آنجا برويم و انتقادكنيم و شعر بخوانيم!
راه هموار است زیرش دامها            قحط  معنی  در  میان  نامها
لفظ ها و نامها چون  دام  هاست            لفظ شیرین ریگ آب عمر ماست
آن یکی ریگی که جوشد آب از او        سخت کمیاب است  رو آن را بجو 

pedro-rahna

جواب به جناب پژو هش،
لطفا شعر قبلی را دوباره مرور فرمائید.
چون پاسخگوی همه سئوآلهای شماست.
درود pedro

yaser
ارسال شده: یكشنبه، ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۲

روشی که جناب پدرو در برخورد با مسائل مختلف مربوط به آیین بهایی انتخاب کرده اند روش جدیدی نیست و تقریبا می توان گفت که سنتی مرسوم و متداول در بین بهاییان می باشد . وقتی محبان حضرت بهاءالله مشاهده می کنند که از آیین و رهبرانشان ایرادی گرفته می شود و این ایراد مستند به نصوص امری می شود ، به جای اینکه به رفع سوءتفاهمات بپردازند و راجع به اصل موضوع صحبت نمایند ، مطرح می کنند که بیایید به جای دشمنی به صلح و دوستی روی آوریم و به قول جناب پدرو یا شاید جناب حافظ نهال دشمنی برکنیم . مگر سوال کردن از آیینی به معنای دشمنی با پیروان آن می باشد ؟ این سخن دوست عزیزمان جناب پدرو را کاملا قبول دارم که با دشمنی و کینه توزی هیچ اختلافی حل نمی شود . ولی سوال من از ایشان و بقیه ی بهاییان این است : آیا دشمنی نکردن و دوست بودن به معنای این است که بی چون و چرا هر چه در این آیین آمده است را بپذیریم ؟ یعنی منظور ایشان از اینکه می گویند بیایید نهال دشمنی را برکنیم این است که مثلا در بحث پیام بیت العدل در مورد همجنس گرایی دیگر هیچ کسی هیچ مطلبی را مطرح نکند و همه بی چون و چرا مطیع فرمان بیت العدل باشند ؟ اصلا خواهش من از ایشان این است که توضیح دهند که کاربران این سایت چگونه باید مطالبشان را راجع به این آیین ابراز کنند که توسط بهاییان به دشمنی متهم نشوند ؟

pajohesh
ارسال شده: چهارشنبه، ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۲

دوست گرامی یاسر

سابقه جناب پدرو را داریم !
در گذشته هم می آمدند و چیزی غیر مرتبط با تاپیک می فرمودند و می رفتند.مثل کسی که اصلا کاری ندارد چه بحثی در جریان است و فقط آمده اند ما را به دوستی ارشاد فرمایند و بروند.ما هم خیلی از ایشان توقع ورود به بحث های علمی را نداریم! همین که گاهگاهی سر می زنند خوشحالیم.
تناقض در سخنان کسانی که ایشان و دیگر بهائیان معتقدند مصون از خطایند (یعنی بیت العدل)اصلا برایشان مهم نیست که به آن بیاندیشند و همینطور مطیع و منقاد را بیشتر از تحقیق و تفحص و عقلانیت می خواهند.خوب ما هم مخالفتی نداریم هرکس حق انتخاب دارد...

به هرحال یاد حرف های جاوید مودت در همین تاپیک افتادم که سخن رهبران بهائی و بیت العدل را در مخالفت با همجنسگرائی و گناه بودن آن و بیمار خواندن آنان و ممنوع بودن ازدواجشان آورده و بعد مقایسه کنید با تغییر موضع اخیر بیت العدل در لزوم دفاع از مظلومیت همجنسگرایان و موافقت ضمنی با ازدواجشان
که این تغییر موضع امثال عرفان ثابتی را خوشحال نموده و از فرط ذوق مرگی در صفحه فیس بوکش به تمجید از این اقدام بیت العدل پرداخته است... 

pedro-rahna
ارسال شده: پنجشنبه، ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۲

دوستان محترم،
اگر تاریخ ادیان گذشته را مرور کنیم، به مطالبی بر خورد میکنیم که مشابه همد یگرند. زمانی که روح خدا، حضرت مسیح ظاهر شد و یا وقتیکه نور محمدی از مشرق اسلام ظهور کرد، اذیت و ازار و تهمت ها به ان مراکز انوار و به امت انها، همانگونه است که امروزه در باره حضرت باب، حضرت بهاءالله و امت ایشان می بینیم. ای دوستان، سعی کنید با رفتار تان نه تنها سبب افتخار دوست و بیگانه، بلکه حتی باعث سر بلندی انها شوید. به گذشته بنگرید که آینه آینده است، ببینید و اگاه شوید. شا ید پس از اگاهی دوست را بشنا سید و او را نرنجانید
درود
Pedro

pajohesh
ارسال شده: پنجشنبه، ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۲

نگفتم جناب ياسر؟!
اين جناب پدرو دنبال شنيدن نيست. مى خواهد حرفى زده باشد.مربوط يا نامربوط !

يقين دارم اصلا ده خط هم از بحث را نخوانده و فكر نكرده است ( گفتم فكر؟!)
در اين تاپيك بحث همجنسگرائى است كه بيت العدل به عنوان رهبرى يك مثلا دين اول آن را غير مجاز و بعد مجاز اعلام كرد تا رأى آنان را هم جمع كند پس دين نيست و به يك حزب سياسي شبيه است تا رهبرى يك دين، اما هنوز امثال پدرو مي گويند بهائيت يك دين است
و باب و بها را در عداد انبيا ذكر مي كنند!
مي بيني برادر ميزان عقلانيت را و ميزان تحرى حقيقت را!
تا اينگونه محققين (!)هستند اين بساط هم گرم است. فاعتبروا يا اولى الابصار...

yaser
ارسال شده: جمعه، ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۲

ای کاش بهاییان عزیز این رو درک می کردن که هر گردویی گرد هست ولی هر گردی گردو نیست . هر پیامبری که اومده خودش و یارانش اذیت شدن ولی هر کسی که اومده و ادعایی کرده و خودش و یارانش اذیت شدن پیامبر نبوده . اگه غیر این بود هر مدعی دروغینی که در تاریخ اومده و پیروانی هم داشته باید به عنوان یه پیامبر الهی شناخته بشه که البته تعداد این مدعیان در تاریخ هم کم نبوده .

pedro-rahna
ارسال شده: شنبه، ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۲

جناب ياسر،
تشکر از اظهار نظر شما

"...حکايت کنند عاشقی سالها در هجر معشوقش جان ميباخت و در آتش فراقش ميگداخت از غلبهء عشق صدرش از صبر خالی ماند و جسمش از روح بيزاری جست و زندگی در فراقرا از نفاق ميشمرد و از آفاق بغايت در احتراق بود چه روزها که از هجرش راحت نجسته و بسا شبها که از دردش نخفته از ضعف بدن چون آهی گشته و از درد دل چون وای شده بيک شربه وصلش هزار جان رايگان ميداد و ميسّر نميشد طبيبان از علاجش در ماندند و مؤانسان از انسش دوری جستند بلی مريض عشق را طبيب چاره نداند مگر عنايت حبيب دستش گيرد . باری عاقبت شجر رجايش ثمر يأس بخشيد و نار اميدش بيفسرد تا آنکه شبی از جان بيزار شد و از خانه ببازار رفت ناگاه او را عسسی تعاقب نمود او از پيش تازان و عسس از پی دوان تا آنکه عسسها جمع شدند و از هر طرف راه فرار برآن بيقرار بستند و آن فقير از دل ميناليد و باطراف ميدويد و با خود ميگفت اين عسس عزرائيل من است که باين تعجيل در طلب من است و يا شدّاد بلادست که در کين عباد است .
آن خستهء تير عشق بپا دوان بود و بدل نالان تا بديوار باغی رسيد و بهزار زحمت و محنت بالای ديوار رفت ديواری بغايت بلند ديد از جان گذشت و خود را در باغ انداخت۰ ديد معشوقش در دست چراغی دارد و تفحّص انگشتری مينمايد که از او گم شده بود . چون آن عاشق دلداده معشوق دل برده را ديد آهی بر کشيد و دست بدعا بر داشت که ای خدا اين عسس را عزّت ده و دولت بخش و باقی دار که اين عسس جبرئيل بود که دليل اين عليل گشت يا اسرافيل بود که حيات بخش اين ذليل شد . و آنچه گفت فی الحقيقه درست بود زيرا ملاحظه شد که اين ظلم منکَر عسس چقدر عدلها در سر داشت و چه رحمتها در پرده پنهان نموده بود بيک قهر تشنهء صحرای عشق را ببحر معشوق واصل نمود و ظلمت فراق را بنور وصال روشن فرمود بعيدی را ببستان قرب جای داد و عليلی را بطبيب قلب راه نمود . حال آن عاشق اگر آخر بين بود در اوّل بر عسس رحمت مينمود و دعايش ميگفت و آن ظلم را عدل ميديد چون از آخر محجوب بود در اوّل ناله آغاز نمود و بشکايت زبان گشود...."
شاید حضرت بهاءالله برای شما همان عسس باشد. اما علاقه بیش از حد شما به اسلام و از این که از دید شما حضرت رسول اکرم اخرین پیامبر هستند مانع از تحقیق و شناخت پیامبر بعد از رسول اکرم باشد. با وجود انکه حضرت رسول اکرم در سوره اعراف ایه ۳۵ نتنها از ظهور پیامبر بلکه از ظهور پیامبرانی صحبت میفرمایند که خواهند امد. فراموش نکنیم که امت همه ادیان مثل شما دین خود را آخرین دین میدانند. بعقیده بنده دین یکی است تعدد قبول نمیکند. اسمهای مختلف ایان، بنا به حکمت زمان است. مثل کلاس های مختلف مدرسه می ماند که همه کلاس ها مراتب مختلف علم است. علم هم تعدد قبول نمیکند.
درود
Pedro

pajohesh
ارسال شده: شنبه، ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۲

جناب ادمين ، جناب سردبير
اين دوست بهائى پدرو هيچ ملاحظه موضوع تاپيك را نمي كند سرزده به هر تاپيكي وارد مي شود و مطالب غير مرتبط با موضوع تاپيك مطرح مي كند، مثل دين بودن يا نبودن آئين بهائي يا خاتميت كه قبلا مفصل و مكرر در اين سايت در تاپيك هاى ديگر بحث شده و مشخص شده طبق سخنان جناب بهاءالله در كتاب اشراقات كه نبوت را بوجود حضرت رسول اكرم خاتمه يافته مى داند اصولا پيامبر جديد نخواهد آمد هر چه هم به اين جناب تذكر داده مى شود روشش را تغيير نمي دهد. اكنون در تاپيك همجنسگرائي امده اند و بحث هاى ديگرغير مرتبط مطرح نموده اند لذا براي عدم بريدگى در بحث اصلي لطفا بحث او و سوال و جوابهايش را به تاپيك صميمانه يا سوال و پاسخ منتقل فرمائيد.ممنون 

irani
فعّال

پستتوسط irani » جمعه 7 تیر 1392, 3:26 am

جناب قاصد،سردبير عزيز، دوستان گرامى بخش فنى
از اين كه قاصد خبر دادند نمايه به روز شده است، خرسند شدم.
سوال من اين است كه مطالب هر تاپيك كه وقتى تمام مي شد توسط دوستان فنى قبلا خلاصه مي شد و يا در بخش مقالات به عنوان يك مقاله قرار مي گرفت يا در بخش مناظرات مي آمد. مدتى است كه تاپيك ها تلخيص نشده و دستيابي به مطالبش براى كسانيكه در جريان آن تاپيك نبوده و يا حوصله خواندن تمام تاپيك را ندارند، دشوار است. آيا همتى مي شود تا مطالب تاپيك هائي كه به شكل مقاله و مناظره در نيامده اند هم سر و سامان گيرد؟
پيشاپيش از زحمات عزيزان به سهم خود تشكر مي كنم.
اكنون همين نمايه براى پژوهشگرانى كه در مورد بهائيت تحقيق مي نمايند يك گنجينه بزرگ است كه هيچ جاى ديگر نمونه اش نيست.
حتى براى خود ما نيز مفيد است . بنده خودم با مراجعه به نمايه به روز شده كه قاصد عزيز زحمت كشيدند متوجه شدم در بخش مقالات ديگران يكي دو عنوان مقاله را تكراري معرفي كرده ام كه بايد اصلاح شود.
باز هم ممنونم. 

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » جمعه 18 مرداد 1392, 6:02 am

عید سعید فطر را به همه مسلمین جهان بویژه خانواده بزرگ بهائی پژوهی تبریک و تهنیت عرض نموده و امیدوارم
معنویت و نورانیت ماه ضیافت الاهی هماره در ما باقی بماند و توفیق درک رمضانی دیگر را داشته باشیم.

بازگشت به “خودمانی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان