ارتباط، سوال، پاسخ

حرف های خودمانی
Sardabir
فعّال

پاسخ: بخش صوتی

پستتوسط Sardabir » سه شنبه 9 شهریور 1389, 1:25 am

سوال زیر اخیرابرای سایت ارسال شده است:

"آمار بهائیت در کل دنیا نسبت به کل جمعیت دنیا چقدر است ؟
و چرا با اینهمه تبلیغ و شعارهای بظاهر زیبا نتوانسته اند جذبی داشته باشند؟"

اگر کاربران موافقند تاپیکی با عنوان" جهان و تبلیغات بهائی"گشوده شود.اگر کاربران موافقند اعلام آمادگی فرمایند.

mosafer

پستتوسط mosafer » پنج شنبه 11 شهریور 1389, 11:05 am

موافقم به نظر منم نقد بعضي از اين شبكه هاي ماهواره اي يا راديويي بهايي تو اين تاپيك مي تونه از مباحث قابل طرح باشه هنوز يادم مي ياد تو يكي از برنامه هاي راديو بهايي يه نفر با چه آب و تابي اين مطلبرو پيرامون معاد جسماني مي گفت كه با محاسبه انجام شده اگر همه ي ادما بخوان روز محشر از گورهاشون برخيزند زمين براي همشون جا نداره !!!
پس مي بينم معاد جسماني نمي تونه واقعيت داشته باشه

amir1362

پستتوسط amir1362 » پنج شنبه 18 شهریور 1389, 8:21 pm

به نظر من تعداد افراد بهایی شده نسبت به جمعیت کل جهان مانند نسبت یک سنگریزه در ساحل دریا به کل شنهای دریا میباشد.

Mirza

پستتوسط Mirza » یک شنبه 28 شهریور 1389, 9:29 am

amir1362 نوشته شده:به نظر من تعداد افراد بهایی شده نسبت به جمعیت کل جهان مانند نسبت یک سنگریزه در ساحل دریا به کل شنهای دریا میباشد.

...
اما بهایی گری مدعی است پس از 150 سال تعداداعضاء تشکیلات مخوفشان ... در ایران طبق آمار خودشان 300.000 نفراست!!!!!!!
...
لطفا دراین زمینه مرا راهنمایی کنید. :o

سردبير:
دوست گرامي، جناب ميرزا
اين سايت يك سايت علمي است كه در زمينه آيين بهائي كار مي كند. لطفا از توهين و نوشتن جملات توهين آميز پرهيز نماييد. به همين دليل قسمت هايي از نوشته هاي شما پاك شد.

habibollah
فعّال

پستتوسط habibollah » دو شنبه 21 شهریور 1390, 2:17 pm

hoda - شنبه، ۰۳ مهر ۱۳۸۹
ارسال موضوع: پاسخ: بخش صوتی
--------------------------------------------------------------------------------
توهین و بی احترامی به بهاییان، دوای هیچ دردی نیست. از سردبیر به جهت حفظ فضای علمی سایت تشکر می کنم.
--------------------------------------------------------------------------------
mosafer - چهارشنبه، ۰۷ مهر ۱۳۸۹
منم با hoda موافقم توهين فضاي بحث علمي رو خدشه دار مي كنه منتظر بودم زودتر از اينا سردبير محترم اقدام به چنين كار بكنه، به هر حال منم از سردبير محترم متشكرم

habibollah
فعّال

پستتوسط habibollah » دو شنبه 21 شهریور 1390, 2:18 pm

Admin - یكشنبه، ۰۲ آبان ۱۳۸۹
از میان ایمیل های رسیده:

سوال مهم
سوال بسیار مهم و عجیب
من در حال حاضر مشغول مطالعه در کتب مربوط به بابیت و بهایت هستم و در آنها به یک مشکل اساسی برخورد نموده ام و آن :
در مورد تاریخ پیدایش فرقه بابیت و بهایت میباشد ولی یک سوال بسیار عجیب برای من پیش آمد و این میباشد که چرا حضرت باب ( یا همان سید علی محمد باب ) ابتدا خود را رکن رابع ایمانی معرفی نمودند ولی اندکی نگذشت که خود را حضرت حجت بقیته الله خواندند و ادعا نمودند که فرزند امام حسن عسگری میباشد و مدتی بعد در زندان تبریز ادعای پیامبری نمودند ، آخر مگه میشه یک نفر ظرف چند ماه و یا یک سال چندین بار ادعای خود را تغییر دهد و از همه عجیب تر اینکه من در تواریخ قدیم انبیا و حضرت رسول اکرم مسلمانان تا به حال ندیده بودم و نخوانده بودم که یکی از پیامبران حتی یکی از ادعا های خود را تپس بگیرد حتی زیر شکنجه به نظر من که یک آدم بی طرف هستم این خیلی عجیب است لطفا از دوستان بهایی خواهشمندم پاسخ سوال را ارسال فرمایند. این موضوع ذهن من را خیلی مشغول کرده.
با تشکر
امیر

Admin
vahab - سه شنبه، ۰۴ آبان ۱۳۸۹
اما ظاهرا بر اساس آمار موجود در اینترنت رشد دین بهایی از همه ادیان سریعتر است .
habibollah - سه شنبه، ۰۴ آبان ۱۳۸۹
دوست عزيز، جناب وهاب
سلام عليكم. اميدوارم حال شما خوب باشد.

سؤالي داشتم از خدمتتان. آيا امكان دارد لطفا آدرس جايي كه در اينترنت آمار رشد آيين بهائي است را بفرماييد تا بتوان مقايسه ي دقيق تري با توجه به آمار داشت؟

البته لازم به ذكر است اين طور كه معلوم است بهاييان بالا بودن آمار را دليلي بر حقانيت مي پندارند. اگر به فرض هم كه آمار بهاييان بيشتر باشد، اين دليلي بر حقانيت نيست، زيرا كه كساني كه به اين آيين مي پيوندند خبر از بسياري از واقعيت ها ندارند. آن ها فكر مي كنند كه رهبر اول بهائيان جناب ميرزا حسين علي نوري ملقّب به بهاءالله پيامبر خداست، ولي نمي دانند كه ايشان خود را پيامبر نمي دانند.

خيلي متشكرم

habibollah
فعّال

پستتوسط habibollah » دو شنبه 21 شهریور 1390, 2:21 pm

سردبیر گرامی و ادمین سایت
اگر به همین شکل که در دو ارسال بالا، که گفتگوهای پیشین را فرستادم، مورد قبول شماست، بفرمایید تا تاپیک صمیمانه را نیز آن مقداری که دارم بفرستم.

در ضمن در بقیه ی تاپیک ها هم مطلب جدید تری نداشتم.

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » چهار شنبه 23 شهریور 1390, 7:30 am

بله ممنون از همکاری شما.به همین نحو خوب است و اگر مطالب قبلی احیا شود ممنون می شویم

yaser

پستتوسط yaser » سه شنبه 9 خرداد 1391, 9:07 am

سلام خدمت مسئولین سایت و عرض خسته نباشید
اگه سوالی در زمینه بهاییت در ذهنمون شکل گرفت میشه تو همین تاپیک مطرح کرد ؟ یا باید ایمیل کنیم به سایت ؟ به کدومش زودتر جواب داده می شه ؟ چون چند بار شده سوالی فرستادم خیلی طول کشیده تا به جواب برسم .
ممنون

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » سه شنبه 9 خرداد 1391, 2:13 pm

سلام دوست گرامی یاسر

همین جا می توانید سوال خود را مطرح نمائید.دوستان پژوهشگر جواب خواهند داد.ان شاءالله زیاد طول نمی کشد.

ورود شما را هم خوشامد می گوئیم.

yaser

پستتوسط yaser » سه شنبه 9 خرداد 1391, 4:35 pm

ممنون از توجه سردبیر محترم
از نظر ما مسلمانان کتب آسمانی قبل دچار تحریف شده اند به این معنی که تعالیم آنها چنان دچار تغییر و دگرگونی شده است که دیگر به هیچ وجه به اصل آن شباهت ندارد و نمی تواند راه صحیح و راه رسیدن به خدا را نشان مردم دهد و لذا کارایی خود را از دست می دهد . این موضوع را می توان به کمک شواهد تاریخی و توجه به متن و مطالب موجود در کتب عهد عتیق و عهد جدید اثبات کرد و به آن پی برد . و همچنین همانگونه که از تاریخ بر می آید این کتب بلافاصله پس از پیامبر مربوطه دچار تحریف شده اند . مثلا کتاب انجیل در زمان حضرت عیسی جمع آوری نشده بود و حداقل یک قرن پس از ایشان جمع آوری شد و در آن زمان هم دچار تغییرات و تحریفات زیادی شد . حال با این مقدممه می خواهم سوال اصلی خود را مطرح کنم . چگونه ممکن است که خداوند کتابی را برای هدایت بشر بفرستد و قبل از اینکه مردم فرصت استفاده از آن و هدایت توسط آن را پیدا کنند تعالیم آن توسط مردم از بین برود . همچنین اینکه مردم بعد از حضرت عیسی به مدت 600 سال تا زمان پیامبر اکرم از وجود تعالیم هدایت بخش محروم بوده اند نیز با عدل خداوند همخوانی ندارد .
سوال دیگری که مطرح می شود اینست که قرآن به حفظ خداوند از تحریف در امان مانده وگر نه مردم می توانستند قرآن را نیز تحریف کنند . حال همین خداوند مگر نمی توانسته در مقابل اراده مردمان گذشته نسبت به تحریف تورات یا انجیل مقاومت کند و نگذارد که کتابهای گذشته نیز از تحریف مصون بمانند .
در پایان عرض می کنم که در برخورد با بهاییان و تحقیق در مورد بهاییت سوالات دیگری نیز برای بنده ایجاد شده که امیدوارم بتوانم از فرصتی که مسئولین این سایت در این تاپیک فراهم کرده اند در جهت حل این سوالات استفاده کنم .
با تشکر

pajohesh
فعّال

پستتوسط pajohesh » چهار شنبه 10 خرداد 1391, 1:41 am

جناب یاسر

ضمن سلام به شما،سوالتان را خواندم و تا اندازه ای که بتوانم پاسخ می دهم.

هدایت انسانها بر عهده خداست و خداوند این وظیفه را بر عهده خویش نهاده و فرموده است:و لله الحجه البالغه یعنی بر خداست (ارائه و اقامه)برهانها و حجت رسا و بالغه.

برای این هدایت هم دو پیامبر گسیل داشته است.نخست پیامبر درون که عقل است و دوم پیامبر بیرون که انبیا و رسل و حجج الهی(امامان معصوم) هستند.لحظه ای هم زمین را خالی از حجت نگذاشته و نمی گذارد که فرمودند :لولا الحجه لساخت الارض باهلها(اگر زمین از حجت خدا خالی ماند، فرو می رود).

بنابر این با این دو حجت (عقل و فرستاده الاهی)هرگز بشر بدون هدایت نمی ماند و خداوند وظیفه خویش که اقامه حجت بوده را انجام داده و می دهد.

از طرفی چون انسانها را آزاد و مختار آفریده و نخواسته است که به اجبار و اکراه ،ایمان بیاورند، جلو ضلالت و گمراهی کسانی که با اختیار خود گمراهی را برگزینند نگرفته و نمی گیرد تا اجباری در کار نباشد. تحریف ها و ضلالت ها و انحراف ها هم از این راه وارد شده و ریشه دوانده است تا جائی که گمرهان کلمات خدارا هم تغییر داده (یبدّلون کلام الله) و آیات الاهی را به هوای نفس خود برای ثمن قلیل تحریف نمودند.

با این حال هرگز هدایت الاهی قطع نشد و چنانکه خداوند به عهده خویش قرار داده هماره حجت رسا به طرق مختلف در اختیار انسانها بوده است تا بهانه ای برای کسی باقی نماند که بگوید چرا مرا هدایت ننمودی...

اما هدایت انسانها منوط به فقط کتاب نبوده که اگر کتاب را کسانی تحریف نمودند، حجت و هدایت الاهی قطع شود ومردم بدون حجت بمانند .بلکه خدا بوسیله آن دو پیامبر(یعنی عقل و حجج الاهی) هماره هدایت را در دسترس همه هدایت جویان قرار داده و می دهد و خواهد داد. بنابر این هیچوقت انسانها محروم از حجت نبوده اند تا اعتراضی بر خدا وارد شود.به این خاطر است که فرمودند" لولا الحجه لساخت باهلها"و حجت الاهی تا آخرین روز حیات زمین باقی است .
در روایاتی ازز مجموعه روائی ما آمده است که :
"اگر دو نفر روی زمین باقی بمانند یکی از آن دو حجت خدا خواهد بود."

بنابر این با تحریف و تبدیل آیات و کلمات الهی ،فرآیند هدایت مخدوش و ابطال نمی شودو همیشه خداوند راهی برای دستیابی مردم به هدایت خالص قرار داده است.

اما چون خداوند دین اسلام را آخرین دین و کتاب قرآن را آخرین کتاب قرار داده ،خود تعهد نموده که قرآن را از تحریف مصون دارد تا همه نسل های انسانی تا صبح قیامت بتوانند از آن هدایت شوند:
(انا نحن نزلنا الذکر و انا له لحافظون)
تا این اعجاز جاودانی برای همیشه در دسترس انسانها در تمام قرون و اعصار باشد.

پس خلاصه اینکه:

خداوند ارسال حجج را وظیفه خود دانسته و این حجت ها همیشه بوده اند و هدایت هیچگاه منقطع نشده است وهیچوقت هم جلو اختیار انسانها را نگرفته تا به زور ایمان آورند حتی مانع تحریف کتاب هم نشده است .اما در مورد قرآن چون آخرین کتاب است خود تعهد نموده آن را از تحریف مصون دارد تا به عنوان معجزه جاوید هماره در اختیار انسانها باشد و حجج الاهی (امامان)هم تا قیامت خواهند بود تا زمین لحظه ای از حجت،خالی نباشد.

pajohesh
فعّال

پستتوسط pajohesh » جمعه 12 خرداد 1391, 2:16 am

این که فرمودید:
"سوال دیگری که مطرح می شود اینست که قرآن به حفظ خداوند از تحریف در امان مانده وگر نه مردم می توانستند قرآن را نیز تحریف کنند . حال همین خداوند مگر نمی توانسته در مقابل اراده مردمان گذشته نسبت به تحریف تورات یا انجیل مقاومت کند و نگذارد که کتابهای گذشته نیز از تحریف مصون بمانند ."

چرا می توانست آن دو کتاب را هم از تحریف مصون دارد لیکن اولا این آزمون بود برای نشان دادن اختیار علمای این دو دین که بتوانند به تحریف و تبدیل کتاب بپردازند یا نپردازند که آنان از این آزمون سربلند بیرون نیامدند.ثانیا کتاب در این دوران نقش معجزه جاوید نداشت بلکه صرفا تشریع و تبیین بود و با نبود آن هم توسط حجت های الاهی بعد کار هدایت ادامه می یافت. ثالثا آن ادیان جاودانه و خاتم نبودند تا کتابشان برای نسل های بشری تا قیامت سند هدایتی باشد.

اما دین اسلام شریعت جاودانی و پایانی بود که کتابش نقش معجزه جاوید داشت و پیامبر اکرم هم آخرین پیامبر بودند و باید این سند هدایتی از تحریف مصون می ماند تا راهنمای نسل ها در سالها و قرن های بعئی باشد و لذا خداوند آن را از تحریف مصون داشت.

چنانچه پاسخ کافی نبود بفرمائید تا ادامه دهیم.ضمنا اگر در تماس هائی که داشتید سوالاتی برایتان مطرح شده همینجا بفرمائید تا گفتگو کنیم.
با آرزوی سلامتی و توفیق برای شما

salvation

پستتوسط salvation » دو شنبه 12 تیر 1391, 8:12 am

فقط عضو شدم تا ازتون تشکر کنم.

سالها تفکرات اشتباه منو از بین بردید . الان که میبینم این همه سال چقدر زندگیم نابود شد هم ناراحتم و هم خوشحال . ناراحت از اینکه توان بازگشت به گذشته را ندارم و خوشحال زیرا برای آینده زندگیم بهتر تصمیم میگیرم .

با اینکه الان احساس پوچی میکنم و تمام ساختار های ذهنیم فرو ریخته ولی یک لحظه آزاد زندگی کردن بهتر یه عمر در خواب بودنه .

موفق باشید .

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » جمعه 30 تیر 1391, 3:58 pm

از پاسخ دیر هنگام به شما دوست گرامی که برای بار اول تشریف آوردید که به فرموده خودتان تشکر نمائید عدر خواهی می کنم.
راستش پیام کوتاه شما ، قوت روحی داد به همه پژوهشگران که توانسته اند فضائی فراهم نمایند که شما حقیقت را پیدا کنید.
بسیار خوشحال می شویم اگر بتوانیم خدمتی نمائیم.اگر فکر می کنید بطور حضوری هم گفتگوئی داشته باشیم در ایمیلی به سایت
راه تماسی بفرمائید تا ارتباط برقرار شود.برای شما آرزوی توفیق و سعادت داریم.سردبیر

aboutorab

پستتوسط aboutorab » چهار شنبه 4 مرداد 1391, 1:28 pm

با سلام و ادب

من تازه واردم و نمي دانم كجا سوالم رو بپرسم

ناچاراً در اين قسمت يوالم را مي نويسم

سوالم اينه "
بنده مي خواهم از انحرافات پايه گذاران فرقه شيخيه كه احمد احسائي باشد اطلاعاتي داشته باشم
البته اينم خدمت تان عرض كنم ك از انحرافات بعد از شاگردش سيد كاظم رشتي و بقيه شان اطلاعاتي دارم ولي بيشتر نيازم اطلاعاتي درباره انحراف احمد احسائي براي اسكات خصم مي باشد .

اخيراً در يكي از سايت هاي شيعي موافقان اين فرقه شروع به دفاع از اين فرقه نموده اند و مخالفان اين اين فرقه در برابر اين شبهه« كه احمد احسايي منحرف نشده است و فرقه اي بر حق است و شاگرد منحرف به استاد هيچ ربطي ندارد » كم آورده ايم

لذا از شما عزيزان درخواست مي نمايم حقير را راهنمايي فرماييد .

aboutorab

پستتوسط aboutorab » چهار شنبه 4 مرداد 1391, 6:15 pm

با سلام و عرض ادب

يكي نيست كمكم كنه؟

من منتظرم

موفق باشيد
يا علي (ع)

سلام و عرض ادب

من تازه عضو اين سايت شدم و هنوز مطالب اين سايت را كاملاً نديده ام و لي تا اونجايي كه من از اين فرقه مي دانم .
اين فرقه مدتي هست به مظلوم نمايي و فريب افراد عادي رو آورده و مي خواهد با اين عوام فريبي محبوبيت كسب نمايند .
اللهم عجل لوليك الفرج
يا لثارات الحسين (ع)

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » پنج شنبه 5 مرداد 1391, 10:56 am

دوست عزیز تازه وارد ابوتراب

سلام

ضمن عرض خیر مقدم به شما در مورد سوالتان در مورد شیخ احمد احسائی ،شما را ارجاع می دهم به مقاله آقای احمد عابدی به نام "مهدویت و فرقه های انحرافی فرقه شیخیه" که در مورد افکار و عقاید شیخ به تفضیل سخن رانده است .

این مقاله را می توانید در بخش "مقالات دیگران1" مقاله سی و نهم مطالعه فرمائید.

آدرس آن در سایت به قرار ذیل است:

http://bahairesearch.org/html/index.php ... c&start=40

اگر باز هم نکته ای باقی ماند بفرمائید تا گفتگو کنیم.

aboutorab

پستتوسط aboutorab » پنج شنبه 5 مرداد 1391, 11:36 am

با سلام و عرض ادب

ممنون از شما بزرگوار

موفق باشيد
يا علي (ع)

hoda
فعّال

پستتوسط hoda » شنبه 7 مرداد 1391, 12:10 pm

دوست عزیز، جناب ابوتراب
خدمت شما خیر مقدم عرض می کنم. پیش از بررسی انحرافات شیخ احمد، شاید بهتر باشد به بررسی اتفاقات وی با مذهب شیعه پرداخته شود. به هر حال بسیاری از فقها شیخیان را خارج از حوزه تشیع و اسلام نمی دانند.
برای آشنا شدن با این موارد توصیه می کنم به مقاله نورین نیرین جناب آقای محسن فیض به آدرس
http://www.bahairesearch.ir/html/index. ... le&sid=349
و هم چنین کتاب بشارت موهوم از همین نویسنده پانزدهمین کتاب از منشورات بهائی پژوهی مراجعه کنید.
توضیح آن که بهائیان سعی کرده اند از کلام شیخ و سید مدارکی به دست آورند که حقانیت آنان را ثابت کند. اما جناب آقای فیض در این مقاله و بعد به صورت گسترده تر در کتاب خود نشان داده اند که اعتقاد شیخیان در بسیاری از مسائل اساسی مانند شیعیان است و هیچ گونه قرابتی با اهل بها ندارد.

بازگشت به “خودمانی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان