ارتباط، سوال، پاسخ

حرف های خودمانی
administrator

ارتباط، سوال، پاسخ

پستتوسط administrator » یک شنبه 15 مهر 1386, 2:36 pm

با سلام

این تاپیک به منظور ارتباط هرچه بیشتر و بهتر تمامی کابران و همچنین کسانی است که از طریق Email با سایت ارتباط برقرار کرده اند و سوالاتی را مطرح کرده اند.
در این تاپیک به سوالات آنها در حد امکان توسط مسئولان و کابران جواب داده خواهد شد.

به زودی مطالب بیشتری عرضه می گردد.

administrator

پاسخ: ارتباط، سوال، پاسخ

پستتوسط administrator » یک شنبه 15 مهر 1386, 3:09 pm

نوشته شده توسط سردبیر محترم
(در بخش صمیمانه که به اینجا منتقل گردید):

از مجموعه ایمیل هائی که به سایت رسیده مطلبی از خانمی به نام میری است که شیوه سایت را پژوهشی ندانسته و بهائی ستیزی شمرده است!
ضمنامخالفت پژوهشی با امر بهائی را جایز نشمرده و حضور 160 ساله این مرام را دلیل حقانیت دانسته نیز جامعه مسلمانان را بخاطر تشتت محکوم نموده و خلاصه خواسته است همه بدون تحقیق بهائی شوند بعد به حقانیت آن پی خواهند برد و گرنه ردیه ها فایده ای ندارد...!
از میل این دوست بهائی اولا تشکر می کنم ثانیا می پرسم اگر کسی بخواهد در آئیت بهائی تحقیق کند چه باید بکند که این سایت انجام نداده است؟:
1-آیا مطالب دروغی را به آنها نسبت داده است؟نمونه اش را ذکر نمائید .
2- در مناظرات مطالب مفصل بهائیان را نیاورده است که مراجعه نمائید و ببینید که آورده است.
3-مطالبش را به متون اصلی بهائی مستند نکرده است که کرده است.
4-فحاشی و بی ادبی را در نقد بکار گرفته که نگرفته است.
5-حجم عظیمی از مطالب تحقیقی در مورد امر که حتی خود بهائیان منصف هم اذعان نمودند آنها را نمی دانسته اند ارائی نداده که داده است.
اگر کار دیگری هم باید سایت انجام دهد راهنمائی نمائید انجام پذیرد.

میل شما را به محققان دادیم تا اگر توضیحات بیشتری می خواهید به شما ارائه نمایند.
خدا نگهدار

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » یک شنبه 15 مهر 1386, 10:07 pm

متن ایمیل miri msو سپس پاسخ یکی از کاربران را به او ملاحظه فرمائید:

saba miri :
بهائي پژوهي يا...؟
با عرض خسته نباشيد به دست اندر كاران محترم سايت بهائي پژوهي.
اولين بار كه با اين سايت آشنا شدم احساسم اين بود كه واقعا يك سايت بهائي پژوهي است و بسيار خوشحال شدم . اما با كمي دقت دچار شك و شبهه شدم و اخيرا كه از اين سايت ديدن كردم شكم به يقين تبديل گرديد.
در درجه اول خطاب من به سر ديبير محترم سايت است كه مطالبي را در باره سايت معزز ساغر نوشتند.
بايد به اطلاع شخصي كه در باره سايت ساغر نوشته بودند كه ظاهرا برخي از مطالب انتقادي سايت را پاك كردند و ادعا ميكنند قابل بازيافت نيست بايد برسانم كه :
1- اين مطلب كاملا حقيقت دارد و حتي مطالب بنده نيز دچار اين مشكل گرديد. لازم به ذكر است كه مطالب من كاملا در راستاي اثبات ديانت بهائي بوده است.
2- شما كه ميفرمائيد بهائيان تاب انتقاد ندارند و مطالب را حذف ميفرمايند بايد متذكر شوم كه بنده در وبلاگي كه در سايت parsiblog داشتم و مطلبي را همزمان در سايت ساغر(البته به دعوت دوستان سايت) و وبلاگم با نام "دلايل بهائي از نظر قرآن" مينگاشتم كه مديران بلاگ بنا به دليلي مطالب بنده را خلاف قوانين تشخيص داده و وبلاگم را بستند.
3- در مورد سايت شما نيز كلا به نظر نمي آيد سايت بهائي پژوهي باشد و بيشتر به سايت بهائي ستيزي شبيه است تا بهائي پژوهي چون لحن نوشته ها و گفتارها اينگونه نشان مي دهد.
اما روي سخنم با تمام كساني است كه در اين سايت به هر وسيله و ترفند و روشي سعي در توهين به ديانت بهائي و شارع مقدسش و جانشينان او دارند مي باشد:
به نظرميرسد كليه مباحث مطروحه ايشان واضحا برگرفته از رديه ها و منابع غلط است.من چند سئوال از اين دوستان دارم
1- اول اينكه چرا شما از سلمان رشدي نفرت داريد؟ ايا درست است كه من هم با خواندن اين كتاب و استناد به مباحث آن و گفته هاي مخالفين كه حقيقت را تحريف كرده اند به مجادله و مخالفت با اسلام در بيايم؟آيا درست است كه هر لحن و توهيني را نسبت به پيامبر عزيز اسلام و ائمه اطهار روا دارم؟
حضرت علي مي فرمايند: آنچه را كه براي خود نمي پسندي براي ديگران نيز مپسند .پس چرا شما 164 سال اينگونه روا مي داريد.
در آخر هم يك مطلب كوتاه در مورد ساختگي بودن ديانت بابي و بهائي و اينكه ادعا ميشود اين آئين براي تفرقه افكني بين مسلمانان رواج داده شده است بيان مي دارم:
اول اينكه سئوال من اينست كه چه اتحادي بين مسلمانان وجود دارد كه لازم باشد بر هم زده شود؟ ايا اصولا اتحادي وجود دارد؟ مسلما جوابش منفي است .به گواه تاريخ هنوز حضرت محمد فوت نكرده بين حضرت علي و ابوبكر اختلاف بر سر جانشيني افتاد و از همان زمان مسلمانان دو گروه شدند.كاش قضيه به همين جا ختم مي شد خود به اصطلاح شيعيان(كه از حيث جمعيت در بين مسلمانان قليلند) به فرقه هاي بيشماري تقسيم شدند.حال چگونه دم از اتحاد مي زنند و بيم آن دارند كه بر هم زده شود.
نكته بسيار مضحك اين استدلال اين است كه بالفرض ميخواستند بين مسلمانان اختلاف بيندازند.پس چگونه آئين بهائي در بيش از 200 كشور توسعه پيدا نمود و بعد از ديانت مقدس حضرت مسيح دومين ديانت از نظر گسترش جغرافيائي مي باشد؟ آيا آن بهائي افريقائي،ساموائي،آمريكائي ،كانادائي ،فرانسوي،چيني و...براي اختلاف و تفرقه بين مسلمانان بهائي شدندۀ؟
ايا وقت آن نيست كه اين روشهاي كهنه و پوسيده كه مربوط به علماي دوره قاجار بوده كه از ناداني و جهالت مردم سوءاستفاده مي كردند را كنار گذاشت؟يادم مي آيد جائي خوانده بودم كه همين علماي شريف مدارس مدرن و علوم جديده را مامن شيطان مي دانستند.رفتن دختران به مدارس را منافي عفت و عصمت آنان مي دانستند.پس چرا الان دانشگاه داريم و مدارس دخترانه داريم و هزاران مورد ديگر.
خواهش من از همه بهائي پژوهان واقعي اينست كه بجاي حرفهاي تكراري و كهنه و ايراد هاي بني اسرائيلي حقايق تعاليم ديانت بهائي را مطالعه كنند.بنده خواهشم اينست كه نيازي نيست حتما بهائي شويد و ترس از مرتد شدن و سنگسار شدن شما را از روح تعاليم الهي دور كند بلكه حد افل مطالعه كنيد و آنچه را لازمه زندگيتان است عمل نمائيد با آرزوي موفقيت براي همه بهائي پژوهان واقعي

habibollah :خانم صبا میری عزیز
ما هم به شما خسته نباشید عرض می کنیم.
1. قصد ما واقعاً همان پژوهش است که ذکر کردید، اگر توهینی را ما به شما یا به جامعه ی بهایی کرده ایم بر خود لازم می دانیم که از قبل عذر خواهی کنیم، اما فکر نمی کنم که تا حالا از جانب ما چنین عملی صورت پذیرفته باشد؛ بله در گفتگوها پیش آمده است که بهاییان عزیز به ما انواع و اقسام تهمت ها و توهین ها را نموده اند و در مقابل هم کاربران مسلمان مقداری طرز بحث خود را عوض کرده اند، با این حال قصد ما همواره داشتن ادب بوده است و گفتگو در محیطی مؤدّبانه.
2 در مورد سایت معزز ساغر هم باید به عرض برسانم که امیدوارم واقعاً همان طور که می فرمایید به غیر از اشکالات فنی چیز دیگری نبوده باشد، اما نکته ای را که می خواهم شما لطف کرده و از دوستان آن سایت بپرسید آن است که چرا این سایت دیگر مثل قبل امکان بحث و گفتگو را ندارد؟ چرا نظرات مسلمانان و کسانی را که از بهاییت سؤال دارند را بالا نمی آورد و هر تاپیکی را که باز می کند پس از مدت اندکی می بندد و اجازه ی سؤال به دیگران را نمی دهد؟
3. اگر به نظر حضرت عالی بهاییان تاب انتقاد را دارند می شود سایتی را به ما معرفی نمایید تا کسانی که سؤال دارند سؤالات و انتقادات خود را در آن جا مطرح کنند؟
4. فرموده بودید که "سايت شما نيز كلا به نظر نمي آيد سايت بهائي پژوهي باشد و بيشتر به سايت بهائي ستيزي شبيه است تا بهائي پژوهي چون لحن نوشته ها و گفتارها اينگونه نشان مي دهد."
همان طور که در قسمت 1 عرض کردم قصد ما پژوهش است، کافی است که شما در تالارهای گفتگو بروید و ببینید که واقعاً لحن بهاییان و بحث های آنان چگونه بوده است و در مقابل لحن دیگر کاربران چگونه بوده است.
سپس فرموده بودید که "روي سخنم با تمام كساني است كه در اين سايت به هر وسيله و ترفند و روشي سعي در توهين به ديانت بهائي و شارع مقدسش و جانشينان او دارند مي باشد:
به نظرميرسد كليه مباحث مطروحه ايشان واضحا برگرفته از رديه ها و منابع غلط است."
بعید می دانم که تا حالا در این سایت به هر وسيله و ترفند و روشي سعي در توهين به ديانت بهائي و شارع مقدسش و جانشينان او شده باشد. آیا تا به حال کسی در اینجا به آن حضرات و بزرگان و رهبران دیانت بهاییت توهینی روا داشته است؟
اگر مباحث مطروحه از ردیه ها و منابع غلط است خوشحال می شویم که شما ما را از اشتباهاتی که در این مباحث آمده است آگاه فرمایید. این سایت واقعاً سایتی پژوهشی است نه ستیزی.
همان طور که ذکر شد ما هرگز توهینی به سران ورهبران بهایی را جایز نشمرده ایم، هر جند که متأسفانه بعضی از بهاییانی که در این سایت نظر داده اند چنین عملی را در مقابل مسلمانان مرتکب شده اند. امیدواریم حتماً شاهد حضور فعال شما در این سایت باشیم و شما مانند آنان نبوده و رعایت ادب را بنمایید.
5. ما بقی سخنان شما را بهتر است که روی سایت باشد تا جای بحث برای دیگران باز باشد

با تشکر habibollah
خرين ويرايش توسط 1 on Sardabir, ويرايش شده در 0.

habibollah
فعّال

پستتوسط habibollah » دو شنبه 16 مهر 1386, 12:23 am

با عرض درود مجدد به محضر خانم میری
سرکار خانم میری
بهتر است که قبل از دیگران خودم بحث را در مورد فرمایشات شما شروع کنم:
می خواستم در مورد این که فرموده بودید " در مورد ساختگي بودن ديانت بابي و بهائي و اينكه ادعا ميشود اين آئين براي تفرقه افكني بين مسلمانان رواج داده شده است" به عرضتان برسانم که این ادّعا بر اساس شواهدی که دیده شده است گفته شده است.
ابتدا عرض کنم که از آن جا به ساختگی بودن آن دو دین پی می بریم که تناقضات فراوانی در آن ها و در گفتار و کردار رهبران آن دو دین پیدا می کنیم. جای جای این سایت این بسیاری از این تناقضات را می توانید ببینید. تناقضاتی که اگر بهاییانی که مراجعه می نمودند و پاسخی داشتند آن را اعلام می کردند. هر کدام از تناقضات را که جناب عالی پاسخی برای آن داشتید ما حاضر به گفتگو در مورد آن هستیم.
ثانیاً در مورد این که این آیین برای تفرقه افکنی رواج داده شده است از آنجا ادّعا می شود که مدارک روشنی از ارتباط سران بهاییت و بابیت با انگلیس و روسیه دیده می شود. از حمایت دولت روس از جناب باب و جناب بهاءالله گرفته تا حاضر شدن قنسول روس بر سر جنازه ی حضرت باب و ریختن اشک و گرفتن عکس. هم چنین بیگانگان نیز بارها به فکر تفرقه انداختن میان مسلمانان بوده اند. البته ادعا نمی کنم که مسلمانان در اتحاد بوده اند و این دین برای تفرقه ساخته شده است، اما در هر صورت این دین مایه ی تفرقه میان عده ای از مسلمانان شده است.
نوشته بودید که باید حقايق تعاليم ديانت بهائي را مطالعه كنیم. در تالار های گفتگو قسمتی است که به این مهم پرداخته است و بهاییان و مسلمانان آزادانه هر کدام نظرات خود را در مورد تعلیم دوازده گانه ابراز کرده اند. هم اکنون بحث در مورد تعلیم "تساوی حقوق رجال و نساء" می باشد.
خانم میری خواهش می کنم که چیز هایی را که نوشته شده است بخوانید و بفرمایید که آیا واقعاً همان طور که گفته شده است تساوی حقوق رجال و نساء انجام پذیرفته است یا نه؟ آیا همین یک تناقض آشکار نیست که در ای دین دیده می شود و آیا این نشان دهنده ی این نیست که این دین ساختگی است؟

safa

پستتوسط safa » چهار شنبه 18 مهر 1386, 12:48 am

گمان دارم این دوست تازه وارد آقا باشد نه خانم.صبا نامی است مردانه !
به او خوش امد می گوئیم.بهتر است جناب صبا عضو شوند و در تاپیک های گفتگو ی سایت در بحث ها مشارکت فرمایند و آزاد اندیشانه به بحث علمی بپردازند.
بنده هم مثل شما با همین روش آزاد اندیشی به سوالات ذهنی خودم از متون بهائی خوشامد گفتم و اکنون خوشحالم که این شجاعت را یافتم که دیکته ای را که دیگران می گفتند ننوشتم و با پای خود تشکیلات را رها کردم...به پژوهش ادامه دهید...موفق باشید.صفا

safa

پستتوسط safa » دو شنبه 7 آبان 1386, 9:46 am

اخیرا فیلمی به نام "بهائیان در همسایگی من" یا "بهائیان در حیات خلوت من" خیلی بر سر زبان هاست آیا دوستان در این زمینه اطلاعاتی دارند؟
آیا می شود تاپیکی به این امر اختصاص یابد؟

pajohesh
فعّال

پستتوسط pajohesh » دو شنبه 7 آبان 1386, 10:09 am

بنده در زمینه این فیلم اطلاعاتی دارم.چنانچه سردبیر محترم تاپیکی را بگشایند اطلاعات خود را ارائه خواهم نمود.همینقدر عرض کنم این فیلم مستند مثل یک بمب پر قدرت، بسیاری از انگاره ها را در مورد دین بهائی در نزد جهانیان و نظام های جهانی نابود و تصویر جدیدی از آنان ارائه خواهد داد...

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » دو شنبه 7 آبان 1386, 10:25 am

تاپیک گشوده شد.مطالب خود را ارائه فرمائید.

pajohesh
فعّال

پستتوسط pajohesh » شنبه 12 آبان 1386, 12:34 pm

متشكرم .منتظر مطالب بعدي باشيد.

safa

پستتوسط safa » جمعه 2 آذر 1386, 7:29 pm

آیا امکان دوبله این فیلم به فارسی توسط سایت وجود دارد تا فارسی زبانان بتوانند از آن مطلع شوند؟

Admin
Site Admin
تماس:

پستتوسط Admin » دو شنبه 12 آذر 1386, 5:13 pm

با سلام متن زیر توسط یکی از بهایی پژوهان با نام کاربری eyval به سایت ارسال شده است که تقدیم حضور شما می گردد:

eyval:
فقط بگم دمتون گرم!

با سلام به مسوولان این سایت.
من از کشور استرالیا می نویسم و در شهر سیدنی تعداد نسبتا زیادی از بهائیان زندگی می کنند.
با توجه به اینکه اطلاعات اسلامی من خیلی پایین است، اما خوشحالم تا از طریق سایت شما عناصر ساده لوح بهایی را بهتر بشناسم. بسیار ممنون از کار قشنگتان!!! تا بحال کسی نبوده که اینچنین پاسخگوی جواب بهائیان باشد.

با تشکر فراوان...

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » پنج شنبه 29 آذر 1386, 8:35 pm

به صفا عرض می شود:بله ، منتظر باشید دوبله آن خواهد رسید.
به دوست استرالیائی عرض می شود :متشکریم.روش سایت تحقیقی و پژوهشی است.

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » جمعه 12 بهمن 1386, 6:39 pm

از تاخیری که در دوبله شدن فیلم بدلیل مسائل فنی پیش آمد عذر خواهیم.ان شاءالله در هفته آینده فارسی زبانان این فیلم را با دوبله فارسی روی سایت خواهند دید.

pooopak

پستتوسط pooopak » جمعه 3 اسفند 1386, 10:20 am

آآقایون آشیخا سلام علیکم و رحمة الله و برکاته. صبحکم الله بالخیر و رحمة الله و برکاته. ببخشینا، ما قبلنا می رفتیم توی یه سایت بهایی که اسمش ساغر بود و اون جا حال می کردیم. چن دفه ما رو ویرایش کردن. مام چون تازگیا حرفای بهائیا رو شنفته بودیم، عشقمون کشیده بود که هی اون جا یه چیزایی بذاریم. ولی دیدیم که اولندش خیلی جاهاشون قلفه. خیلی جاهاشونم ورود ممنوع زدن و شده عینهو خیابانوی تهرون خودمون. مخلص کلوم یکی از بچه های با مرام قهوه خونه ای که بعزی وختا اون جا قلیون می کشیم به ما گفت یه سایت با حاله مال شیخاس که راجب بهائیا چیز میز میذاره. مام اومدیم و دیدیم بابا ایول عجب سایت خفنیه. دست و پنجولتون درد نکنه. حالا البت ما نمی گیم که زرپ و زرپ می تونیم بیاییم این جام چیز بذاریم. ولی اگه اون جا ما را ویرایش کردن یا عشقمون کشید، خب میاییم این جام یه چیزی می ذاریم. شما که ما رو ویرایش نمی کنین. اون جا به ما گفتن بایس لفظ قلم حرف بزنی مام جون حاجیت اصلن بلت نیستیم اون جوری کراواتی حرف بزنیم. شمام ما رو لطفن بی زحمت ویرایش نکنین تا مام بیاییم این جا حال و حول کنیم.
عشق است یا علی مدد.

habibollah
فعّال

پستتوسط habibollah » شنبه 4 اسفند 1386, 3:29 pm

سلام جناب پوپک جان
امیدوارم حالتان خوب باشد. خیلی خوشحال شدم که نظر شما را این جا دیدم.
بعد از بسته شدن سایت ساغر، سردیبر محترم این سایت، یک تاپیکی را باز کردند به نام "اینجا ساغر است" و گفتند که "...این امکان را به دوستان ساغری بدهیم که حرف ها و مطالب جدیدشان را در اینجا بگذارند و حتی چکیده بحث های قبلی را هم در اینجا قرار دهند و خلاصه به سهم خود و به قدر توان اتاقی را به ساغر اجاره دهیم به خاطر شجاعتی که کردند و دو طرفه بودن را _حتی اگر مختصر_تجربه کردند...."

اگر چه هیچ کس از آن ها نیامد و چیزی نگذاشت، ولی من مقداری از سخنان شما را که در دستگاه ذخیره کرده بودم، در آن تاپیک گذاشتم.

در ضمن سردبیر اینجا فقط بحث هایی را ویرایش می کنند که فحش داده باشند و یا در سیاست دخالت کرده باشند، مثل قسمت هایی از نظرهای نوزدهساله. بحث های مربوط به بهاییت را تا به حال ندیده ام که ویرایش و حذف کنند.

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » سه شنبه 7 اسفند 1386, 2:07 pm

به پوپک خان خیر مقدم عرض نموده شیرینی بیانشان را در اینجا که همراه مطالب علمی هم هست قدر می نهیم.

mahmoud
فعّال

پستتوسط mahmoud » سه شنبه 7 اسفند 1386, 2:30 pm

پوپک جون فدای اون لاتی حرف زدنت. ایول داداش بیا یکمیم از لحن ملگوتی شما در کنار الحان ملکوتی دیگر دستوتان استاده کنیم.

جیم جمالت عشقه!

taksavar7

پستتوسط taksavar7 » سه شنبه 7 اسفند 1386, 3:57 pm

امید وارم این طور حرف زدن زحمات کسی که بسی رنج برده بود در این سال سی ، عجم زنده کرده بود به این پارسی رو به هدر نده!
انشا الله.

mahmoud
فعّال

پستتوسط mahmoud » سه شنبه 7 اسفند 1386, 6:11 pm

انشاءالله!

ظاهرا سردبیر که با این لحن حرف زدن حال جمیلی می کند چون فرموده اند:" به پوپک خان خیر مقدم عرض نموده شیرینی بیانشان را در اینجا که همراه مطالب علمی هم هست قدر می نهیم."

habibollah
فعّال

پستتوسط habibollah » سه شنبه 7 اسفند 1386, 9:37 pm

اگر به جاهای دیگر این سایت مراجعه کرده بودید و نظرات آقا پوپک را که آورده شده بود می خواندید، متوجه می شدید که مطالب مربوط به آیین بهایی در کلام ایشان موجود است.

در ضمن استفاده از bold و درشت کردن و رنگی کردن، برای قسمتی از نظر خوب است، نه برای همه ی آن. این روش برای تأکید روی قسمت خاصی از نظر ارسال شده می باشد.

بازگشت به “خودمانی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان