شما و سردبیر

حرف های خودمانی
Sardabir
فعّال

شما و سردبیر

پستتوسط Sardabir » سه شنبه 29 شهریور 1390, 7:10 am

دوستان علاقمند از طریق ایمیل سایت سخنان خود را با بنده مطرح می کنند.گاهی هم از طریق تاپیک های تریبون و خودمانی مثل "صمیمانه" یا" پرسش و پاسخ".
به نظر رسید اگر مستقیما از طریق همین تاپیک که شبانه روز مفتوح است مطالبشان را بگویند راحت تر می توانند سخن بگویند.
البته اگر موضوع و مطلبی بود که می خواستند خصوصی و محرمانه بگویند به همان ایمیل سایت ارسال نمایند.
امیدوارم این مجال به ارتقای سایت کمک کند.اراتمند همه دوستان:سردبیر

pajohesh
فعّال

پاسخ: شما و سردبیر

پستتوسط pajohesh » پنج شنبه 31 شهریور 1390, 12:50 pm

از سردبیر محترم تقاضا دارم تاپیکی تحت عنوان "دست بوسی" بگشایند تا مطلبی ارسال نمایم.

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » سه شنبه 12 مهر 1390, 1:49 am

دوستان و همراهان گرامی

مشکلات فنی که برای سایت در طول چند سال گذشته بویژه هفته های اخیر پیش آمد موجب شد که اقداماتی برای رفع این مشکلات به عمل آید و بحمدالله آثارش کم کم روشن خواهد گردید.تغییر سرور و طراحی مجدد ساختار سایت و افزایش ایمنی و...خبر های خوب دیگری که خدمتتان بتدریج عرض خواهد شد.
امیدداریم مثل همیشه عنایات الهی و رضایت شما را هماره همراه داشته باشیم.

pajohesh
فعّال

پستتوسط pajohesh » چهار شنبه 27 مهر 1390, 2:03 am

جناب سردبیر سلام
صفحه اول سایت در اکسپرورر کمی بهم ریخته است.بفرمائید دوستان فنی مشکل را بر طرف نمایند.خسته نباشید.

Sobhan

پستتوسط Sobhan » پنج شنبه 28 مهر 1390, 11:16 am

جناب پژوهش سلام؛

بنده با مرورگرهای IE9 و Firefox و Google Chrome و Opera سایت را مشاهده کردم، مشکلی نداشت.

البتّه احتمال دارد مشکل مربوط به نسخه‌های قدیمی IE باشد.

pajohesh
فعّال

پستتوسط pajohesh » جمعه 29 مهر 1390, 2:03 am

حق با شماست در آن مرور گر ها مشکلی نیست و لی در اکسپرورر این مشکل هست که صفحه اول هنوز در سیستم بنده به هم ریختگی دارد.
امیدوارم برای دیگران مشکلی نباشد.

irani
فعّال

پستتوسط irani » چهار شنبه 18 آبان 1390, 5:42 am

سردبیر محترم

با سلام

بنده اطلاع رسانی از مقالات دیگران را در تاپیک "مقالات دیگران" را ادامه می دهم.

چنانچه نظری دارید یا دوستان پژوهشگر توضیحی دارند راهنمائی فرمایند.
بعضی از دوستان به من گفتند آیا مطالب مقالات مورد تایید شماست.عرض کردم صحت و سقم مطالب به عهده نویسندگان مقالات است.
ما فقط از جنبه اطلاع رسانی ،آنها را برای مزید اطلاع پژوهشگران ارائه داده و می دهیم.
این عرف در ژورنال های علمی و آکادمیک ،طبیعی و معمول است و میئولیت مطالب به عهده پدید آورندگان آثار است.

yas
فعّال

پستتوسط yas » یک شنبه 13 آذر 1390, 9:29 am

با سلام خدمت سردبیر گرامی
می دانم که مشی این سایت ورود به موضوعات سیاسی نیست لیکن در آستانه خروج بخشی از نیروهای آمریکائی از عراق و نیم نگاهی به تلفات این جنگ بزرگ در عصر ما بد نیست به انگیزه های شروع این جنگ خانمان بر انداز نگاهی داشته باشیم. چنانچه اجازه بفرمائید تاپیکی با نام "بهائیت و جنگ عراق" گشوده شود.

hoda
فعّال

Re: پاسخ: شما و سردبیر

پستتوسط hoda » جمعه 18 آذر 1390, 9:51 pm

Sardabir نوشته شده:دوستان و همراهان گرامی

مشکلات فنی که برای سایت در طول چند سال گذشته بویژه هفته های اخیر پیش آمد موجب شد که اقداماتی برای رفع این مشکلات به عمل آید و بحمدالله آثارش کم کم روشن خواهد گردید.تغییر سرور و طراحی مجدد ساختار سایت و افزایش ایمنی و...خبر های خوب دیگری که خدمتتان بتدریج عرض خواهد شد.
امیدداریم مثل همیشه عنایات الهی و رضایت شما را هماره همراه داشته باشیم.

سلام بر جناب سردبیر. می خواستم بپرسم قولی که دو ماه پیش به کاربران دادید، به کجا رسید؟ چون مشکلات فنی سایت هنوز پابرجا است و اخیرا ملاحظه شد که تاپیکی با عنوان چه بخوانیم ایجاد شده که با دیدن آن، به کلی از طراحی سایت جدید نا امید شدیم.
منتظران را به لب آمد نفس...

Sardabir
فعّال

پاسخ: Re: پاسخ: شما و سردبیر

پستتوسط Sardabir » جمعه 18 آذر 1390, 11:48 pm

سلام و عرض ادب
حق با شماست.بر اساس قول اصحاب فنی ما هم قول دادیم و وفا نکردند.ظاهرا جوانان بر سر ساختار جدبد با هم اختلاف نظر هائی داشتند که ظاهرا بر طرف شده است.البته در همین ساختار هم تغییرات مختصری اعمال کرده اند که وضع بهتر شده است.اما همچنان ما هم منتظر پایان کار آنها هستیم.امیدوارم این تذکار شما هم به تسریع کار آنها کمک کند!
با آرزوی توفیق

yas
فعّال

پستتوسط yas » شنبه 17 دی 1390, 2:29 pm

سردبیر گرامی

مطالبی به نظرم آمد که تحت عنوان "بهائیت و روشنفکران" مطرح نمایم.چنانچه مایل باشید تاپیکی با این عنوان گشوده شود.
البته باید همه دوستان هم مشارکت فرمایند!

irani
فعّال

پستتوسط irani » یک شنبه 25 دی 1390, 2:40 pm

جناب سردبیر

شب گذشته بنده پاسخی به مقاله "بهائی ستیزان با ادب و باحیا می شوند"در تاپیک "حقوق شهروندی" دادم
که در دو پست ارائه گردید و بالا آمد.لیکن سایت از نیمه شب تا حدود ساعت یازده امروز در دسترس نبود و وقتی هم بالا آمد این دو ارسال من در تاپیک مذکور وجود نداشت.
بفرمائید چه اتفاقی افتاده و تکلیف دو پست ارسالی چه می شود.
ممنون.ایرانی

ایرانی عزیز

بدلیل انتقال سایت به سرور دیگر چند ساعتی سایت از دسترس خارج بود ووقتی بالا آمد بر اساس بکآپ روزقبلی بود .ظاهرا شما دقایقی قبل از خروج از سرویس ارسال نموده بودید.
ضمن پوزش تقاضا دارم مجددا ارسال نمائید.
سردبیر

irani
فعّال

پستتوسط irani » پنج شنبه 29 دی 1390, 5:16 am

جناب سردبیر
ممنون از توضیحات شما.
مجددا پست ها را در تاپیک حقوق شهروندی ارسال نمودم.

luckyman

پستتوسط luckyman » پنج شنبه 6 بهمن 1390, 4:52 am

موضوع تعدد زوجات
سلام بر بهار و هدي و حبيب و پ‍وهش و ...
خيلي مناظره خوبي در مورد تعدد زوجات بود و بسيار جالب كه هدي خيلي خوب دقت ميكرد
من ميخواستم يكم طرفداري كنم از بهار هرچند كه تمام مطالب مورد اشاره از سوي هدي رو قبول دارم چون به نظرم حوب قضاوت كردند در مورد هر دو فرد
اما ميخوام ببينم آيا چه تشابهاتي ميان بهايي و اسلام ميبينيد ؟
بسيار جالبه كه آقاي پژوهش بسيار مطلع اند به آثار و بيانات و همين رو از خانوم بهار ميخوام
آيا بهتر نيست پس از اين مباحثه طولاني يك كمي هم به اشتراكات بينديشيم ... ميدونم قطعا و بسيار بيشتر آقاي پژوهش بيش از بهار خانوم استنادات دارند و بايد اعتراف كنم ايشان با سواد ترند و اين نظر شخصي ام هست و اميدوارم بهار ناراحت نشه
دوم اينكه چه اشتراكاتي ميان ظهور اسلام در زمان مسيحيت و ظهور بهائيت در زمان اسلام ميبينيد
سوم اسلام در زمان مسيحيت چه چيز تازه اي براي جامعه مسيح و ايران باستان داشت
چهارم آيا اين ايراداتي كه شما از بهائيت در اين زمان ميگيريد آيا همين ايرادات توسط زرتشتيان و مسيحيان بر اسلام گرفته نشده است ؟
پنجم آيا ميتوانيد علت اختلافات ميان مسلمانان و فرقه هاي ايجاد شده را بگوييد ....
من فكر ميكنم بهار هم با اين سولات موافق باشه ... اصلا كي گفته بايد بهائيت را اثبات كرد ؟چرا اسلام را اثبات نميكنيد و نظر زرتشتيان و يهوديان و ارامنه ومسيحيان را نميگيريد و...؟مطمئن باشيد ايراداتي كه به بهائيت از سوي مسلمانان گرفته ميشود دقيقا ايراداتي كه از سوي اديان قبلي بر اسلام گرفته ميشود
با بهترينها

pajohesh
فعّال

پستتوسط pajohesh » پنج شنبه 6 بهمن 1390, 10:59 am

دوست عزیز لاکی من luckyman

سلام گرم مرا پذیرا باشید.

از اظهار لطف شما به حقیر سپاسگزارم که فرمودید:

"بسيار جالبه كه آقاي پژوهش بسيار مطلع اند به آثار و بيانات و همين رو از خانوم بهار

ميخوام آيا بهتر نيست پس از اين مباحثه طولاني يك كمي هم به اشتراكات بينديشيم

... ميدونم قطعا و بسيار بيشتر آقاي پژوهش بيش از بهار خانوم استنادات دارند و بايد

اعتراف كنم ايشان با سواد ترند و اين نظر شخصي ام هست و اميدوارم بهار ناراحت

نشه ..."

بنده با کمال میل آماده بحث پیرامون موضوعاتی که شما می خواهید هستم ...چه

دوستمان بهار هم به بحث بپیوندند و چه نپیوندند.البته دوست دارم بیایند.

و به سهم خود به سوالات شما پاسخ خواهم داد.هدی و حبیب هم چنانچه مایل

باشند دعوت شما را اجابت کنند خوب خواهد بود.

ابتدا یک پاسخ کوتاه عرض خواهم نمود و بعد یک پاسخ بلند هم خواهم داشت که

پیشنهاد می کنم در تاپیک مستقلی چنانچه سردبیر محترم صلاح بدانند به نام "به

دنبال اشتراکات" آورده شود.

اما پاسخ های کوتاه:

سوال 1 :آيا بهتر نيست پس از اين مباحثه طولاني يك كمي هم به

اشتراكات بينديشيم؟

جواب:پرداختن به اشتراکات مربوط به وقتی است که در کلیات توافق

حاصل شده باشد.

ما هنوز در اصل اثبات بهائیت حرف داریم و دوستان بهائی نتوانسته اند به اقناع

پژوهشگران بپردازند.اگر این امر را تدارک نمودند به اشتراکات خواهیم پرداخت.

سوال2:چه اشتراكاتي ميان ظهور اسلام در زمان مسيحيت و ظهور

بهائيت در زمان اسلام مي بينيد؟

جواب : ظهور اسلام در منابع مسیحیت نوید داده شده بود اما چون

اسلام دین خاتم و آخرین است نویدی برای آمدن دین جدید وجود ندارد.

لذا به دنبال اشتراکات نمی توانیم باشیم چون به اصطلاح منطقیین ،منتفی به انتفاع

موضوع است .

سوال3:اسلام در زمان مسيحيت چه چيز تازه اي براي جامعه مسيح

و ايران باستان داشت ؟

جواب:می دانید مسیحیت فاقد احکام تشریعی برای ابعاد زندگی

انسانی در سیاست و اقتصاد و امور اجتماعی و مناسبات فردی و بین المللی است

چنانچه در مباحث اعتقادی مثل توحید و نبوت و معاد هم گرفتار اجمال و ابهام

است(متون فعلی را می گویم) .

ایران باستان نیز در عصر ظهور اسلام گرفتاری های دیگری داشت که می

توانید در کتب تاریخی ببینید ازجمله استبداد حاکمان و دین طبقاتی مورد ترویج آنها و

ضعف بنیاد های معرفتی و فقدان تعالیم الهی و...خداوند با دین اسلام، هم معارف

مبدئی و معادی و هم احکام فراگیر فردی و اجتماعی را تکمیل و جاودانه ساخت تا

انسانها در پناه وحی به سعادت دنیوی و اخروی نائل شوند.

سوال 4:آيا اين ايراداتي كه شما از بهائيت در اين زمان ميگيريد آيا همين ايرادات

توسط زرتشتيان و مسيحيان بر اسلام گرفته نشده است ؟

جواب:در پاسخ سوال یکم عرض کردم مقایسه بهائیت با ادیان آسمانی ،

قیاس مع الفارق است.دین اسلام به شهادت خود رهبران بهائی ،دین پایانی است و

ظهور دین دیگری متصوّر نیست.جناب بهاءالله در ص 298 کتاب اشراقات،پیامبر اکرم

(ص) را آخرین پیامبر می شمارند که رسالت و نبوت به وجود مبارکش خاتمه یافته

است.پس به فرض وجود ایراداتی از اصحاب ادیان آسمانی به اسلام ، شباهتی برای

بهائیت ثابت نمی شودچراکه قرار نبوده دینی بعد از اسلام بیاید که بهائیت ادعای

شباهت بین خود و آنها نماید!

سوال 5
:آيا ميتوانيد علت اختلافات ميان مسلمانان و فرقه هاي ايجاد شده را

بگوييد؟

جواب:علت اختلافات همین بحث های اصولی است: همچون اختلاف بهائیت با

مسلمانان که ناشی از این است که مثلا بهائیت خود را دین جدید معرفی نماید و از

عهده اثباتش بر نیاید که موجب اختلاف خودش با جامعه اکثریت مسلمان می شود و

این اختلاف ادامه پیدا می کند تا وقتی که بهائیت به بحث آزاد اصولی تن دهد و موضوع

حل شود.

سوال 6: اصلا كي گفته بايد بهائيت را اثبات كرد ؟چرا اسلام را اثبات نميكنيد و

نظر زرتشتيان و يهوديان و ارامنه ومسيحيان را نميگيريد و...؟مطمئن باشيد ايراداتي كه

به بهائيت از سوي مسلمانان گرفته ميشود دقيقا ايراداتي كه از سوي اديان قبلي بر

اسلام گرفته مي شود .

جواب:بهائیت را باید اثبات کرد چون اسلام به گواهی مدرکی که از

بهاءالله در اشراقات ذکر نمودم دین آخرین است. اما صاحبان ادیان آسمانی قبل حق

دارند مطالبه دلیل بر اثبات اسلام نمایند که علمای مسلمان به آن پرداخته اند که می

توانید به کتاب های کلامی مراجعه کنید.آنها همه منتظر دین بعدی بودند اما خاتمیت

اسلام ،پذیرش دین دیگری را منتفی نموده است. لذا همانطور که عرض شد قیاس

بهائیت با ادیان قبل ،قیاس مع الفرق است و از نظر منطق و فلسفه غلط است.

امیدوارم این توضیحات اجمالی برای شما مفید بوده باشد.

با آرزوی توفیق

پژوهش

luckyman

پستتوسط luckyman » پنج شنبه 6 بهمن 1390, 6:32 pm

دوست خوب و محققم مرسي از پاسخ هاي شما
در ابتدا بايد تشكر كنم از اطلاعات بسيار حوب شما و بعد بايد متشكر شوم از اينكه به اين سرعت پاسخ ميديد و باورم نميشد كه به اين سرعت پاسخ بگيرم و سوم اينكه بايد روي جوابهاتون تعمق كنم لذا در اين موضوع فقط خواستم به علت تسريع جواب هاتون بسيار تشكر كنم
و اميدوارم دوستان بهايي ما نيز شركت كنند تا يكطرفه حركت نكنيم
با بهترينها

luckyman

پستتوسط luckyman » پنج شنبه 6 بهمن 1390, 7:10 pm

در جواب 1 آيا بدون تعصب و با تمام دلائلي كه داريد و فرضا هم بهائيت اثيات نشده و نشود آيا واقعا هيچ اشتراكي بين اسلام و بهائيت نيست؟قطعا هست...لطفا اشاره بفرماييد...
در جواب 2 نيز به اختلاف اشاره نموديد لطفا به اشتراك اشاره كنيد
در جواب 3-آيا مسيحيان و زرتشتيان جواب شما را ميپذيرند؟و اگر نپذيرند چه؟...همچنين آيا در مورد حاكمان عصر حاضر و زمان ظهور بهاءالله چنين نظري نداريد ؟آيا استبداد حاكمان حاضر كمتر از آن زمان است؟بهتر نيست به كشورهاي عربي مصر،يمن،بحرين،قطر،عربستان و... بنگريد و مقايسه نماييد ... ؟
در جواب 4-آيا قرار بوده كه ديني بيايد يا نيايد بشر تصميم ميگيرد يا خداي بشر ؟از حديثي از امام جعفر شنيدم كه ميفرمودند به محض ظهور مهدي گويي ديني جديد ظهور ميكن و همه آن را انكار مينمايند و... حال بماند با فرض اينكه اصلا شما درست ميگوييد و در قرآن در سوره احزاب آيه 40 خاتميت مطرح شده اما آيا اين نظر و برداشت شما از اين آيه معني دارد يا اينكه احتمالا پيامبري بيايدو بگويد آن گونه اي ديگر معني دارد ... اصلا اگر حود حضرت مهدي ظهور كند و بگويد معني اين آيه چيز ديگري است نبايد قبول كرد ...البته و صد البته اگر مهدي را قبول كني تمام دستورات او را و تبيينات او را خواهي پذيرفت حتي اگه معني قرآن را شما طوري ديگر بر خود تعبير كني و...
در جواب 5-آيا اكثريت به مفر است؟محمد امين ميفرمايند قيام كنيد اگر حتي 1 نفر هستيد ...آيا واقعا كلمه اكثريت مسلمان معني دارد؟آيا واقعا چند نفر ر در اين گيتي مسلمان ميدانيد؟آيا هر كس شهادتين دهد مسلمان است؟آيا طالبان و برخي گروهها همچون ريگي كه شيعه ها را سر ميبرند مسلمانند؟آيا كساني كه حكم قتل انسانها را ميدهند مسلمانند؟آيا حركتهاي تروريساي را نميبينيد ؟آيا اينها مسلمانند؟آيا كدام مقدس اند بي ديناني كه در زندگي اجتماعي به حقوق انساني احترام ميگذارند يا مسلماناني كه انسانها را ميكشند ؟و شايد بگوييد آنها مسلمان نيستند ولي بايد بگويم آنها با نام الله و محمد امين ميكشند و اين را شما در فيلم ها مي بينيد و...و آيا نفرمودند اگر 313 مسلمان در دنيا باشد مهدي ظهور ميكند و چگونه دم از اكثريت مسلمان مي زنيد ...اجازه دهيد تا ايرادي كه بر بها گرفتيد در مورد بهائم بر رويش فكر كنيم اجازه دهيد تا مسلمان نماهاي تروريست را جزو انسانها ندانيم ...اجازه دهيد تا قاتلان همنوعانمان را پست تر از حيوان بدانيم و بر بها در اين خصوص ارزش دهيم و...
در جواب 6-آيا وافعا علماي اسلام به اثبات اسلام براي اديان قبلي (زرتشتيان و مسيحيان و..)پرداخته اند ؟ولي اگر چنين باشد آيا جمعيت كثير اين اديان چرا به اسلام نگرويدند؟آيا ايشان نميتوانند اثبات نماسند و يا اينكه مطيعان اديان قبلي لجاجت و اصرار بر دين نياكان خود دارند ؟!!...
دوست من بسيار دوستت دارم چون بسيار با سواد هستي و اميدوارم بدون تعصب و بدون حاشيه مثل هميشه پاسخم رو بدي ...چقدر حوشحال ميشم مسئول سايت از دوستان قبلي بخوان تا تو اين مورد نظرات رو بدن
بسيار مسرور و خرسندم كه چنين محيطي براي تنوير افكار و به اشتراك گذاشتن اون فراهم شده
اجازه بديد از مخترع برق ، سازنده كامپيوتر،راه اندازان سايت و... كه از دينشون خبري ندارم تشكر بسيار بكنم و بگم ممنون ا زانسانهاي آزادي كه خالصانه تلاش شبانه روزي شون را براي پيشرفت بشري در اختيار گذاشتند
دوستون دارم
و با بهترينها

pajohesh
فعّال

پستتوسط pajohesh » جمعه 7 بهمن 1390, 4:37 am

دوست گرامی لاکی من

باز هم از اظهار لطفتان به حقیر ممنونم.خوشحالم که بهائی پژوهی را پسندیده اید و می گوئید:

"بسيار مسرور و خرسندم كه چنين محيطي براي تنوير افكار و به اشتراك گذاشتن اون فراهم شده "

فقط از شما تقاضا دارم به پاسخ ها خوب بیندیشید چون در کامنت آخر علیرغم پاسخ بنده باز همان سخنان را تکرار نموده اید.

1-وقتی دین بودن بهائیت اثبات نشده دلیلی ندارد دنبال اشتراکات باشیم.مگر شما دنبال اشتراکات فکر خودت با میلیونها اندیشه و فکر درست یا غلط که در جهان گذشته و معاصر هست می روید؟
اصلا چه ضرورتی در این کار هست و چه فایده ای دارد؟ آیا وقت تلف کردن نیست دنبال اشتراکات با آئینی باشی که توان اثبات خود به عنوان یک دین را ندارد؟
شما یا اصل دین را قبول داری یا نه.اگر اصل دین را نمی پذیری که برایت اسلام و مسیحیت و...فرقی نمی کند و همه باطلند و اگر به دین معتقدی باید برایت اثبات شود که این دین الهی است تا به دستوراتش گردن نهی.
هر مدعی که از راه برسد و بگوید من دین هستم و بیا مشترکات پیدا کنیم که دنبالش نمی روی بلکه می گوئی به چه دلیل دین هستی؟اول دین بودن خودت را اثبات کن بعد حرف های دیگر را پیش می کشیم.

2-تا دین بودن بهائبت اثبات نشود بحث اشتراکات غیر عاقلانه است.

3-ما منطق خود را گفتیم اگر مسیحیان یا زرتشتیان بر آن نقد داشته باشند کاملا آماده هستیم تا دلیل نقض آن را بفرمایند تا بحث علمی کنیم. شما اگر بر دلائل ما ایرادی منطقی می بینید بفرمائید پاسخ دهیم.

4-در مورد خاتمیت اسلام ،بنده از قزآن دلیل نیاوردم تا بفرمائید ممکن است معنای خاتمیت چیز دیگری باشد. بلکه از بهاءالله سند ذکر کردم که حضرت رسول اکرم را آخرین پیامبر و آخرین رسول شمرده است.اگر بهائیت به حرف رهبرش اعتقاد داشته باشد حتما باید بپذیرد که اسلام خاتم ادیان است و آمدن دین دیگری معنا ندارد.

5-در علم و معرفت اکثریت ملاک حقانیت نیست اما در نظامات اجتماعی و دموکراسی اصطلاحی و عملی امروز رای اکثریت را ملاک تعیین حاکمیت می گیرند اقلیت باید به حاکمیت اکثریت تن دهد.اقلیت صدهزار نفری بهائیت در ایران باید به اسلام هفتاد میلیون مسلمان احترام گزارد نه آنکه آن ر ا منسوخ و تاریخ مصرف گذشته بشمرد و شیعه را در کلمات رهبرانش حزب مشرک بخواند.تروریست ها و آدمکش ها ربطی به دین خاصی ندارند حتی اگر ادعا کنندو در هر گروه و دسته ای هم پیدا می شوند.مگر نرون و هیتلر و موسولینی و هزاران آدمکش دلیل نقض ادیان هستند؟!

6-علمای اسلام منطق خود را در طول تاریخ عرضه کرده اند و وجود دو میلیارد مسلمان در جهان معاصر از همه ملیت ها و طوائف و کشورها دلیل پذیرش منطق اسلام از سوی این انسانهاست.هیچ اجباری هم در کار نیست. گرایش روز افزون غربی ها به اسلام بویژه فرهیختگان انکار ناپذیر است.در عین حال حقانیت با تسلیم متفاوت است. پزشکانی که سیگار می کشند می دانند سیگار مضر است ولی تسلیم علمشان نمی شوند.بسیار کسان به حقانیت اسلام پی برده اند ولی به دلائلی ممکن است تن ندهند.

ما هم از تلاشگرانی که خالصانه برای خدمت به بشریت زحمت کشیده اند و می کشند ممنونیم .خداوند هم فرموده "فمن یعمل مثقال ذره خیرا یره".
اما بحث حقانیت و اعتقاد بر ملاک عقل و تعقل را نباید تعطیل نمود.

ممنونم از توجه و همراهی شما

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » دو شنبه 10 بهمن 1390, 2:50 am

دوستان عزیز لاکی من و پژوهش
چون بحث بین شما به تاپیک مستقلی نیاز داشت و پژوهش هم پیشنهاد گشودن تاپیکی با نام "به دنبال اشتراکات "را داشت لذا این تاپیک گشوده شد.لطقا بحث ها را در تاپیک جدید ادامه دهید.

irani
فعّال

پستتوسط irani » پنج شنبه 13 بهمن 1390, 7:40 pm

جناب سردبیر

تاپیک "مقالات دیگران "با معرفی 43 مقاله در دسترس پژوهشگران قرار گرفت.چنانچه صلاح بدانید تاپیک دیگری با عنوان"مقالات دیگران (2)" گشوده شود تا مقالات دیگری بتدریج معرفی شود.متشکرم

بازگشت به “خودمانی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان