صمیمانه!

حرف های خودمانی
pajohesh
فعّال

پستتوسط pajohesh » شنبه 26 اسفند 1391, 5:56 pm

سردبير گرامي
پيرو بحثي كه در تاپيك بيت العدل و تبليغ مطرح است و جناب جابري بحث مصون بودن بيت العدل از خطا را مطرح نمود پيشنهاد مي كنم تاپيكي با عنوان "بيت العدل بي خطا يا با خطا " گشوده شود تا فرضيه بي خطا بودن بيت العدل مورد بررسي قرارگيرد.
ممنون

jaberi19

پستتوسط jaberi19 » یک شنبه 27 اسفند 1391, 3:54 am

سردبیر گرامی

لطفا باز کردن تاپیک جدید را به آینده حواله ندهید. هدف همین است که مباحث پراکنده نشود و مشکلی ندارد که دو یا سه بحث در سایت دنبال شود. لطفا تقاضا دارم که تاپیکی با نام "حمایت از حکومت جائر و خونریز" باز بفرمائید.
ممنون

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » یک شنبه 27 اسفند 1391, 5:57 am

در تاپیک پاسختان داده شد .تکرار میکنم تاپیک جدید موکول به تمام شدن بحث در آنجاست تا بحث ها نیمخورده باقی نماند.تجربه نشان داده از نیمخورده ماندن بحثها ،کاربران رضایت ندارند.شما اگر فرصت دارید مطالب مربوط به منع تبلیغ در اراضی مقدسه و تناقض را متکفل شوید که ناتمام مانده است و نیمخورده.به پژوهش هم برای تاپیکی که پیشنهاد نموده عرض می کنم صبرکندتا بحث تاپیک بیت العدل و تبلیغ تمام شود.

jaberi19

پستتوسط jaberi19 » یک شنبه 27 اسفند 1391, 1:54 pm

سردبیر محترم

چنین شرطی کی در سایت بوده که باید یک تاپیک تمام شود تا تاپیک بعدی گشوده شود؟؟ اینها بهانه است. جناب پژوهش بیت العدل اعظم و تشکیلات بهائی را حامی خونریزی و دولت اسرائیل را کودک کش معرفی کرده اند. لطفا شجاعت این را داشته باشید که بحث آزاد ادامه پیدا کند. امیدوارم ادعاهای شما مبنی بر سایتی آزاد و دو طرفه و 24 ساعته!!! فقط شعار نباشد.

لذا من بازهم درخواستم را برای گشودن تاپیکی با نام "حمایت از حکومت جائر و خونریز" تکرار می کنم و امیدوارم که با بهانه های واهی کنار گذاشته نشود و شعارها جامه عمل بپوشد.

sadaf2001

پستتوسط sadaf2001 » یک شنبه 27 اسفند 1391, 3:44 pm

ba arze pozesh
sardabir aziz
in dostan darmorede tabligh dar esrail sohbat kardand va man taghaza daram ke bedanam kodamin marjae bahaii tablighe dar Esrail ra haram ya mamno elam karde ba sanad ke betavanam bekhanam
az pazhohandegan motshakkeram

سلمان

پستتوسط سلمان » دو شنبه 28 اسفند 1391, 12:10 am

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم

حقیر دقایقی قبل عضو این سایت شدم اما اکنون که قصد درج مطلبی را تحت عنوانی جدید داشتم، با این پیام مواجه شدم که فقط ناظرها می توانند عنوان جدیدی ارسال کنند.
نظر به اینکه از قوانین این سایت اطلاع چندانی ندارم، چنانچه عزیزی از عزیزان در این رابطه توضیحی ارائه فرمایند، موجب مزید شکر و امتنان خواهد بود.
با تشکر از همه دوستان بزرگوار.

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » دو شنبه 28 اسفند 1391, 7:35 am

سلمان عزيز

سلام و خيرمقدم

اگر عضو شده باشيد در هريك از تالارهاي مناظره و گفتگو مي توانيد حاضر شويد و كامنت بگذاريد.

بحث ها يا پيشنهادهايي كه مربوط به تاپيك هاي اصلي نيست را در همينجا (صميمانه) ارائه فرماييد.

با ارزوى توفيق

jaberi19

پستتوسط jaberi19 » دو شنبه 28 اسفند 1391, 3:49 pm

سردبیر محترم

چنین شرطی کی در سایت بوده که باید یک تاپیک تمام شود تا تاپیک بعدی گشوده شود؟؟ اینها بهانه است. جناب پژوهش بیت العدل اعظم و تشکیلات بهائی را حامی خونریزی و دولت اسرائیل را کودک کش معرفی کرده اند.

لطفا شجاعت این را داشته باشید که بحث آزاد ادامه پیدا کند. امیدوارم ادعاهای شما مبنی بر سایتی آزاد و دو طرفه و 24 ساعته!!! فقط شعار نباشد.

لذا من بازهم درخواستم را برای گشودن تاپیکی با نام "حمایت از حکومت جائر و خونریز" تکرار می کنم و امیدوارم که با بهانه های واهی کنار گذاشته نشود و شعارها جامه عمل بپوشد.

habibollah
فعّال

پستتوسط habibollah » دو شنبه 28 اسفند 1391, 7:28 pm

دوست عزیزم، جناب جابری 19
لطفا پاسخ مرا در تاپیک بیت العدل و تبلیغ می دهید؟
منتظرم
با تشکر

jaberi19

پستتوسط jaberi19 » دو شنبه 28 اسفند 1391, 7:43 pm

جناب حبیب

بحث اول شما مرتبط با موضوع تاپیک نبود. البته طبیعتا چون مسئولین این سایت خیلی بی طرف هستند! کسی به شما چیزی نگفت اما اگر من حرفی بزنم صدای همه در می آید که آی جابری خارج تاپیک حرف می زند.

ضمنا من ترجیحم این است که با چند نفر همزمان صحبت نکنم. فعلا بحث خوبی با هدی دارم که منتظرم او بیاید تا ادامه دهیم. البته احتمالا به خاطر تعطیلات در ایران شاید کمی سرش شلوغ باشد که مشکلی نیست.

ضمنا خوب است که شما که رابطه خوب و نزدیکی با مسئولین سایت دارید به آنها بگوئید که از بازکردن تاپیک جدید هراس نداشته باشند و به بهانه های واهی از آن طفره نروند.

خیلی ممنون که در میان بحث ما وارد شدید.
خوب و خوش باشید و نوروزتان مبارک

habibollah
فعّال

پستتوسط habibollah » دو شنبه 28 اسفند 1391, 9:59 pm

دوست گرامی، جناب جابری19
این که شما ادعایی فرموده بودید و جناب هدا هم آن را موشکافی کرد و درخواستی در راستای اثبات ادعایتان نمود و من هم به موشکافی ادامه دادم، خارج از موضوع تاپیک بود؟! بحث تاپیک بیت العدل و تبلیغ بود و سؤال من هم در همان راستا بود.
بسیار خب. فرض می کنیم که خارج از بحث تاپیک بود، چرا به سؤالات دیگر پاسخی نمی دهید؟

نکته ی دیگر آن که شما که ترجیح می دهید با چند نفر همزمان صحبت نکنید، چگونه است که ترجیح می دهید در چند تاپیک با موضوعات متفاوت صحبت کنید؟

آن قدر که من در این مدت نسبتاً طولانی با این سایت آشنایی داشته ام و برای تحقیقاتم به آن مراجعه نموده ام، این اطمینان را دارم که هراسی از باز کردن تاپیک در موضوعات مختلف وجود ندارد و کافیست به بخش انجمن های گفتگو مراجعه فرمایید تا تعداد بسیار زیاد تاپیک ها و نظرات فراوان افراد مختلف با عقیده های گوناگون را در آن ملاحظه نمایید. به هر حال این وظیفه ی سردبیر و مدیر سایت است که در صورت صلاحدید تایپک جدید باز کنند، اما مشک آن است که خود ببوید و تا کنون هم اگرچه اشکالاتی بر سایت وارد است، اما بوی خوبی داده و نشان داده است که تحمل شنیدن صدای مخالف را دارد. آیا شما هم یک سایت بهائی می شناسید که چنین امکانی را برای بازدید کنندگان خود فراهم آورده باشد.
البته طبیعی است که خطوط قرمزی که سایت دارد و مشخص است، باید مراعات گردد و این ارتباطی با هراس و بهانه ی واهی ندارد.

به هر حال اگر شما این جا را مناسب نمی دانید یک سایت بهائی را معرفی فرمایید تا در آن جا تاپیک مورد نظر شما گشوده گردد و ما هم در آنجا خدمت رسیده و نظرات خودمان را با هم رد و بدل کنیم.

موفق باشید و سال خوبی را داشته باشید و کاری را انجام دهید که خداوند متعال به آن راضی است.

jaberi19

پستتوسط jaberi19 » سه شنبه 29 اسفند 1391, 3:40 am

حبیب جان

نه خیر ؛

"موشکافی" شما خارج از موضوع نبود بلکه تکرار پستی در مورد به خیال شما دروغ تشکیلات بهائی خارج از تاپیک بود. و البته با تکرار آن کسی از دوستانتان (که به من اعتراض کردند) به شما اعتراضی نکرد! (این را از نشانه های بی طرفی!! سایت قلمداد کنید)

ضمن تشکر از اینکه "موشکافی" هدی را ادامه دادید، عرض می کنم که ما هم از "موشکافی" شما بهره ها بردیم و شما آزادید که در میان بحث ما همچنان به "موشکافی" بپردازید. اما فکر نمی کنم که لزومی داشته باشد که من به تمام "موشکافی" های شما پاسخ بدهم.
هدی به نظر من منظم و خوب بحث می کند و لذا علاقه دارم این موضوع تبلیغ در اراضی مقدسه را با او ادامه دهم.

در مورد گشودن تاپیک جدید و تعریف و تمجیدهای شما از سایت، منتظرم که زمان بوئیدن این مشک مورد ادعای شما فرا رسد چون هیچ ماست فروشی نمی گوید ماست من ترش است!!

ضمنا چون تهمت به بیت العدل اعظم و تشکیلات بهائی توسط پژوهش در همین سایت مطرح شد، می خواهم در همین سایت در مورد آن گفتگو کنم البته به شرطی که شعار آزاد اندیشی مسئولین سایت جامه عمل بپوشد و اجازه نقد سخنان پژوهش را بدهند.

habibollah
فعّال

پستتوسط habibollah » سه شنبه 29 اسفند 1391, 6:04 am

خدا را شکر که آن نظرات مرا خارج از موضوع ندانستید. تکرار بنده هم به دلیل آن بود که شما پاسخ موشکافی بنده را ندادید و خواستم که اگر از قلم افتاده است، یادآوری کرده باشم.
به هر حال منتظرم تا پاسخ سؤالاتم را بفرمایید. به نظر من هم هدی خوب بحث می کند. اما از آن جا که سؤالات من هم در باره ی تبلیغ در اراضی مقدسه بود، منتظر پاسخ های شما می مانم.

دوست گرامی، چیزی را که برای خود نمی پسندی، برای دیگران نپسند. شما از طرفی می فرمایید:
jaberi19 نوشته شده: فکر نمی کنم که لزومی داشته باشد که من به تمام "موشکافی" های شما پاسخ بدهم.

و از طرف دیگر می گویید:

jaberi19 نوشته شده: در مورد گشودن تاپیک جدید و تعریف و تمجیدهای شما از سایت، منتظرم که زمان بوئیدن این مشک مورد ادعای شما فرا رسد چون هیچ ماست فروشی نمی گوید ماست من ترش است!!

چرا از دیگران انتظاری دارید که خودتان به آن عمل نمی کنید؟

habibollah
فعّال

پستتوسط habibollah » سه شنبه 29 اسفند 1391, 6:13 am

راستی به نظرم بد نیست یادآوری کنم که در مورد موضوع همین تاپیک جدیدی که اصرار دارید در این سایت باز شود، پیش از این در این سایت مطالبی آمده است. برای مثال می توانید مراجعه نمایید به انجمن نقد مقالات، نقدمقاله5(الفبای گفتگو-ظلم ستیزی).

jaberi19

پستتوسط jaberi19 » سه شنبه 29 اسفند 1391, 2:12 pm

جناب حبیب

از اینکه مرا به یک تاپیک قفل شده ارجاع دادید تا بتوانم نقدم به پژوهش را بنویسم بسیار سپاسگزارم.

hoda
فعّال

پستتوسط hoda » چهار شنبه 30 اسفند 1391, 9:26 am

یا مقلب القلوب و الابصار
یا مدبر اللیل و النهار
یا محول الحول و الاحوال
حول حالنا الی احسن الحال

سردبیر عزیز، کاربران محترم بهائی پژوهی

فرا رسیدن سال جدید و آمدن بهار طبیعت را به همه‌ی شما تبریک عرض می‌کنم و توفیق روزافزون را برای شما از خداوند متعال مسألت می‌نمایم. امید است که سالی خوب و زیبا در انتظار همه‌ی ما باشد و امید است که بهار طبیعت، با آمدن بهار واقعی یعنی امام عصر علیه السلام، پیوند خورد و همراه با طبیعت، جان و دل انسانها نیز به ترنم آن وجود مبارک حیاتی نو یابد که آن حضرت «ربیع الانام و نضرة الایام» است.

jaberi19

پستتوسط jaberi19 » پنج شنبه 1 فروردین 1392, 12:30 am

سردبیر محترم

با تبریک سال نو

تقاضا دارم تاپیکی با عنوان " آیا «بهائی پژوهی» بهائی پژوهی است؟" بگشائید تا در زمینه شیوه های پژوهشی سایت گفتگو کنیم.

با سپاس

hoda
فعّال

پستتوسط hoda » پنج شنبه 1 فروردین 1392, 4:55 am

نگفتم دوست دارید آخرین کامنت از آن شما باشد.

jaberi19

پستتوسط jaberi19 » پنج شنبه 1 فروردین 1392, 6:46 pm

از خوانندگان عزیز و متحریان حقیقت تقاضا دارم که به رفتار بهائی ستیزان دقت فرمایند:

1- بهائی ستیزان شعار آزادی بیان و داشتن سایتی آزاد برای گفتگو سر می دهند و ادعا می کنند از نقد استقبال می کنند.

2- پژوهش که از مسئولین اصلی سایت بوده، در توهین و تهمتی به بیت العدل اعظم، آن ساحت رفیع را حامی خونریزی و کشتار معرفی می کند.

3- چندین نوبت از مسئولین سایت درخواست باز کردن تاپیک جدیدی که امکان نقد این افترا و بی احترامی را بدهد مطرح شد.

4- عزیزان بهائی ستیز به بهانه های مضحک و نامربوط از گشودن این تاپیک طفره رفتند و اجازه نقد دروغهای پژوهش را ندادند. (و البته همچنان خود را سایتی آزاد و محلی برای گفتگوی دو طرفه عنوان کردند!!!!)

5- در آخرین اقدام آزاد اندیشانه، جناب حبیب (از اساتید سایت!!) بنده را به یک تاپیک قفل شده ارجاع دادند که نظراتم را بنویسم!!! (من هنوز شرمنده ی این حرکت ورزشکاری ایشان هستم)

6- با دیدن این رویه و نیز موارد پیشین، در خواست دیگری برای گشودن تاپیکی در نقد و بررسی شیوه پژوهشی این سایت در این جا مطرح شد.

7- و اکنون جناب هدی در پاسخ به این درخواست، چنین کامنتی می گذارند که از یک سو غلظت بالای نمک ایشان را نشان می دهد و از سوی دیگر میزان فهم و شعور ایشان را در برخورد با چنین درخواستی برای همه به نمایش می گذارد.

حال خوانندگان قضاوت کنند که این سایت چقدر رفتار علمی و پژوهشی دارد و فاصله ادعا تا عملش چند سال نوری است!

ضمنا علت به کار بردن لفظ بهائی ستیزی نیز بر اساس منطق یکی از نویسندگان همین سایت در نامگذاری بهائیان به مهدی ستیزان است. که افاضه فرموده اند که چون بعد از تحقیقاتشان به این نتیجه رسیده اند که نامی بهتر از مهدی ستیز سزاوار بهائیان نیست این نام را انتخاب کرده اند. بنده هم بر اساس تحقیقات بسیارم، به این نتیجه رسیده ام که این سایت و متعلقین و متعلقاتش، بهائی ستیزاند و نه بهائی پژوه!

البته صبر من زیاد است و منتظر هستم تا ببینیم این فرصت نقد کی فراهم می شود و برای اینکه حضرات فراموش نفرمایند مجبور به تکرار درخواستم هستم. چنانکه گفته اند:

من طلب شیئا و جدّ وجد ...

جانتان خوش

hoda
فعّال

پستتوسط hoda » پنج شنبه 1 فروردین 1392, 10:57 pm

دوست عزیز جناب جابری
از اظهار لطفتان به دوستانتان در سایت بهائی پژوهی سپاسگزارم. اطمینان داشته باشید که عصبانیت بی مورد زمینه ی پژوهش و تحری حقیقت را کور می کند. لذا شما را مثل همیشه به آرامش و رعایت ادب دعوت می کنم.
اما بد ندیدم که من هم چند مورد را یادآوری کنم:
1) همین کامنت اخیر شما نشانه ی سعه ی صدر اصحاب بهائی پژوهی است. همین که شما می توانید در سایت منتقد بهائیت، منتقد باشید، چیزی است که در هیچ سایت پژوهشی سراغ ندارید. شما را به رعایت انصاف و آزادگی دعوت می کنم.
2) کتاب بهائیت و اسرائیل، حلقه‌های یک زنجیر، نهمین کتاب از منشورات بهائی پژوهی در مورد مطلب اشاره شده توسط جناب پژوهش در مورد حمایت بیت العدل از دولت جائر و ستمگر اسرائیل است. آیا شما به عنوان یک حامی بهائیت، منکر خونریز بودن دولت اسرائیل هستید؟ اگر منکر این مسأله اید که هیچ، اما اگر انکار نمی‌کنید بدانید که امة البهاء روحیه ماکسول همسر شوقی ربانی فرمودند که «بهائیت و اسرائیل حلقه های یک زنجیر هستند...»
3) با توجه به کتاب پیش گفته، مطلب جناب پژوهش، نه تنها اهانت و تهمت به بیت العدل نیست، بلکه حمایت از اسرائیل از سیاست های قطعی بهائیت است. بهتر است به جای عصبانیت و بی حوصلگی، با واقعیت رو به رو شوید.
4) قرار نیست بهائی پژوهی به هر درخواست گشایشی بلافاصله ترتیب اثر دهد. البته بنده موافقم که بحث بعدا در تاپیک دیگری ادامه پیدا کند، اما دو شرط در این میان ضروری است:
نخست آن که بحث تکراری نباشد که با توجه به اشراف سردبیر به مطالب پیشین سایت، تصمیم گیری هایی به این شکل بر عهده ی ایشان است.
دوم آن که گشایش یک تاپیک، مطالب مطرح شده در تاپیک های دیگر را تحت الشعاع قرار ندهد و بحث از موضع خود منحرف نشود.
بهائی پژوهی هیچ گاه ادعا نکرده است که در هر بحثی که بهائیان اظهار علاقه کردند، وارد گفتگو می شود. چون به هر حال به عنوان یک سایت پژوهشی، حق دارد برای خود برنامه ریزی کند. اما ادعا کرده است در محورهایی که برای پژوهش انتخاب می کند، حاضر است نظر مدافعان بهائیت و بهائیان را نیز انعکاس دهد و همین کار را هم کرده است. شاید بخشی از اعتراض شما به دلیل ندانستن این تفاوت ظریف باشد.
5) در مورد فرمایش جناب حبیب عین فرمایش ایشان چنین بود:
راستی به نظرم بد نیست یادآوری کنم که در مورد موضوع همین تاپیک جدیدی که اصرار دارید در این سایت باز شود، پیش از این در این سایت مطالبی آمده است. برای مثال می توانید مراجعه نمایید به انجمن نقد مقالات، نقدمقاله5(الفبای گفتگو-ظلم ستیزی).

ایشان نفرمودند که شما می توانید آن جا مطلب بگذارید. فرمودند قبلا مباحثی مطرح شده است. آن ها را بخوانید. فکر کنم خیلی تفاوت این دو روشن باشد. به هر حال شما در این سایت تازه وارد هستید. هنوز دو هفته نشده که عضو سایت شده اید. در این دو هفته بیش از 40 مطلب ارسال کرده اید. یعنی بیشتر نوشته اید تا بخوانید. لابد بسیاری از مطالب قبلی را هنوز ندیده اید. به نظر من باید از پیشنهاد جناب حبیب استقبال می کردید نه آن که به آن حمله کنید.
6) جواب نکته ی ششم شما در همان بحث نحوه ی گشایش تاپیک در سایت مطرح کردم و از تکرار صرف نظر می کنم.
7) در مورد نکته ی آخر هم عرضی ندارم. قضاوت با پژوهشگران. شاید صدق گفته ی بنده با این بیانات شما روشن تر شد.
8) در مورد کتاب مهدی ستیزان نیز انتخاب هوشمندانه ای داشته اید!! این کتاب را بنده بارها مطالعه کرده ام و متأسفانه شما با بیان نیمی از واقعیت، کم لطفی کرده اید. نویسنده ی کتاب در دو فصل پایانی در مورد ستزه ی بهائیان با مسأله ی مهدویت و مهدی به طور کامل توضیحاتی ارائه کرده است. خوشبختانه فایل پی دی اف کتاب در اختیار همگان قرار دارد و این مسأله قابل بررسی است. در آن جا مؤلف توضیح داده است که بهائیان آرمان مهدویت را قلب کرده اند و گسترش بساط عدالت در سراسر گیتی و محو ظلم و ستم و کژی که مهم ترین آرمان مهدویت است را تبدیل به یک فتح کرده اند. آن هم نه فتح گیتی که فتح قلب مردمان گیتی. آن هم نه تمام مردم گیتی بلکه حدود یک هزارم ایشان (از تقسیم جمعیت بهائیان که ادعای قائمیت باب را پذیرفته اند به کل مردم دنیا به عددی در همین حدود می رسیم.)
بنابراین بهائیان با آرمان مهدویت که گسترش عدالت بر محور توحید، حقیقت و اسلام است، دشمنی می کنند.
دومین راهبرد بهائیان در ستیزه با شخص مهدی است. آنان او را فردی موهوم خوانده اند. ابواب او را افرادی فاسد معرفی کرده اند. او را خرافه دانسته اند و باب را به جای او جا زده اند. (علت این تحلیل در هشت فصل نخست کتاب کاملا تبیین شده است.) لذا بهائیان با مهدی ستیزه دارند.
با توجه به موارد فوق اذعان می فرمایید که بهائیان را نمی توان عاشقان مهدی یا مؤیدان او و یا حتی افرادی بی موضع نسبت به او دانست. بهائیان با مهدی اسلام کاملا مخالف اند و با او دشمنی می کنند و در رد او کتاب می نویسند. نویسنده کتاب ناظر به این وضعیت، بهائیان را مهدی ستیز دانسته است.
البته توجه دارید که حتی اگر نقدی به یک کتاب بهائی پژوهی وارد شود، از آن جا که بهائی پژوهی پیش از این ادعای عصمت نکرده است، خرده ای بر آن نیست. دیکته نا نوشته خطایی ندارد. حداکثر این است که نویسنده در چاپ بعدی اصلاح می کند.
به شما توصیه می کنم که کتاب را کاملا مطالعه کنید و اگر بر محتوای آن نقدی داشتید، برای سایت ارسال کنید تا در چاپ های بعدی مورد استفاده قرار گیرد.
شما بهتر است به جای این جنجال ها به همان بحث علت تعارض حکم تبلیغ در ایران و اسرائیل بازگردید و به سؤال جناب پژوهش پاسخ دهید و توجه داشته باشید انگ زدن به سایتی که امکان پاسخ دادن را به جامعه ی بهائی فراهم کرده است، باعث محکومیت شما در ذهن مخاطبان خواهد شد.

بازگشت به “خودمانی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان