در نمايشگاه، امسال چه خبر

حرف های خودمانی
habibollah
فعّال

پاسخ: در نمايشگاه، امسال چه خبر

پستتوسط habibollah » سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 1:13 pm

یکی از احبا مقاله ای در مورد غرفه ی سایت بهائی پژوهی در نمایشگاه امسال نوشته بودند که در آن ذکر کرده بودند که " بسیاری مهملات دیگر که واقعا نمی دانم کجای کتب بهایی این گونه مطالبی نوشته شده است". برای ایشان در ذیل مقاله شان نظری فرستادم که امیدوارم پس از این که تأیید شد نشان داده شود. برای ایشان نوشتم:

خدمت دوست گرامی جناب سورنا درود عرض می کنم.
بنده تمام کتاب های بهائی پژوهی را خوانده ام. تا آن جا که من ملاحظه کرده ام، حتی یک مطلب بدون مدرک در آن ها وجود ندارد. در پاورقی ها مرجع سخنان نوشته شده در کتاب آمده است.اگر حتی یک مورد هم بدون مدرک گفته شده است و به بهاییان تهمت زده شده خدای نکرده، لطفا در تاپیک "در نمایشگاه، امسال چه خبر" در سایت بهائی پژوهی تشریف بیاورید و نظر خود را ارسال نمایید. حتما دوستان و اگر بتوانم خود بنده آن را ملاحظه خواهیم نمود.
بنده با توجه به عملکرد سردبیر سایت بهائی پژوهی از طرفشان قول می دهم که اگر یک مدرک هم اشتباه باشد، آن را حذف و یا تصحیح نمایند.

با تشکر
حبیب الله

mmahbod

پستتوسط mmahbod » چهار شنبه 29 اردیبهشت 1389, 8:43 am

سلام. یکم دیر اومدم توو سایت. من هم جمعه تونسم که سری به غرفه بزنم . طراحی خوبی شده بود. از همه تلاشهاتون متشکرم. پاینده باشید و سرفراز
م. مهبد

mmahbod

پستتوسط mmahbod » چهار شنبه 29 اردیبهشت 1389, 8:44 am

در ضمن کتابها فوق العاده بود

hoda
فعّال

پستتوسط hoda » پنج شنبه 30 اردیبهشت 1389, 7:09 pm

دوستان سلام بر همگی
امسال هم گذشت و خدا را شکر می کنیم تا فضایی دوباره مهیا شد تا احبای بهایی و دوستان مسلمان، به دور از تعصب و بد بینی، به گفت و گو بپردازند.
هشت عنوان کتاب جدید از بهایی پژوهی در سال جاری، مورد استقبال تعداد زیادی از بازدید کنندگان قرار گرفت. در گفت و گو با یکی از دوستان بهایی، دیالوگ جالبی بین ما رد و بدل شد که گفتم شاید بیان آن خالی از لطف نباشد. این را هم بگویم که بر خلاف جناب سرابسا که خود و آیینشان را معرفی نکردند، بسیاری از بهاییان با صراحت می گفتند که ما بهایی هستیم. حتی ایمیل و گاهی تلفن رد و بدل می کردند تا گفت و گو ها بعد از نمایشگاه ادامه داشته باشد. طبیعتا کار خیلی به پیشانی خوانی نمی رسید!
دوست بهایی ما با دیدن کتاب بهاییت و اسراییل حلقه های یک زنجیر، گفت: چرا شما این قدر تأکید دارید که ما ساخته دست استعماریم و با اسراییل رابطه داریم. ما پیش از تشکیل دولت اسراییل در آن سرزمین بودیم.
به او گفتم: به نظر شما آیا دولت انگلستان بعد از پایان جنگ جهانی اول، حق داشت که به تشکیل دولت اسراییل کمک کند و فلسطینی های زیادی را آواره کند یا حق نداشت و فقط نسبت به سرزمین خود حق داشت؟
گفت طبیعتا حق نداشت.
گفتم: آیا دولت انگلستان به فلسطینی ها ظلم کرد یا کارش بر عدالت منطبق بود؟
گفت: منظور شما چیست؟
گفتم: من الان خیلی کاری به این ندارم که شما رابطه ی سازمانی تان با اسراییل چگونه بوده است یا دولت انگلستان چه نقشی در قوام بهاییت دارد. آن را بعدا بررسی کنیم. عرض من این است که حضرت عبدالبهاء رهبر این کشور را دعا فرموده و دولت انگلستان را دولت عادل خوانده و رفتار آن را در سرزمین فلسطین ستایش کرده است. انگلستانی که در همان زمان کشورهایی چون هند را در استعمار خود داشته و منابع کشوری بزرگ مثل هند را غارت می کرده و استخوان های مردم بی گناه این کشور در زیر چکمه های افسران انگلیسی خرد می شده است. آیا این تعبیر حضرت عبدالبهاء با انصاف و عقل و وجدان سازگار است. کدام انسانی چنین حرفی را در چنین مقطعی از زمان، پیغامی از سوی خدا می داند؟
به من گفت: این که شما می گویی در کتاب های ما نیست!
برایش در کتاب خانه بهایی نشان دادم. دید سر وتهش را حذف نکرده ایم و جملات عینا از حضرت عبدالبهاء نقل شده است.
گفت: انگلستان آن موقع بزرگترین قدرت سیاسی دنیا بوده، طبیعی بوده است که عبدالبهاء از آ« تجلیل کند. بعد مثال زد و گفت: آقای فلسفی پیش از انقلاب در منبرش کلی از شاه تجلیل می کرد و بعد هم سخنرانی می کرد و در ضمن با شاه مخالفت می کرد. این دلیل نمی شود که آقای فلسفی مدافع ظلم بوده!
به او گفتم: حرف شما خیلی جالب است. فقط یک فرق میان رفتار آقای فلسفی و عبدالبهاء است. فرقش این است که آقای فلسفی شیعه است و در شیعه، تقیه داریم. آقای فلسفی برای حفظ جانش صلاح می دیده آن طور عمل کند. اما در بهاییت، تقیه حرام است و این جملات حضرت عبدالبهاء کاملا از روی اعتقاد و با موافقت قلبی بیان شده است.
دوست بهاییمان خندید و وارد بحث بعدی شد!

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » دو شنبه 11 مرداد 1389, 2:13 pm

استقبال از غرفه بهائی پژوهی در نمایشگاه بین المللی کتاب ،این توقع را ایجاد کرده

که این غرفه در نمایشگاه قرآن هم که در ماه مبارک رمضان برگزار می شود ،حضور

داشته باشد.نمی دانم مقدور هست یا نه (چون نمایشگاه قرآن ،مقررات خودش را دارد)

اما چنانچه این کار محقق شود،مخاطبان آن نمایشگاه نیز از ظرفیت های پژوهشی این وبگاه

با خبر خواهند شد.

pajohesh
فعّال

پستتوسط pajohesh » دو شنبه 8 شهریور 1389, 5:49 pm

من هم با سردبیر محترم موافقم.جای بهائی پژوهی در نمایشگاه قرآن خالی است.
با این که این نمایشگاه تخصصی است اما نشر مفاهیم قرآنی ،که این سایت به دنبال آن است در راستای نمایشگاه است:
پژوهش ،طرد افکار مخالف توحید و نبوت ومعاد با معیار هائی که قرآن نشان می دهد(و جادلهم بالتی هی احسن)
کاری قرآنی است و این کار قرآنی باید در جمع قرآنیان حاضر باشد.

بازگشت به “خودمانی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان