در نمايشگاه، امسال چه خبر

حرف های خودمانی
ForumManager

در نمايشگاه، امسال چه خبر

پستتوسط ForumManager » پنج شنبه 16 اردیبهشت 1389, 7:33 pm

امسال سال دوم حضور بهايي پ‍‍‍ژوهي در نمايشگاه بين المللي كتاب تهران است. اين تاپيك را مي گشائيم تا پذيراي پيشنهادات، نظرات و گزارشات و ... شما كاربران عزيز در اين خصوص باشيم.

shahab

پاسخ: در نمايشگاه، امسال چه خبر

پستتوسط shahab » جمعه 17 اردیبهشت 1389, 7:07 am

با سلام به همه

دیروز توانستم درمحل انتشارات گوی حاضر شوم و کارهای جدیدی که در نمایشگاه امسال ارائه شده اند را ببینم. کارهای بسیار جالبی بودند. البته متصدیان غرفه میگفتند که یکی دو کار دیگر هم برای نمایشگاه تدارک دیده اند که هنوز آماده نشده است و اظهار امیدواری میکردند ظرف یکی دو روز آینده آنها هم در نمایشگاه عرضه شوند. (مثل این که یک بار دیگر باید به نمایشگاه بروم!)

به سردبیر محترم سایت پیشنهاد میکنم در صورت امکان کارهای جدید را روی سایت معرفی کنند تا همه مراجعین سایت با آثاری که میتوانند در نمایشگاه تهیه کنند آشنا شوند.

roozbeh

پستتوسط roozbeh » شنبه 18 اردیبهشت 1389, 8:17 am

سلام بر همه‌ی دوستان؛

از این که این تاپیک گشوده شد تا نظراتمان را در مورد نمایشگاه در آن درج کنیم از مدیر محترم تالارهای گفتگو سپاس‌گزارم.

روز جمعه موفّق به بازدید از غرفه بهایی‌پژوهی شدم و از نزدیک با کتاب‌های جدید و محصولات دیگری که عرضه شده بود آشنا شدم و با دوستان خوب سایت، رو در رو گفتگو کردم. لازم است از تمامی دوستانی که برای تهیّه این کتاب‌ها و محصولات و برپایی یک غرفه زیبا و شکیل زحمت کشیده‌اند قدردانی کنم.

فکر می‌کنم محصول مالتی‌مدیای جدیدی که از روز جمعه توسط بهایی‌پژوهی در نمایشگاه ارائه شده است و محتوای بسیار مفیدی در بر دارد و همین‌طور کتاب‌های جدید و با موضوعات متنوّع، نیاز به اطّلاع‌رسانی و معرفی دارد که از دوستان سایت بهایی‌پژوهی تقاضا می‌کنم نسبت به این امر اقدام نمایند.

یکی از کارهای خوبی که سال قبل در ایّام نمایشگاه انجام شد؛ گزارش‌های تصویری و روزانه از نمایشگاه بر روی سایت بود که به خاطر دارم با استقبال مراجعین و کاربران سایت هم مواجه شد؛ لطفاً امسال نیز این برنامه خوب و مفید پیگیری شود.

چون شنیدم در روزهای آینده محصولات جدیدتری هم ارائه خواهد شد؛ بنده هم مانند جناب شهاب مجدّداً باید به نمایشگاه بروم.

hoda
فعّال

پستتوسط hoda » دو شنبه 20 اردیبهشت 1389, 6:26 am

سلام بر همه دوستان
امسال دومین سالی است که توفیق حضور در غرفه بهایی پژوهی را دارم. 7 عنوان کتاب جدید و یک دی وی دی بسیار عالی، نشان دهنده تلاش دوستان بهایی پژوهی است. کتاب آرمان آسمانی، سه عنوان کتاب فرجام فرخنده در موضوع نقد بهاییت در بحث نبوت و خاتمیت، یک کتاب در بررسی روابط بهاییت و اسراییل و یک کتاب در بررسی موضوع تحری حقیقت، علاوه بر خاطرات فضل الله صبحی، عناوین جدید امسال است. یکی از نکات جالب کتاب ها به روز بودن آن ها است به طوری که در کتاب بهاییت و اسراییل، حلقه های یک زنجیر، چند خطی از پیام رضوان بیت العدل در سال 2010 نیز مطلب آمده است و همان بحث ممنوعیت تبلیغ بهاییت در اسراییل مطرح شده است.
این بحث برای بسیاری از بازدیدکنندگان از نمایشگاه بحث جالبی بوده و ابراز شگفتی زیاد آنان را در پی داشته است. از سوی دیگر خیلی از بازدید کنندگان وقتی با این مسأله مواجه می شوند که در سایت بهایی پژوهی، امکان مناظره و گفت و گوی آزاد برای بهاییان فراهم شده است، از دوستان بهایی پژوهی قدردانی می کنند. از آن جا که محیط سایت در کامپیوتر مستقر در نمایشگاه برای بازدید کنندگان قابل نمایش است، استقبال خوبی از این بخش از غرفه شده است.
دی وی دی شماره دو که با تلاش بسیار زیاد دوستان تهیه شده است، شامل فایل پی دی اف سه کتاب فرجام فرخنده و دو سخنرانی در رد شبهات بهاییان در موضوع خاتمیت با استقبال خوبی مواجه شده است. ضمن آن که سه کتاب مسافر صبح، مهدی ستیزان و محمد خاتم پیامبران یعنی کتاب اول از مجموعه فرجام فرخنده، در صدر لیست فروش قرار دارند.
دی وی دی شماره یک نیز مانند پارسال فروش خوبی داشته است و به احتمال زیاد مجبوریم ظرف یکی دو روز آینده، حد اقل پانصد دی وی دی دیگر برای رایت سفارش دهیم.
تقاضاهای زیادی برای همکاری از سوی آنا ن که به بهاییت برخورد داشته اند به سایت رسیده که در حال بررسی آن ها هستیم. امیدوارم شاهد حضور احباء و دوستان مسلمان در نمایشگاه باشیم. ما به فضای حقیقی آمده ایم تا بهاییان بدانند که جز استدلال و منطق رهاورد دیگری برای آنان نداریم.
این اولین گزارش مستقیم از نمایشگاه بود. منتظر باقی آن ها باشید.

hoda
فعّال

پستتوسط hoda » سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 9:35 am

سلام دوستان
امروز رزو فوق العاده شلوغی را پشت سر می گذاریم. یکی از دوستانی که با بهاییت برخورد داشته اند، امروز به غرفه انتشارات گوی آمد و یک ساعتی را میهمان ما بود. بسیاری از مطالب ما را نشنیده بود و خیلی خوشحال شد که در مورد بهاییت، کاری پژوهشی به این وسعت انجام گرفته است. می پرسید چرا بهاییان به هنگام تبلیغ مرام خود، هیچ گاه به بررسی بحث دلایل قائمیت میرزا علی محمد به طور دقیق نمی پردازند و این مطالب را که سید باب در مورد محمد بن الحسن گفته، بیان نمی کنند؟
به او گفتم: اولا هیچ ماست بندی نمی گوید ماست من ترش است. بهاییان هم به هنگام تبلیغ خود، هیچ گاه به سؤالاتی که در مورد آیینشان هست، اشاره ای نمی کنند. فقط از ظاهر دین شان می گویند به باطنش کاری ندارند. ثانیا بهاییان به بحث مهدویت می پردازند، اما به شیوه‌ای ستیزه گرانه. لذا ما فکر می کنیم که احبا مهدی ستیز اند. یعنی با آرمان مهدویت به ستیزه برخواسته اند. بهاییان تمام وجهه ی همتشان را در شبهه افکنی پیرامون مهدویت قرار داده اند و از این زاویه به بحث مهدویت می پردازند.
از من پرسید: آیا قرار نیست به شبهات بهاییان در بحث مهدویت به صورت حلی و شیوه‌ی اسلامی یعنی مبتنی بر آیات و روایات، پاسخی دهید؟
گفتم، به همت رفقای بهایی پژوهی بستگی دارد. شاید سال بعد، چنین محصولی هم آماده شود

habibollah
فعّال

پستتوسط habibollah » سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 1:11 pm

با سلام خدمت دوستان گرامی
مدت زیادی است که نرسیده ام در سایت چیزی بنویسم. امروز دیدم که چقدر مباحث زیادی مطرح شده است.
خوشبختانه این چند روز رسیدم که به نمایشگاه بیایم و اندکی در غرفه ی انتشارات گوی که کتاب های بهائی پژوهی را منتشر می نماید حاضر شدم و با آن ها آشنا شدم.
امروز با یکی از احبا در نمایشگاه صحبت کردم. ایشان در مورد حضرت عبدالبها می گفتند که ایشان جامع جمیع کمالات انسانی بودند و خدمات بسیار زیادی داشته اند. من به لطف خداوند ناگهان یاد جملات جالبی افتادم که در کتاب پیدایش نقل شده است. در آن جا آمده است که:

... اما بعد از مرگ پدر میان فرزندان جدایی افتاد و بر یکدیگر شوریدند ... به گونه ای که عباس افندی برادر و پیروان او را «ناقض اکبر» نامید و خویشتن و پیروانش را «ثابتین» پنداشت. از آن سو هم محمد علی، عباس افندی را به القابی چون «رییس المشرکین» و «ابلیس» مفتخر ساخت. در پی این توهینات و تعارفات خانوادگی ، عباس افندی برادر و مریدانش را با القاب پشه و سوسک و کرم خاکی و خفاش و جغد و کلاغ و روباه و گرگ ... مفتخر ساخت و خویشتن را طاووس و بلبل نامید.

این قسمت را برایشان خواندم. ایشان گفتند که همین طور است که حضرت عبدالبها فرموده اند. آن ها از پشه و سوسک بدتر بودند.
من خدمتشان عرض کردم که جناب محمد علی افندی آدم بد، اما آیا حضرت عبدالبها باید این گونه با برادر خودشان صحبت نمایند؟ حضرت بهاءالله دارند که "لسان از برای ذکر خیر است، او را به گفتار زشت میالایید."

ما با هم صحبت های زیادی کردیم. امیدوارم آشنایی ما با ایشان ادامه داشته باشد...

roozbeh

پستتوسط roozbeh » سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 6:51 pm

سلام بر دوستان

در سایت خبرگزاری کتاب ایران (ايبنا) به گزارش خبری با عنوان "12 كتاب با موضوع بررسي فرقه بهاييت در نمايشگاه" در مورد فعّالیّت‌ها و کتب بهایی‌پژوهی بر خوردم که تصوّر می‌کنم مطالعه آن خالی از لطف نباشد.

این گزارش خبری در قالب گفت‌و‌گویی با آقای مهدی هاديان، مشاور فرهنگي سايت «بهايي‌پژوهي» صورت گرفته است؛ ایشان بخشي از فعّاليّت‌ها و اهداف سايت را نقد علمی فرقه بهاييت و بيان و بررسي تناقض‌های موجود در كتاب‌های آنان و در ادامه، هدف از به نمايش گذاشتن تناقضات كتاب‌های فرقه بهاييت را، اثبات الاهی نبودن اين فرقه معرفی کرده‌اند:

http://www.ibna.ir/vdcbafb0.rhb9gpiuur.html

Kavesh

پستتوسط Kavesh » سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 7:11 pm

سلام بر همه دوستان

از غرفه بهایی‌پژوهی بازدید کردم. می‌خواستم از همه دوستان و دست‌اندرکاران عزیز که انصافاً زحمت بسیاری برای تهیّه کتاب‌ها و محصولات مالتی مدیا و برپایی این غرفه زیبا متقبّل شده‌اند تشکّر کنم و به همه این عزیزان خسته نباشید و خدا قوّت بگویم.

نکته جالبی که در این بازدید توجّه مرا به خود جلب کرد؛ برخورد بسیار محترمانه و محبّت‌آمیز دوستان بهایی‌پژوهی با تمام بازدید کنندگان از نمایشگاه بود. چه بسیار احبای گرامی که با ذهنیّت‌های خاص و هدف‌داری -مانند این که هر که به تحقیق در مورد مرام شما بپردازد و سخنی گوید که بوی مخالفت دهد بهایی ستیز است و ... - به این غرفه مراجعه می‌کنند؛ ولی در عمل با برخوردهای صمیمانه مسؤولین غرفه مواجه شده و ناگزیر دقایقی چند با این عزیزان به گفتگو می‌نشینند و برخی برای ارتباط‌های بعدی راه تماس (شماره تلفن و ایمیل و ...) می‌دهد.

براستی این فرهنگ بالنده جای تحسین بسیار دارد.

بهروز و پاینده باشید.

Sobhan

پستتوسط Sobhan » سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 7:56 pm

با سلام بر همه عزیزان

می‌خواستم به نکته مهمی که جناب کاوش فرمودند و بنده هم در بازدید خود ناظر آن بودم اشاره کنم و آن این که احبای گرامی فرصت گفتگوی رو در رو و تحرّی حقیقت در فضای صمیمانه غرفه بهایی‌پژوهی را از دست ندهند.

بی‌شک گفتگوی اندیشگی (چه مجازی یا حضوری) موجب کشف حقیقت و نزدیکی فکری می‌گردد و آن که را با حقیقت به مرام و اعتقادی پایبند است از گفت‌وگو چه باک!

پس این گوی و این میدان!

Elia

پستتوسط Elia » چهار شنبه 22 اردیبهشت 1389, 8:37 am

با سلام خدمت همه دوستان و همراهان

دیروز فرصت بازدید از نمایشگاه و غرفه بسیار زیبا و پویای انتشارات گوی را پیدا کردم.

نکته قابل توجه، علاوه بر حوصله و صمیمیت دوستان غرفه دار در ارائه توضیح و پرزنت تک تک بازدیدکنندگان نسبت به محتوای کتابها و فعالیتهای سایت و تاریخچه دیانت بهایی، قیمت بسیار مناسب محصولات، نسبت به سایر ناشران بود. که قطعاً در نشر گسترده این آثار و رسیدن آنها به دست جویندگان حق بسیار موثر خواهد بود.

از همه دست اندر کاران و عزیزانی که در برپایی این غرفه و در تدوین و تهیه این آثار ارزشمند، تلاش می کنند، صمیمانه قدردانی می کنم. و برایشان از خداوند بزرگ، در راه خدمت و پژوهش و در سایر عرصه های زندگی، موفقیت و سلامتی و سربلندی، آرزو می کنم.
خداوند همراهتان
ایلیا

Sobhan

پستتوسط Sobhan » چهار شنبه 22 اردیبهشت 1389, 8:59 am

سلام دوستان؛

یک خبر جدید:

خبرگزاری تخصصی حوزه دین (شبستان) مصاحبه مفصّلی با جناب آقای مهدی حبیبی، مدیر داخلی سایت بهایی پژوهی، انجام داده که آن را امروز به صورت یک گزارش خبری با عنوان "عرضه 7 عنوان كتاب جديد از موسسه بهاييت پژوهي در نمايشگاه كتاب" بر روی خروجی بخش مهدویّت خود قرار داده است.

مصاحبه صورت گرفته در مورد تاریخچه فعّالیّت‌های بهایی‌پژوهی، اهداف و چشم‌اندازها، کتب و محصولات فرهنگی آن و در مجموع بسیار کامل و خواندنی است:

http://www.shabestan.ir/newsdetail.asp?newsid=89022210261630&code=18

تصویر

همچنین خبر گزاری کتاب ایران (ایبنا)نیز مصاحبه ای با یکی از دست اندرکاران جوان انجام داده است که می توانید در لینک زیر مشاهده فرمائید:

http://www.ibna.ir/vdcbafb0.rhb9gpiuur.html

sarabsa

پستتوسط sarabsa » جمعه 24 اردیبهشت 1389, 3:07 pm

امروز روز آخر نمایشگاه بود و بنده بازدید کوتای داشتم از این غرفه
من که خیلی لذت بردم از هم صحبتی با این دوستان که در غرفه بودن کلی منو راهنمایی کردن!
بنده در نقض یک متحری حقیقت در اونجا حضور داشتم و کلی فیض بردم از حضور در اون قسمت.تازه از کتابهای انتشارات هم چند تایی خریدم که اطلا8عاتم افزوده بشه(به انتشارات هم کمکی کردم چون دیدم کسی کتاباشونو نمیخره!)
ولی جدا از شوخی من در اون مدت با 3 نفر از مسئولین صحبت میکردم و منو راهنمایی میکردن.در این مدت افراد دیگه ای هم به غرفه سر میزدند من فقط میشنیدم از صحبتاشون که حرفای این دوستان رو قبول ندارن! نمیدونم چرا
مثلا یکی به مسئول گفت که این یک طرفه به قاضی رفتنه باید به اعتقادات بقیه احترام بذاریمو.... مسئولین داشت یکی از کاتالوگ های راهنمای کتاب ها رو(به زور شاید!)به یکی از افرادی که از اونجا رد میشد داد و یک نگاهی کرد و گفت ما احتیاجی به این چیزا نداریم و گذاشت اونجا(حالا حاج آقا اصرار داشتن که مجانی هست والا نگه دارید پیش خودتون اما گوش نداد اون آقا که من ناراحت شدم)
یکی دیگه گفت من آمریکا بودم اینها یک مجمعی داشتن نوشته بودن بالاش که one god one relegions که از همه نژاد ها در اونجا جمع بودن و من جالب بود برام(آقا داشت خاطره تعریف میکرد)
در کل خوب بود غرفه امسال جا داره که از عزیزان مسئول تشکر کنم که واقعا زحمت کشیدند خداییش خیلی صبر میخواد که اون همه جمیعت رو ساپورت کنند برای سوالات مخصوصا من رو که با کلس سوال اذیتشون کردم خلی دوستان مهربون و گلی بودن
در ضمن من یادم رفت بهشون بگم
یه جا سوال از این دوستان پرسیدم که درسته که این بهاییا نجس هستن؟ گفتن بله دست خیس نباید بهشون زد.آقا من حواسم نبود آخر کار برای تشکر به همه این دوستان دست دادم(دستم در اثر گرمی هوا عرق کرده بود)
من شرمندم از قصد نبود حالا بهشون بگید که یک غسل بگیرند یه وقتی حرام حلال نشود
بازم ممنون انشاالله که باز شما را سال بعد در نمایشگاه کتاب زیارت کنیم

pajohesh
فعّال

پستتوسط pajohesh » شنبه 25 اردیبهشت 1389, 5:44 am

اعجاز "گوی"!

این "میدان " است که مشخص می کند کدامیک از مدعیان پهلوانی و برتری ،حقیقتا پهلوانند و برترند ...
این "میدان "است که لاف زنان را از راست گویان و سره را از ناسره جدا می سازد...
وقتی میدان از حریف خالی است مدعی لاف زن ،خود را شیر ژیان و پهلوان پهلوانان می خواند!
اما وقتی حریف به میدان می آید و مبارزه ای عادلانه شکل می گیرد تماشاچیانانند که "لاف زن" را از "سره گوی" و قهرمان را از "پهلوان پنبه" تشخیص می دهند...!

"بهائی پژوهی " ،بیش از هزار و چهارصد روز است به میدان گفتگو و مناظره و بحث های اندیشگی با بهائیان آمده است تا در میدان گفتگو به دور از جنجال های تبلیغاتی و سیاسی ، واقعیت بهائیت را روشن سازد و در طول این مدت هیچگاه ،تالار های زنده و دو طرفه گفتگو تعطیل نبوده است تا سره از ناسره در میدان مناظره قابل تشخیص باشد و الحق این شیوه متین ،هزاران جان جویای راستی را از جام حقیقت سیراب نموده است...

اما چه شد که "گوی " متولد شد؟!

"گوی" یعنی :
"گفتگو "
برای کشف "واقعیت "
به منظور وصول به "یگانگی"!
گفتگو ،
واقعیت ،
یگانگی !:"گوی"
چیزی که جایش خالی بود و حالا تبدیل شده است به میزانی برای سنجش واقعیت ادعاهای مطرح شده در ساز و کارهای تبلیغاتی تشکیلات بهائی !
بهائی پژوهی ،دوستانه و مودبانه و متین در میدان های گفتگو حاضر شده است و "گوی" (گفتگو ،واقعیت،یگانگی) تلاش کرده است نتیجه آنچه در میدان گفتگوهای سایت ،رخ داده است ،مانیتور نماید و در فرصت محدود نمایشگاه به انبوه کتاب دوستان ارائه نماید...
آنچه در این دوسال رخ داد و حتی دوستان بهائی (غیر از متعصبان و کارگزاران تشکیلات آنها که لجوجانه می آمدند و ناشیانه خود را مسلمان می خواندند و متلکی می گفتند و پرده از ماموریت خود بر می داشتند)شگفت زده کرد همین برخورد علمی و مودبانه ودوستانه جوانان بهائی پژوه در غرفه "گوی" بود که دور از انتظار آنان ( که هر غیر بهائی , و منتقد علمی به بهائیت را،"بهائی ستیز "می نامند) ظاهر شده و صبورانه به بحث علمی با آنها می نشستند.اعجاز "گوی " آنها را آگاه می کرد که از فریب بزرگی که در طول سالیان ،تشکیلات مستقر در بیت العدل حیفا ،به آنان روا داشته است،با خبر شوند...

تشکیلات از قبل گفته بود سایت "بهائی پژوهی"تحریم ! نخوانید و نروید و خلاصه لولوئی درست کرده بود که حقایق مطرح شده در تالار های گفتگو مکتوم بماند غافل از آنکه عصر بی خبری به مدد تکنولوژی روز ،به سر آمده و نخوان و ندان و نبین ،کارآئی ندارد!

گفتند "گوی "دولتی است تا بایکوتش کنند ،آمدند و دیدند که نیست !
گفتند "پول نفت " است دیدند ناشری است تازه پای که با قرض و بضاعت اندک به میدان آمده است...گفتند کارگزاران دولتی اند ،دیدند جوانانی هستند که عاشقانه و داوطلبانه و بی جیره و مواجب برای دل حقیقت جوی خود به میدان آمده اند...
تشکیلات ،حقیقتا در برابر "گوی "عاجز مانده و در سایت های مشخصش به دشنام روی آورده است.گوی اتفاقا برای همین به میدان آمده واز پریشان گوئی های تشکیلات معلوم می شود که به توفیق رسیده است...

این است اعجاز "گوی"!

sarabsa

پستتوسط sarabsa » شنبه 25 اردیبهشت 1389, 11:24 am

بله درست میفرمایید دوست عزیز انتشارات گوی واقعا فعالیت خوبی داشتند.
من خودم که از کتاب های اتشارات خریدم هیچ دوستانم رو قانع کردم که بخرند چون خرید این کتاب ها رو یه جور خدمت میدونم!خوب گوی که دولتی نیست پس هزینه های انتشارات شاید از جیب گذاشته بشه اما اگه من و دوستان عزیز از کتاب ها بخریم باعث کمک میشه که دوستان بیشتر برای انتشار کتاب(یا تبلیغ بیشتر بهائیت!) تلاش کنند! والا نیتی جز این نداشته و ندارم!
دوست عزیز یه وقتی که منظورتون با من نبود؟! نکننه میخواید اینکه من رفتم غرفه رو ربطش بدید به بیت العدل که منو مامور کرده و شایدم از سیاست های آمریکای کثیف بااشه! والا من گذری رد میشدم از غرفه ها غرفه بهایی پژوهی رو هم دیدم! از جایی مامور نبودم! بعدشم من در نقش متحری حقیقت بودم!
واقعا هرکی از این کتابها رو بخرهمن شخصا دعای خیر میکنم و اجرش با خدا.

hoda
فعّال

پستتوسط hoda » شنبه 25 اردیبهشت 1389, 3:54 pm

دوست عزیز سرابسا. حضور شما در غرفه نمایشگاه را به فال نیک می گیریم و خیر مقدم عرض می کنیم برای حضورتان در سایت. جهت اطلاع شما، اگر جایی نجس شد، برای تطهیر آن احتیاجی به غسل نیست. کافی است آن را با آب بشوییم تا پاک شود. وانگهی مسأله ما و بهاییت، مسأله نجس و پاکی نیست. مسأله فکر و اعتقادات است. مسأله اندیشه است. مسأله بر سر آسمانی بودن یا نبودن این دین است. باید در مورد این مسائل صحبت کرد. امیدوارم در این سایت لحظات خوبی داشته باشید و بتوانید در کانون های گفت و شنود، مباحث را پیگیری کنید.
جانتان خوش باد!

hoda
فعّال

پستتوسط hoda » شنبه 25 اردیبهشت 1389, 4:02 pm

امروز آخرین روز نمایشگاه است و الان که این چند خط را می نویسم، دقایقی بیشتر تا پایان نمایشگاه باقی نمانده است. یکی از اتفاقات جالب روز گذشته حضور یکی از مسؤولان سایت آیین بهایی در غرفه انتشارات گوی بود. ایشان گله داشتند که چرا برخی از کاربران سایت با ادبیات نا مناسبی با بهاییان برخورد می کنند و چرا مسؤولان سایت اجازه نمی دهند تا تاپیک های جدید مورد دلخواه بهاییان ایجاد شود. خدمت ایشان و احتمالا سایر افرادی که همین گلایه را دارند عرض کردم و می کنم که سایت بهایی پژوهی، مسؤول ادبیات هیچ یک از کاربران خود نیست. اگر کسی بد صحبت می کند یا بد می نویسد، نشان دهنده شخصیت خود اوست و این مسأله تنها به کاربران مسلمان سایت محدود نمی شود. متأسفانه برخی کاربران بهایی هم توهین آمیز می نویسند.
در مورد تاپیک ها هم به نظر می رسد سایت بهایی پژوهی، خیلی آزادانه تر از سایت های دیگری مثل ساغر عمل می کند. به هر حال امیدواریم فضایی فراهم شود تا همه متحریان حقیقت، بتوانند با کنار گذاشتن تعصبات که هادم بنیان انسانی است، به حقیقت دست یابند و درباره حقیقت، پیش داوری نکنند.
از همه عزیزانی که اظهار لطف کردند و به غرفه گوی سر زدند از جمله آی دی ام.ماهبد، پژوهش، یاس، جویا، شهاب، حبیب الله ، سرابسا و... تشکر می کنم.

sarabsa

پستتوسط sarabsa » شنبه 25 اردیبهشت 1389, 5:35 pm

هدای عزیز اون زمان ها که مدرسه میرفتیم و درس دینی داشتیم معلم گرانقدرمون می فرمودند که غسل لازمه!
حالا یا معلم عزیزمون اشتباه میکردند یا دستورات احکام عوض شده نمیدونم. باز هم باید تحری حیقیت کنم که میتونم با بهاییان رابطه داشته باشم یا نه
در مورد مسئول سایت آیین بهائی ایشون خودشون بهتون گفتند که مسئول سایت هستند؟! یا اینکه شما میشناختید ایشون رو؟! نکنه رو پیشونی ایشون نوشته بود؟
یا دوره پیش دانشگاهی افتادم یک استاد دین و زندگی داشتیم که شنیده بودیم ایشون دکترای الهیات دارن خودشون هم تاکید میکردند.بعد میفرمودند که یک بار بهاییان یک شهری ایشون رو به مناظره دعوت کردن و بهائیان دکتر افنانی که در برنامه تلویزیونی آئین بهایی مجری گری میکنند رو دعوت کردند تا با ایشون تو اون جمع مناظره کنند. این استاد ما هم فرمود من در اون جمعیت بهاییان با اون شخص مناظره کردم و پیروز شدم.اشک شوق تو چشمان همه بچه ها جمع شد(از شدت خنده!). فکر نکنید که من تمسخر میکنم نه به حساب رک گویی من بگذارید! این همه هم خاطره گفتم به خاطر اینکه یاد اون دوران افتادم با حرف این دوست عزیز!

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » شنبه 25 اردیبهشت 1389, 7:21 pm

مرحبا و آفرین و سپاس!

از تلاش همه جوانان عزیز در این ده روز سراسر کار و خاطره ،به سهم خود تشکر می کنم.

در زندگی روزها و ساعات و لحظاتی است که می شود هماره به آن بالید و افتخار نمود .

افتخار به نوعدوستی و تعلیم و تعلم و هدایت و آگاهی و دوستی و مسئولیت پذیری.

باور کنیم جوانانمان را ،

باور کنیم آرمان های بزرگ را ،

باور کنیم عظمت باورهامان را ،

باور کنیم چشم اندازهای زیبای آینده را...

آینده از آن وعده خداوندی است که :

همه خدای را پرستند بی هیچ انباز ، و پروا پیشگان امیران زمین گردند ،

آهو و گرگ از یک آبشخور نوشند ،نه فقیر بینی نه حاکمیت ظلم ،

دانش بر فراز ،بینش در اوج ،دریای مهر ،مواج...

همه تلاش می کنیم و می خروشیم تا آن روزگار زودتر دست یافتنی شود...

ان شاءالله.

سر بلند و پایدار باشید.

sarabsa

پستتوسط sarabsa » شنبه 25 اردیبهشت 1389, 7:44 pm

سردبیر دستکاری کردی چرا؟! پست من بعد شما بود الان نگاه میکنم که پست شما بعد من شد!! جل الخالق خوب اینم از مزایای مدیر فروم بودن هست! چک کنم یک وقت حرفای منو ویرایش نکرده باشید!

irani
فعّال

پستتوسط irani » یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 4:06 am

بنده به دلیل سفر ها ،تنها توانستم در اولین جمعه دو ساعتی را در نمایشگاه باشم
و از این زمان تنها دقایقی را در بهائی پژوهی...
آنقدر کثرت جمعیت بود که گاهی نفس تنگ می شد اگر چه تهویه مصلی هم خوب
کار می کرد.این استقبال مردم وحضور آن همه ناشر ،فضائی وسیع تر را طلب می کرد.
علیرغم تبلیغات منفی ،ایرانیان فرهنگ دوست ثابت کردندبا کتاب و فرهنگ ،پیوستگی
عمیق دارند و در هر شرایطی از اندیشه و علم جدا نمی شوند بلکه پیشتازند...
کاری که در بهائی پژوهی اتفاق افتاده نیز از حرکت های بی نظیر در دنیای معاصر است
زیرا این حجم از اطلاعات و مناظره در هیچ سایت تخصصی در مورد بهائیت وجود ندارد .
بنده از روی اطلاع سخن می گویم و حاضرم اثبات کنم که در هیچ کجای دنیا چنین سایتی
که شبانه روز بطور زنده با این حجم از اطلاعات در موضوع تخصصی بهائیت ظاهر شده باشد
وجود ندارد. اگر کسی مدعی است وجود دارد لطفامعرفی نماید!
موضوعات بسیار و متنوع و علمی که در این سایت بحث شده بی نظیر است.سری به "نمایه"
سایت بزنید و ببینید مشابه آن را در کدام سایت دیگری پیدا می کنید...؟
اگر توفیق گفتگوی حضوری با قرار قبلی در نمایشگاه با بعضی از دوستان بهائی دست می داد
می شد مناظره های درون سایت را هم به نوعی کامل نمود که برمی گردد به شرایط نمایشگاه.
به هرحال برای همه کسانی که این کار بی نظیر را تحقق بخشیدند آرزوی توفیق افزونتر دارم.

بازگشت به “خودمانی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان