روز های خاطره

حرف های خودمانی
Sardabir
فعّال

روز های خاطره

پستتوسط Sardabir » پنج شنبه 30 مهر 1388, 5:59 pm

این تاپیک نیز برای آن گشوده می شود تا کاربران عزیز خاطره های خود را از همراهی روزان و شبان زیاد یا کمی که در فضای صمیمی و پر جوشش تالار های گفتگوی بهائی پژوهی یا نمایشگاه یا مناظرات داشته اند در اینجا قرار دهند .باشد که یاد آن لحظات و خاطرات برای خود شان یا دیگران طراوت و نشاط همراه داشته باشد...

Sardabir
فعّال

پاسخ: روز های خاطره

پستتوسط Sardabir » جمعه 8 آبان 1388, 7:33 pm

شاید بد نباشد سردبیر شروع کند تا دیگران هم به میدان بیایند!

به نظرم بهائی پژوهی سرشار از خاطره هاست بویژه دوستان و کاربرانی مثل جویا و

یاس و فرید و ایرانی و حبیب و شهاب و ...(که این روزها جایشان در سایت خالی است) که

روزها و شب ها گاهی تا صبح میزبان سوالات و مطالب دوستان بهائی بودندو خاطره ها

دارند.

تجربه دو طرفه بودن و زنده بودن سایت،تجربه ای کم نظیر بود که تا پیش از آن

هیچ سایت اندیشگی شهامت آن را تجربه نکرده بود یا دوام نیاورده بود!

سایت های بهائی که همه یکطرفه بودندو هستند و سایت پژوهشی در این حوزه

وجود نداشت...

دائما از سوی دوستان توصیه می شد که فقط ساعاتی از روز را دوطرفه کنید تا

بتوانید مطالب را جمع کنید...اما دوستان نمی پذیرفتند و سایت را شبانه روز زنده می

خواستند!

به این خاطر لازم بود در طول شبانه روز سایت دائما توسط دوستان کم شمار

مراقبت شود تا مطلبی بدون پاسخ نماند و بحمد الله نماند.

این موضوع گفتنش سهل است اما کاری سترگ بود که اهل فن قدر آن را می

شناسند...

میهمانان ناخوانده هم از هر تیپ و گروهی می آمدند و چیزهائی می نوشتند و وقتی می

دیدند همه مطالب آنها فورا ثبت می شود تعجب می کردند و اصلا فکرنمی کردند که

به همین سادگی بدون سانسور مطالبشان بالا بیآید و مودبانه پاسخ داده شود!

از سوی این میهمانان هم هزارن نسبت عجیب و غریب نثار سایت می شد اما صبر دوستان

لبریز نمی شد و به راه خود ادامه می دادند...
خرين ويرايش توسط 2 on Sardabir, ويرايش شده در 0..

aram

پستتوسط aram » یک شنبه 10 آبان 1388, 3:09 am

سلام
درست که عضوی هستم جدید و این هم اولین نظر من ، اما امید دارم آینده ام سرشار باشد از خاطره هایی خوب از سایت متفاوت و پر کاربرد بهایی پژوهی
موفق باشید

mmahbod

پستتوسط mmahbod » دو شنبه 18 آبان 1388, 11:24 am

من هم حدود 1 سالی هست که در این سایت هستم. خیلی چیزها یاد گرفتم.چه شبها که تا صبح فقط مشغول خواندن بودم.
امروز هم شاهد یک اتفاق زیبا بودم یکم دیر رسیدم اما رسیدم. (بیانیه خانم مریلا) که برای خود من یک نشانه بود. برای ایشون هم ارزوی موفقیت دارم.
خدا یار و یاورتون باشه.

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » شنبه 30 آبان 1388, 7:09 pm

از زیبائی های بهائی پژوهی اتکایش به جوانانی بود که با شور و پتانسیل فراوان ،هر روز با ایده و

طرح جدیدی سایت را نوتر و متحول تر می خواستند.روزی به مطالب و تاپیک های نو می پرداختند و روزی به

مسائل رسانه ای و سمعی و بصری و روزی به ترجمه به زبان های دیگر...

این بود که حال و هوای سایت هماره با طراوت می ماند و شاداب!

این روحیه جوان ، سایت را در باغ جوانی ماندگار می ساخت اگرچه تجربه پیران ،روح محتواها بود...

به یاد دارم وقتی انبوه مطالب مستند و پر محتوا باغ بهائی پژوهی را با طراوت ساخته بود

بهترین مراکز دانشگاهی از بر و بار آن در درس هاشان سود می بردند و استفاده می کردند و

اساتید ،دانشجویانشان را به این باغ ارجاع می دادند...

دیری نگذشت که آوازه این باغ با طراوت همه جا حتی دورترین کشورها را درنوردید و میهمانان

انبوهی بر سرسفره میوه های رنگارنگش نشستند و کام خود را از آن میوه ها شیرین ساختند.

آن روزها سوال این بود این سبک و سیاق عالمانه را چه کسی بنیان گذاشته است که این چنین

استوار پیش می رود؟!

habibollah
فعّال

پستتوسط habibollah » سه شنبه 3 آذر 1388, 1:12 pm

خدمت تمامي دوستان عرض سلام دارم.
فكر مي كنم هر كس كه با اين سايت آشنا شده باشد، خاطرات بسيار زيادي داشته باشد. من نيز در اين مدت كه توفيق داشتم در سايت بهائي پژوهي مطلب بنويسم خيلي چيزها توانستم كه ياد بگيرم و خاطرات خوب زيادي هم دارم.
اما الآن قصد ندارم كه خاطرات خود را بنويسم. افسوس مي خورم كه چرا هم اكنون نمي توانم كه بيشتر، هم چون گذشته، به نوشتن ادامه دهم. با توجه به اشراف خوبي كه به نظر خودم در اين سايت دارم، مطالب ناب و بكري در مورد آيين بهايي در تاپيك ها مطرح شده است كه فكر نمي كنم در جاي ديگري بتوان به اين سادگي به آن ها دسترسي پيدا كرد. اما از آن جا كه نياز دارد تا دوباره بررسي شود و به صورت مقاله آماده شود، آن مطالب مغفول واقع شده است. اميدوارم كه بزرگان اين سايت و مسئولين محترم آن طرحي براي بررسي و آماده سازي آن ها بيانديشند.

اما نكته ي ديگر كه مي خواستم اشاره كنم اين است كه اي كاش باز هم دوستاني كه نظرات مخالف با نوشته هاي موجود در اين سايت دارند نظرات خود را ارسال مي نمودند و با هم گفتگو مي كرديم. آيا واقعا دوستان بهائي حرف هاي زده شده در اين سايت را قبول كرده اند و يا اين كه دليل ديگري دارد كه نظرات خود را ارسال نمي كنند تا در محيطي آرام به تبادل نظر بپردازيم. من اگر چه در شرايط زماني مناسبي نيستم، اما اگر دوستان بهائي بفرمايند كه به هر دليلي خوششان نمي آيد در اين جا نظر بدهند، من حاضرم در هر فضاي ديگري كه دوست دارند با آن ها به گفتگوي دوستانه بپردازم.

با تشكر
حبيب الله

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » سه شنبه 10 آذر 1388, 4:15 pm

همکاران و دوستان و باحثین سایت همه متمکن وسرمایه دار بودند اما چه سرمایه ای ؟!

دانش ،سرمایه گرانبهای باحثین بود. و صداقت و صمیمیت و مهربانی سرمایه دیگر آنان!

شرایطی بود که دوستان فحش و بی احترامی و اهانت نصیبشان می شد اما مقابله به

مثل نمی کردند و با مهربانی از طرف دیگر می خواستند که به بحث علمی باز گردد و

پاسخ مطالب را ارائه نماید.

از دیار عشق بودند که جز به مهر و عنایت یار،چشم نداشتند.از مردم بودند و به هیچ

جناح و حزبی وابسته و وامدار نبودند و جز برای رسالتهای الهی که بر دوش خود احساس می

کردند قلم نمی زدندوبه این آزادگی که از سر "الفقر فخری "داشتند می بالیدندوره می سپردند...

از سر انصاف باید گفت در مصاف علمی هم هیچ کم نمی آوردند و شاهد آن همه صفحاتی است

که در مناظره های زنده رقم می خورد و اکنون آن بحث هادر منظر همه بینندگان و کاربران قرار دارد...

نمونه اش هم همین دوست جوان و دانشمندمان حبیب است که با حوصله و ادب هر بحثی را با

دوستان بهائی همراه می شد وچنانچه خودش در همین بالا گفت به پیشباز نظرات بهائیان میرفت:

" من اگر چه در شرايط زماني مناسبي نيستم، اما اگر دوستان بهائي بفرمايند كه به هر دليلي

خوششان نمي آيد در اين جا نظر بدهند، من حاضرم در هر فضاي ديگري كه دوست دارند با آن ها به

گفتگوي دوستانه بپردازم. با تشكرحبيب الله"

آری این سرمایه گرانبهائی بود که "بهائی پژوهی " از آن بهره مند بود....

pajohesh
فعّال

پستتوسط pajohesh » سه شنبه 8 دی 1388, 4:12 pm

بنده هم خاطرات زیادی از این سایت دارم که همه شیرین بوده است...

شب های ماه رمضان گاهی دوستان بهائی هنگام افطار و سحر می آمدند و مطالبی می گذاشتند

که باید پاسخ داده می شدو دوستان مسلمان بلافاصله اهتمام به پاسخ می نمودند در حالیکه می

بایست در آن لحظات به خوردن سحری یا افطاری می پرداختند تا توان یک روز دیگر روزه گرفتن را داشته باشند...

حتی در روزهای خاص مثل عاشورا و یا شب های قدر هم این سنگر را رها نمی کردند و دائما آماده پاسخگوئی

به مطالب دوستان بهائی بودند و برای خود تعطیل قائل نبودند...

به یاد دارم که درست در شب عید نوروز یا تعطیلات همان ایام یکی از بهائیان به نام ایران حدود یکصد صفحه مطالب

در رد مطالب اسلامی و پر از شبهه در سایت قرار داد و بلافاصله در همین روزها یکی از محققین سایت پاسخ او را

به تفصیل و کاملا تحقیقی ارائه نمود و نگذاشت که حتی در تعطیلات نوروزی هم مطالب بدون پاسخ بماند...

این ها بود که از این سایت ،یک سایت محبوب برای همه ما ساخته بود...

shahab

پستتوسط shahab » شنبه 24 بهمن 1388, 7:42 am

با سلام خدمت همه دوستان و سروران گرامی.
خداوند متعال توفیق داد و مدتی با این سایت همراه بودم. متنی که در زیر میآورم نوشته ای است که مربوط به 8 اسفند سال گذشته است:

با خود اندیشیدم که به مناسبت ایام درگذشت رسول خدا صلی الله علیه و آله متنی بنویسم.
از خود خجالت کشیدم که این ایام بگذرد و از آن وجود مقدس هیچ یادی نشود که خدا بعثت او را رحمت بر یکایک ما و بر همه عالمیان قرار داده است...

دست آخر به این نتیجه رسیدم که فرازهایی از زیارت آن حضرت و گوشه ای از جملات سوزناک امیرمومنان علیه السلام در هنگام به خاک سپاری آن پیکر مقدس را بازگویی کنم...

السَّلَامُ عَلَيْكَ يَا نَبِيَّ الرَّحْمَةِ ...
صَلَّى اللَّهُ عَلَيْكَ كَمَا اسْتَنْقَذَنَا بِكَ مِنَ الضَّلَالَةِ وَ بَصَّرَنَا بِكَ مِنَ الْعَمَى وَ هَدَانَا بِكَ مِنَ الْجَهَالَةِ
أَشْهَدُ أَنْ لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ وَحْدَهُ لَا شَرِيكَ لَهُ وَ أَشْهَدُ أَنَّكَ عَبْدُهُ وَ رَسُولُهُ وَ أَمِينُهُ وَ صَفِيُّهُ وَ خِيَرَتُهُ مِنْ خَلْقِهِ وَ أَشْهَدُ أَنَّكَ قَدْ بَلَّغْتَ الرِّسَالَةَ وَ أَدَّيْتَ الْأَمَانَةَ وَ نَصَحْتَ لِلْأُمَّةِ وَ جَاهَدْتَ عَدُوَّ اللَّهِ وَ عَبَدْتَ اللَّهَ حَتَّى أَتَاكَ الْيَقِين‏

ای پیامبر رحمت خدا...
خدا بر شما درود خویش را نثار کند آنگونه که ما را به واسطه شما از گمراهی نجات داد و از نابینایی بینایمان کرد و از جهالتمان هدایت بخشید. گواهی میدهیم {همانگونه که ما را تربیت کرده اید} که هیچ خدایی جز او نیست، یکتاست او را شریکی نیست و شهادت میدهیم که شما بنده اویید و شما رسول اویید و شما امین و برگزیده و برترین آفریدگان اویید. و شهادت میدهیم که شما رسالت او را انجام دادید و آنچه بر شما به امانت سپرده شده بود ادا کردید و امت را نصیحت کردید و با دشمنان خدا نبرد کردید و خدا را عبادت کردید تا این که مرگ به نزدتان آمد..

بِأَبِي أَنْتَ وَ أُمِّي يَا رَسُولَ اللَّهِ لَقَدِ انْقَطَعَ بِمَوْتِكَ مَا لَمْ يَنْقَطِعْ بِمَوْتِ غَيْرِكَ مِنَ النُّبُوَّةِ وَ الْإِنْبَاءِ وَ أَخْبَارِ السَّمَاءِ

پدر و مادرمان فدای شما ای رسول الله که به مرگ شما رشته ای از هم گسست که به مرگ فردی جز شما نگسست...
به مرگ شما رشته نبوت و خبر رسانی بین آسمان و زمین برای همیشه از هم گسست

بِأَبِي أَنْتَ وَ أُمِّي اذْكُرْنَا عِنْدَ رَبِّكَ
پدر و مادرمان به فدای شما.... ما را در نزد پروردگارتان یاد کنید.

irani
فعّال

پستتوسط irani » شنبه 18 اردیبهشت 1389, 3:50 pm

از بهترین خاطرات ،غیر از مناظره ها،باید از خاطرات نمایشگاه کتاب نیز گفت...

یکی از دوستان می گفت دختر و پسر جوان و یک دختر نوجوان بهائی ،سال قبل به نمایشگاه آمده بودند که ظاهرا باغیض و غضب می خواستند بگویند گول این حرف ها را نخورید و حقیقت چیز دیگری است! اول گفتند ما مسلمانیم و این حرف ها را قبول نداریم ...بعد معلوم شد بهائی اند .وقتی با محبت و منطق دوستان روبرو شدند یک دیواری در ذهنشان فرو ریخت :اتهام بهائی ستیزی به هر غیر بهائی!
به نظر می رسید خیلی سرمایه گذاری شده است تا این دیدگاه در وجود هر بهائی ،نهادینه شود که اگر کسی منطق بهائی را نپذیرد حتما بهائی ستیز است و نباید به هیچ سخنش توجه کرد!
حال چرا باید نسل جوان بهائی را اینگونه تربیت نمود که از هر مسلمان برای خودش یک بهائی ستیز بسازد که حرف منطقی او را هم نشنود و نپذیرد چون سر ستیز دارد!
حقیقتا فالانژترین مکاتب نیز اینگونه همه دگر اندیشان را از قبل محکوم و مردود نساخته اند که بهائیان و تشکیلات فعلی شان ،چنین می کند.
ایرانیان مردمی فرهنگ دوست بوده اند که سالیان و قرن ها و هزاره ها،با دگر اندیشان زیسته و مسالمت آمیز زندگی کرده اند و تهمت ستیز بر قامت منش شان راست نمی آید.این اهانت روا نیست ،انصاف هم نیست.
امسال اما بیشتر خواهند آمد و عملا خواهند دید تهمت بهائی ستیزی به دگر اندیشان ،هر روز رسواتر خواهد شد و تحریم ساین بهائی پژوهی راه به جائی نخواهد برد.
باید شجاع باشند و بیایند آنچه دارند بنمایانند،بیاموزند و بیاموزانند و حقیقت را پاس بدارند...

sarabsa

پستتوسط sarabsa » یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 10:47 am

این تصور ذهن شماست که فکر میکنید بهائیان کسانی که بهاییت رو رد کنند بهایی ستیز هستند!
یک حاج آقایی که سنشون بیشتر بود تو غرفه گفتند که این جوون های بهائی رو نگاه کنید همه بچه درس خون و بچه مثبت(!)اما خوب باید این رو در نظر بگیریم که کسی که میخواد هدیه ای بده خوب کادوش میکنه!مهم این هست که توش چی باشه!
برادر عزیز من فکر میکنم که این شما هستید که دارید اندیشه هاتون رو کادو میکنید تحویل مردم میدید! آخه برادر!
چرا فکر میکنید که مغز بهاییان رو بستن و فقط یک سری اطلاعات(اونم به قول شما عزیزان از طرف بیت العدل) تو مغزشون هست؟والا اینطور که میگید نیست!
یک جوانی توی غرفه بودند ازشون پرسیدم درسته که اینها رو تو دانشگاه راه نمیدن؟! فرمودند آره ولی ما قبول نداریم اینکارو.خوب گفتم به به ایشون حتما طرفدار حقوق بشر هستند! بعد فرمودند اینکه راشون نمیدن باعث مظلوم نمایی میشه و توجه بیشتری بهشون میشه!!!(اخه عزیز این چه حرفیه می فرمایید!)
من که یک متحری حقیقت هیتم این حرفو میگم که اگه بهائیا اومدن نمایشگاه بدون غضب اومدن! برعکس افرادی که داد میزدن مسلمان هستند با غضب با این دوستان بهایی پژوه برخورد کردن!
مردم که رو سرشون گوش ندارن که(بلا نسبت)کتابایی که خریدم گوی رو باز کردم همینجوری.خوب خیلی خوبه برای حرفاشون از کتابهای بهاییا سند میارن! اما طرز بیانش جالبه!
مثلا نوشته که باب رو سیلی زدن و از حرفش برگشت و در مسجد گفت لعنت بر کسی که من رو باب امام زمان بداند لعنت بر کسی که مرا واسطه بداند لعنت بر کسی که مرا منکر امیر المومنین بداند....
زیرش منبع گذاشتن که کتاب تاریخ نبیل صفحه فلان...خوب میریم که این صحفه رو پیدا کنیم. بله درسته نوشته شده که باب سیلی خورد و عمامه سبز از سرشون افتاد...خوب بازم میگردیم بله درسته تو کتاب نشوته که باب در مسجد آن حرفا رو گفته. خوب بیشتر میگردیم... بیشتر....!بیشتر تر...! آقا نیست! به جان خودم نیست کجاش نوشته که سیلی خورد و از حرف خودش برگشت؟! حرفایی هم که تو مسجد زدند فقط میگفت من نه منکر هستم نه واسطه! من خودم قائم هستم !! اما خوب زیرکی نویسنده هست که یک جمله خودش اضافه میکنه یک جمله از کتاب میاره به هم وصل میکنه و منبع میذاره و میشه یک پژوهش عادلانه و از روی انصاف!

irani
فعّال

پستتوسط irani » یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 11:39 am

جناب سراب سا!
چند کامنت نیش دار شما را در تاپیک نمایشگاه و اینجا ،خواندم اما پاسخ نمی دهم .
به جای آن به شما خیر مقدم عرض می کنم.

صحبت این است که اهل تحقیق باشید و همانطور که گفتید متحری حقیقت.
خوب است که شروع کرده اید به خواندن کتابهای بهائی پژوهی.
از هر نظر مستدل شما استقبال می کنیم.
مثلا اینکه گفتید در کتاب ادعا شده ولی استنادش در مورد توبه باب نیامده لطفا نام کتاب و شماره صفحه را بگوئید تا وارد بحث شویم و اگر خطائی بوده جبران شود.
ضمن آنکه در این سایت در باره توبه نامه مفصل صحبت شده و آدرس توبه نامه از کتاب کشف الغطای ابوالفضل گلپایگانی آورده شده حتی عین صفحه مذکور گراور شده است که می توانید به "نمایه" سایت مراجعه فرمائید و آن را در بخش مربوطه ببینید.

مطمئن باش اگر خودت بدون پیش فرض وارد تحقیق شوی تا هرکجا که بخواهی همراهیت می کنیم تا حقیقت را دریابی زیرا می گوئی متحری حقیقتی.
امیدوارم اینگونه باشی.
به حاشیه سیاست و نیش هم لازم نیست وارد شوی زیرا اولا بهائیان معتقدند در سیاست نباید دخالت کرد و ثانیا می گویند گرگان را هم مثل آهوان بنوازید!
(اگرچه جناب بهاءالله هرچه خواستند به برادرشان ازل فحش نثار نمودند)

بگذریم اینجانب آماده گفتگوی حضوری با شما نیز هستم
(در مواقعی که در کشور باشم چون بدلیل شغلی مجبورم به سفرهائی بروم)
این هم آدرس ایمیل بنده :
iranipakbaz@yahoo.com

sarabsa

پستتوسط sarabsa » یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 6:39 pm

خیلی خوبه خوشحال میشم که راهنامیم کنید در این مسیر
اما چرا بنظرتون باید با خواندن کتاب های بهایی پژوهی شروع کنم؟ مگه خود بهاییان کتاب ندارن؟ ماشالله این همه کتاب! اگه بخواهم درباره اسلام تحقیق کنم باید برم سراغ اسلام پژوهان؟ یا مثلا بخوام کتاب کوروش بزرگ و محمدبن عبدالله را بخوانم؟؟ اصلا و ابدا اینکار رو نمیکنم.میرم از خود اسلام و مسلمانان و کتب اسلامی تحقیق میکنم.خوب اگه من متحری باشم و برای شروع کسی به من کتاب مثلا همین کوروش بزرگ و محمد بن عبدالله را بخوانم که دیگر اسلام رو فراموش میکنم! نه؟؟ حالا این آقای دکتر مسعود انصاری هم کتایشو مستند درست کرده و منبع داره.کتاب های بهایی پژوهی هم منبع داره!کتاب های بهایی پژوهی کنکاشی (به قول خود نویسنده از انصاف!)روی بهاییت و کتاب دکتر انصاری هم کنکاشی(به قوا خودشون از روی انصاف!)در اسلام.
خوب حالا شما بگید اگه قراره روی این 2 دین تحقیق کنم هم اسلام و هم بهاییت خوبه که هم کتاب بهایی پژوهی رو بخونم و هم کتاب کوروش بزرگ و محمد بن عبدالله یا اینکه برم کتاب های خود اسلام و کتاب های خود بهاییت رو بخونم؟؟ راهنماییم کنید

irani
فعّال

پستتوسط irani » یک شنبه 26 اردیبهشت 1389, 8:21 pm

ممنونم که از من راهنمائی خواستی.

من نیز با کمال ارادت آنچه تجربه دارم در طبق اخلاص تقدیم می کنم.

فرمودید که برای اطلاع از نظرات یک اندیشه باید به کتاب های خود آن ها مراجعه نمود.

کاملا صحیح است.البته که برای تحقیق در باره یک دین باید کتاب های همان دین را

خواند و با اصول عقلی برخورد داد و قضاوت نمود.

اتفاقا این همان کاری است که بهائی پژوهی انجام داده است.یعنی کتاب های اصلی

بهائیان را خوانده و با اصول عقلی برخورد داده و نتایج آن تحقیقات را در اختیار مردم قرار

داده است.

برای شما مثال می زنم:

شما می خواهید ببینید نظر بهائیت در مورد نبوت پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله

چیست؟

باید بروید کتاب های رهبران بهائی را بخوانید و ببینید آنها در این موضوع چه گفته اند.

دوستان بهائی پژوهی رفته اند کتاب های شما را خوانده اند و (کار شما را آسان

نموده اند)واز کتاب اشراقات جناب بهاءالله ص 297 عین مطلب ایشان را در این موضوع

پیدا کرده اند که گفته است:نبوت به وجود پیامبر اسلام خاتمه و انتهاءیافت و بنابر این

گفته ایشان بعد از او نباید پیامبری بیاید.

پس یک بهائی طبق این جمله که در کتاب خود بهائیان است نباید بعد از حضرت محمد

صلی الله علیه و آله منتظر پیامبر دیگری باشد.درست است؟

اگر شما می خواهی برو و همه کتاب های بهائی را بخوان و نقض این سخن را بیاور.

مطمئن باش اگر توانستی خلاف این سخن بهاءالله را در اشراقات بیاوری ما خوشحال

می شویم!

اما اگر نتوانستی بیاوری باید سخن ما را که بر اساس کتاب خودتان است بپذیری.

اگر هم نقیض این سخن را بیاوری تازه باید به این سوال ما جواب دهی که چرا رهبر

شما حرف های متناقض زده چون وجود تناقض در سخن یک مدعی خود دلیل غیر

الهی بودن اوست!

خلاصه اینکه بهائی پژوهان همان کاری را کردند که شما می گوئی.یعنی برای اطلاع از

دیدگاه های بهائیت سراغ کتاب های اسلامی نرفته اند بلکه به سراغ کتاب های خود

بهائیان رفته اند و با مطالعه آن کتاب ها مطالبی را در هر موضوع استخراج نمودند و در

این سایت به بحث گذاشتند تا پیرامون آنها گفتگو شود.مثل همین نمونه ای که برای

جنابعالی ذکر کردم.

قبل از اینکه نمونه ای دیگر از مطالب کتاب های شما بیاورم دوست دارم نظرت را در

مورد همین شیوه بدانم .اگر قبول داری ادامه دهم و نمونه های دیگر را ذکر کنم و اگر

به این روش اعتراض داری بگو تا بحث کنیم.

با آرزوی توفیق.
ایرانی

شمس

پستتوسط شمس » جمعه 11 تیر 1389, 9:29 pm

با سلام خدمت همه دوستان بهایی پزوه و بهایی که در این سایت قلم فرسایی میکنند .
مدتی قبل در این سایت مفید عضو شدم ولی تا کنون مطلبی در آن ننوشته ام واگر خدا توفیق دهد می خواهم وارد گفتگوی دوستانه شوم .

mosafer

پستتوسط mosafer » چهار شنبه 20 مرداد 1389, 10:45 am

اايراني خيلي دوست داشتم جناب سراب سا يا شايد سركار خان سرابسا دوباره يه كامنت بذاره ولي نمي دونم چرا اينجوري نشد. به نظرت اگر توي نمايشگاه يه غرفه اي به ايشون مي دادن بعد يه نفر همين سوال شما رو مي كردد خوب اون موقع ديگه كتابم حتما جلوش بود چي كار مي خواستن بكن!

habibollah
فعّال

پستتوسط habibollah » چهار شنبه 30 شهریور 1390, 11:46 am

Sardabir - پنجشنبه، ۲۷ آبان ۱۳۸۹

از خاطره آن ایام ،یادم می آید که روزهائی سایت فیلتر شده بود و

باصطلاح بالا نمی آمد.

ابتدا شبهه حک بود و بعد فیلتر .سوال این بود که یک سایت علمی چرا باید فیلتر شود

آنهم سایتی بامشی مستقل و منش علمی و لحن مودبانه ...

شب های خاموشی سایت ،برای جوانان سخت بود و غمبار و به همه جا می زدند تا

دوباره از پنجره مهربانی سایت بتوانند با مخاطبان خود مرتبط شوند...

بعضی می گفتند با نامی دیگر در فضای اینترنت پدیدار شویم و بعضی مخالفت می

کردند که یا با همین نام می مانیم ویا با هیچ نام دیگری نمی آئیم!

بالاخره آن شب ها گذشت و نام زیبای "بهائی پژوهی" دوباره طلوع نمود وباز این کاربران

بودند که در تالار های گفتگو شمع سخن را روشن می کردند و حقیقت را جستجو می

نمودند...حق با جوانانی بود که در قامت" بهائی پژوهی "اثبات کرده بودند حرف نهائی را

منطق می زند و برهان!

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » جمعه 8 مهر 1390, 5:32 pm

ممنون از حبیب عزیز که مطالب از دست رفته را دوباره باز می گردانند...
چون مثل همین مطلبی که در بالا می بینید خاطره ای است یاد آور روزهائی از زندگی ما در "خانه مهر" یعنی "بهائی پژوهی"...
اصلا خود این حذف مطالب هم خاطره ای تلخ بود که با مهر دوستان شیرین شد ودوباره مطالب در حال باز گشتن است!
سپاس از شما...

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » جمعه 20 آبان 1390, 10:11 am

یکی دیگر از خاطرات که برای دوستان کاربر جالب است کم لطفی مسئولان برای حضور ما در نمایشگاه کتاب است.
و این در شرایطی است که تشکیلات بهائی سایت را وابسته به دولت معرفی می نمایند!
وقتی در گزارش های تشکیلات بهائی و یا کامنت های دوستان بهائی در تاپیک های سایت
این اتهام را می دیدیم در دل به این اتهام می خندیدیم!
هنوز هم این حرف ها ادامه دارد و نمی دانیم به آنها چه بگوئیم.شاید باید به آنها توضیح می دادیم ومی گفتیم که برای تجدید ساختار سایت و هزینه های پشتیبانی و سایر امور مثل سایر ان جی او ها با مشکلات عدیده ای روبرو هستیم...

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » شنبه 26 آذر 1390, 2:43 am

این هم از خاطرات سایت است که تشکیلات جهانی بهائیت در گزارش دویست صفحه ای خود در ادعای "دهشتناک جلوه دادن حکومت ایران بهائیان را"که در خارج از آن رونمائی نمود حضور "یهائی پژوهی" در نمایشگاه کتاب را یکی از جهات دهشتناک جلوه دادن ذکر نموده بود!
معلوم می شود شیوه علمی تحقیقی در گفتگوی آزاد دو طرفه که در طول بیش از پنج سال بهائی پژوهی به آن مشغول بوده و مستقل و آزاد به آن پرداخته مطلوب تشکیلات خارج نشین بهائی نیفتاده و آن را بر نمی تابند.
عرض می کنیم اگر راه گفتگو را هم که این سایت بطور دو طرفه گشوده بسته شود دیگر چه راهی باقی می ماند و چه توصیه می کنید؟!
شما اتفاقا باید نشست های گفتگو را توصیه کنید تا راه بر انجام کارهای خشونت آمیز بسته شود.
جوانان پژوهشگر سایت عاشقانه برای گشودن این مجال در طول این سالیان تلاش کردند و خواستند به دور از جنجال های سیاسی ،اصل و واقعیت آئین بهائی را به بحث علمی گذارند و استقبال ملیونی مردم از داخل و خارج کشور هم نشان داد راه را درست رفته اند.حال چرا از سوی گزارش نویسان تشکیلات مغضوب واقع شده اند درکش دشوار است.
باز هم توصیه دوستانه داریم برای جلوگیری از برخورد های تند ،دوستان و جوانان بهائی را به جای تحریم بهائی پژوهی،توصیه فرمائید آزادانه به تالار های گفتگوی سایت بیایند و از اعتقادات خود دفاع نمایند،بگویند و بشنوند،بنویسند و بخوانند تا حقیقت را در آغوش گیرند و بفهمند که تحری حقیقت ،شنیدن یکطرفه سخنان بهائیت نیست بلکه در جدال اندیشه هاست که حقیقت رخ می نماید.

بازگشت به “خودمانی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان