در نمایشگاه چه خبر

حرف های خودمانی
ForumManager

در نمایشگاه چه خبر

پستتوسط ForumManager » جمعه 18 اردیبهشت 1388, 5:22 pm

با سلام خدمت تمامی پژوهشگران عزیز

به بهانه بیست و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و حضور فغال سایت بهایی پژوهی در غرفه انتشارات گوی این تاپیک را گشودیم تا کاربران عزیز بتوانند از این طریق ما را از انتقادات و پیشنهادات خود در مورد حضور سایت بهایی پژوهی در نمایشگاه کتاب مطلع نمایند و یا به بحث و تبادل نظر در این رابطه بپردازند.

jooya
فعّال

پاسخ: در نمایشگاه چه خبر

پستتوسط jooya » جمعه 18 اردیبهشت 1388, 5:31 pm

پس از مدت های مدیدی توفیق رفیقم شد و در سعادت حضور در سایت بهایی پژوهی را پیدا کردم و پیش از این، هم امروز توفیق دیگری یافتم که در نمایشگاه کتاب از غرفه ی فعال و پرمشتری سایت دیداری داشته باشم. جوانان پرشوری را دیدم که با مراجعین محترم اعم از بهایی و مسلمان گفت و گو می کردند. البته برخی از احبا شجاعت به خرج داده و خودشان را به عنوان بهایی معرفی می کردند که جای خوش بختی بود و گفت و گو با آنها هم انجام می گرفت. البته به خاطر کثرت مراجعات معمولا به گرفتن ای میل و دادن کارت اکتفا می شد. به هر حال به احبای گرامی توصیه می کنم به این غرفه مراجعه کنند و با دوستان مسلمان رو در رو سخن بگویند و از آیین خویش دفاع کنند. یا قرار گفت و گو بگذارند و مطمئن باشند که دوستان سایت بهایی پژوهی با آغوش باز پذیرای آنان خواهند بود. توصیه ی دیگرم آن است که حتما از جزواتی که دوستان جوان سایت بهایی پژوهی تهیه کرده اند، استفاده کنند و با دیده ی تحری حقیفت آن جزوات را بخوانند. یک دی وی دی هم تهیه شده بود که آن را هم گرفتم و دیدم و برایم جالب بود. به دوستان بهایی هم پیشنهاد می کنم این نوشته ها را با دیده ی انصاف بخوانند و بدانند که داستان امر از چه قرار است. باز هم به سهم خودم از تلاش دوستان جوان و پرشور سایت تشکر می کنم.

Jazireh
فعّال

پستتوسط Jazireh » شنبه 19 اردیبهشت 1388, 12:37 pm

کار تحسین برانگیز دوستان بهائی پژوهی در نمایشگاه کتاب امسال، مرا غافل گیر کرد. هنوز توفیق نشد که در غرفه انتشارات گوی دوستانم در سایت را ملاقات کنم و از نزدیک با آنان گفتگو نمایم. امیدوارم دوستان بهائی نیز این فرصت را با نگاهی حق جویانه غنیمت دانند و از گفتگوی رو در رو بهره کافی را ببرند.

hoda
فعّال

پستتوسط hoda » یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 9:50 am

سومین روز نمایشگاه، برایم خاطره انگیز است. عصر جمعه، خانمی دانشجو به غرفه انتشارات مراجعه کرد. او که دانشجوی رشته پزشکی در دانشگاه آزاد تهران بود، از برخوردش با برخی دانشجویان بهایی دانشگاه خبر داد. از صحبت های او فهمیدم که برخورد با تحصیل بهاییان، آن طور ها که بهاییان می گویند نیست و اگر کسی اعلام نکند که بهایی است، اجازه درس خواندن از او سلب نمی شود.
این خانم هم چنین می‌گفت که برخی از دوستانش در دانشگاه، به بهاییت دعوت شده اند و از این موضوع ابراز نگرانی می کرد. او برخی از محصولات انتشارات گوی را تهیه کرد. توصیه ام به او آن بود که عضویت در سایت را تجربه کند و دوستان خود را نیز به سایت دعوت کند. به هر حال، بهایی پژوهی جایی برای ابراز نظرات موافق و مخالف است و قضاوت را بر عهده خوانندگان گذاشته است.
نمی دانم در این چند روزه، آن خانم سایت ما را دیده یا نه. به هر حال بر غیرت و تلاشش درود می فرستم و امیدوارم در راه کسب رضایت پروردگار، موفق و پیروز باشد.

hoda
فعّال

پستتوسط hoda » یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 10:02 am

عصر چهارشنبه هم اتفاق جالبی رخ داد. در غرفه نشسته بودیم که متوجه شدیم یکی از مراجعه کنندگان، بهایی است. هر چند که گفت و گوی ما با او بیش از 30 دقیقه به طول انجامید، اما از انصاف او در دفاع از عقیده اش لذت بردم. این دوست بهایی ابتدا با تأکید تمام می گفت که گسترش بهاییت در نقاط مختلف دنیا، نشان دهنده حقانیت این دین است. اما هنگامی که به او گفتم مسیحیت دارای گستردگی بیشتری است و اگر این استدلال درست باشد باید مسیحی شوید، از موضع خودش کوتاه آمد و گفت: درست است. گستردگی یک آیین در جغرافیا یا حتی تعداد نفرات، دلیل بر حقانیت نیست.
حالا که از انصاف او گفتم، خوب است خود نیز، به اشتباهی که در گفت و گو با او انجام دادم، اشاره کنم.
در کتاب خدای عصر ارتباطات، شعری منسوب به بهاء الله آمده که: کل الالوه من رشح امری تألهت و....
سند این عبارت در کتاب آمده است. این دوست بهایی به من گفت که این عبارت در سند مذکور وجود ندارد. من هم لپ تاپ را باز کردم و کتاب خانه بهایی را برایش آوردم. فایل را باز کردم، با تعجب دیدم که آن عبارات، در فایل نیست. خیلی جا خوردم و احتمال دادم سند دچار اشتباه تایپی شده باشد. به هر حال دوست بهایی ام بعر از دقایقی رفت. بعد از رفتنش دریافتم که دو فایل با آن نام در لپ تاپم بوده و من فایل را اشتباهی باز کرده بودم. در فایل دیگر آن سند بود و من خیلی حسرت خوردم که در زمان مقتضی، نتوانستم آن را ارائه کنم.
امیدوارم آن مراجعه کننده، طبق قولی که داد به سایت مراجعه کند و این نوشته را بخواند. به هر حال من عصر چهارشنبه دوباره در نمایشگاه خواهم بود و آن مدرک را به دوستان نشان خواهم داد. اگر آن دوست بهایی هم تشریف فرما شوند، از حضورشان استقبال می کنم.

hoda
فعّال

پستتوسط hoda » یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 12:14 pm

از اتفاقات جالب روز شنبه، حضور سهیل محمودی، شاعر معاصر در غرفه ی بهایی پژوهی بود. او عقاید جالبی داشت و به شدت از فعالیت های سایت استقبال کرد. او هم چنین بچه های غرفه را به تلاش بیشتر برای توجه دادن مردم به امام عصر علیه السلام دعوت کرد. به هر حا حضورش را به فال نیک می گیریم.

hoda
فعّال

پستتوسط hoda » یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 12:45 pm

هم وطن کرد:
روز شنبه در غرفه بودم که حضور یکی از هم وطنان کرد، توجهم را جلب کرد. او با دقت به صحبت های یکی از بچه ها گوش می داد. اهل بوکان از شهر های آذربایجان غربی و سنی بود. می گفت بهاییت، هم با شیعه دشمنی می ورزد و هم با اهل سنت. نظرات بهاییان نسبت به پیامبر را توهین آمیز می دانست و معتقد بود که باید بر بهاییان سخت گرفت. او را با فعالیت های سایت آشنا کردیم و به او توصیه کردیم، وارد میدان منطق و گفت و گو شود. یکی از کتاب هایمان را خرید. می گفت در بوکان کلا دو سه نفر بهایی هستند که هیچ گاه هم این موضوع را بیان نمی کنند.
در پایان از فعالیت های سایت تشکر کرد و با اظهار محبت به دوستان، غرفه را ترک کرد.

shahab

پستتوسط shahab » یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 8:37 pm

به راستی از خواندن این صفحه لذت بردم...
نمیدانم تا چه اندازه برداشتم درست است اما احساس کردم که به مدد ابتکار جالب بهائی پژوهی در نمایشگاه کتاب امسال امکان گفتگوی رو در رو و آزاد بین مسلمانان و بهاییان فراهم شده است چیزی که متاسفانه به راحتی در سطح جامعه رخ نمیدهد. اگر این گفتگو در عالم واقعی نیز مانند عالم مجازی و به سبک بهائی پژوهی به روش علمی و بر اساس گفتگوی بی ستیزه صورت بپذیرد البته که فوق العاده خواهد بود.قطعا به این روش میتوان بدون هیچ واسطه ای با یکدیگر رو در رو سخن گفت و به کمک هم برای یک هدف بزرگ و مقدس یعنی سراغ گرفتن حقیقت، گام برداشت. بی صبرانه منتظرم که چنین فرصتی برایم فراهم شود و از نزدیک این غرفه را - که این همه از آن تعریف کرده اید- ببینم.

yazdizadeh

پستتوسط yazdizadeh » یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 8:47 pm

آقا واقعا دمتون گرم غرفه ی خوبی بود ممنون

merila

پستتوسط merila » یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 8:49 pm

سلام

لطفا آدرس دقیق غرفه بهایی پژوهی را اعلام کنید/

با تشکر

shahab

پستتوسط shahab » یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 9:00 pm

سلام جناب مریلا
مصلای تهران، شبستان اصلی، راه رو 14، غرفه 40
(در صفحه اول سایت نوشته)

hoda
فعّال

پستتوسط hoda » دو شنبه 21 اردیبهشت 1388, 9:06 am

بعد از ظهر شنبه خانمی 60-65 ساله به غرفه مراجعه کرد. اطلاعات وسیعی دربارهی بهاییت داشت. خاطرات جالبی هم برایمان تعریف کرد.
می گفت چند دوست بهایی دارد و یک بار دوستانش او را به بهایی شدن دعوت کرده اند. او در جلسه‌ی آنان حاضر شده تا با حرف هایشان بیشتر آشنا شود. اما بعد از چند دقیقه سؤالاتی برایش پیش آمده و آن سؤالات را پرسیده است. مبلغ بهایی در جواب پاسخ گویی برآمده، اما این خانم از جواب ها قانع نمی شده و دوباره سؤالاتی می پرسیده است. این خانم می گفت که جلسه به درازا کشید و من از جواب ها قانع نشدم. آن جلسه تمام شد و دوستان بهایی ام هرگز مرا دوباره به چنین جلساتی دعوت نکردند.

روزبه

پستتوسط روزبه » دو شنبه 21 اردیبهشت 1388, 9:18 pm

الله ابهی
یه چیزهایی راجع به شما شنیده بودم ولی در نمایشگاه که دیدمتان شنیده هایم قطعی شد. شب آمدم و مفصل سایتتان را از نزدیک دیدم خواستم جواب بدم که تا امروز نمیشد وصل شوم. انگار برای خودتان عالمی دارید. میگویید . مینویسید خودتان خودتان را تحویل میگیرید فکر میکنید جواب هم ندارد.تازه تبلیغش هم میکنید.

merila

پستتوسط merila » سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 4:46 am

الله ابهی

روزبه عزیز خوشحالم که میایید. اما خوب است بدانید که کیش بهاییت نیز سوالات بدون جوابی دارد که خود نیز درمانده شده ام . .

تا فرصت دیگر

roozbeh

پستتوسط roozbeh » سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 7:20 am

با سلام خدمت تمامی عزیزان سایت بهایی‌پژوهی؛
از این‌که بعد از مدّت‌ها باز توفیق رفیق شد و دیگر بار در این محیط علمی و پژوهشی می‌نگارم خداوند متعال را شکر گزارم.

از ابتکار عمل شما بسیار خرسند شدم؛ غرفه‌ی بسیار جالبی برپا شده است.
این فرصت را دوستان بهایی برای گفت و شنودهای رو در رو و صمیمی و آزاد باید غنیمت شمارند؛ ضمن این‌که دوستان متصدّی غرفه در کمال ادب و مهربانی پاسخ مراجعین را می‌دهند که این واقعاً قابل تقدیر است.

گزارش تصویری از نمایشگاه و هم‌چنین باز شدن این تاپیک برای درج نظرات بازدیدکنندگان و کاربران سایت هم ایده‌ی بسیار خوبی است؛ البتّه امیدوارم با تلاش ادمین عزیز این گزارش‌ها ادامه یابد.

در غرفه به غیر از دو عنوان کتاب جدید و ویرایش دوم سه کتاب یگر، پنج حلقه سی‌دی (هر کدام مربوط به یک کتاب) و یک حلقه دی‌وی‌دی (مجموع پنج سی‌دی به همراه پکیج زیبای پنج کتاب) نیز عرضه می‌شود که گویا از محصولات جدید سایت می‌باشد؛ محیط گرافیکی این سی‌دی‌ها و دی‌وی‌دی نیز بسیار زیبا و جذّاب است و به غیر از متن کامل الکترونیکی کتاب‌ها، محتواهای مفید دیگری هم دارد؛ در نمایشگاه هم استقبال بی‌نظیری از این محصولات جدید می‌شود؛ از مسؤولین غرفه شنیدم که می‌گفتند در این چند روز، چندین بار مجبور به ارائه درخواست تکثیر این محصولات جدید شده‌اند. پیشنهاد می‌کنم ادمین عزیز سایت، معرّفی کاملی از این محصولات جدید نیز در صفحه‌ی اوّل سایت قرار دهند تا عزیزانی که هنوز به نمایشگاه مراجعه نکرده‌اند با این محصولات صوتی و تصویری سایت هم آشنا شوند.

از خداوند متعال برای همه‌ی شما عزیزان بهروزی و توفیق روز افزون را خواستارم.

roozbeh

پستتوسط roozbeh » سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 7:33 am

با سلام خدمت هم‍‌نام پارسی خودم؛

حضور شما و عضویّت در سایت بهایی‌پژوهی را تبریک عرض می‌کنم.
دوست عزیز بنده نمی‌دانم شما راجع به دوستان سایت چه شنیده بودید و در نمایشگاه چه دیده‌اید که شنیده‌هایتان قطعیّت پیدا کرده است؛ امّا به اذعان و اعتراف موافق و مخالف، بهایی‌پژوهی در طول سه سال عمر پر برکت خویش، محیطی علمی و پژوهشی، آزاد و صمیمی و شبانه‌روزی است برای ارائه‌ی مباحث تحقیقی و تحلیلی و نقد و بررسی مسائل مرتبط با بهائیّت.
برخلاف سایت‌های بهایی، بهایی‌پژوهی امکان گفتگوی دوطرفه و آزاد را فراهم نموده و تنها داوران آن نیز کاربران و بازدیدکنندگان آن می‌باشند.
هم‌چنان منتظر حضور پر رنگ و مؤثر شما برای ایجاد گفتگویی سالم و منطقی هستیم.

Kavesh

پستتوسط Kavesh » سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 8:30 am

یکشنبه شب با یکی از دوستان متصدّی غرفه تلفنی صحبت می‌کردم؛ خاطره‌ی جالبی از عصر همان روز تعریف کرد که شاید شنیدنش برای عزیزان خالی از لطف نباشد؛ می‌گفت:

عصر امروز، سه خانم جوان بهایی به غرفه مراجعه کردند؛ با مشاهده‌ی محصولات سایت، سوألات زیادی پرسیدند که پاسخ گفتم؛ بسیاری از سوألات بنده نیز در مورد بهائیّت بی‌پاسخ ماندو ایشان اظهار بی‌اطّلاعی می‌کردند. نهایتاً تعدادی از کتاب‌ها را به ایشان هدیه کردم و قول دادند که با دقّت مطالعه کنند؛ چرا که توضیح دادم مطالب کتاب‌ها در هر موضوع بر اساس کتاب‌های تراز اوّل خوشان تنظیم و تدوین شده است.

ای کاش تمامی احبّاء، تعصّبات را که هادم بنیان انسانی است ترک می‌نمودند و مردانه پای پیش می‌نهادند و این اصل اساسی تعالیم یعنی تحرّی حقیقت را پاس می‌داشتند؛ مگر نه این است که بر اساس این تعلیم، وظیفه‌ی سنگینی به دوش احبّاء نهاده می‌شود تا حقیقت را هر کجا و نزد هر که باشد جستجو نموده و در آغوش گیرند؛ حال که این فضای گفتگوی سالم، منطقی و آزاد فراهم است؛ پس چرا تعلّل و انفعال.
این گوی و این میدان.

hoda
فعّال

پستتوسط hoda » سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 10:24 am

ویژگی مهم کتاب ها
یکی از مهم ترین ویژگی های کتاب های بهایی پژوهی که بسیار مورد توجه بازدید کنندگان قرار گرفته، استناد مطالب این کتاب ها به کتاب های منتشر شده توسط خود بهاییان است. استناداتی که توسط بهاییان قابل انکار نیست و برخی از کتاب هایی که حاوی این مدارک هستند، به جهت وجود همین مدارک دیگر تجدید چاپ نشدند. یکی از این کتاب ها کشف الغطاء نوشته ی ابوالفضل گلپایگانی و مهدی گلپایگانی است که ماجرای توبه نامه سید باب به طور مفصل در آن ها شرح داده شده است. راستی چرا کشف الغطاء دیگر چاپ نمی شود؟! این سؤالی است که بسیاری از بازدید کنندگان از ما پرسیده اند....

روزبه

پستتوسط روزبه » سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 3:45 pm

الله ابهی
خانم مریلا فکر نکنید با تزیین نوشته خود به تکبیر فریب شما را میخورم. شما خودتان هم مسلمانید و میخواهید اینگونه القاء کنید که بهائیان جواب سوال ها را بلد نیستند. . فریب کار درستی نیست خودتان مینویسید خودتان میخوانید خودتان خودتان را هم تحویل میگیرید همه اش همین است

roozbeh

پستتوسط roozbeh » سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 9:14 pm

هم‌نام پارسییم!

فکر می‌کنم خانم مریلا با توجّه به نوشته‌های پیشینشان در سایت بهایی‌پژوهی و مباحث مطرح شده در دیگر تاپیک‌ها، هم‌کیش شما باشند و نه مسلمان؛ لا اقل اهالی سایت ایشان را این‌گونه می‌شناسند؛ هرچند بهتر است خودشان از کیش و آئینشان دفاع کنند و توضیح دهند که آیا در حال فریب شما هستند و یا به واقع از مکنونات قلبی خویش سخن گفته‌اند و شما به ایشان تهمت زده‌اید؟!

بازگشت به “خودمانی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان