جنگ داخلی

تاریخ پژوه

جنگ داخلی

پستتوسط تاریخ پژوه » دو شنبه 16 مرداد 1385, 5:04 pm

بهائیت از همان آغاز با قتل وخونریزی و اختلاف و ترور وجنگ داخلی آغاز شد.

در حساس ترین برهه این کشور به اسم نیابت امام زمان به اختلاف وتفرقه در

ایران برخاستند وسه جنگ داخلی وخونین را موجب شدند وحتی پس از تبعید

به عراق در آنجا هم به کشتار و فساد ودزدی پرداختند وبر سر جانشینی باهم

نزاع وجدال کردند.ایرانیان جز نفاق واختلاف و توهین به مقدسات از این آیین

سراغ ندارند .این را به بحث بگذارید...

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » شنبه 21 مرداد 1385, 2:31 pm

چنانچه مستندات ذکر شود با روال این سایت موافق می افتد.متشکریم

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » پنج شنبه 2 شهریور 1385, 5:42 pm

بسیار مناسب و به جاست که ماجراهای اقدامات خونین بابیان به ترتیب تاریخ وقوع،همراه با انگیزه های آن اقدامات بررسی شود. البته یادآوری جناب سردبیر هم باید ملحوظ نظر باشد. یعنی وقایع تاریخ باید به صورت مستند عرضه شوند. حقیر داستان نخستین اقدام تروریستی بابیان را با استناد تاریخی خدمتتان تقدیم می کنم: زرین تاج قزوینی که بهائیان طاهره ی قرة العین اش می نامند به کمک میرزا حسین علی نوری مازندرانی که بهائیان بهاء الله اش می شمارند کارگردانی این ماجرا را به عهده می گیرد. بازیگر اصلی این حادثه ی خونین شخصی بود به نام میرزا صالح شیرازی معروف به ملا عبدالله. اینان نخست از پیروان شیخ احمد احسایی بودند که بعدا به میرزا علی محمد شیرازی پیوستند و بابی شدند. این جناب زرین تاج خانم برادر زاده ی و عروس یکی از دانشمندان بزرگ شیعه به نام ملا محمد تقی قزوینی بود. جناب ملا محمد قزوینی در ملاقات و مناظره ای که با شیخ احمد احسایی داشت، عقاید او را انحرافی دانست و او را تکفیر کرد و شیخیه را گروهی افراطی شناساند. لکه ننگین تکفیر شیخ احمد، دامن سید رشتی جانشین او را هم گرفت و پس از مرگ سید کاظم رشتی این امر شامل حال دیگر شیخیان از جمله میرزا علی محمد هم شد که خود را مانند عده ای دیگر جانشین سید کاظم می پنداشت، زرین تاج خانم که زنی زیباروی و پری چهره بود، در سلک پیروان شیخ احمد در آمد و سپس به گروه شیخیه گروید. او همسر و فرزندانش را رها کرد و به عتبات رفت تا در درس سید کاظم رشتی شرکت جوید. پس از مرگ سید، این خانم پری وش، به کمک همسر سید کاظم مجلس درس آراست و برای جلب و جذب شیخیان روبنده از رخساره ی دل فریب برگرفت و خال دل کش به معرض دید حاضران گذاشت. به این ترتیب عده ای از شیخیان سخت دل به او سپرده و شیفته ی جمال دل ربای او شدند به گونه ای که به آنان قرتیه می گفتند. یعنی پیروان و شیفتگان قرة العین.مدارک مطالبی که تا به حال عرض کردم به این ترتیب است:تاریخ نبیل ص 269‏ ؛ صفحات 31 تا 34 کتاب حضرت بهاء الله و صفحات 272 و 273 تلخیص تاریخ نبیل و صفحات 91 و 92 تذکره‏ ی شعرای بهایی جلد سوم.‏صفحات 282 تا 284 مطالع الأنوار فارسی و ص 305 تذکرة الوفا‏. به خاطر طولانی شدن مطلب اجازه بدهید بقیه ی داستان را در فرصتی دیگر به عرض برسانم.

افراشته

پستتوسط افراشته » یک شنبه 5 شهریور 1385, 11:54 am

آيا شورش بابيان اوليه به خاطر اعتقاد آنان به ظهور امام زمان نبوده است ؟ يعني اينكه چون حضرت باب خود را نايب امام زمان معرفي كرده بود لذا مردم به تنگ آمده از ظلم و ستم حكومت قاجار در آرزوي ظهور امام زمان بودند و به اين حركت ضد استبدادي پيوستند .البته در اين جنگها از هردو طرف انسانهاي بيگناهي كشته شدند يعني هم از بابيها و هم از مسلمانان و قواي دولتي تعدادي به قتل رسيدند . متاسفانه ريشه اين قضايا تعصبات كور از هر دو طرف بوده است در حاليكه حضرت بهاالله راه حل اين قضايا را ترك تعصبات ميدانند .

yas
فعّال

پستتوسط yas » یک شنبه 5 شهریور 1385, 2:17 pm

چه کسی موجب این بلوا وخونریزی شد؟

آن کس که اول خود را باب امام زمان گفت ،بعد خود امام زمان ،بعد پیامبر بعدی ،بعد

خدا ودر آخر هم توبه کرد و گفت :لعنت خدا بر کسی که مرا دارای مقامی بداند؟

آنوقت شما گناه را به گردن مسلمان ها می اندازید؟!

حضرت بهاءاله که با برادرشان بر سر جانشینی باب دعوا راه انداختند چرا تعصبات را

ترک نفرمودند؟!

ابتدا در حقانیت بهائیت دلیل اقامه بفر مائید بعد طرف مقابل را به انگ "تعصب" مفتخر

بفرمائید.

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » یک شنبه 5 شهریور 1385, 10:24 pm

دوست محترم جناب آقا یا سرکار خانم افراشته خدمت شما سلام عرض می کنم و حضورتان را در سایت بهایی پژوهی گرامی می دارم. همان طور که ملاحظه می فرمایید بنده در صدد آن هستم تا مبتی بر آثار امری جنگ ها و ترورهایی که توسط بابیان در ایران انجام گرفته است، بررسی کنم. از شما هم تقاضا می کنم پیشداوری نفرمایید و اجازه دهید تا بررسی ها انجام گیرد تا ببینید حقیقت امر از چه قرار است. بنده در اولین فرصت این بحث را پی خواهم گرفت از شما هم تقاضا می کنم این مباحث را دنبال بفرمایید. متشکرم

yas
فعّال

پستتوسط yas » سه شنبه 28 شهریور 1385, 4:36 pm

به یاد جناب جویا می اندازم قولی را که در اینجا دادند تا از انگیزه های جنگ های بابیان در ابتدای امر بابیت در ایران سخن بگویند.اگر لطفی بفرمایند ومستندا بحث را ادامه دهند
استفاده خواهیم کرد.

بازگشت به “عملکردها”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان