سخنی با سردبیر

spring
محل اقامت: www.saghar.org
تماس:

سخنی با سردبیر

پستتوسط spring » چهار شنبه 29 شهریور 1385, 8:44 am

سردبیر محترم سلام
مطلبی در صفحه ی اصلی درج نمودید تحت عنوان "آزادی بیان"
همگان مشعوف ز آن بودند که در این سایت می توانند آزادانه و در کمال احترام و منطق و بدون سانسورهای صورت گرفته از مطالبشان، عقاید خود را ابرار دارند تا اینکه …
پیغامی خصوصی از جناب milyooner به تاریخ سه شنبه 28 شهریور داشتم که قسمتی از آن رادر اینجا برای شما و تمامی عزیزان درج می کنم:

دوست عزیز سردبیر نام کاربری منو بسته در طی 1 ساعت 5 تا از جوابهای دندون شکن منم پاک کرده ...

به همان متن خودتان بر می گردم، آزادی بیان:

"محیط آزادی که این سایت برای گفتگو پیرامون اعتقادات بهایی گشوده بی نظیر است "

"اینکه کسی فقط از خود بنویسد و اجازه بروز وظهور به اندیشه طرف مقابل ندهد که هنر نیست. "

سوال بنده این است که شما به چه علت مطالب جناب Milyooner را حذف نموده اید؟ به چه علت نام کاربری ایشان را حذف کرده اید؟
برای آنکه سایت شما بی نظیر باشد؟ برای آنکه فقط از خود بنویسید و اجازه ی بروز و ظهور به اندیشه ی طرف مقابل ندهید؟

بنده مطالب جناب milyooner که حذف شده اند و در پیغام خصوصی ایشان به دست بنده رسید را در اینجا می آورم تا قضاوت کنیم که به نظر شما علت حذف چه بوده و دیگران نیز در مورد آزادی بیان در این سایت قضاوت کنند:

بسم الله الامنع الأقدس

دوستان گرامی من مطلبی دیشب قرار دادم که سردبیر گرامی آنرا پاک کردند و من مجددا قرار میدهم.(البته با تلخیص)برخی از دوستان در این سایت و یا سایتهای دیگر سئوال کرده بودند چرا جوابی نمیدهیم و یکی از دوستان هم از اعضای بیت العدل تقاضا کرده بودند برای مناظره تشریف بیاوردند.
بنده هم مطالبی عرض کردم و در کل یک کلمه گفتم به سایت نگاه مراجعه کنید حتی لینکم ندادم.ولی جناب سردبیر به همین خاطر آنرا حذف کردند.
اینبار دیگه سخنان قبلی را تکرار نمیکنم و فقط متذکر میشوم بعضی وقتها لازم است با سخنانی تند با طرف مقابل صحبت کرد شاید از خواب غفلتی که فرو رفته بیدار شود.برخی از دوستان از برخی کلمات ما ناراحت شده بودند اما این همه مشکلاتی و عذابی که ما در ایران تحمل میکنیم آنها را ناراحت نمیکند و ساکت نشسته اند.از خود سئوال نمیکنند چرا با اینکه ما با آنها ایطور رفتار میکنیم آنها مقابه به مثل نمیکنند. از خود سئوال نمیکنند شاید دینشان به آنها دستوراتی جدید داده.
در موارد زیر هم حقانیت اثبات شده و هم دلیل اینکه ما بهاییان جوابی نمیگوییم و امیدوارم دیگر اینها پاک نشوند.

ایشان همچنین 8 صفحه اسکن شده را هم درج نموده بودند که آنها نیز حذف شده بودند.
جناب Milyooner پس از بیان مطلب زیر آن 8 صفحه را هم درج کرده بودند:

(( مطالب زیر برگرفته شد از کتاب "مقالات و رسائل در مباحث متنوعه‏" اثر دکتر علی مراد داوودی است که من 8 صفحه از آنرا که به صورت عکس است برای شما قرار دادم امیدوارم به دقت و کامل بخونید و به دور از هرگونه تعصبی قضاوت کنید))

[/img]

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » چهار شنبه 29 شهریور 1385, 10:42 am

جناب اسپرینگ و نیز جناب میلیونر اولا بنده نیز از آقای سردبیر خواهش کردم برای آن که بهانه به دست کسی ندهند، از حذف میلیونر خودداری کنند به شرط آن که میلیونر هم به دور از تعصب و منطقی بحث کند.
ثانیا: از اقای میلیونر خواهش می کنم بخش های مختلفی را که در این سایت آمده است، حداقل یک بار مطالعه کند. چون پیش از این با خود جناب عالی( آقای اسپرینگ ) و دیگر دوستان بهایی این صحبت ها را کرده ایم و آقای میلیونر بدون آن که از مباحث قبلی اطلاع داشته باشد بحث های تکراری را آن هم با الفاظ سبک و با طعنه و کنایه مطرح می کند. ثالثا: ایشان برای بنده هم پیام فرستاده و همین مطالب را عنوان کرده است. نوشته ی اقای داوودی را هم حقیر خواندم و در جای دیگر هم عرض کردم که بیانات اقای داوودی در صورتی ممکن است درست باشد که نخست دین بودن بهائیت اثبات شده باشد. ولی هنوز این مورد اثبات نشده است.
رابعا: اقای میلیونر برای آن که از بحث طفره برود با لحنی کاملا مسخره گفته است مرا مسلمان کنید تا به بهشت بروید و از این قبیل سخنان سبک.
به هر روی این سایت همان طور که تا به حال نشان داده است آمادگی بحث با هر بهایی را دارد به شرط آن که بحث منطقی و مؤدبانه و به دور از تعصب باشد.

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » چهار شنبه 29 شهریور 1385, 12:02 pm

جناب اسپرینگ در ضمن من خواستم یک پیام برای این میلیونر عزیز و جوان بفرستم، نشد. از او خواهش کن این مطالب را یک جوری بخواند:
دوست عزیز از مقاومت و ایستادگی شما در بحث خوشم آمد به شدت مایلم به گفت و گوی با شما ادامه دهم منتهی به نظر می رسد مدیر سایت از روش شما خوشش نیامده است. روش ‏این سایت بحث علمی به دور از تعصب است و به نظر می رسد شما تعصب به خرج می دهید. اگر لطف کنید و با سعه صدر مطالب را عنوان کنید من در همین سایت از مدیر محترم ‏خواهش می کنم به شما اجازه ی حضور دهد در ضمن عزیزم دیکته و ادبیات شما ضعیف است. مثلا موثق را موسق نوشته بودید یا مضحک را مزحک این خیلی جالب نیست
دلائل شما هم اصلا علمی نیست. دوست من خودت یک بار دیگر دلائلی را که در اثبات دین خود برشمرده ای بخوان:‏( البته تو دلائل خود را رنگی نوشته بودی که بیشتر جلوه کند من نتوانستم آن ها را رنگی کنم)
‏ ‏
* حقانیت دیانت ما زجر و‎ ‎مشقات و سختهایی است که رهبران دینی ما با آن مواجه شدند‎.

* حقانیت دیانت ما زجر و مشقاتی است که ما هم اینک آنها را‎ ‎با جان و دل تحمل میکنیم از جمله اجازه درس خواندن ، کارهای دولتی ، اخراج از کار‎ ‎و‎..

* حقانیت دین ما این است که گروه بزرگی چون وصال شیراز که‎ ‎همگی از اساتید برتر دانشگاه هستند برای رد دین ما دروغها و کذبهای بزرگی گفته اند‎ ‎که اگر ‏خواستید چند نمونه آنرا میاورم‎.

* حقانیت دین ما مناظره جوانان دین من‎ ‎از جمله خودم با شما و یا گروه وصال است که ما حتی درس نخوانده ایم اما آن دوستان‎ ‎همگی استاد دانشگاه هستند‎. ‎‎

* حقانیت دین ما این است که بعد از 160 سال هیچ معتاد و‏‎ ‎فقیری در دینمان نیست‎.
حقانیت ما‎ ....‎
خدا رحم کرده که دیگر دلائل را نگفته ای. به قول معروف بهترین راه منکوب کردن یک عقیده، دفاع غلط از آن عقیده است. فکر نمی کنم بهائیان دیگر این روش شما را در اثبات ‏حقانیت دین خودشان بپسندند. در عین حال دلائل شما به این دلائل علیل هستند:‏
‏1-‏ممکن است پیروان یک مکتب باطل هم در راه عقیده ی غلطشان کشته بدهند. اگر تاریخ را خوانده باشی خواهید دید که در تاریخ از این قبیل اتفاقات فراوان رخ داده ‏است.‏
‏2-‏من اصلا گروه وصال شیراز را نمی شناسم و نمی دانم آن ها چه گفته اند. ببین چه دلیل دندان شکنی در اثبات دینت آورده ای؟
‏3-‏شما که هنوز مناظره ای نکرده ای. به این کار شما می گویند: مصادره به مطلوب. معنایش را از افراد با سواد بپرس
‏4-‏یعنی اگر یک فقیر یا معتاد بهائی به شما معرفی شود ، دین شما باطل می شود؟ عجب دین استواری؟

milyarder

پستتوسط milyarder » چهار شنبه 29 شهریور 1385, 6:57 pm

با سلام
از برکت این سایت میلیاردرم شدم.(سردبیر گرامی عوض کردم رنج IP خیلی کاری ندارد و اگر شما تمام رنج Ip های مرا ببندید مطمئنن رو بازدید شما تاثیر میزاره چون تنها من از اون IP ها استفاده نمیکنم)

جناب جویا با سپاس از شما من مشکل املا را از کلاس اول داشتم و تا آخر هم خواهم داشت.
دوست گرامی شما که به سئوالات من جواب نمیدهید حال من به سئوال شما که فرمودید اثبات کنید که دین هستیم مجددا بر اساس همان کتاب "مقالات و رسائل در مباحث متنوعه‏" اثر دکتر داوودی 4 صفحه مطلب شما قرار میدهم.

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

در مورد بقیه مسائل هم انشاالله اگر سردبیر گرامی نام کاربری منو باز کنه با هم بحث میکنیم.
موفق باشید.

milyarder

پستتوسط milyarder » چهار شنبه 29 شهریور 1385, 7:09 pm

جناب جویا در مورد معتا و .. من یک مثال کلی زدم و گرنه 1 نفر را نمیتوان به کل جامعه نسبت داد اما شما اگر مطالب گروه وصال یا روزنامه کیهان را بخوانید میبینید که 1 نفر را به کل نسبت میدهند و میگویند همه بهایی ها اینگونه هستند.دوست گرامی منظور من و هدف من دستورات دینی بود که حتی سیگار را در دین منع کرده یعنی دستورات آنقدر قوی هست که جلوی خیلی از مسائل را گرفته.

البته اینها اصل مطلب نیست اصل مطلب همان بود که برای شما ارسال کردم دکتر داوودی گفته بودند که اگر دینی دستوراتش اثر نداشت اینهمه دروغ و کذب یا ردیه برایش نمینوشتند. که بزرگترین آنها همان گروه وصال هستند که در تمامی مقالات خود با دروغ هر نوع صفتی را به بهاییان نسبت داده اند.

جناب جویا من هیچ تعصبی ندارم اما مدیر بسیار تعصب دارد چون به ایشون گفتم اگر واقعا بی طرف هستین مطالب سایتتون هم باید از بی طرفین باشه نه از دانشمندان و علمای اسلام و البته برخی مسائل دیگه که همگی حذف شده اند.

و فکر میکنم اینها هم به زودی حذف شوند.
موفق باشید.

lotus

پستتوسط lotus » چهار شنبه 29 شهریور 1385, 10:36 pm

میلیاردر عزیز مجددا به این سایت خوش اومدین. از اینکه مطلبی در اثبات دیانت بهائی آوردین ممنونم. و امیدوارم دیگه حرفی نباشه و مشکل دین بودن بهائیت حل شده باشه. :)

milyarder

پستتوسط milyarder » پنج شنبه 30 شهریور 1385, 1:52 am

دوست گرامی جویا در بیان حقانیت منتظر بودم این را ابتدا شما بگویید و بعد من بگویم اما شما نگفتید و حالا خودم به سئوالی که از شما پرسیده بودم و جوابی بسیار راحت داشت پاسخ میگویم و مطمئنن دیگر نباید انکاری در آن باشد. دوست من حقانیت همه مظاهر را برای هر فردی چه بی سواد چه با سواد چه با دین و چه بی دین به راحتی میتوان از روی علم لدنی و کلمة الله اثبات کرد چون تمامی پیامبران از جمله حضرت محمد هیچ نوع علم اکتسابی نداشتند اما اگر قرآن را بخوانیم پر است از معانی و جلوه های مختلف مادی و معنوی و خبرهایی از آینده و در واقع تمامی علوم از نجوم ، فلسفه و.. در آن موجود است در کتب بهایی و آثار بهایی نیز این موارد را میتوانید مشاهده کنید که باز هم به استناد به کتاب برای شما مطلب قرار میدهم و امیدوارم اینبار دیگر حقانیت را قبول کنید این مطالب بر گرفته شده از کتاب "نفحات ظهور حضرت بهاءالله " اثر جناب ادیب زاده میباشد:

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

اگر سردبیر گرامی نام کاربری منو باز کنه باز هم ادامه خواهم داد در غیر اینصورت باز هم ادامه میدم :lol: فقط مجبورم هر بار با نام کاربری جدیدی بیام. :wink:

فعلا تا بعد خداحافظ :arrow:

milyarder

پستتوسط milyarder » پنج شنبه 30 شهریور 1385, 2:04 am

در مورد حقانیت که حقانیت دیانت بهایی به الواح و آثارش است قبلا جناب اسپرینگ هم اشاراتی کرده بودند که الان دیگر فکر میکنم کامل شده باشه و دقیقا بر اساس خواسته خود شما از کتب برای شما اثبات کردم.((حقانیت همه ادیان به کتاب آنهاست))

((و اگر این بحث را خاتمه یافته میدانید تاپیک را قفل کنید تا در موارد دیگر با هم بحث کنیم))
موفق باشید.

Saman

پستتوسط Saman » پنج شنبه 30 شهریور 1385, 2:58 am

سر دبیر محترم و میلیاردر عزیز

خواهشمند است خلاصه بحث خودتان را بیان بفرمایید و از اختصار استفاده فرمایید چون در متن فوق جناب ادیب طاهر زاده نظرات شخصی خود را بیان داشته اند و نسبتهایی را بیان داشته اند که توهین به گروهی از جامعه کنونی ماست و بهاییان را متهم مینماید لطفا از ارسال اینگونه مدارک خودداری نمایید
موفق باشید
سامان

roozbeh

پستتوسط roozbeh » پنج شنبه 30 شهریور 1385, 4:55 am

اولا من با نظر جناب سامان کاملا موافقم آقا جان آن قدر پرچانگی نکن. خلاصه ی مطلب را نقل کن. ثانیا شما از حرف های افراد بهایی سند و مدرک آورده ای در صورتی که حرف های ان ها حجیت ندارد. باید سند و مدرک از حرف های خود باب و بهاء و عبدالبهاء و شوقی افندی بیاوری. ثالثا تمامی این حرف ها با سخن بهاء الله باطل می شود. آقا جان چرا نه بفهمی بهاء الله خودش گفته است من هیچ کاره ام گفته است رسالت و نبوت (که جناب داودی زور زده است تا آن را برای بهاء الله ثابت کند،) به وجود حضرت محمد انتها پذیرفته است. به این ترتیب بهاء الله کاره ای نیست. لطفا بعد از این از حرف های این و آن نقل نکن اگر کتاب های بهاء الله و باب را نخوانده ای برو و آن ها را پیدا کن و بخوان و کلی بخند. چون آن ها حرف های دیگری زده اند. اولا همین یک مورد را جواب بده تا بعد راجع به درس خواندن و یا درس خواندن باب و بهاء هم کلی تو را بخواندم. خوش باشی میلی، ملیونر، میلیاردر، تریلیاردر، با جیب خالی دلت خوش باشد به این حرف ها القاب. باور کن با این جور دفاع کردن از بهائیت آبرو برای بهائیان نمی گذاری.

roozbeh

پستتوسط roozbeh » پنج شنبه 30 شهریور 1385, 4:58 am

راستی با عرض معذرت می خواستم بنویسم: کلی تو را بخندانم اشتباه نوشتم در ضمن به دیگر دوستان سایت عرض می کنم شخصیت این آقا ما را هم به چرت و پرت گویی واداشته است.

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » پنج شنبه 30 شهریور 1385, 7:03 am

صرف نطر از حواشی بحث های مطرح شده، این میلیاردر جوان و تازه به دوران رسیده، چند نکته ی مهم و جالب را مطرح کرده است که مدت هاست از جناب اسپرینگ پیر جهان دیده درخواست می کردم و نمی فرمود. خدا پدر این میلیاردر را بیامرزد که ما را از مخمصه به در آورد. نکته ی نخست و مهمی را که فعلا به آن می پردازم، آن است که ایشان آورده است: دوران رسالت حضرت بهاء الله .... میلیاردر عزیز معلوم است شما مطالب پیشین این سایت را کم لطفی کرده و نخوانده ای. و جوانی و خامی کرده ای و نکته ی مهمی را که جناب اسپرینگ خبره و گرگ باران دیده از بیان آن سرباز می زد، ساده لوحانه بیان کرده ای. همه ی حرف همین است: حضرت بهاء الله دوران رسالت و نبوت را به وجود محمد مصطفی انتها یافته می داند. عزیز دل اگر مطلب به همان سادگی بود که شما گفته ای که مشکلی در میان نبود، اما شما چون به مطالب پیشین توجه نفرموده ای ، بر سر شاخ نشسته و بن بریده ای. امیدوارم معنای این عبارات را بدانی چون متاسفانه خود شما هم اعتراف کرده ای که املا و انشایت ضعیف است. حضرت بهاء الله نه رسول است و نه نبی. و نیز چون گفته است: به انتهت= به او انتها یافته است، بحث خاتم به معنای انگشتر و از این قبیل حرف ها را هم نمی توانی بگویی. اگر می شد از این گونه حرفها زد، اسپرینگ خردمند، می زد. اشاره ای به دور و کور داشته ای( در ضمن چون احساس می کنم جوان و کم سال هستی مانند پدری که با پسرش حرف می زند، خودمانی با تو حرف می زنم) من فعلا به آن نمی پردازم تا از زبان خودت بشنوم و تا دیگران نیز بشنوند تئوری مشعشع دور و کور را. امیدوارم معنای مشعشع را هم بدانی. در ضمن دوست عزیز از تغییر لحن شما من هم تشکر می کنم و اگر رویه ی منطقی این سایت را دنبال کنی، هم املا و انشایت قوی می شود و هم ممکن است از بهائیت چیزهای دیگری به جز آن چه که از نویسندگان دست سوم و چهارم امثال دکتر داوودی، می شنوی، بشنوی. پسرم در جایی که سخن از بیانات حضرت باب و بهاء و عبدالبهاء و شوقی است و یا حداکثر در جایی که از امثال ابوالفضائل گلپایگانی و فاضل مازندرانی و اشراق خاوری می توان سخن گفت، خواهش می کنم از نویسندگان دست سوم و چهارم بهائیت برای بنده و امثال بنده مطلب نقل نکنید و فضای سایت را بی جهت اشغال نفرمایید. لطفا و حتما پس از این از منابع دست اول و یا حداقل از منابع دست دوم مطلب نقل کنید ان هم خلاصه.

milyarder

پستتوسط milyarder » پنج شنبه 30 شهریور 1385, 9:15 am

Saman, roozbeh, jooya, عزیز این همه نوشتید و تقربا در کلامتان توهین بود اما من هیچگاه حتی در دفعات قبل هم تویهینی نکردم. و فقط یک سئوال از شما میکنم شما قرآن را چرا تفسیر میکنید؟؟؟ یعنی خود اگر کامل بخوانید معانی آنها را درک میکنید؟؟ اگر به کتابهای جناب دکتر داوودی و دیگران مراجعه کنید و صفحات اول آن که از نویسنده است بخوانید نوشته شده مثلا حضرت بهاالله به من امر فرمودند در این موارد مطلبی بنویسم و...

موفق باشید.
((حال من متعصب هستم یا شما))

roozbeh

پستتوسط roozbeh » پنج شنبه 30 شهریور 1385, 11:22 am

آقا جان گفته ای که هیچ توهینی نکرده و نمی کنی. بزرگترین توهین به افراد می دانی چیست؟ آن که اصلا حرفشان را نشنوی و یا خودت را به نشنیدن بزنی و باز هم حرف خودت را تکرار کنی. این از صد تا ناسزا گفتن هم بدتر است و اعصاب طرف را به هم می ریزد. مثل همین مورد که جناب جوبا به تو می گوید تا زمانی که متون اصلی و نوشته های باب و بهاء و ... هست شما نباید به سخنان امثال دکتر داوودی استناد کنی. این را اصلا نشنیده یا خود را به نشنیدن زده ای و باز هم حرف خودت را می زنی. در ضمن باز هم می گویم وباز هم گوش نمی کنی: تاویل و تفسیر بیانات پیشوایان بهائی حرام است، حرام! این را می دانی یعنی چه یا باز هم حرف خودت را می زنی و بعد هم مدعی می شوی که متعصب نیستی و جواب های دندان شکن می دهی. آقا جان وقتی بهاء الله مثلا گفته است لا إله الا انا المسجون الفرید: هیچ خدای به جز من زندانی تنها نیست، یعنی همین معنای ظاهری و کسی هم حق تفسیر ندارد. یا وقتی می گوید: کل الالوه من رشح امری تالهت و کل الربوب من طفح حکمی بربتی : همه معبودها از ترشح امر من معبود شدند و همه خدایان از زیادی و سر ریز شدن حکم من به خدایی رسیدند، هر چه امثال داوودی زور بزنند و توجیهات کنند، آب در هاون کوفته و فعل حرام مرتکب شده اند. در ضمن شما کاری به قرآن و تفسیر آن نداشته باش. ما داریم در باره ی بهائیت بحث می کنیم. در بهائیت تفسیر حرام است به قرآن چه کار داری؟

lotus

پستتوسط lotus » پنج شنبه 30 شهریور 1385, 3:19 pm

میلیاردر عزیز جالبه
تا اونجایی که من گرفتم،هر دلیل و منظقی بیارین این عزیزان دل و جان راهی برای انکار و رد کردن اونها دارن. تا بحال جواب می خواستن. وقتی جواب آوردین. میفرمایند نه از حضرت بهاالله. مطمئن باشین اگر از حضرت بهاالله هم مطلب بیارین این پدر ارجمند باز خواهند اومد و جواب خواهند داد ما که حضرت بهاالله را قبول نداریم از حضرت محمد دلیل بیار. و منکرش میشن.
به هر حال آرزوی موفقیت برای همه شما عزیزان می کنم.

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » پنج شنبه 30 شهریور 1385, 3:31 pm

آقا یا خانم لوتوس، لطفا فضای علمی و منطقی سایت را با این سخنان سبک و شعارگونه متشنج نفرمایید. دوست عزیز شما لازم نیست پشتیبانی غیر منطقی از آقای میلیاردر بفرمایید. ایشان خودشان اگر پاسخی داشته باشند بیان می کنند. من دارم کم کم شک می کنم که اصلا شما کیستید؟ لوتوس یا میلیاردر؟ به هر صورت از این حرف های بی محتوا درست بردارید و اگر خود شما نمی توانید پاسخ دهید اجازه دهید دیگران پاسخ دهند. من هم برای شما آرزوی موفقیت می کنم ولی لطفا از بیان مطالب کم محتوا بپرهیزید. باز هم تشکر می کنم.

lotus

پستتوسط lotus » پنج شنبه 30 شهریور 1385, 6:53 pm

پدر ارجمند جناب جویا
من در جای دیگه هم عرض کردم،اینجا هم می نویسم. من هیچ نسبتی با میلیاردر و دیگر عزیزان این سایت نداشته و ندارم.و فقط و فقط طرفدار حقیقت بودم و هستم و وقتی می بینم به سئوالاتتون پاسخ داده می شه و باز بهانه جدید آورده میشه. از اصل هدف این سایت که قبلا هم گفته بودم بهائی پژوهیه دور شده و بیشتر سعی در رد و بهائی ستیزی دارین عزیزای دل.
متوجه نمی شم این حرفها از شما که سن و سالی دارید خیلی عجیبه؟! :wink: من کجا سایت رو متشنج کردم؟ممکنه بفرمائین؟منتظر حرف های پر محتوای شما هستیم. فقط خواهش می کنم کمی منصف باشید و کمتر بهانه تراشی کنید. :oops:
ممنون و موفق باشید

roozbeh

پستتوسط roozbeh » پنج شنبه 30 شهریور 1385, 7:17 pm

باز هم دارید شعار تو خالی می دهید جای دیگر عرض کردم و این جا هم عرض می کنم: یا خودتان بحث علمی مطرح کنید یا جانبداری آشکار و بی منطق از میلی نفرمایید. اگر هم می توانید به یکی از سئوالات جناب جویا و یا بنده خودتان جواب بدهید، بفرمایید. از اصطلاحاتی که به کار می برید بهایی بودن شما تابلوست ولی می خواهید وانمود کنید که بهایی نیستید این را قبلا ادعا کرده اید ولی گمان نمی کنم راست بگویید. به هر صورت اگر می توانید به این سئوال جواب بدهید که بهاء الله با ان که خودش گفته است رسالت و نبوت به حضرت محمد انتها پذیرفته است، خودش چه کاره است. کاری به میلی نداشته باشید این را جواب بدهید یا اگر مدعی هستید که میلی جواب داده جوابش را تکرار کنید که ببینیم اصلا فهمیده اید که او چه گفته است.

milyarder

پستتوسط milyarder » پنج شنبه 30 شهریور 1385, 9:22 pm

بسم الله الامنع الأقدس

با سلام
دوستان گرامی دوست داشتید از خودم بگویم و با استناد به آیات بنده هم قبول میکنم و چند خطی در مورد یکی از سئوالات شما مینویسم و باید مرا ببخشید که اگر اشتباه و یا انشاء غلطی مشاهده کردید.چون همانطور که گفته ام در این موارد ضعیفم ولی با اینکه مرا بی سواد هم خوانده اید با شما عزیزان با سواد و پژوهشگر و دنیا دیده وارد مناظره شده ام.
((به حرفها و توهین هایی هم که به من و دینم و مقام های دینی من هم میکنید کاری ندارم اگر شما به خوانندگان واگزار میکنید من نیز همین کار را میکنم))

سئوال شما در مورد ادعای خدایی حضرت بهاالله است "لا إله إلا أنا المسجون الفرید: معبودی به جز من زندانی تنها نیست"

جوابهای قبلی مرا که قبول نکردید و حال من با چند آیه از قرآن جواب شمارا میدهم:

* در قرآن آیات بسیاری در باره لقاالله داریم آیا از نظر شما چنین چیزی امکان دارد؟؟ اگر کسی چنین حرفی بزند شرک محض است و بس اما شاید منظور از لقاالله دیدار مظاهر ظهور باشد که خداوند در آنها جلوه میکند.

* این عبارات نیز در قرآن آمده است دست خدا ، چشم خدا ، روی خدا و.. " یدالله فوق ایدیهم" ، "کل من علیها فان ویبقی وجه ربک ذوالجلال و الاکرام" (آیات سوره فتح و رحمن)

* حتی آیه ای در قرآن است که از رنگ خدا صحبت میکند "صبغة الله و من احسن من الله صبغة" (آیه 137 سوره بقرة)

* و همچنین بوی خدا "انی اجد رائحةالرحمن من قبل الیمن" این حدیث از حضرت محمد است که میگویند من بوی خدارا از جانب یمن میشنوم .(حدیث شریف نبوی از کتاب مفردات اثر راغب اصفهانی ص 523)

* در قرآن باز هم از این آیات زیاد است از جمله شتر خدا و خانه خدا برای مثال "و عهدنا الی ابراهیم و اسماعیل ان طهرا بیتی للطائفین و العاکفین و الرکع و السجود" (آیه 125 سوره بقره) "ربنا انی اسکنت و من ذریتی بودا غیر ذی زرع عند بیتک المحرم.." (آیه 37 سوره ابراهیم) " هذه ناقتة الله لکم.." (آیه 73 سوره اعراف) و ...

(پیشنهاد میکنم قرآن را با دقت بخوانید)

دوستان گرامی فکر میکنم همین قدر کافی باشد پس در قرآن هم از این مطالب گفته شده و حال آنکه نه خدا دست دارد نه بو نه رنگ و رو و اینها تنها به خاطر ادراک بیشتر ما گفته شده است و گرنه بنده هم میتوانم بگویم خدای کی شتر داشته یا کی دست داشته و...و منظور حضرت بهاالله را هم قبلا گفته ام دیگر نیازی به تکرار نمیبینم.

"از جمله عقاید اساسیه اهل بها که باید همواره مورد توجه بوده و بهیچوجه انحراف از آن حاصل نگردد، آن است که حضرت بهاالله اشد ظهورا ظاهر گشته ، یکی از مظاهر الهیه است که با حقیقت غیبیه ذات الوهیت بکلی متفاوت و متمایز است" (مفاوضات ص 30)

اینبار از خود قران برای شما آیه آوردم که دیگر هیچ حرف و حدیثی در آن نباشد.
و اگر دوست دارید باز هم ادامه بدهیم بهتر است روش خود را عوض کنید و به عنوان یک پژوهشگر مطالب خود را عنوان کنید و بر مطلبی که جواب داده شده تاکید مجدد نفرمایید.من اگر انشا و املایم ضعیف باشد مطمئن باشید در درس دینی پایه بسیار قویی دارم و به همین خاطر دیگر جواب توهینها و تحقیرهای شما را نمیدهم و از شما هم میخواهم وقتی دلیلی درست است دیگر برای انکار آن نگویید این را قبول نداریم از آن کتاب یا از آن شخص و .. دلیل بیاور چون دین بهایی آن دلایل را قبول کرده پس دیگر فرقی نمیکند از چه شخصی باشدو لطفا از این ایرادات بنی اسرائیلی دیگر نگیرید.
و مطمئن باشید اگر به رویه خود ادامه دهید شما پژوهشگران را با این سایت تنها خواهم گذاشت چون من با عوض کردنIP خودم که از طرف مدیر بسته شده بود تنها برای جواب گویی آمده ام حال اگر بخواهید اینگونه برخوردی داشته باشد من نیز دیگر با شما بحثی ندارم زیرا اهانت ها و تحقیرهای شما کوچکترین آسیبی به دین من وارد نمیکند و تنها جلوه شما پژوهشگران را به دوستان خواننده نشان خواهد داد.
(وای بر کسی که خود کاری را انجام میدهد که دیگران را از آن نهی میکند)
منتظر شما هستم.

فعلا تا دیدار بعدی ...

(نویسنده میلیونر)

milyarder

پستتوسط milyarder » پنج شنبه 30 شهریور 1385, 10:13 pm

این راهم یادم رفت بگم اگر کتاب اقدس را بخوانید میبینید که خود حضرت بهاالله در این مورد در همان صفحات اولیه توضیح داده اند که خداوند در عالم امر و خلق هستند و نه در عالم حق و فکر میکنم با این 3 عالم آشنایی داشته باشید.و حضرت بهاالله عالم حق که مقام تنزیه ، مقام تقدیس و مقام لایدرک است را عنوان نکرده اند.
(( این را هم به خاطر این گفتم که فرموده بودید از خود حضرت بهاالله در این مورد برای شما آیه بیاورم))

مطالب کامل را در همان صفحات اول میتوانید بخوانید که من به تفصیل عنوان کردم.
موفق باشید.

بازگشت به “تناقضات”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان