دست بوسی!

Sardabir
فعّال

دست بوسی!

پستتوسط Sardabir » پنج شنبه 31 شهریور 1390, 12:53 pm

دوست گرامی پژوهش خواسته است تاپیکی با عنوان "دست بوسی" بگشائیم.
این مجال در اختیار ایشان قرار می گیرد.

pajohesh
فعّال

پاسخ: دست بوسی!

پستتوسط pajohesh » پنج شنبه 31 شهریور 1390, 12:59 pm

وجود تناقضات در درون یک آئین ،نشان از غیر الهی بودن آن دارد.این قبلا در سایت به کرات بحث شده است.

امروز می خواهم از یک تناقض جدید در آئین بهائی پرده بردارم و آن دست بوسی در بهائیت است:

دست بوسی در بهائیت

جناب بهاء الله رهبر بهائیان در کتاب مستطاب اقدس _کتاب مقدس بهائیان_می فرمایند:

«قد حرّم علیکم تقبیل الایادی فی الکتاب هذا ما نهیتم عنه من لدن ربّکم العزیز الحکّام . لیس لاحد ان یستغفر عند احد توبوا الی الله تلقاء انفسکم انّه لهو الغافر المعطی العزیز التّوّاب.»

در کتاب تقریرات کتاب مستطاب اقدس در صفحه 93 در ترجمه و توضیح این بیانات می خوانیم:

«حرام شده است بر شما بوسیدن دستها. پیشوایان دینی و علمای اغلب ادیان مختلفه ای که امروزه در عالم هستند ، یکی از شئون آنها این است، که دست خود را در معرض بوسیدن مریدان خود قرار می دهند و منتظرند که مریدهای آنها بیایند و دست آنها را ببوسند. در این امر مبارک می فرمایند، دست بوسی قدغن است و در کتاب الهی حرام شده است. بوسیدن دست نفوس به هر عنوانی که باشد. این نهی از طرف پروردگار عزیز و حکم کننده است.»

چندی پیش یکی از فیلم های سفر مبارک جناب عبدالبها -دومین رهبر بهائیان_به امریکا را می دیدم. در آن جا علاقه مندان و مومنین به دیانت بهائی، دستان ایشان را می بوسند و ایشان نیز نه امتناعی می کنند و نه دستشان را پس می کشند و نه اعتراضی به این عمل می کنند.

با توجه به اینکه ایشان «مثل اعلای تعالیم مباركه پدر بزرگوارشان» میباشند و درباره خود فرموده اند:

«نام من عبدالبهاءست. صفت من عبدالبهاءست. حقيقت من عبدالبهاءست. نعت من عبدالبهاءست. رقيّت به جمال قدم [حضرت بهاءالله] اکليل جليل من و تاج وهّاج من است»

به نظر می رسد برداشت کنونی بهائیان از کتاب اقدس و یا توضیحات کتاب تقریرات نیاز به بازنگری دارد چرا که در اعتقاد بهائی مرکز عهد و میثاق از خطا مصونند و در برخوردشان مساله دست بوسی و عدم امتناع ایشان دیده شده است.

در ذیل برخی از تصاویر این فیلم و نیز لینک کامل آن را قرار می دهم:

http://www.h-net.org/~bahai/index/diglib/media.htm

قسمت سوم از فیلم های حضرت عبدالبها در نیویورک

.http://veveo.net

به نقل:http://istgahetafakkor.blogfa.com/post-41.aspx

pajohesh
فعّال

پستتوسط pajohesh » چهار شنبه 13 مهر 1390, 1:15 am

مهم نیست دست بوسی را خوب بدانیم یا بد،مهم تناقض در گفتار و رفتار است.

خود جناب عبدالبها در دورانی که در فلسطین بود در نماز جمعه مسلمین شرکت می کردند و این در حالی بود که می گفتند هم نماز جماعت در بهائیت حرام است و هم تقیه.
و این بزرگوار هر دو حرام را مرتکب می شدند و شریعت پدر بزرگوارشان را نقض می فرمودند و ادعا می کردند من عبد پدرم بهاءالله هستم :

«نام من عبدالبهاءست. صفت من عبدالبهاءست. حقيقت من عبدالبهاءست. نعت من عبدالبهاءست. رقيّت به جمال قدم [حضرت بهاءالله] اکليل جليل من و تاج وهّاج من است» !

pajohesh
فعّال

پستتوسط pajohesh » چهار شنبه 27 مهر 1390, 1:59 am

بنده عکس هائی از دوستان بهائی در حال بوسیدن دست شاه یا فرح دیده ام که عند الاقتضا خواهم آورد.نه اینکه دیگران نمی بوسیده اند که متملقان کم نبوده اند.می خواهم بگویم به این دستور در بهائیت نه رهبران عمل کردند نه مریدان!

بازگشت به “تناقضات”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان