اینجا ساغر است!

Sardabir
فعّال

اینجا ساغر است!

پستتوسط Sardabir » یک شنبه 4 آذر 1386, 7:45 am

از بسته بودن ساغر خرسند نیستیم.چه آنوقت که خودشان کر کره را پائین کشیدند و چه اکنون که ادعا می شود فیلتر شده اند.تنها جائی در بهائیت بود که گاهی می شد نفس کشید و حرف های دیگری غیر از حرف های کلیشه ای سایت های یکطرفه بهائی زدا.گرچه مدیران سایت با دگر اندیشان نامهربان بودند و اغلب نوشته های آنها را به تیغ سانسور یا تهدید یا جابجائی مورد حمله قرار می دادنداما باز ساغر ساغر بود و گاهی می شد امثال پوپک ها ،دریچه ای از گفتگوی تحقیقی را با نمک طنز در آنجا به کام جوانان بهائی که از حضور در سایت بهائی پژوهی تحریم شده اند بگشایند.
همانطور که جویا در صمیمانه نوشت امیدواریم سایت هائی مثل نیونگاه روش ساغر را در پیش بگیرند و دو طرفه بودن را تجربه کنند و بگذارند دگر اندیشان و غیر بهائیان بتوانند نقد های خود را در آنجا بگذارندتا" تحری حقیقت " از شعار به منصه عمل در آید.
ما تصمیم گرفتیم در تاپیک "اینجا ساغر است" این امکان را به دوستان ساغری بدهیم که حرف ها و مطالب جدیدشان را در اینجا بگذارند و حتی چکیده بحث های قبلی را هم در اینجا قرار دهند و خلاصه به سهم خود و به قدر توان اتاقی را به ساغر اجاره دهیم به خاطر شجاعتی که کردند و دو طرفه بودن را _حتی اگر مختصر_تجربه کردند. مقدم کاربران و دوستان ساغری و بهائی پژوهی و غیر بهائی پژوهی را در اینجا ارج می نهیم.

ali82

پاسخ: اینجا ساغر است!

پستتوسط ali82 » دو شنبه 5 آذر 1386, 7:43 am

با سلام خدمت دوستان عزیز

با اجازه جناب سردبیر مطالبی را که می خواستم در صمیمانه در مورد ساغر بنگارم در اینجا مطرح می کنم.

من مدتی در سایت ساغر از ابتدای راه اندازی اش مشغول مباحثه و گفتگو با دوستان بهایی در موضوعات مختلف بودم چون برایم بسیار جالب بود که خود بهائیان سایتی درست کرده بودند که در آن امکان گفتگوی دو طرفه وجود داشت البته ظاهرا این کار را بعد از راه اندازی سایت بهایی پژوهی انجام دادند تا سایتی دو طرفه با مدیریت بهایی داشته باشند و در آن به طرح مباحث مرد نظر خود بپردازند.
اما بعد از راه اندازی با طرح سوالات گوناگون از سوی دوستان مسلمان و حتی برخی از بهائیان دگر اندیش مواجه شدند که در عمل از عهده پاسخگویی این سوالات بر نمی آمدند لذا شروع به سانسور کردن بعضی از مطالب و سوالات کاربران نمودند که خوب خود من هم از این سانسور ها بی نصیب نبودم آنها به بهانه پوچ و واهی از جوابگویی به سوالات طفره می رفتند و برچسب هایی همچون بهایی ستیز به سوال کننده می زدند. گاهی می گفتند چون این مطلب در سایت بهایی پژوهی آمده ما پاسخ نمی گویییم و مطلب را حذف می کردند.
به هر حال تا مدتی به این روش پیش رفتند تا ناگهان به قول خودشان دچار مشکلات فنی!!!! شدند و دو سه ماهی خودشان کرکره ی سایت را پایین کشیدند.

این داستان همچنان ادامه داشت تا اینکه سایت ساغر با طراحی جدیدی دوباره مشغول فعالیت شد در حالی که بنا بر ادعای اربابان سایت و به دلیل همان مشکلات فنی تمامی بحث و گفتگوهای قبلی از سایت پاک شده بود البته برخی از مطالب تبلیغی خود مدیران سایت دوباره روی سایت قرار گرفت اما مطلبی که روی آنها بحث و گفتگو انجام شده بود در دام مشکلات فنی گرفتار شدند!!!
با همه ی این اوصاف ساغر چند روزی با همان سبک قبلی به فعالیت خود ادامه داد تا اینکه انقلابی تازه دوباره در ساغر به راه افتاد و به یک باره تمامی تاپیک های گفتگو قفل شد و مانند دیگر سایتهای تبلیغی بهائیان سافر به یک سایت یک طرفه تبدیل شد که تنها مقالات مدیران سایت روی آن قرار می گرفت.
با افزایش فشار و درخواست کاربران اربابان ساغری بر آن شدند تا چاره ای بیاندیشند و این بار لینک کوچکی به نام گفتگو قرار دادند و ....

ali82

پستتوسط ali82 » پنج شنبه 8 آذر 1386, 9:40 am

با ایجاد قسمت گفتگو، بخش اصلی سایت ساغر که در صفحه اول بود و در آن کاربران به اظهار نظر و عقیده خود می پرداختند از کار افتاد و فقط مقالات مدیران سایت بدون هیچ گونه اظهار نظری در صفحه اول دیده می شد. با این حرکت کاملا مشخص بود که بهائیان از راه اندازی این سایت پشیمان شده اند و در میدان بحث و گفتگو به قول معروف کم آورده اند و در اینجا کاملا مشخص شد که وقتی پای بحث و گفتگوی علمی و استدلالی بنشینیم ضعف بهائیت به خوبی نمودار می شود زیرا از پس پاسخگویی به انبوه پرسشها و تناقصات وارد به بهائیت بر نمی آیند.
مدیران ساغر می خواستند با انتقال گفتگو ها به بخش دیگری از سایت که خیلی با سختی هم می شد آن را پیدا کرد مباحثات و مناظرات را از دید دیگر بازدید کنندگان مخفی کنند ودر حقیقت آنها در صفحه اول فقط می توانستند مقالات و مطالب مطرح شده از سوی مدیران را مشاهده کنند بدون اینکه اجازه کوچکترین اظهار نظری داشته باشند.بسیاری از کاربران تا مدتها بعد از باز شدن قسمت گفتگو نمیدانستند که چه اتفاقی در ساغر روی داده و حتی خود من بعد از نامه نگاری با ادمین متوجه شدم مباحثات به قسمت گفتگو انتقال پیدا کرده است زیرا در صفحه اول فقط مطالب مدیران را می دیدم که تاپیک های آن قفل بود و اجازه اظهار نظر در آن وجود نداشت.
به هر حال بهائیان همواره دنبال بهانه ای برای مظلوم نمایی بوده اند و هیچگاه در گفتگوی علمی و منطقی و استدلالی حرفی برای گفتن نداشته اند و تنها می گویند ما را می گیرند و می برند و می زنند و می کشند و ... بنابراین ما حق هستیم !!!
من هم از تعطیلی ساغر ناراحت شدم چون بار بهانه ای دست آنان داده شد تا مظلوم نمایی کنند.

از سردبیر محترم هم تشکر می کنم که این امکان را برای آنان فراهم کردند تا در اینجا به بحث و گفتگو بپردازند هرچند که من بعید می دانم آنها از این امکان استفاده کنند چون اساسا بهائیان اهل بحث گفتگوی علمی و منطقی نیستند..

ali82

پستتوسط ali82 » چهار شنبه 14 آذر 1386, 7:46 am

با سلام

ظاهرا پیش بینی من درست از کار درآمد و دوستان ساغری تصمیم گرفته اند که بحث و گفتگوی دوطرفه را برای همیشه کنار بگذارند!!

نکته جالب اینکه بهد از فیلتر شدن سایت ساغر هیچ گونه عکس العملی از سوی بهائیان انجام نشد و به نظر میرسد تشکیلات هم از فیلتر شدن ساغر خوشحال شده باشد. چون معمولا بعد از فیلتر شدن یک سایت بهایی فورا سایت جدیدی درست می شد و تشکیلات از این فرصت استفاده می کرد و کلی تبلیغات منفی روی آن انجام می داد و مظلوم نمایی می کرد.

به هر حال باز هم می گویم از فیلتر شدن ساغر متاسفم و امیدوارم که دوستان ساغری به این بهانه از مهلکه بحث و گفتگوی علمی و منطقی نگریزند.

habibollah
فعّال

پستتوسط habibollah » چهار شنبه 14 آذر 1386, 9:01 am

با سلام خدمت عزیزان
بنده زمانی که هنوز این سایت بسته نشده بود مقداری از مطالب آن را خواندم.
یک نفر که در آنجا بود و با آن ها بحث می کرد، پوپک نام داشت. ایشان خیلی جالب بحث می کرد و برای همین هم مقداری از بحث های او را مناسب دیدم که در اینجا بیاورم:

آقای رئیس سام علیک. مارو که میشناسین؟ ما قبلنا خیلی به شما زحمت می دادیم. اما تا اومدیم یه حال حسابی با شما بکنیم شما یهویی قلف شدین. ما چن بار دیگه هم اومدیم توی این ساغر شما یه قلپ عرق معنوی بزنیم تو رگ اما دیدیم بازم قلفین. دیگه حسابی ناامید شدیم و به خودمون گفتیم وله لش. اما این دفه که اومدیم دیدیم قلف شما وا شده. خیلی کیفور شدیم و به اون رفیق با حالمون گفتیم که شما توی این جا چی چی نوشتین. اون رفیقمون دوباره یه گیر سه پیچ داد که فلانی به این آقای رئیس با حال که هر کی هر چی می گه بالاخره مربوط و نامربوط مقیده حتمنن یه جوابی بده، بگو این که از آقای بهاء الله خان نقل کرده که :

... خلاصه بیان حضرت بهاءالله این است: آنچه که تو در مورد محمد بن الحسن العسکری در احادیث شنیده ای درست است. ولی در احادیث گفته اند که وی در شهر جابلقاست ...

این توی کدوم حدیث اومده؟ اون رفیق نالوطیم میگه حضرت بهاء الله خان نغوذم بلّا نغوذم بلّا رو به دیوار دروغ گفته و توی هیچ حدیثی نیومده که امام زمون قربونش بشم توی شهر جابلقاست. شما واسه ی این که ما حال این رفیقمونو بگیریم بی زحمت بگین توی کدوم حدیث اومده که امام زمون توی اون شهره.

آقای رئیس خیلی چاکریم. زمنن به ما رخصت بدین ما جاهای دیگه م یه چیزایی بذاریم.

habibollah
فعّال

پستتوسط habibollah » پنج شنبه 15 آذر 1386, 11:05 pm

مناسب است قسمت دیگری از نوشته های آقای پوپک را بیاورم:

آقایونا و خانومای بهایی به همه ی شما آدمای با حال سام علیک می گیم. ما، کرِ همه تونیم. ما از این آقای رئیس برزخیم چون همه جاشون قلفه. ما می خواستیم این مطلبو توی « مبلغ من، تازیانه من » جواب بدیم ولی دیدیم اون جام مث خیلی جاهای دیگه قلفه. خواهش می کنیم آقای رئیس لطفن قلفا رو واز کنن. اون آقا یا خانوم اون جا از مظلوم بودن و کشته شدن .و زندان رفتن و این جور چیزا حرف زده بود. ما ولی راستیتش از یه سری حرفای شما سر در نمی یاریم. آخه قربونتون بشم کشته شدن و سختی کشیدن و این جور حرفا که دلیل ملیل نمی شه. می خوام بگم شما بایس اولندش برادری تونو اسبات کنین بعدن ادعای ارث و میراث کنین. یعنی این که اولندش بایس یه جوری سابت کنین که بهاء الله خان پیغومبره بعدنش بگین که مثلن زندان رفته و از این جور حرفا. یعنی می خواییم بگیم خیلی می بخشینا گاو پرستای هندوستانم منکنه به خاطر بی احترامی به گاو آدم بکشن و حتا خودشونم کشته بشن. مگه این دلیل حقانیت اوناس؟ خیلیا رو می شناسیم که برای حرفای بی خودی خودشونو به کشتن می دن. مخلص کلوم: کشتن و کشته شدن دلیل ملیل نمی شه. خداییش، میشه؟ اگه میشه این کارایی که مثلن وهابیا می کنن همون که بهش میگن عملیات انتهاری، دلیل حقانیت اوناس. خداییش نیست، هست؟ اگه اونا با این کار حقن، بهائیا هم حقن.

habibollah
فعّال

پستتوسط habibollah » چهار شنبه 5 دی 1386, 11:44 am

قسمت دیگری از نوشته های آقای پوپک در سایت ساغر را می آورم:

آقای رئیس سام علیک! ما چون توی این سایت خیلی حال می کنیم، همه جاش سر می زینم. نمی دونیم چرا خیلی جاهاش قلفه مام نمی تونیم همون جا جواب بدیم، مجبور می شیم هی یه تاپیک واز کنیم. ما رو ببخشینا ولی خب چیکار کنیم دلم می خواد از این ساغر شما عرق معنوی بزنیم تو رگ و حال کنیم. رفتیم یه جا دیدیم یه خانوم بهایی از قول عباس آقا خان آورده که:

خدا نظر به الوان ننماید، نظر به قلوب نماید، هر کس قلبش پاک تر بهتر، هر کس اخلاقش نیکوتر خوشتر، هر کس توجّهش به ملکوتِ ابهی بیشتر پیشتر.

راستیتش ما از این حرف خوشمون اومد به اون دوستمون که می گه کتابایای شما رو زیاد خونده گفتیم. به ما گفت: عباس آقا خان که این جا این حرفو زده یه جاهای دیگه هم یه حرفای دیگه که با این حرفا نمی خونه گفته. گفت به این میگن تناقز. ما نفهمیدیم منظورش چیه؟ اون می گفت یه جا ایشون فرمایش کردن که سیاهای آمریکا با حالان ولی سیاهای افریقا گاون! یه جا های دیگه هم کلی بد و بیراه به دادش خودش گفته . تازه می گفت بهاء الله خان همین جور بوده و خیلی به دادشش بد و بیراه گفته و گلاب به روتون حتا اونو نغوذم بلّا نغوذم بلّا حروم زاده دونسته و خیلی حرفای دیگه و حتا گفته هر کی بهایی نباشه اونم بایس وضعشو از مامانش بپرسه! این حرفا راسته؟ اگه باشه که خیلی بده با حرفای دیگه نمی خونه.

بازگشت به “شیوه های تبلیغی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان