دعوت به مناظره

Sardabir
فعّال

دعوت به مناظره

پستتوسط Sardabir » پنج شنبه 31 خرداد 1386, 7:05 am

مناظره در جایگاه علمی اش بنشیند اتفاقی مبارک در گفتگوی اندیشگی است.
ایران بهایی ما را به مناظره فراخوانده است (و اگرچه نخستین بار کاربران این سایت ،بهائیان بویژه اعضای ایرانی بیت العدل را به مناظره دعوت نمودند و پاسخی نیامد) و گفته است تا پای چوبه دار برای مناظره حاضر است!
ما هم عرض کردیم چوبه داری در کار نیست !کسی را برای بحث علمی دار نمی زنند.
این تاپیک را می گشائیم تا کاربران عزیز قبل از انکه ایران ،زمان و مکان مناظره را تعیین کند،دیدگاهها و سوالاتی را که فکر می کنند خوب است در این مناظره مورد بحث واقع شود بیان نمایندو پیشنهاد دهند:البته فقط در مباحث علمی مربوط به بهائیت به دور از جنجال ها و مباحث سیاسی و مسائل مانحن فیه.

safa

پستتوسط safa » پنج شنبه 31 خرداد 1386, 11:45 am

سلامی چوبوی خوش آشنایی

بنده نیز امروز از این خبر مطلع شدم و آن را نشان مثبتی می بینم.
خوشحال خواهم شد در مناظره حضور داشته باشم.
پیشنهاداتی برای موضوع مناظره دارم که متعاقبا عرض خواهم نمود.

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » سه شنبه 5 تیر 1386, 12:51 pm

پیش شرط برای مناظره!

شب گذشته ایران بهایی با ارسال متنی اهانت آمیز (مثل سابق)در تاپیک وحدت عالم انسانی(ص7) ،حرف قبلی خود یعنی آمادگی همه جانبه برای مناظره پس گرفت و آن را منوط به شرط هایی کرد از این نوع:
یکی اینکه مذاکرات قبلی او با کاربران چاپ شود!
دیگر اینکه مناظره در دید عموم باشد!
فعلا قضاوت نمی کنیم چرا به این تصمیم رسیده است اگر بدبین بودیم می گفتیم مناظره را تن نمی دهد چون نتیجه اش را به زیان خویش می بیند لذا با شرط گذاشتن آنهم از نوع در انظار همه بودن و چاپچی کردن ما گریز خود را چاره جوئی می کند و گناه آن را به گردن ما می اندازد!!
اما خوشبینانه فکر می کنیم و می گوئیم لابد عذر موجهی دارد!
اولا ما جز این سایت چیزی در اختیار نداریم .ناشر و چاپخانه دار هم نیستیم.مطالب شما را هم در سایت گذاشتیم که ده ها هزار نفر ببینند.کدام چاپ به پای این رسانه می رسد؟
ثانیا شما بیائید برای مناظره اگر خواستید آن را ضبط می کنیم و صوت و تصویرش را روی سایت می گذاریم تا در منظر همه قرار گیرد.دیگر چه می گوئید؟!

yas
فعّال

پستتوسط yas » سه شنبه 5 تیر 1386, 1:02 pm

دوستان عزیز !

من هم خبر ب.ب(به قول جویا) را دیشب در وحدت عالم انسانی خواندم و متاسف شدم و نوشتم:

ظاهرا بیهوده خوشحال شدیم!
طرف جازد!
ب.ب(بنده بیت العدل) از مناظره پشیمان شد!

آخرچرا؟:
(این گزینه ها متصور است) :

1-ارباب بیت العدل ،به ب.ب(بنده بیت العدل)اجازه مناظره نداده است!
2-خود ب.ب از رسوائی پس از شکست در مناظره ترسیده است!
3-هویتش در مناظره معلوم می شود و جسارت این کار را ندارد!
4-فحاشی و اهانت ناشناسانه را بر بحث علمی تر جیح می دهد!
5-بر پیروزی حریف و حقانیت او و بطلان خود در مناظره یقین دارد!
6-...

آقائی که مدعی بود تا پای دار حاضر به مناظره است ،وقتی دید مطلب جدی شده و طرف مقابل از مناظره استقبال کرده و می گوید "بیار آنچه داری ز مردی و زور" کاملا دستپاچه شد و جازد و برای فرار از مناظره دنبال راه چاره گشت و پس از چهار پنج روز فکر و مشورت با بزرگان (!) برای حفظ آبرو تنها راه چاره را تعیین پیش شرط دیدآن هم پیش شرطی خنده دار که موجب مضحکه خواهدشد:
"چنين مناظره اي بايد دربرابرديدهء همهء جهانيان باشد! براي شروع مناسب است كه همهءمباحثي راكه بابنده داشته ايددركتابي چاپ كنيد."!!
عموجان! جناب ب.ب:
ما که 52 صفحه لاطائلات شما را در صفحات این سایت در منظر ده ها هزار بیننده قرار دادیم.این یعنی هزار برابر چاپ!!مگر تیراژیک کتاب چقدر است؟!
در حالیکه شما چنین جراتی نداشتی که جوابیه ما به لاطائلاتت را در یکی از سایت های بهایی بگذاری و از همان وقت جا زدی!! حالا پیش شرط می گذاری؟!

این همه که به ما اهانت کردی و میکنی و ما در سایت منعکس می کنیم طاقت داری ما را به یکی از سایت هایتان(منظور سایت های ارباب ساکن اسرائیل است) راه دهی تا مودبانه (نه مثل تو فحاش) سوالاتمان را در باره تناقضات دینت مطرح کنیم ؟!

نا امیدمان کردی !
تازه از خبر مناظره با شما خوشحال شده بودیم که ...
ای آئین 164 ساله !
هنوز یک نفر نداری بفرستی مناظره کند
و همه تان مثل این ب.ب طبل توخالی اند؟!

صدای خرد شدن استخوان های باطل رادر "قطع وتین علمی" او می شود شنید...

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » جمعه 8 تیر 1386, 8:38 am

کاربران عزیز

چون این تاپیک برای مناظره و بحث های مربوط به آن گشوده شده است چنانچه مطالبی در این زمینه داشتند در اینجا مرقوم دارند.
در تاپیک وحدت عالم انسانی چند کامنت آمده که به اینجا منتقل می سازم:

جویا :

و اما افاضات جناب ب. ب.

ایشان، چنان که خوانندگان گرامی توجه دارند، از پیشنهاد نخست مناظره، به هر دلیل سر باز زده است. کسی که حاضر بود تا پای چوبه ی دار بایستد و مناظره کند، انیک برای مناظره اش پیش شرط های کودکانه می گذارد. رجز خوانی های پیشین ایشان اینک در لا به لای علائم نگارشی ؟؟؟ و !!! گم شده است. زهی بی تقوایی!

أَ تَأْمُرُونَ النَّاسَ بِالْبِرِّ وَ تَنْسَوْنَ أَنْفُسَكُمْ وَ أَنْتُمْ تَتْلُونَ الْكِتابَ أَ فَلا تَعْقِلُونَ

آیا مردم را به نیکی فرمان می دهید و خویشتن خویش را فراموش می کنید در حالی که شما کتاب هم می خوانید؟ ایا نمی اندیشید؟

از این جناب ب . ب ( برده ی بیت العدل ) می خواهم که مرد و مردانه پای پیش نهد و از پیشنهادی که خود کرده است، سرباز نزند.
به راستی برای بهائیت آبروریزی است که یکی از بردگان بیت العدلش جرات و جوانمردی مناظره ی رو در رو را نداشته باشد.
به راستی سایت بهایی پژوهی آتش به جان بهائیت افکنده است، منتهی نه آتش روشنایی بخش و گرما ده، بلکه آتش سوزاننده و خانمان برانداز.

خردمندان دیده بگشایید!

ایران:

چرا مي ترسيد؟!! ازكتب لغت بنويسيد: توهين=؟؟؟...

جویا :

خوانندگان گرامی و کاربران عزیز ضمن عرض سلام و ارادت خواهش می کنم بنگرید که این جناب ب . ‏ب ( برده ی بیت العدل ) که پیش از این بسی رجز خوانی می کرد و هل من مبارز می طلبید و خودش ‏پیشهاد مناظره داد، به چه روزی افتاده است. او که از پیشنهاد مناظره بیمناک و پشیمان شده، اینک در پی ‏دانستن معنای لغت توهین است! به راستی مشکل ایشان دانستن معنای لغت توهین است؟ به راستی ‏معضل بهائیت این است؟ ایشان می خواهد ثابت کند که مثلا به او توهین شده است؟ یا او به کسی توهین ‏نکرده است؟ خوب گیرم که چنین باشد، آیا این موضوع اصل مسأله را - که وجود صدها شبهه و پرسش ‏اساسی و زیربنایی در باره ی کیان بهائیت است- حل می کند؟ خوانندگان گرامی! به نوشته های این ‏جناب ب . ب مراجعه کنید تا خود داوری فرمایید که چه کسی بیشترین توهین را کرده است. ارجاع ‏مرتب به خطبه ی شریفه ی همام و سفارش پیوسته به داشتن تقوا که مطلوب و محبوب ماست، اما این ‏کار از کسی شایسته و بایسته است که به راستی به قرآن و نهج البلاغه ایمان داشته باشد. مبادا کسانی ‏چنین سخنانی بگویند که مصداق این سخن خدا باشند؟

إِنَّ الَّذينَ يَكْفُرُونَ بِاللَّهِ وَ رُسُلِهِ وَ يُريدُونَ أَنْ يُفَرِّقُوا بَيْنَ اللَّهِ وَ رُسُلِهِ وَ يَقُولُونَ نُؤْمِنُ بِبَعْضٍ وَ

نَكْفُرُ بِبَعْضٍ وَ ‏ يُريدُونَ أَنْ يَتَّخِذُوا بَيْنَ ذلِكَ سَبيلاً * أُولئِكَ هُمُ الْكافِرُونَ حَقًّا وَ أَعْتَدْنا لِلْكافِرينَ

عَذاباً مُهيناً

زیاده عرضی نیست، از این جناب ب . ب می خواهم مردانه پای سخن خویش بایستد و برای مناظره ‏پای پیش نهد و اگر نمی تواند پای پس بکشد و میدان را به کسی که مرد این میدان است، واگذارد و ‏بیش از این آبروی بهائیت را نریزد.‏

yas
فعّال

پستتوسط yas » جمعه 15 تیر 1386, 8:16 am

اطلاعیه مهم!

ب .ب (ایران سابق) گم شده است!!
آن پهلوان هل من مبارز گو در مناظره!
آن ایستاده تا پای دار !
آن دارای متن های طولانی!
آن گریزنده از وحدت عالم انسانی!
آن ساکن ممالک بعیده و دارای تعصب نسبت به دول کبیره!
آن بی همتا در لاف و دارای سخنان گزاف !
آن...
مدتی است مفقود است!
غایب است مکتوم است!
دنبال معنای واژه توهین است و در پی رسیدگی به افواج مطرودین!
گفته است زود زود می آید و نمی آید!
هر کس را از ایشان خبری است به ایشان خبر دهد:
مردیم از انتظار مناظره با ایشان!
تاریخی معین فرمایند و مکانی تا مناظره تحقق یابد و انتظار ها سر آید!
عزت مستدام!

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » شنبه 16 تیر 1386, 6:04 am

چنان که ملاحظه می فرمایید، جناب ب . ب برای مناظره چند شرط گذاشته است. یک بار دیگر آن ‏شرائط را می آوریم تا خوانندگان گرامی خود داوری فرمایند:‏
‏1- معنا کردن لغت توهین
‏2- چاپ مطالبی که ایشان نوشته است
‏3- انجام مناظره در منظر جهانیان
‏4- حضور میلیاردی مردم جهان در این مناظره
می گویند یک نفر اعلام کرد که می خواهم مادرم را در معرض فروش بگذارم. گفتند: فروختن مادر ‏شدنی نیست. گفت: می دانم، برای همین روی مادرم قیمتی می گذارم که کسی نتواند بخرد. حالا این ‏جناب ب . ب از پیشنهاد مناظره که خود آن را ارائه داده بود و در آن هنگام هم هیچ شرطی نگذاشته بود ‏و حتی یادآوری کرده بود که تا پای چوبه ی دار هم آماده است، اینک حکایتش حکایت آن کسی شده ‏که می خواهد مادرش را بفروشد! ‏
به هر روی ما از انجام شرائط ایشان به غیر ایز آن یکی که گفته است معنای لغت توهین را بنویسیم، به راستی عاجزیم. بنابر این ما از پیشنهاد مناظره ای که جناب ب . ب داده بود، جا خالی می کنیم. ولی به تمامی بهائیان اعلام می داریم در هر شرائط ممکنی آماده مناظره ی علمی و منطقی با جامعه ی بهائیان جهان، هر چند در منظر یک نفر، هستیم.

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » شنبه 16 تیر 1386, 5:15 pm

جویای عزیز
او مقصودش از طرح مناظره نخست یک تاکتیک تبلیغاتی و سپس ادامه اهانت ها به اسلام و مسلمین حتی دیگر ادیان(که همه انها را متاع دوره کودکی بشر قلمدادکرده) بود و حقیقتا از این تریبون آزاد سوءاستفاده نموده و در آخر هم که انبوهی مطالب یاوه و بعضا سیاسی و اهانت آمیز را در این سایت نهاد طبق یک سناریوی رسوا مظلوم نمائی هم نموده ما را به سانسور متهم نمود!.تشبث به این شیوه ها برای دفاع از یک فکر ،نه علمی است نه مقبول.سایت بر روش خود در ادامه بحث و پژوهش علمی با لطف شما کاربران ادامه می دهدو توفیق از خداست.

virtualtrinity

پستتوسط virtualtrinity » شنبه 16 تیر 1386, 11:55 pm

با عرضه سلام و الّله ابهی به همگی دوستان عزيز
من تازه به اين جمع امدم و دلم ميخواد در بحث ها شرکت کنم
تويه اين تا پيک نوشتم چون ظاهراً چند نفر به يک نفر شده
اگه مناظره هست من حاضرم
و يک نکتيه ديگه قابل توجه جناب سردربير که خواستيد اعضايه بيت العدل جواب بدند آنقدر بيکار نيستند عزيزم که برن به هر سايت سر بزناند
و جواب تک تک عزيزان را بدند اين يک نکتيه واضح هست چون هر چی باشه ادا ريه يک جا معه به دستشو ن هست
بقيه احبا هم که در ايران اکثرا فيلتر شده و در خارج هم همه سرشن به کار خودشنه من هم دنبال
سرود امری ميگشتم و تصادفی با اينجا آشنا شدم
تا جا يی هم که از دستم بر بياد و وقتم اجازه بده در خدمت هستم
حالا اگه برايه مناظره بحثی هست بفرميد

yas
فعّال

پستتوسط yas » یک شنبه 17 تیر 1386, 1:23 am

خوش آمدی تازه وارد که دنبال سرود امری می گشتی!
کسانی که انشا واملاو معلوماتشان از شما به مراتب بهتر بود جا زدند.همان بیت العدل بیاید بهتر است چون حفظ آبرو می شود!
منظور از مناظره هم حضوری بود نه مجازی.در عین حال هر بهائی که مدعی مناظره حضوری باشدتاریخ و مکان را مشخص نماید ما استقبال می کنیم.

virtualtrinity

پستتوسط virtualtrinity » چهار شنبه 20 تیر 1386, 8:21 pm

مرسی از اينکه لطف بی دريغتو ن رو نثار بنده ميکنيد باعث افتخار هست
اگه شما يک ذره فکر ميکرديد هيچ وقت نميگفتيد که خود بیت العدل بياد
مطمئن باشيد که اگه در اون کشور بودم برای مناظره هم ميامدم
در هر حال هم ممنون از خوش آمد گويی گرم و صميما نتو ن
مطمئن باشيد کسی جا نميزنه ما بذر ی ميکا ريم خواه بريند خواه بخشکند و هيچ وقت سا عت ها
وقت روی زمينی که جهل و ندا نی باعث خشکيش شده نميزارند اما دليل بر جا زدن نيست
من مطمئنم اگه خود خدا هم بياد شما قبول نميکنيد چرا به نقاط مثبت دين نگاه نميکنيد
چرا شرح شهدت حضرت ا علی رو مو رد بحث قرار نميديد چرا دنبال عيب ميگرديد اسلام کم عيب داره
ميخواين کتاب های رو معرفی کنم که بخونيد از اسلام متنفر بشيد
انصاف داشته باشيد منم اگه بخوام ميرم مطالب اون کتاب رو ميزرم تويه يه انجمن مورد بحث
اما انصافم اجازه نميده اسلام دينی بود که عرب های وحش رو به راه اورد و اين کار بزرگی هست
تأثيری که حضرت محمد روی ا عرا ب گزشت رو نميشه نديده گرفت
دين بها يی تازه پا ست مطمئن باشيد رو زی ميرسه که شا هد تأثيرت شگرف اون باشيم
ممنون از وقتتو ن به اميد روزی که حقيقت رو در يا بيد

yas
فعّال

پستتوسط yas » چهار شنبه 20 تیر 1386, 10:20 pm

مگر شیشه عمر شما بیت العدل است که تا اسمش میاد می لرزید.لابد از ترس طرد؟ نتر سید.بهائیان ارتدکس بیت العدل را قلابی می دانند و آن را کنار گذاشتند طوری هم نشد! اعضای بیت العدل بیایند معلوم می شود بیت العدل بدون ولی امر طبق نصوص بهائی قلابی و بدلی است!
اگر کتابهائی در بهائیت به تو دادندکه از اسلام متنفر شوی و آن را مال عربها بدانی حق داری چون آنها اسلام را منسوخ می دانند و بیان ( یعنی همان کتاب همان حضرت اعلای شما)را قبول دارند که حکم کرده همه کتابها جز بیان سوزانده شود!! یا ایقان شما که دستور اعراض از دانشمندان را می دهد و پر از اغلاط ادبی و علمی است که اگر بتوانید سلسله مقالات ایقان پژوهی این سایت را بخوانید با انها آشنا می شوید.
اگر یکی از قسمت هایش را خواندی و فهمیدی بده سایر بهائی ها هم (که به دستور محفل در تحریم هستند و نباید به بهائی پژوهی مراجعه کنند از ترس آنکه متزلزل شوند) بخوانند بعد نتیجه را بگو تابیشتر گپ بزنیم!

virtualtrinity

پستتوسط virtualtrinity » پنج شنبه 21 تیر 1386, 12:03 am

من اينجور حرف زدن رو گپ نميدونم و کثر شا نم ميشه که بشينم با آدمهی که اينچنين بی پروا و بدون ملاحظه به عقايد شخصه ديگری توهين ميکنند حرف يا به اصطلاح خودتون گپ بزنم!!!!! اگر اسلام دين خوبی هست چرا به شما ياد نداد که هر انسانی با هر عقيدی هر چند اشتباه حرمت و ارزش داره و هيچ انسان ديگی اجازه توهين به اونو نداره بهتره يه مقداری حقوق بشر رو مطالعه کنی دوست عزيزمن هم وقتم رو با افرادی که به عقايد من توهين ميکنه و انقدر خودش رو عالم ميدونه و سر شا ر از غرو ر و تکبر هست نميگزرنم شما هم اگه ميخواين تبليغ اسلام رو بکنين ياد بگيرين با تازه وارد طو ری بر خورد کنيد که زده نشه اون کتاب ها رو هم من از يک مسلمون گرفتم نه بها يی محض اطلاع هيچ ترسی در کار نيست ((اعملو حدودی حبا لجما لی))شما هم با باز کردن يک انجمن نميتونين جلوی پيشرفت امر رو بگيريد چيزی که خدا بخواد اراده آدمها ضعيفی مثله من و شما هيچ تأثيری روش نداره

yas
فعّال

پستتوسط yas » پنج شنبه 21 تیر 1386, 11:47 am

شما به ما اهانت نمودی دوست تازه وارد. ما که به شما خوش آمد گفتیم و دعوت نمودیم به مقالات و مناظرات در "بهایی پژوهی " مراجعه کنی و اگر نظری داری بگوئی.
اماموارد اهانت شما:

1-اسلام مال عرب هاست!

2-کتاب هائی که انسان را از اسلام متنفر کند داریدو عنداللزوم معرفی می کنید!

3-ما منطق پذیر نیستیم و اگر خدا هم بیاید نمی پذیریم!

اما گمان می کنم از جواب طفره می روی چون ما گفتیم بیت العدل به قول بهائیان ارتدکس(یکی از فرقه های بهائی) قلابی و بدلی است.اگر به سایت آنها مراجعه کنی برایت ثابت می شود.
اگر این حرف توهین تلقی می شود(که نمی شود زیرا برایش استدلال دارند و از نصوص بهائی مدرک می دهند که بیت العدل بدون ولی امر غیر قانونی است) توسط خود بهائیان مطرح شده است.
به نظرمی رسد بیت العدل برای دفاع از خودش راهی جز مناظره ندارد و ما برای مناظره آماده ایم.اگر تن به مناظره دادند شما هم ناظر باشید تا ببینید حق با کیست!

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » شنبه 23 تیر 1386, 9:28 am

حضور محترم خوانندگان سایت سلام عرض می کنم. چند روزی بود فرصت سر زدن به سایت را نداشتم. امروز که آمدم، حضور دوست تازه وارد بهایی را دیدم ضمن عرض خیر مقدم به ایشان، راستش نام مبارکشان مشکل است و نمی توانم آن را به فارسی بگویم. اجازه دهید به همان نام دوست بهایی اکتفا کنم. البته اگر یاس گرامی دل خور نشود، من هم از نوع استقبال یاس لطیف از این دوست بهایی کمی شگفت زده شدم. به چند دلیل:
اولا به نظر می رسد این دوست بهایی سال هاست در خارج از ایران زندگی می کند و اگر انشا و املای فارسیش اشکالی دارد، طبیعی است چون سال ها در ایران نبوده است.
ثانیا باز هم به نظر بنده حق با ایشان است که اعضای بیت العدل شخصا نتوانند برای مناظره در سایت بهایی پژوهی حاضر شوند. به دلائل گوناگون این کار فعلا نشدنی است.
ثالثا باز هم به نظر حقیر ایشان به اسلام توهین نکرده اند بلکه گفته اند اسلام توانسته است اعراب وحشی را به راه آورد.
رابعا باز هم حق با اشان است، علیه اسلام کتاب و نوشته و نوار سخنرانی و فیلم و ... فراوان است.
و اما خامسا: حقیر با نهایت احترام این دوست بهایی را به مناظره دعوت می کنم و از ایشان می خواهم که یکی از مسائل مطروحه را برای مناظره انتخاب کنند:
1- ادعای قائمیت باب
2- ادعای جناب بهاء الله
3- تعالیم دوازده گانه
4- مشروعیت بیت العدل
خوش حال خواهم شد که پاسخ این دوست بهایی یا هر بهایی دیگری را بشنوم

Yaaqub

پستتوسط Yaaqub » یک شنبه 24 تیر 1386, 12:11 am

بالاخره سر و کله بهائیان ارتودوکس ایرانی هم پیدا شد و اینها جرئت پیدا کرده اند ترس از تشکیلات بهائیان ایران را کنار گذاشته و عرض اندام نمایند ولی مثل اینکه توپشان خیلی پر است و هنوز نیامده میخواهند استاد شوند .
البته بنده از میزان قدرت و نفوذ بهائیان ایرانی طرفدار میسن ریمی و جانشین وی یعنی جوئل مارنجلا که به بهائیان حقیقی (OBF) معروف هستند زیاد اطلاع ندارم ولی زمانی که اینجانب در کانادا تحصیل میکردم شاهد حضور موثر این بهائیان مخالف بیت العدل حیفائی در محافل و مجامع مذهبی آمریکا و کانادا بودم و اینها دارای تشکیلات منسجمی در خود آمریکا هستند و مرتبا با محفل ملی بهائیان آمریکا در گیری دارند و توانسته اند تعداد زیادی از بهائیان را مخالف بیت العدل فعلی نمایند و به عضویت گروه خود در بیاورند .
این گروه با استناد مستدل به الواح وصایای عبد البها بر نا مشروع بودن بیت العدل فعلی که فاقد ولی امرالله منصوب است تاکید میکنند .

virtualtrinity

پستتوسط virtualtrinity » یک شنبه 24 تیر 1386, 11:05 am

yas نوشته شده:بیت العدل به قول بهائیان ارتدکس(یکی از فرقه های بهائی) قلابی و بدلی است.اگر به سایت آنها مراجعه کنی برایت ثابت می شود.
اگر این حرف توهین تلقی می شود(که نمی شود زیرا برایش استدلال دارند و از نصوص بهائی مدرک می دهند که بیت العدل بدون ولی امر غیر قانونی است) توسط خود بهائیان مطرح شده است.
به نظرمی رسد بیت العدل برای دفاع از خودش راهی جز مناظره ندارد و ما برای مناظره آماده ایم.اگر تن به مناظره دادند شما هم ناظر باشید تا ببینید حق با کیست![/color]

ياس عزيز
استدلا لتا ن متين
فرض کن بیت العدل قلا بی را کنار گذشتم !!!!به کجا رو بيارم؟؟؟
مسلمان بشوم؟؟؟از بيش از 72 تا مذهب کدوم رو انتخاب کنم ؟؟؟؟ميخوای بگی شيعه 12 امامی؟؟؟قران 1400 سال پيش رو قبول کنم؟؟؟؟
چه کسی مرجع تقليد من ميشه؟؟؟؟هر روزی به ساز کدوم بايد برقصم؟؟؟؟؟منتظر بشم تا يک آيت الّه ماه رو تو آسمون ببينه تا من روزه بگيرم؟؟؟؟!!!
معلو ماتم را با کتاب حليت المتقين مجلسی زياد کنم يا رساله امام ؟؟؟؟؟دينی رو بپذيرم که اگه خواستم يه روز عوضش کنم کشته بشم؟؟؟؟؟
نگو اسلام نآب محمدی خالص است بيا به جای پيدا کردن عيب به فکر راه حال برای ساختن دنيای بهتر باشيم دنيايی که افراد مختلف با عقايد مختلف در اون با صلح زندگی کنند .....

yas
فعّال

پستتوسط yas » یک شنبه 24 تیر 1386, 3:53 pm

جناب ویرچوال !

نوشتی:"استدلا لتا ن متين
فرض کن بیت العدل قلا بی را کنار گذشتم !!!!به کجا رو بيارم؟؟؟ "
اول بیا این فرض را بطور علمی بررسی کن تا به نتیجه برسی هر راهی که تحقیق پیش روی تو گذاشت همان را بپذیرو از نتیجه هم مهراس!
اگر مثل نزدیک دو میلیارد مسلمان ، در پناه اسلام آرامش تحقیقی گرفتی چه باک از سرزنش ها و تهمت ها و دروغ بستن ها و دشمنی شیاطین قرن بیستمی که می بینی هرروز روشنفکران اروپائی و امریکائی مثل ماری شیمل و آرمسترانگ و...بیشتر جذب اسلام می شوندو در عظمت و اعجاز قران و پیامبر کتاب می نویسند!؟!
و اگر در پناه تحقیق راه دیگری بر گزیدی تو هستی ووجدان خودت و خدایت!
اما به وجدانت دروغ نگو و این سوالاتش را جواب بده
1-بهائیت حقانیتش را با چه ثابت می کند؟
2-دروغ ها و تناقضات در بهائیت چه معنی دارد؟
3-چرا کتاب های رهبران بهائی توسط بیت العدل تحریف می شود؟
4-چرا همه اختیارت را دادی به بیت العدل جایز الخطا؟
5-چرا بهائیت علیرغم شعارها دروغ می گوید ودر سیاست دخالت می کند؟
6-دعواهای بها و ازل و عباس و محمد علی برای قدرت چه معنی دارد؟
7-حکم قرون وسطائی طرد را که ارتباط زبانی خانواده راهم تحریم می کندچیست؟
8-چرا باید به ساز کسانی برقصی که سر در دامن صهیونیزم دارند و گفته اند آینده ما و اسرائیل مثل حلقه های زنجیر بهم پیوند خورده است؟!
9-تناقض شعار وحدت عالم انسانی با حکم طرد را چگونه حل می کنید؟
و ده ها سوال دیگر که اگر بیائی برایت می گویم.
فقط به تو بگویم که میرزا حسینعلی بها در مورد شریعت اسلام گفته شریتی ابدی و دائمی و سرمدی است و تو حق نداری آن را مسخره کنی.در تماس حضوری مدارک را نشانت خواهم داد.امیدوارم خرافاتی مثل بالا را رهبران بهائی برای ایجاد تنفر در شما جوانان نسبت به اسلام در ذهنتان نکاشته باشند.
از حقانیت بهائیت شروع کن تا برسیم به تحلیل دقیق بهائیت.
موفق باشی.

virtualtrinity

پستتوسط virtualtrinity » یک شنبه 24 تیر 1386, 9:56 pm

ياس عزيز جواب سؤال را که با سؤال نميدهند اين يک استدلال غلط است ما قصد توهين و مسخره کردن نداريم
بهاييان اسلام را قبول کردند اما اسلامی که دوره اش 1000 سال بوده نه اسلامی که برای آنکه مقبول باشد هر روز
لباسی جديد بر تنش ميکنند همانند اديان سلف ديگر
اين هم در قبال سولاتتان
1.حقانيت اسلام را به فرموده حضرت بها الّله قبول داريم اما اگر بنا بر اثبات باشد شما چه دليلی داريد؟؟کتابی که چند سال بعد از مرگ پيامبرش جمع شده؟؟؟
2.دروغ ها و تناقضات در اسلام چه معنی دارد؟؟؟72 فرقه هر کدام حرفی ميزنند و استدلالی بر حقانيت خودشان دارند کمی انصاف داشته باش نگو اين طور نيست!کدامين شما حق هستيد و حقانيت خود را چگونه اثبات ميکنيد؟؟
3.چرا کتاب های مذاهب ديگر اسلام را منسوخ ميکنيد؟؟؟حداقل در ايران چند تا نماينده از مذاهب اسلامی غير شيعه در مجلس وجود دارد؟چند تا وزير مسلمان غير شيعه داريم؟همه که مسلمانند و پيرو قران ؟
5.چرا شمای مسلمان بايد همه اختياراتت را بدی به دست يک ملا يا يک آيت الّله که برايت تصميم بگيرد؟
6.چرا رهبران دينی و حکومتی اسلام حد أقل در ايران علی رغم همه شعار ها دروغ ميگويند؟چرا بر خلاف قانون اساسی اسلامی تفتيش عقايد در ايران صورت ميگيره؟؟و همه برابر نيستند؟؟؟(اصل 13 و 23 قانون اساسی)
چقدر خواب خرگوشی!!!~
دعوا های سران حکومتی و رهبری بر سر تصاحب قدرت چه معنی دارد؟چرا يکديگر را طرد ميکنند و خا نه نشين؟؟؟ آيت الّله شريعت مداری ،منتظری و ....کجا هستند؟؟؟
7.چرا يکی مثل دکتر شريعتی که لباس جديدی بر تن اسلام کرد در حکومت اسلامی ايران طرد ميشودو کتاب هايش منسوخ؟؟؟!!
8.چرا هر روز به ساز يک ملا می رقصی؟؟؟رهبر اسلامی کيه؟
9.برخورد مومنين و کافرين و احترام به عقايد را چگونه حل ميکنيد؟؟کافر چه کسی هست؟آيه مبارکه ((فبشر عباد الذين يستمعون القول فيتبعون احسنه ))را چگونه معنی ميکنيد؟اگر کسی از اسلام برگشت چه حکمی دارد؟
خوب است تحری حقيقت هم در اسلام داشته باشيد بدون ترس و واهمه
گرويدن سران و دانشمندان به يک دين و تجليل و تکريم دليل بر حقا نيت
دين نيست در ديانت بها يی هم هزارانی از اين نوع ميتوانی پيدا کنی

yas
فعّال

پستتوسط yas » دو شنبه 25 تیر 1386, 7:23 am

جناب ویرچوال!

1- وارد خط قرمزها ی سایت نشوید که بخاطر مسئولیت حفظ سایت مدیرمحترم ناگزیر از حذف نشود.عقده های سیاسی خود را جای دیگر خالی کنید.

2-دخالت در سیاست برای بهائیان حرام است و بهائی باید مطیع هر حکومتی باشد. اگر مخالف این اصل هستی به بهائیت اعتراض نما.

3- ما باید از شما سوال کنیم زیرا در حقانیت اسلام،ما و شما مشترکیم و هردو قبول داریم اسلام حق است.ولی در حقانیت بهائیت مشترک نیستیم پس شما باید سوالات ما را در باره حقانیت بهائیت جواب دهی تا به دیدگاه مشترکی در باره بهائیت برسیم.

4-چرا باید دوره اسلام 1000سال باشدو دوره بهائیت طبق نصوص بهائی اقلا 500000 سال و حداکثر 365 ملیون سال؟!!!

5-در این 365ملیون سال زمام دنیا باید بدست بیت العدل قلابی و بدون ولی امر(به قول بهائیان ارتدکس)باشد که جایز الخطا و آدم های معمولی هستند؟!

6-اگر قرار بود مردم اختیارشان را بدهند به دست آدم های معمولی و انتخابی که چه نیازی به وحی بود؟! تازه همیشه تعداد قابل توجهی از اعضای بیت العدل امریکائی هستند چرا باید بهائی ها به امریکائی ها باج بدهند؟ بهائیت چه ارتباط وثیقی با امریکا و متحد او اسرائیل دارد؟!

7-به نظرم تو بهائی نباشی چون ظاهرا با قرآن دشمنی دیرینه داری زیرا بهائی به ظاهر هم که شده خود را مدافع قرآن می شمارد و مثل تو نمی گوید:"کتابی که چند سال بعد از مرگ پيامبرش جمع شده؟؟؟ " در حالی که اعجاز قرآن را تا ابد همه قبول دارند و هیچکس توانائی آوردن مثل آن را ندارد و عبدالبها نیز بر این موضوع اعتراف دارد و در این سایت مطلبی از او در این زمینه نقل شده است که می توانی ببینی.

8-دو میلیارد مسلمان در کنار چهار میلیارد دیگر دارند زندگی می کنند و با شعار گفتگو ی اندیشگی که شعار اسلام است(آیه شریفه فبشر ...وآیه شریفه تعالوا الی کلمه سواء...)مسائل خود را در سمینار ها و کتاب ها و ...جلو می برند.و زندگی مسالمت آمیز دارند واگر توطئه های انگلیس و امریکا و اسرائیل نباشد با هم مشکلی ندارند.
اما در بهائیت دوتا برادر نتوانستند با هم زندگی کنند آنوقت چطور ادعای وحدت عالم انسانی دارند جالب است!!

9-ضمنا سوالات قبلی خود را هم که جواب ندادی اضافه می کنم تا جواب دهی و بهانه نیاوری که در اسلام...زیرا به شما گفتم تو مجبوری حقانیت اسلام را طبق حرف های رهبرانت قبول داشته باشی ولی برای اثبات حقانیت بهائی برای غیر بهائی باید دلیل عقلی اقامه کنی:

1-بهائیت حقانیتش را با چه ثابت می کند؟

2-دروغ ها و تناقضات در بهائیت چه معنی دارد؟

3-چرا کتاب های رهبران بهائی توسط بیت العدل تحریف می شود؟

4-چرا همه اختیارت را دادی به بیت العدل جایز الخطا؟

5-چرا بهائیت علیرغم شعارها دروغ می گوید ودر سیاست دخالت می کند؟

6-دعواهای بها و ازل و عباس و محمد علی برای قدرت چه معنی دارد؟

7-حکم قرون وسطائی طرد را که ارتباط زبانی خانواده راهم تحریم می کندچیست؟

8-چرا باید به ساز کسانی برقصی که سر در دامن صهیونیزم دارند و گفته اند آینده ما و اسرائیل مثل حلقه های زنجیر بهم پیوند خورده است؟!

9-تناقض شعار وحدت عالم انسانی با حکم طرد را چگونه حل می کنید؟

و ده ها سوال دیگر که اگر بیائی برایت می گویم.

فقط به تو بگویم که میرزا حسینعلی بها در مورد شریعت اسلام گفته شریعتی ابدی و دائمی و سرمدی است و تو حق نداری آن را مسخره کنی.در تماس حضوری مدارک را نشانت خواهم داد.امیدوارم خرافاتی مثل بالا را رهبران بهائی برای ایجاد تنفر در شما جوانان نسبت به اسلام در ذهنتان نکاشته باشند.
از حقانیت بهائیت شروع کن تا برسیم به تحلیل دقیق بهائیت.
موفق باشی.

بازگشت به “شیوه های تبلیغی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان