غیر بهائی از دیدگاه بهائی

farhad.smart

پستتوسط farhad.smart » سه شنبه 24 دی 1387, 7:11 am

من نمی دونم چرا با این همه تناقض چرا فکر نمی کنید؟

Maryam

پستتوسط Maryam » چهار شنبه 25 دی 1387, 3:24 pm

جناب فرهاد اگه فکر می کنید امام زمان میاد و با یه شمشیر همه ی ظالمان را می کشه و یک شبه عدل و داد را بر پا می کنه،واقعا براتون متاسفم.پس منتظر باشید.
جناب علی من گفتم درست مطالعه نکردن چون اون تعلیم را نخوانده بودن.و از نظر من هر کسی بدون حب و بغض این کتب رت بخونه 100% که هیچی200% ایمان میاره.البته این نظر منه

به همه حقيقت جويان سلام عرض مي كنم،
سونيا عزيز اگر يك بار قرآن را مطالعه كرده بوديد، نشانه ها و داستانهاي زيادي در آن ذكر شده و از احوال اقوام گدشته ياد كرده كه چگونه يك شبه دچار عذاب خداوند منان شدند و به هلاكت رسيدند.
حالا برايتان و ديگر دوستان چند نمونه از آن را بيان مي كنم. من در اينجا فقط به سوره مباركه اعراف اشاره مي كنم كه در آن حال اقوام بسياري ذكر شده،
1. ناقه صالح كه نشانه اي از جانب خداوند بود و حضرت صالح قوم خود را هشدار داده بود كه آزاري به آن ناقه نرسانند اما آن كفران آنرا پي كردند " پس زلزله اي بر آنها آغاز گرديد تا آنكه همه در خانه هاي خود از پاي در آمدند" سوره اعراف، آيه 73-78
2. بعد از آن قوم لوط كه ترك زنان كرده و به مردان مايل بودند: " و بر آن قوم باراني از سنگ فرو باريديم، بنگر كه مآل كار بدكاران چيست. سوره اعراف آيه 84
3. ديگري قوم شعيب كه از حكم خدا سر پيچي كردند " پس زلزله بر آن (منكران) آغاز گرديد، شب را صبح كردند در حالي كه در خانه هاي خود به خاك هلاك افتادند" اعراف آيه 91

4. داستان حضرت نوح و حضرت موسي را هم كه حتماً مي دانيد.

از اين نمونه ها بسيار است فقط كافي است كه يك دل حقيقت بين بخواهد كه مطلبي را در يابد.
خداوند قبلاً قدرت خود را به طرق مختلف به بندگانش نشان داده است. پس اصلاً هيچ چيز از قدرت خداوند دور و بعيد نيست كه اگر اجازه ظهور دهد و اراده به پايان بخشيدن به ظلم كند يك شبه اين كار را به انجام خواهد رسانيد. نه اينكه بعد از 165 سال نه تنها اوضاع جهان بهتر نشده باشد كه روز به روز هم به ظلم ظالمان افزوده شود
در پناه حق

habibollah
فعّال

پستتوسط habibollah » دو شنبه 7 بهمن 1387, 1:13 pm

امروز داشتم در مورد نوشته های این تاپیک فکر می کردم که به یاد جمله ای عجیب افتادم. جمله ای که نشان دهنده ی دیدگاه جناب عبدالبها به عده ای از افراد بشر می باشد. به نظرم آمد که بسیار مناسب مطالب این تاپیک می باشد. لذا برای مزید اطلاع خوانندگان گرامی آن را تقدیم می نمایم:

در اوائل قرن بیستم، جناب عبدالبهاء در سخنرانی خود، در مقام تعریف و تمجید از سیاهان آمریکایی و مقایسه‌ی آنان با سیاهان آفریقایی، چنین افاضه می‌کنند:
"مثلاً چه فرق است میان سیاهان افریک و سیاهان امریک اینها خلق الله البقر علی صورة البشرند ‏آنان متمدن و با هوش و فرهنگ و حتی در این سفر در مجامع و مدارس و کنائس سیاهان در ‏واشنگتن صحبت‌های مفصل شد، مانند هوشمندان اروپ به تمام نکته‌ها پی می‌برند. " ‏ ‏(خطابات بزرگ ، ص 119)

بنابر فرمایش ایشان، سیاهان آفریقایی گاوهایی هستند که خداوند آن ها را به شکل آدم آفریده است.

pedal

پستتوسط pedal » یک شنبه 20 بهمن 1387, 9:42 pm

با سلام به همه ي دوستان بهايي پژوه

بعد از مدتها كه به اين تاپيك سري زدم انتظار داشتم كه جواب قانع كننده اي از دوستان بهايي در زمينه ي ديدگاه غلط بهاييان در مورد غير بهاييان ببينم . اما نه تنها اينگونه نشد بلكه متوجه شدم ، هيچ يك از دوستان بهايي حاظر نيستند به ياري سونياي عزيز بشتابند ،‌و او را تنها گذاشته اند .

به نظر شما اين عدم ورود در بحث توسط دوستان بهايي چه معني و مفهومي دارد ؟

به نظر من يعني اينكه با توجه به اصل وحدت عالم انساني هيچ توجيه قابل قبولي در زمينه ي اهانت بزرگان بهايي به جامعه ي بشريت وجود ندارد و بهاييان خود مي دانند كه اين تناقض قابل حل نيست .

بازگشت به “دست آورد ها و تعالیم”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان