غیر بهائی از دیدگاه بهائی

hami
محل اقامت: ورکان

پستتوسط hami » یک شنبه 12 آبان 1387, 3:36 pm

به قول استاد جویا این آقایون بهایی میان ابرو رو درس کنن میزنن چشم رو هم کور میکنن
آخه اگه شما بهائی ها به وحدت عالم انسانی تون می نازید و معتقد هستید که همه برگ یک شاخسار هستن (قسمت اولش رو نگفتم چون غلطه) پس چه طور این پیامبر بزرگ اومده و بیشتر انسان های روی زمین از جمله برادر و خواهر و فرزند و...رو (بلا نسبت و البته با عرض پوزش و معذرت و صد البته روم به دیوار) حرامزاده خطاب کرده.
جناب بهاءالله و بهائیان محترم: اینه وحدت عالم انسانی تون؟؟؟؟؟؟؟
خانم سونیای عزیز : باید به خاطربرخورد با چنین فجایعی بر خودتون تاسف بخورید نه چیز دیگه.

ستاره

پستتوسط ستاره » دو شنبه 13 آبان 1387, 9:46 am

سلام به رفقا،
این مادمازل سونیا هم خیلی باحاله ها، دمت گرم، هر چی دوس داری بینویس. البت که ما این جا دوس ندارم زیاد چیز میز بذارم، راستش یه خورده از ادب مدب خارج می شه، می زنه تو نخ داریوش پرنده و اسی بی کله، خیلی حال نمی کنم. اما رفقا که دانشمندن بگن تا بالاخره ملوم شه کی به کی کجا چی گفته و کی کجا از کی چی شنیده تا بدونیم کجا به کی چی بگیم و کِی به کی از کی چی نگیم یا شایدم با کی کجا چطوری چی بگیم که یه طوری اون طوری نشه! ها؟

زل نزن بگو ماشاا..

اما سونیا خانوم، همین که این حرفای زشتی که از روی گل شما خجالت می کشم بگم یادم میاد، نمی دونم چطوری می شه دیگه از وحدت و مهربونی و صلح و دوستی و صفا و رفاه و محبت و رفاقت و دمت گرم و ناز نفست و پیر شی جوون (این یکی دیگه بی ربط بود!) حرف زد، آخه با مرام، اون لوطیای مشتی که همش به هم حال می دانن و اگه یکی دستش زخم می شد اون یکی دلش ریش ریش می شد کِانه دست خودش رفته زیر ساتور، از این چیز میزا نمی گفتن که یه پیامبر بیاد بگه دداش من ... یا پسرش بیاد به داداشش بگه برو تو دزدی و نماز ما رو دزدیدی! می دونی لوطیا چی می گن؟ چی؟ می پرسی چی می گن؟ خوب الان می گم، می گن این رفیق نارفیقه، نمی شه باهاش حال کرد، ما که اعتماد نمی کنیم، تهش می گن ای بابا، اینم که از مرام و لوطی گری می گفت داره از اون داریوش پرنده پرت تر می گه که. نتیجش:

روزگار غربيست نازنين، عشق را در پستوي خانه نهان بايد كرد.

راستش یه خورده روحیمون یه جوری می شه وختی یکی می گه مامان داداشش مشکل داره! می دونی چیه، اینا مردونگی نیست، اینا تو مرام آدمای باحال و مخلص کلام، خدایی نیست، رفقا می گن:

خدایا! مادرم را عمر ده ، شکرانه اش با من.

هیش کی مادر نمی شه، حالا یکی به مادر داداشش بگه چیز ؟! آخه چطوری؟

یا حق

یاقوت

پستتوسط یاقوت » سه شنبه 14 آبان 1387, 6:36 am

(پسرش بیاد به داداشش بگه برو تو دزدی و نماز ما رو دزدیدی!)
میشه یکی توضیح بده بفهمیم جریان چیه؟

sonia
فعّال

پستتوسط sonia » چهار شنبه 15 آبان 1387, 1:43 pm

ستاره جون لوطیا واقعا درست می گن.اما این نارفیقا باید به کسی گفت که نماز را دزدیده.

sonia
فعّال

پستتوسط sonia » چهار شنبه 15 آبان 1387, 1:50 pm

آره جناب پدال من می خوام ابراز وجود کنم.چون تاحالا کلی مطالب مستند و مستدل نوشتم ولی وقتی کسی نخواد قبول کنه...
می گن آدم که خواب باشه زود بیدر می شه اما وای به وقتی که خودش را بزنه به خواب.ا

habibollah
فعّال

پستتوسط habibollah » چهار شنبه 15 آبان 1387, 5:44 pm

خدمت سونیای عزیز عرض ادب دارم.
درخواستی دارم از شما و آن در مورد این که می فرمایید «تاحالا کلی مطالب مستند و مستدل نوشتم ولی وقتی کسی نخواد قبول کنه...
می گن آدم که خواب باشه زود بیدر می شه اما وای به وقتی که خودش را بزنه به خواب.ا»
دوست عزیز
من هیچ قصد قبول نکردن مطلب مستند و مستدل را ندارم. خواهش می کنم برای روشن کردن بنده مطالبی را که نوشته اید را دوباره بفرمایید تا آن را قبول نمایم. اگر در مورد عرضی که کردم هم فرمایشی دارید که از آن آگاه نیستم خواهش می کنم که مرا روشن نمایید.
متشکرم

Jazireh
فعّال

پستتوسط Jazireh » چهار شنبه 15 آبان 1387, 5:48 pm

سلام سونیا خانوم،
خوشحالم که می بینم شما دویاره حضور پیدا کردین،
اما بی انصافی کردین که نوشتین:
تاحالا کلی مطالب مستند و مستدل نوشتم ولی وقتی کسی نخواد قبول کنه...

مگه مطالب شما رو نقد نکردیم؟ مگه نشون ندادیم که دور و کور ی که اومده با بقیه جاها نمی خونه؟ مگه ندیدم که خاتم النبیین فقط مخصوص پیامبر اسلامه؟ با انصاف، اثبات کردم، از متون خودتون ، نه ردیه یا از رو هوا!
مگه ندیدین که نشون دادم ایشون نه نبی ان نه رسول؟ یه جوری می گین مستند نوشتین که انگار ما بی سند و از رو هوا نوشتیم!
ممنون!
البته دوست ندارم اینجا گفتگوی دوستان دیگه رو بهم بزنم، اما خوشحال می شم بالاخره بفرمایین نظرتون در مورد آخرین ارسالم تو "خاتم پیامبران" چیه.

از بقیه دوستان به خاطر این ارسال وسط بحث مهمشون عذر خواهی می کنم.

یاقوت

پستتوسط یاقوت » پنج شنبه 16 آبان 1387, 7:50 am

Jazireh نوشته شده:سلام سونیا خانوم،
خوشحالم که می بینم شما دویاره حضور پیدا کردین،
اما بی انصافی کردین که نوشتین:
تاحالا کلی مطالب مستند و مستدل نوشتم ولی وقتی کسی نخواد قبول کنه...

مگه مطالب شما رو نقد نکردیم؟ مگه نشون ندادیم که دور و کور ی که اومده با بقیه جاها نمی خونه؟ مگه ندیدم که خاتم النبیین فقط مخصوص پیامبر اسلامه؟ با انصاف، اثبات کردم، از متون خودتون ، نه ردیه یا از رو هوا!
مگه ندیدین که نشون دادم ایشون نه نبی ان نه رسول؟ یه جوری می گین مستند نوشتین که انگار ما بی سند و از رو هوا نوشتیم!
ممنون!
البته دوست ندارم اینجا گفتگوی دوستان دیگه رو بهم بزنم، اما خوشحال می شم بالاخره بفرمایین نظرتون در مورد آخرین ارسالم تو "خاتم پیامبران" چیه.

از بقیه دوستان به خاطر این ارسال وسط بحث مهمشون عذر خواهی می کنم.
علیرغم ادعاهاتون سایتتون یه سایت یکطرفه است.
از سونیا خانم هم دلخورم چون قول داده بودن ID بدم سؤالامو در یه فضای بی طرفانه تر جواب بدن ولی خبری اازشون نیست.

habibollah
فعّال

پستتوسط habibollah » پنج شنبه 16 آبان 1387, 1:47 pm

خدمت دوست عزیزمان جناب یاقوت عرض ادب و احترام دارم.
دوست عزیز
میشه لطفا بفرمایید که چه چیزی از این سایت دیده اید که آن را یک طرفه می فرمایید؟
آیا در این سایت غیر از مسلمانان کسی توانایی صحبت و بحث در مورد آیین بهایی را ندارد؟
آیا در این سایت وقتی که کسی پیامی می گذارد، آن پیام نشان داده نمی شود تا این که تأیید شود و اگر به نفع بود و یا ضرری نداشت نشان داده شود؟
آیا در این سایت قبل از این که بهاییان برسند که پاسخ دهند، تاپیک های باز فوری بسته می شوند؟
آیا در این سایت وقتی دوستان بهایی چیزی می گذارند و استدلالی می نمایند در مورد این آیین ، پاک می شود و باقی نمی ماند؟
آیا در این سایت به رهبران بهایی و یا خود بهاییان توهین می شود؟
به نظر شما یک سایت دو طرفه چه خصوصیتی باید داشته باشد که این سایت ندارد؟

لطفا مرا هم راهنمایی فرمایید تا بفهمم که اگر واقعا این سایت دوطرفه نیست به یک سایت دو طرفه که شما آن را معرفی خواهید نمود بروم و در آن جا به صحبت در مورد این آیین بپردازم.
متشکرم

pedal

پستتوسط pedal » پنج شنبه 16 آبان 1387, 6:52 pm

با سلام به ياقوت و سونيا

من فكر مي كنم كه جناب ياقوت مزاح فرموده اند كه نگاشته اند : (( عليرغم ادعاهاتون سايتتون يه سايت يكطرفه است ))

در غير اين صورت از جناب ياقوت تقاضا مي كنم مطالبي را كه حبيب الله در مقاله قبل نگاشته است با دقت مطالعه فرمايند.

اما خانم سونيا

تقاضا مي كنم يك بار ديگر مطالب مستندي را كه در خصوص موضوع اين بحث نگاشته ايد يادآوري كنيد .

راستش من كه از طرف شما مطلب مستندي در پاسخ به مطالب مستند خود و ساير دوستان بهايي پ‍‍‍ژوه در خصوص توهين بزرگان بهايي به غير بهاييان نديدم .

دوست من !
بزرگان شما غير بهاييان را از دايره ي انسانيت خارج مي دانند و آنها را (به خاطر بكار بردن اين لفظ از همه ي غير بهاييان عذر خواهي مي كنم ) حرامزاده مي دانند .

من خواهش مي كنم به جاي طفره رفتن بفرماييد كه چه توجيهي در اين توهين بزرگانتان به جامعه ي بشريت داريد ؟

hami

پستتوسط hami » پنج شنبه 16 آبان 1387, 8:03 pm

یاقوت عزیز سلام
ان شاءالله عاقبت شما همانند یاقوت دَهّان که سرانجام به زیارت امام زمان علیه السلام نائل شد باشد.
عزیزم شما در مورد دزدیده شدن نماز بهاءی ها پرسیده بودی.
(پسرش بیاد به داداشش بگه برو تو دزدی و نماز ما رو دزدیدی!)
میشه یکی توضیح بده بفهمیم جریان چیه؟

لطفا به تاپیک نگاهی به کتاب اقدس سری بزن. جواب سوالت را آنجا خواهی یافت.
با توجه به کتاب اقدس و گنجینه حدود و احکام که از بزرگترین کتب بهائیان است ، شرح ما وقع را برایت نوشته ام.

hami

پستتوسط hami » پنج شنبه 16 آبان 1387, 8:10 pm

ظاهرا بنده نیز به مشکل پدال برخوردم .
بنده بعد از ارسال مطلب با هشدار خطای عمومی مواجه شدم. ابتدا از سایت خارج و بعد از وارد شدن دوباره ،دیدم پیامم چند بار سند شده.
در هر حال بنده هم به مانند پدال عذر خواهی می کنم.

sonia
فعّال

پستتوسط sonia » پنج شنبه 23 آبان 1387, 3:47 pm

جناب پدال من در تاپیک خاتمیت مطالب مستندی ارائه کردم.می تونید ببینید

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » جمعه 24 آبان 1387, 4:21 am

دوستان عزیز مراعات موضوع تاپیک را بکنند و مطالب غیر مرتبط با آن را اینجا مطرح نکنند>

الان تمام صفحه پرشده از مطالبی که به موضوع "غیر بهائی از دیدگاه بهائی "مربوط نیست .به مطالب صفحه یک مراجعه کنید و چنانچه مایل بودید در این زمینه در بحث مشارکت فرمائید بفرمائید و بقیه مطالب را به صمیمانه یا تاپیک های مربوط ببرید.متشکریم

pedal

پستتوسط pedal » یک شنبه 26 آبان 1387, 9:05 am

با سلام به خانوم سونیا

مطالب - به قول شما - مستندی که در تاپیک خاتمیت ارائه فرمودید همه پاسخ داده شد . در ضمن آن مطالب در موضوع خاتمیت بود . لطفا در موضوع این تاپیک اگر پاسخ یا مطلب مستندی دارید ارائه بفرمایید .

hami

پستتوسط hami » یک شنبه 26 آبان 1387, 9:14 pm

دوستان عزیز همانطور که گفتم این نوشته بنده در ادامه صحبتم در تاپیک نامه یک دوست می باشد. لذا قبل از خواندن این قسمت لطفا رجوع بفرمایید به تاپیک ذکر شده.
و اما در ادامه :

اينها ( مواردی که در نامه یک دوست نوشتم)نمونه هايي از مطرودين جامعه بهائي بود كه فرد، با مطالعه شرح احوال ايشان به وحدت عالم انساني و معاشرت با تمامي اديان و مذاهب حضرات خواهد خنديد. و در ذیل با خواندن این مدرک از کتاب بهائیان می بینیم که آنها به خودشان هم رحم نکرده اند چه برسد به طرفداران سایر ادیان.

حال بد نيست كه بدانيم بهائيان چگونه با مطرودين رفتار مي كنند :

«راجع به احبائي كه به واسطه غفلت و ناداني از تشكيلات اداري منفصل شوند سوال نموده بوديد که آيا به محافل عمومي دعوت شوند يا خير؟ فرمودند : دعوت آنان جايز نه و نسبت به كساني كه از جامعه امر منفصل شده اند آيا سلام و كلام با آنها جايز است يا نه؟ فرمودند اگر چنان چه انفصال روحاني است تكلم به هيچ وجه جائز نه.»

(توقيعات شوقي. سنه 102-109 ص 94)

نتیجه آخر با خود شما دوستان
یاعلی

hami

پستتوسط hami » یک شنبه 3 آذر 1387, 11:10 am

خیلی وقته این تاپیک راکد مونده و کسی مطلب جدیدی در اون نمیذاره
من یه مدل دیگه از حرفهای بهائیان بر ضد غیر بهائیان رو براتون میارم ، شاید کسی چیزی به ذهنش اومد.
در این مدارک حتما چیز تازه پیدا می کنین:
مداركي كه در ذيل مي بينيد دستورهايي است صريح كه معاشرت نمودن با غير بهائيان را جايز نمي داند:
1- «بايد از معرضين در كل شئون اعراض نماييم و در آني مؤانست و مجالست را جايز ندانيم كه قسم به خداكه انفس خبيثه انفس طيبه را مي گدازد چنان كه نارحطب يابسه را و حر ثلج بارده را.» (بهاءالله، مائده، ج 8، مطلب 53)
2- «با نفوس معرض كه اعراضشان ظاهر شده معاشرت و تكلم و ملاقات جايز نه، هذا حكم قد نزل من سماء‌ آمر قديم» (بهاء الله، مائده آسماني، ج 8، ص 74 چاپ جديد، باب معاشرت با معرضين جايز نه.)

ناگفته نماند كه ايشان شيعيان مسلمان را هم جزء مشركين مي دانند. چنان كه درص 140 مائده ج 4 و نيز رحيق مختوم ص 595 آمده است:

«لعمرالله حزب شيعه از مشركين از قلم اعلي در صحيفه حمرا مذكور و مسطور.»

وباز هم باید این جمله ها را تکرار نمود
راستي بهائيان در برابر اين تناقض ها چه مي توانند بگويند؟ چگونه ممكن است باز هم از وحدت عالم انساني و معاشرت با جميع من علي الارض دم زنند؟ آيا غير آسماني بودن بهائيت براي مسلمانان و عقلاء عالم بنا بر استدلال : و لو كان من عند غير الله لوجدوا فيه اختلافا كثيراً (سوره نساء آيه 82) و براي بهائيان بر اساس جمله خود بهاء‌الله كه مي گويد: «تناقض را در ساحت مظاهر الهيه راه نبوده و نخواهد بود.» (بديع ص 126) آشكارا با مشاهده موارد فوق ثابت نخواهد گرديد؟ متحريان حقيقت خود قضاوت كنند.

pedal

پستتوسط pedal » چهار شنبه 6 آذر 1387, 8:41 am

بابا تورو خدا یک بهایی با غیرت بیاد تو این تاپیک یا جواب مارو منطقی بده یا بگه آقایون بزرگان بهایی اشتباه کردن دیگه

sonia
فعّال

پستتوسط sonia » جمعه 8 آذر 1387, 6:11 pm

جناب پدال اگه منتظرید که یه بهایی بیاد و بگه که پیامبرش اشتباه کرده،باید بگم سخت در اشتباهید و بیخودی وقتتون را تلف نکنید.اگه یه سری به الواح وصایای حضرت عبدالبها بزنید متوجه می شید که چه نظری راجع به غیر بهاییان دارند.

hami

پستتوسط hami » جمعه 8 آذر 1387, 7:30 pm

سلام خانم سونیا
بله حرف شما درسته و ما نباید انتظار داشته باشیم که یک بهایی بیاد و بگه که پیامبرش اشتباه کرده. و البته به هیچ وجه هم چنین انتظاری نداریم.
اما مطلب اینه که دوستان بهایی هم واقعا جوابی برای ارائه ندارند وگرنه زودتر از اینها محبت می کردند و سری به ما می زدند.
و نکته مهمتر اینکه : در لوح وصایا و هر کتاب دیگری، هر اعتقادی در مورد غیر بهائی وجود داشته باشد ما قبول می کنیم. وحتی قبول داریم که جناب بهاءالله فرموده اند عاشروا مع الادیان کلها بالروح و الریحان
اما اشکال کار این است که اگر دیانت بهایی معتقد به احترام به همه انسانها با هر اعتقادی که دارند است ، پس چرا در مواردی که ذکر شده غیر بهائی را از دایره انسانیت خارج می کند؟
چرا غیر بهائی را مورد اهانت و حرف زشت و ناپسند قرار می دهد؟
وگرنه در مقالاتی که بیان شده همه به نگاه مهربانانه جناب عبدالبها به کل انسانهای عالم اشاره کرده اند و به این مساله اقرار شده اما:

اگر در جایی بحث احترام است ، چرا در جای دیگر بی احترامی است؟

شما محبت فرموده و این تناقض را توضیح دهید.
اگر شما الواح وصایا را به ما معرفی می کنید در واقع بر گره خوردن بیشتر کار اقدامی کرده اید چرا که تناقضات در دیانت بهایی بیشتر هویدا می گردد.
این فرمایش گرانمایه حضرت بهاء را دوستان بهایی باید با آب طلا بنویسند:
تناقض را در مظاهر الاهیه راه نبوده و نخواهد بود
دوستان عزیز بهایی بیایید و این تناقضات را پاسخ گویید تا مظهر الهیه شما ثابت شود. نه اینکه با بهانه های واهی گذشت از جان را دلیل بر حقانیت دیانت بهایی بگیرید چرا که این نمی تواند منطق منطقیین باشد.
من از شما متحری واقعی حقیقت تقاضا دارم تا تعصبات را کنار گذاشته و کمی منطقی تر به این مباحث بپردازید
با تشکر

بازگشت به “دست آورد ها و تعالیم”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان