ندا به نساء بهائی

alex-rah

پاسخ: Re: پاسخ: ندا به نساء بهائی

پستتوسط alex-rah » دو شنبه 23 مهر 1386, 9:50 pm

جناب صفا
فرمودید:
"اگر جواب شما این است که عضویت در بیت العدل خیلی مهم نیست که زنان را محروم کرده اند باید بگویم خیلی شاهکار کردیدکه این حواب را پیدا کردیدیعنی صورت مساله را پاک کردید تا سوالی باقی نماند.عضویت در بالاترین مرکز بهائیت که اهمیتی ندارد(!)چند ریال ارث هم که مهم نیست تا موجب عدم تساوی شود(!)بقیه موارد عدم تساوی هم که انتخابی است!!
اگر همه جواب های شما از این ردیف است بر علم و عقل در بهائیت باید آفرین گفت! "

امکان دارد بفرمایید ایراد این پاسخ چیست و با کجای عقل مشکل دارد؟
شما اصلاً مطالعه ندارید یا لطیفه می گویید یا استهزاء می کنید البته خیلی دوست دارید پاسخ سریع بدهید اما این میل شما بیشتر به یک جنون شبیه است تا یک روحیه عالمانه. من احساس حقارت می کنم که با مثل شمایی بحث می کنم. میان شیعه ها قحط الرجال آمده که شما را فرستاند با من بحث کنید؟ بروید به آن آقایان تبلیغات اسلامی چی های سابق بگویید ابو الفضائل جدیدی به میدان آمده .
کسی را بفرستید که تضمین کند یا جواب قانع کننده مستدل علمی دهد و اگر نتوانست به امر بهائی ایمان آورد یا این سایت ضد علمی را تعطیل کند.

جانتان خوش

safa

پستتوسط safa » سه شنبه 24 مهر 1386, 12:02 am

جناب الکس عزیز

یار عصبانی از هند بر گشته (!)
در کامنت قبلی گفتی حرف هائی برای گفتن داری!
اگر حرف هایت از نوع فحش های بالاست که طرف مقابل را مجنون وقحط الرجال وستیزه جو... بخوانی باید بگویم پیام تو و بهائیت را دریافت کردیم !
همین سبک را ادامه دهید بهائیت بیشتر ثابت می شود...

قضاوت باشد به عهده شما خوانندگان محترم:

الکس در چاره جوئی برای شواهد و مستنداتی که در متون بهائی در مورد عدم تساوی حقوق رجال و نساءبود گفت این موارد اصلا مهم نیست تا زنان از آن محروم شده باشند امثال ارث و عضویت در بیت العدل و... و بنده عرض کردم اگر اینطوری می خواهید تساوی را ماستمالی کنید عاقلانه نیست.از شما می پرسم عاقلانه است ؟!

آیابانوانی که شعار تساوی در بهائیت را می شنوند پس از تحقیق در متون بهائی، می پذیرند که ارثشان نامساوی باشدو در بیت العدل هم حق حضور و عضویت نداشته باشند وهیچ حقی هم در رهبری برای آنها نباشد و زن شهری و روستائی هم در مهریه نامساوی باشندو...آیا با خود نمی گویند این شعار تساوی فریبی بیش نیست؟!

آیا این استدلال الکس به واژه بها در دعای سحر ماه رمضان برای اثبات بهائیت موجب انبساط خاطر و مزاح نبود؟! یکبار دیگر جواب خود را به او در این مورد می آورم و نکاتی هم اضافه می کنم:

"استناد به دعای سحر ماه مبارک برای اثبات بهائیت بخاطر واژه "بها "در آن،کلی موجب مزاح گردید!!
بهتر بود به زیارت عاشورا هم استناد می کردید که هم اسم حسین دارد و هم اسم علی که می شود حسینعلی اسم رهبر بهائیان و بدین دلیل ،بهائیت ثابت می شود!!
ضمنا برای اثبات علی محمد باب هم بروید در ادعیه و اسم علی و محمد را پیدا کنید تا اثبات بهائیت کنید!!
بعلاوه بروید در همه کتاب های لغت هر جا واژه باب و بها و شوقی و روحیه وماکسول و...بود برای اثبات بهائیت بکار گیریدو بگوئید نویسندگان ایت لغت نامه ها اشاره به بهائیت داشته اند!!

خدایا ببین قحط ادله بهائیان برای اثبات بهائیت به کجا رسیده که دنبال چه چیزهائی می روند؟!

برای اینکه مطلع باشید عرض می کنیم :
ما در ماه مبارک هر شب در دعای افتتاح (که حتما از عظمت آن بی خبری )همه اعتقادات خود را فریاد کرده ایم و شیدائی خود را برای تحقق حکومت عدل جهانی به دست آخرین سفیر آسمانی حضرت مهدی ارواحنا فداه بیان کردیم چیزی که اگر تعصب خود را کنار بنهی با هدایت فطرت خود به حقانیت آن پی خواهی برد.
"

ضمنا اگر فردا روزی مدعیان جدیدی به نام جلال و قدرت و عظیم و کمال و عزیزو...آمدند و گفتند چون اسم ما هم در دعای سحر آمده پس حقانیت ما ثابت می شود همه باید بنا بر استدلال شما به حقانیت انها گردن بنهیم چون واقعا اسم آنها در دعای سحر هست!!

از ابوالفضائل نام بردی.اگر زنده بود از استدلال شما برای اثبات بهائیت با واژه "بها" در دعای سحر مسلمین از خنده روده بر می شد!! حالا که او زنده نیست بد نیست یک ایمیل به نه نفر اعضای بیت العدل بزنیم و از آنها بپرسیم با این نوع استدلال ها بهائیان را تحریک به تبلیغ مسلمین بسوی بهائیت می کنید؟!دست مریزاد!
خیلی دوست داریم جواب این ایمیل را ببینیم.ضمنا قبلا هم اعضای بیت العدل به مناظره دعوت شده اند و نیامده اند.شما هم که آمدی با فحش مجنون و ستیزه جو و...آمدی !
آیامشت نمونه خروار نیست؟!
بازهم دعایم را برای شما تکرار می کنم:
دعا می کنم عاقبت بخیر باشی چنانکه خود من پس از تحقیق واقعی راه حق را یافتم!

habibollah
فعّال

پستتوسط habibollah » سه شنبه 24 مهر 1386, 9:51 am

جناب alex-rah
امیدوارم حالتان خوب باشد.
خواهشاً مرز ادب را نشکنید. غیر از جناب صفا دیگران هم بحث های شما را می خوانند. اگر واقعاً در مورد تساوی رجال و نساء و این تناقضات مطرح شده جوابی دارید بفرمایید.
واقعاً این جواب درستی نیست که بگوییم "اصلاً عضویت در بیت العدل مسئله مهمی نیست که حالا اگر کسی را از عضویت در آن محروم کنند به اصل تساوی رجال و نساء خدشه ای وارد شود."
عضو بیت العدل شدن، این والاترین مقام روحانی دین بهاییت اصلاً مهم نیست؟!
از شما که دین بهاییت را یک دین الهی می دانید بعید است گفتن چنین حرفی، مگر این که شما جزو بهاییانی که بیت العدل را قبول ندارند باشید. در این صورت در مورد این موضوع با هم اتفاق نظر داریم که بیت العدل از درجه ی اعتبار ساقط است. اما اگر بیت العدل را قبول دارید این حرف شما منطقی نیست.
از این گذشته، گیرم عضویت در بیت العدل مسئله مهمی نباشد، بالاخره همین مسأله ی غیر مهم هم نشان دهنده ی عدم تساوی رجال و نساء می باشد.
در مورد احکام بهاییت هم که فرمودید احکام الزام آور نیستند می شود لطفاً روشن بفرمایید که کدام یک از احکام الزام آور هستند و کدام یک خیر؟ اگر به وصیت وصیت کننده حکم خدا عوض می شود لطفاً بفرمایید در کجای کتاب اقدس و یا گنجینه ی حدود و احکام چنین مطلبی آمده است؟
اگر از این مورد هم بگذریم و قبول کنیم که با وصیت موصی (وصیت کننده) می شود این عدم تساوی را حل کرد، معلوم می شود که شما هم قبول دارید که این یک عدم تساوی است که باید با چیز دیگری حل شود، و این مطلب واقعاً با آن چه که حضرت بهاءالله فرمودند: "ممکن ‏نیست سعادت عالم انسانی کامل گردد مگر به مساوات کامله ی زنان و مردان" قابل جمع نیست.
در انتها هم پس از پاسخ خود به مطالب بالا لطفاً در مورد این که فرموده بودید:
کار پاکان را قیاس از خود مگیر
گرچه در نبشتن ماند شیر شیر
توضیحی بفرمایید که این بیت شعر چه ارتباطی به این موضوع داشت؟ یعنی هم تفاوت موجود است و هم این تفاوت تفاوت نیست؟!

alex-rah

پستتوسط alex-rah » سه شنبه 24 مهر 1386, 6:56 pm

جناب حبیب الله
من نه عصبانی هستم نه فحاشی می کنم من حقیقت را می گویم شاید تلخ باشد و به مزاج برخی خوش نیاید. توجه کن عزیزم که دیگر درباره توضیح واضحات سؤال نپرسی! تفاوت ظاهری که در احکام رجال و نساء وجود دارد به معنی برتر بودن یا پست تر بودن یکی از دو جنس نیست. شما به انگشتان دستت نگاه کن اندازه هرکدام فرق دارد اما وقتی دستت را مشت می کنی می بینی همه با هم مساوی هستند اگرچه در قبل با هم از لحاظ شکل تفاوت داشتند. هر انگشتی اگرچه شکلش با انگشت دیگر فرق می کند اما اهمیت تمام انگشتان یکسان است. لذا گفتم:
کار پاکان را قیاس از خود مگیر
گرچه در نبشتن ماند شیر شیر
یعنی شما به ظاهر قضیه توجه کردید و اختلاف در احکام دیدید(البته همانطور که گفتم این احکام غیر الزام آور هستند) اما اگر طور دیگری به مسئله نگاه کنی درست مثل وقتی که دستت را مشت می کنی می بینی این تفاوتهای ظاهری برطرف شده و همگی باهم برابرند.
من متوجه نمی شوم چگونه از تفاوت ظاهری احکام غیر الزام آور به این نتیجه رسیده اید که در دیانت بهائی مردان به زنان برتری دارند لطف کنید کمی توضیح دهید.

جانتان خوش

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » چهار شنبه 25 مهر 1386, 12:17 am

از آن جا که عزیزان حاضر در این مباحثه به خوبی سیر بحث را دنبال می کنند، حقیر به خود اجازه ندادم وارد این مباحثه شوم. اما لازم دیدم نکاتی را عرض کنم:

اگر به راستی این جناب alex-rah بهایی باشد، احیانا یا بسیار ساده لوح است یا بسی بیسواد و البته احوط جمع است.
باید به این دوست ساده لوح گفت که کلمات و جملات معنای خاص خود را دارند. خارج کردن یک کلمه یا جمله از معنای متعارف، دلیل و قرینه می خواهد.
دوست عزیز مطلب بسیار ساده است: جناب بهاء الله به نقل احمد یزدانی در کتاب نظر اجمالی به دیانت بهایی فرموده است در بهائیت میان زن و مرد تساوی کامل برقرار است. معلوم است که منظور ایشان آن نیست که مثلا - باز هم خیلی ببخشید- یک سال باید مردان وضع حمل کنند و یک سال هم زنان. منظور ایشان تساوی در حقوق است. یعنی در بهائیت نباید مثلا سهم الارث مردان بیشتر از زنان باشد. نباید زنان نتوانند در بیت العدل که مهم ترین جایگاه معنوی و قانونی را داراست، عضو باشند.

جناب alex-rah باید ملتفت باشد که اتفاقا این حکم اخیر بسیار هم الزام آور است یعنی حرام است که زنان در بیت العدل عضو باشند. شاید ایشان معنای لغوی الزام آور را فراموش فرموده است.
ولی راستش را بخواهید من بیشتر احتمال می دهم که ایشان بیش از آن که به راستی بهایی باشد، نقش یک بهایی را بازی می کند. آن هم خیلی ناشیانه!
ما در این سایت از این قرار ها نداریم. البته این یک احتمال است. این را از آن رو گفتم که دوستان دیگر بدانند این گونه بحث ها را از حیطه ی تحقیق و پژوهش به دور می دانیم.

habibollah
فعّال

پستتوسط habibollah » چهار شنبه 25 مهر 1386, 3:51 pm

جناب alex-rah
امیدوارم همان طور که می فرمایید نه عصبانی باشید و نه فحاشی بفرمایید و تنها هم حقیقت را بگویید.
برتری مردان از زنان در بهاییت را از این نفهمیدیم که احکام ظاهری متفاوتی دارند. اگر کسی بگوید که مردان از زنان برترند زیرا که احکام آن ها مثلاً ساده تر است یا سخت تر است، همان طور که فرمودید این نشانه ی برتری هیچ کدام بر دیگری نمی باشد. ما از آن جا متوجه شدیم که در بهاییت مردان از زنان برترند که حضرت بهاءاله فرموده اند:"...شبهه ای نیست که رجال اقدمند و اقوی"
بحث اختلاف احکام آنجا مطرح می شود که می بینیم اگر بخواهد مساوات کامله ی زنان و مردان باشد، احکام هم باید مساوی باشد.

azarakhsh

پستتوسط azarakhsh » جمعه 27 مهر 1386, 9:06 am

حبیب عزیز
شاید معنی "اقدم و اقوی" برای الکس معلوم نشده است،او را به یک کتاب لغت ارجاع می دادید !

شنیده بودیم نسل جدید بهائی اهل مطالعه نیست ولی نه اینقدر که معنی لغاتی مثل اقوی و اقدم را هم نداند و بخواهد بر خلاف نص صریح بهاءالله زنان را مساوی کامل با مردان تلقی نمایدو تازه ناظر به موارد متعدد عدم تساوی حقوقی رجال و نساء هم که در تشریع بهائی آمده ،نباشد.

برای نسل جدید بهائی لابد از این نوع استدلال ها ی خنده آور که الکس در مورد واژه بها در دعای سحر گفت می آورند و این طفلک ها هم باور می کنند و از خود می پرسند:

پس چرا با وجود اینکه واژه بها در دعای سحر مسلمین آمده این ایرانی ها بهائی نمی شوند؟!!

نسل امروز بهائی که معنی واژه اقدم و اقوی را نفهمد و استدلالش وجود واژه بها در دعای سحر باشد وای به حال نسل بعدی بهائی که از طریق این نسل امروزی آموزش می بیند!!

alex-rah

پستتوسط alex-rah » جمعه 27 مهر 1386, 8:42 pm

حضرت حجت الاسلام و المسلمین شیخ الطائفه و شیخ السایت
جناب جویا دامت ظله العالی
فرمودید:
"ولی راستش را بخواهید من بیشتر احتمال می دهم که ایشان بیش از آن که به راستی بهایی باشد، نقش یک بهایی را بازی می کند. آن هم خیلی ناشیانه! "

دوباره دچار ضعف استدلال شده اید. تا دیروز می گفتید چرا هیچ بهائی پاسخ نمی دهد. وقتی پاسخ می دهیم می گویید اینها بهائی نیستند. به نظر من شما ظرفیت راه اندازی سایت دو طرفه ندارید چون فقط دوست دارید متکلم وحده باشید و حتی تحمل شنیدن صدای مخالفتان را ندارید.

همه می دانند چه کسی یا چه کسانی دارند نقش بازی می کنند. عده ای با اهداف مشخص با نقاب بهائی پژوهی مشغول بازیگری هستند اما در واقع قلم به دستان مزدوری هستند که از جای مشخصی تغذیه می شوند.

عزیز من نمی توانی پاسخ بگویی برو در دکانت را ببند چرا هی نق می زنی؟ اگر می توانی نقد علمی کن. با این تکنیک شما کاملا آشنا هستیم شما داری فرافکنی می کنی یعنی اتهامی که متوجه خودت است را داری به دیگران نسبت می دهی تا خودت را تبرئه کنی. ماهیت ضد علمی شما بر احبا هویدا است. کوشش بسیار نیایید سودمند!

alex-rah

پستتوسط alex-rah » جمعه 27 مهر 1386, 9:51 pm

جناب حبیب الله
فرمودید:

"برتری مردان از زنان در بهاییت را از این نفهمیدیم که احکام ظاهری متفاوتی دارند. اگر کسی بگوید که مردان از زنان برترند زیرا که احکام آن ها مثلاً ساده تر است یا سخت تر است، همان طور که فرمودید این نشانه ی برتری هیچ کدام بر دیگری نمی باشد. ما از آن جا متوجه شدیم که در بهاییت مردان از زنان برترند که حضرت بهاءاله فرموده اند:"...شبهه ای نیست که رجال اقدمند و اقوی""

از دقت شما بسیار ممنونم. همانطور که بالاخره متوجه شدید تفاوت احکام باعث برتری یا پست تری کسی نمی شود . اما متأسفانه دچار یک اشتباه دیگر شدید که مصداق "عذر بدتر از گناه" است و آن هم این است که می فرمایید از عبارت حضرت بهاءالله ("شبهه ای نیست که رجال اقدمند و اقوی" ) به این نتیجه رسیده اید که در دیانت بهائی رجال به نساء برتری دارند.
عزیز من توجه کن "اقدم" از "قدم" مشتق شده و صفت تفضیلی است و معنی آن هم "قدیمی تر" است. علت این که حضرت بهاءالله فرمودند رجال اقدم هستند چون آفرینش آدم قبل تر از آفرینش حوا بوده است. اما این که فرمودند ا"قوی" ؛ اقوی نیز صفت تفضیلی از " قوی" است و توضیح دادم که مردان از لحاظ زیستی قوی تر از زنان هستند. پس به این جمله هیچ اشکالی ندارد. اتعجب می کنم که شما می گویید از این جمله نتیجه گرفته اید که رجال برتری دارند به نساء. دوست من از کجا به این نتیجه رسیدی؟ آیا حضرت بهاء الله فرموده اند رجال اعلی هستند؟ برتر به عربی یعنی "اعلی" و "اعلی" از علی که ناقص یائی است ساخته می شود نه از "قدم" و "قوی"!

جانتان خوش

alex-rah

پستتوسط alex-rah » جمعه 27 مهر 1386, 9:57 pm

جناب آذرخش

برای اینکه با از بخشی از قدرت نسل جدید بهائی آشنا شوید به شما پیشنهاد می کنم یک مناظره زنده اینترنتی درباره حقوق زنان در دیانت بهائی انجام دهیم. اگر این پیشنهاد را قبول دارید یک مذاکره کننده معرفی کنید تا با هم درباره شرایط مناظره ، نحوه اجرای آن و زمان آن گفتگو کنیم.

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » شنبه 28 مهر 1386, 1:10 pm

پس از عرض سلام و ادب و احترام به محضر مبارک کاربران و خوانندگان محترم و صبور سایت بهایی ‏پژوهی چند نکته را به عرض می رسانم:‏
اولا این دوست جوان بهایی که گویا خود را نماینده ی « نسل قدرتمند جدید بهایی» می پندارد، با این ‏پیشنهاد خود، مرا به یاد ترساندن مرغابی از آب انداخت. ما نه تنها با کمال میل و اشتیاق از این قبیل ‏پیشنهادها استقبال می کنیم، بلکه حتی حاضریم مذاکره ی زنده ی غیر اینترنتی هم با هر بهایی در هر ‏کجای ایران داشته باشیم. مذاکره کننده را هم هم اینک تعیین می کنیم: یکی از همین جوانان نسل قدرتمند ‏جدید مسلمان یعنی جناب حبیب الله یا جناب علی 82 یا جناب بابک یا جناب صفا یا ... فرقی نمی کند. ‏شما هم لطف کنید یک نفر را معرفی کنید و بسم الله. البته خواهش می کنم کسی را که معرفی می کنید، ‏افزون بر آن که از « نسل قدرتمند جدید بهایی » است، کمی هم سواد و معلومات امری داشته باشد. چون ‏شما دوست عزیز متاسفانه خودتان، با آن که در پاسخ نامربوط دادن البته قدرتمند هستید، ولی مع الاسف ‏باید جسارتاً به عرض و اطلاعتان برسانم که فاقد معلومات امری لازم هستید و البته در داشتن مایه ی « ‏رو» به راستی قدرتمندید. خدا کند همه ی « نسل جدید بهایی » قدرتشان از قبیل قدرت شما نباشد چون ‏در این صورت کار به راستی مشکل خواهد بود و موجبات شرمندگی بهائیتی که مبلغانی چون: ابولفضل ‏گلپایگانی و فاضل مازندرانی و اشراق خاوری و عباس علوی و ... داشته است، فراهم خواهد شد.‏
ثانیا برای آن که اصل بحث در میان این همه گفت و گو ، گم نشود، یک بار دیگر مطلبی را که پیش از این ‏آمده بود، می آورم تا ببینیم توجیه و توضیح جناب آلکس تا چه اندازه به واقعیت نزدیک است. ‏
سؤال خانمی بحضور مبارک عرض شد که گفته بود تا حال از جانب خدا زنی مبعوث نشده ‏و‎ ‎همه‎ ‎مظاهر الهيّه رجال بوده اند . فرمودند: ‏
‏" هر چند نساء با رجال در‎ ‎استعداد و قواء شريکند ولی‎ ‎شبهه ای نيست که رجال اقدمند و ‏اقوی حتّی در‎ ‎حيوانات مانند کبوتران و گنجشگان و طاووسان و‎ ‎امثال آنان هم اين امتياز‎ ‎مشهود.‏
روشن است که منظور بهاء الله و نیز بهائیت از بالیدن به شعار « تساوی حقوق رجال و نساء » ‏آن نیست که مردان بهایی هم، مانند زنان بهایی مثلا باید زایمان کنند! هیچ عاقلی هم چنین ‏برداشتی از این تعلیم نمی کند. سخن از تساوی « حقوق» است. پیامبری هم یک« حق» ‏است. سئوال آن بانوی بیچاره ی بهایی هم آن است که اگر شما (جناب بهاء الله) شعار تساوی ‏حقوق رجال و نساء سر می دهید، بفرمایید که چرا زنان « حق » ندارند تا پیامبر باشند؟ ‏پاسخ جناب بهاء الله هم البته درست است ولی ربطی به پرسش آن بانو ندارد. شکی نیست که ‏نساء با رجال در استعداد و قوا شریکند( توجه کنید ایشان در استعداد و قوا زنان را با مردان ‏شریک دانسته است، نه مساوی) این بیان ایشان مانند آن است که بفرمایند: اتوبوس از مینی ‏بوس بزرگ تر است. یعنی شکی نیست که نساء با رجال در استعداد و قوا شریک اند. سخن ‏در تساوی حقوق است نه تساوی در استعداد و قوا.‏
ثالثاً جناب آلکس چنان که عرض کردم، چون از « نسل قدرتمند جدید بهایی » است طفلک ‏خبر ندارد که بهائیان حق تأویل و تفسیر آیات الاهی را ندارند. ایشان با تفسیر سخنان جناب ‏بهاء الله ندانسته مرتکب فعل حرام شده است. سیاق سخنان جناب بهاء الله با توجه به پرسش ‏آن بانوی بهایی روشن است: ‏
پرسش: چرا با وجود تساوی در حقوق رجال و نساء ، بانوان نمی توانند پیامبر باشند. ‏
پاسخ طبق برداشت از بیان جناب بهاء الله: چون مردان قوی تر و نیز مقدم ترند.‏
پاسخ جناب آلکس ( نماینده ی نسل جدید قدرتمند بهایی!): چون حضرت آدم پیش از ‏حضرت حوا به دنیا آمده است و زور بازویش هم بیشتر بوده است! ‏
داوری را به شما می سپارم!‏
رابعاً: این نکته ی بسیار مهم را بارها گفته ایم؛ اما باز هم می گوییم: ‏
سخن اصلی ما در باره ی پیشوایان بهائیت، وجود تناقضات آشکار در سخنان و تعالیم آنان ‏است. هنگامی که جناب عبدالبهاء مدعی می شود که: ‏
ممکن نیست سعادت عالم انسانی کامل گردد مگر به « مساوات کامله » زنان و مردان. ‏
یعنی باید در تمامی شئون مادی و معنوی، میان زنان و مردان بهایی « مساوات کامله » برقرار ‏باشد. یعنی اگر بنا باشد به راستی به این شعار عمل شود، باید اعضای بیت العدل به این ‏ترتیب انتخاب شوند: 4 نفر مرد، 4 نفر زن و یک نفر هم خنثی! این معنای مساوات کامله ‏است. مگر آن که جناب آلکس از کتب لغات برای « مساوات» و « کامله » چیز دیگری در ‏بیاورد.‏
همین تناقض در تقسیم ارث و تفاوت مهریه ی زن شهری و روستایی نیز مطرح است و به ‏راستی به هیچ روی هم جای توجیه و تفسیر وتأویل ندارد. تناقض است جانم، تناقض. ‏
منتظر اعلام جناب آلکس برای مذاکره ی حضوری حقیقی یا اینترنتی هم هستیم. این گوی و ‏این میدان.‏

azarakhsh

پستتوسط azarakhsh » شنبه 28 مهر 1386, 2:31 pm

جناب الکس عزیز!

واقعادوست دارم با قدرت نسل جدید بهائی آشنا شوم.

با مناظره هم موافقم.از همین الان شروع بفرمائید من در انتظارم.
موضوع هم همین تساوی حقوق رجال و نساء باشد.اگر معنی اقدم و اقدم و تساوی را می دانید به این سوالات برای شروع مناظره پاسخ دهید:

1-تساوی حقوقی را تعریف کنید.

2-عدم مغایرت احکام بهائی در مورد نامساوی بودن زن و مرد را با واژه تساوی حقوقی تبیین نمائید.(مثل عدم تساوی در ارث، حرام بودن عضویت زنان در بیت العدل، نا مساوی بودن مهریه زن شهری با روستائی و... )

3-آیا اقدم بودن شرافت است یا نیست؟اگر شرافت نیست چرا بها آن را ذکر کرده و اگر شرافت است پس با تساوی سا زگاری ندارد.

4- اقوی بودن چطور؟ شرافت است برای مردان یا نه.اگر هست چه رهاورد ویژه ای برای مردان داردکه برای زنان نداردو با تساوی چطور قابل جمع است؟

5- آیا حق تاویل در مورد نصوص بهائی مربوطه را دارید یا نه؟ اگر ندارید چرا از ظواهر خارج می شویدو می گوئید فلان چیز الزام آور نیست در حالیکه عضویت در بالاترین مرکز بهائی برای زنان حرام است و عضویت در بیت العدل را گفتید مهم نیست که خلاف نصوص است.

6- واژه بها را در دعای سحرکه دلیل اثبات بهائیت گرفتید اگرنشان عظمت قدرت جوانان بهائی در مبانی علمی است بیشتر توضیح بفرمائید!

این ها را که در مناظره جواب دادید.قدرت جوانان بهائی را در بحث های علمی ،محک خواهیم زد.
زیاد ما را در انتظار نگذارید!

پدرام

پستتوسط پدرام » شنبه 28 مهر 1386, 3:49 pm

الله ابهی

با تشکر از دوست عزیزم جناب الکس که یک تنه جهت اعتلای امر مبارک به دفاع از آن در این سایت مشغولند.

من نمی دانم چرا این مساله عدم عضویت زنان در بیت العدل اینقدر برای مردان! مسلمان جالب است ؟؟!! که هر چند وقت یک بار بهانه ای پیدا می کند و آن را مطرح می نمایند و بر سر آن با یکدیگر به بحث و گفتگو می نشینند!!

شما اگر به ندای وجدان خود گوش دهید و به امر الله ایمان آورید حقیقت بر شما روشن خواهد شد و این مسائل دیگر برایتان مطرح نخواهد بود و همچون میلیونها نساء بهایی به راحتی در جامعه بهایی به زندگی آسوده خواهید پرداخت.

شما الان اصلا خود بیت العدل اعظم را قبول ندارید با این حال آمده اید و از عدم عضویت زنان در آن سوال میکنید؟ آیا اگر زنان اجازه ی ورود به بیت العدل اعظم را پیدا کنند مساله شما حل می شود و به بیت العدل ایمان می آورید؟

برای روشن شدن موضوع مختصر توضیحی در این مورد بیان می کنم هرچند الکس عزیز توضیحات کافی را در این مورد قبلا بیان کرده اند:
اول ار سوال کننده ی محترم می پرسم که شما به چه دلیلی فکر می کنید که عضویت در بیت العدل یک حق است؟ از نظر دیانت بهایی عضویت در بیت العدل یک وظیفه است که خداوند بر عهده تعدادی از بندگان خویش می گذارد و در عوض تنها نصیب و پاداش اخروی شامل حال آنان می شود و این مقام منفعت دنیوی خاصی ندارد که بتوان آن را از حقوق اجتماعی افراد جامعه به شمار آورد. در طول تاریخ انبیا هم اگر نگاه کنید همواره سنت خدا بر این بوده که وظیفه رسالت و نبوت را بر دوش مردان قرار می داده است و تا به حال هم کسی نیامده بپرسد چرا انبیا از زنان نیستند؟

همانطور که الکس عزیز هم بیان کردند در دیانت مقدس بهایی حقوق زنان و مردان برابر است اما به لحاظ تفاوت در خلقت و با توجه به حکمت های الهی وظایف متفاوتی برای آنها بیان شده است که مساله زایمان در زنان هم که در این بحث به آن اشاره شده یکی از موارد آن می باشد.

با تشکر

azarakhsh

پستتوسط azarakhsh » شنبه 28 مهر 1386, 5:21 pm

خیر مقدم به جناب پدرام !
که به کمک یگانه جوان قدرتمند بهائی الکس آمده اند!
سوال از تبعیض بین زنان و مردان بهائی در عدم اجازه حضور زنان در بیت العدل ، سوالی است که خود زنان بهائی آزاده مطرح کرده اندنه اینکه فقط غیر بهائیان متوجه این تبعیض شده باشند.
به بعضی سایت ها ی اینترنتی مراجعه کنید تا صحت این امر راببینید.
بقیه بهائیان هم از بیم طرد شدن جرات بیان این اعتراض را به تشکیلات ندارند.شما اگر خلاف این معتقدید لطفا این اشکال را به محفل یا بیت العدل منعکس کنید و بر آن پای فشرید تا نتیجه اش را ببینید !
البته شجاعانی پیدا شده اند که رنج طرد را بخاطر آزادگی به جان خریده اند و از چمبره تشکیلات رهاشده اند.
گفتید آیا اگر مساله عضویت زنان در بیت العدل اگر حل شود ما رضایت خواهیم داد یا نه؟!
عرض می کنم مگر کسی می تواند این تبعیض را در بهائیت بر دارد؟ قانونگذاری در اختیار هیچکس نیست حتی بیت العدل( که البته کسانی از بهائیان خود این بیت العدل را هم بدلی می دانند)...
پس بفرمائید این تبعیض را چه کسی می خواهد مرتفع نماید؟! مگر باب و بها زنده شوند!!
امادر مورد اینکه عضویت در بیت العدل حق است یا وظیفه ؟
یک مثال بزنیم: پزشک شدن برای زنان حق است یا وظیفه یا هردو؟
اگر پزشک شدن را برای زنان تحریم می کردند آیاحق آنها را ضایع نکرده بودند؟!
اینکه زنان در مدیریت عالی تشکیلات بیت العدل حضور داشته باشند مثل سایر حقوقشان ،حق آنهاست حتی اگر وظیفه شان هم باشد که در یک نهاد رهبری مشارکت نمایند.
پس با عوض کردن نام حق با وظیفه ،چیزی از تبعیضی که بر زنان بهائی رفته است کاسته نمی شودو بی عدالتی و تبعیض همچنان بر جاست.
ببینیم سایر جوانان قدرتمند بهائی چه در چنته خواهند داشت؟!

habibollah
فعّال

پستتوسط habibollah » شنبه 28 مهر 1386, 6:12 pm

جناب alex-rah
خیلی جواب عجیبی داده بودید. واقعاً متعجب شدم! جنابعالی گفته بودید که "...چگونه از تفاوت ظاهری احکام غیر الزام آور به این نتیجه رسیده اید که در دیانت بهائی مردان به زنان برتری دارند..." و جناب جویا هم پاسخ شما را داده بودند، و در ضمن به خاطر این سؤال عجیب شما احتمال بهایی نبودن شما را داده بودند. شما به جای جواب دادن به او شروع به زدن حرف های نامربوطی کرده بودید که احتمال عصبانی بودن شما را خیلی زیاد نشان می دهد.
در مورد معنای اقدم و اقوی هم فکر کنم پاسخ کافی را جناب جویا دادند. بیان اقدم و اقوی در مورد مردان نشانه ی عدم مساوات کامله ی میان مردان و زنان در بهاییت می باشد.
امیدوارم جناب administrator امکان مناظره ی صوتی سایت را هم اگر می شود به زودی به راه بیاندازند تا از آن نظر هم خیال شما راحت شود. شاید وقتی صدای هم دیگر را بشنویم راحت تر قبول کنید که در بهاییت تساوی رجال و نساء بیش از یک شعار تو خالی نیست. شاید هم ما قبول کنیم که این ها تناقض نیست!

habibollah
فعّال

پستتوسط habibollah » شنبه 28 مهر 1386, 6:14 pm

جناب پدرام که به جمع ما پیوستید، به خوشامد عرض می کنم. ای کاش زودتر (چند ماه قبل) یکی از این نسل جدید قدرتمند بهایی را پیدا می فرمودید تا به شما در بحث تحری حقیقت کمک می کرد. به هر حال امیدوارم شما اگر جواب بهتری در این موضوع تساوی رجال و نساء از alex-rah عزیز دارید برای ما ارسال فرمایید. اگر هم شد در مناظره ی ما چه حضوری و چه اینترنتی شرکت کنید.
خدانگهدارتان

alex-rah

پستتوسط alex-rah » شنبه 28 مهر 1386, 7:58 pm

قبل از هر چیز از جناب پدرام سپاسگزارم.
از جناب جویا خواهش می کنم نماینده سایت بهائی پژوهی را معرفی کنند.
من شرایط اولیه خودم را برای مناظره اعلام می کنم:
1- مناظره در یک محیط بی طرف باید انجام شود.
2- مدیریت اتاق مذاکره باید به طور مساوی میان نماینده شما و من یا نماینده من تقسیم شود. یعنی اختیارات هر دو مدیر یکسان باشد.
3- من را نماینده نسل جدید بهائی یا نماینده دیانت بهائی نخوانید. من به عنوان یک فرد بهائی مناظره می کنم و مسئولیت تمام اعمال و سخنانم با خودم است.
4- سخن آغازین مناظره و سخن پایانی مناظره به قید قرعه بین طرفین تقسیم شود.
5- درصورتی که در هر مرحله ای هر کدام از 4 شرط فوق توسط شما نقض شود من مناظره نخواهم کرد.

azarakhsh

پستتوسط azarakhsh » یک شنبه 29 مهر 1386, 7:36 am

جناب الکس !
ما مناظره را بدون پیش شرط شروع کردیم و شما هنوز هیچ چیز نشده پیش شرط می گذاری!!

لابد مطالب بنده را که بعد از مطالب جناب جویا بود ندیدی لذا دوباره برایت کپی می کنم و بدون هیچ پیش شرطی منتظر پاسخت هستم.
پاسخ هم نداشتی صریح و با شجاعت در خور یک بهائی شجاع اعلام کن زیرا از اینکه جواب حرف منطقی را منوط به پیش شرط کنی و بعد به بهانه های واهی قهر کنی و میدان را ترک کنی قدرت علمی جوانان بهائی معلوم نخواهد شد!
این هم مطلب قبلی بنده در شروع مناظره:

"جناب الکس عزیز
واقعادوست دارم با قدرت نسل جدید بهائی آشنا شوم.با مناظره هم موافقم.از همین الان شروع بفرمائید من در انتظارم.موضوع هم همین تساوی حقوق رجال و نساءباشد.

سوالات مناظره:

1-تساوی حقوقی را تعریف کنید.

2-عدم مغایرت احکام بهائی در مورد نامساوی بودن زن و مرد (در ارث، حرام بودن عضویت زنان در بیت العدل، نا مساوی بودن مهریه زن شهری با روستائی و... ) را با واژه تساوی حقوقی ،تبیین نمائید.

3-آیا اقدم بودن شرافت است یا نیست؟
اگر شرافت نیست چرا بها آن را ذکر کرده و اگر شرافت است پس با تساوی سا زگاری ندارد.

4- اقوی بودن چطور؟ شرافت است برای مردان یا نه؟
اگر هست چه رهاورد ویژه ای برای مردان داردکه برای زنان نداردو با تساوی چطور قابل جمع است؟

5- آیا حق تاویل در مورد نصوص بهائی مربوطه را دارید یا نه؟
اگر ندارید چرا از ظواهر خارج می شویدو می گوئید فلان چیز الزام آور نیست (در حالیکه عضویت در بالاترین مرکز بهائی برای زنان حرام است) و گفتیدعضویت در بیت العدل مهم نیست که این سخن خلاف نصوص بهائی است که این مرکز را بالاترین مرکز و مجموع افراد آن را واجب الاتباع و معصوم تلقی می نماید!

6- یک مطلب هم که مرتبط با بحث نیست و مربوط می شود به سخن شما در موردواژه بها در دعای سحرکه دلیل اثبات بهائیت گرفتید اگرنشان عظمت قدرت جوانان بهائی در مبانی علمی است با توجه به بحث های مطرح شده در این سایت لطفابیشتر توضیح بفرمائید!

این ها را که در مناظره جواب دادید قدرت جوانان بهائی را در بحث های علمی ،محک خواهیم زد.
زیاد ما را در انتظار نگذارید!"

habibollah
فعّال

پستتوسط habibollah » یک شنبه 29 مهر 1386, 11:48 am

جناب آذرخش
جالب است برای من که ایشان با این که جواب قابل قبولی ارائه نمی فرمایند، اما هم چنان برای مناظره ی صوتی تلاش می کنند. نمی دانم که چطور می توانند حضوراً پاسخی بدهند در حالی که به صورت غیر حضوری جوابی برای این سؤالات پیدا نمی کنند! حتماً به خاطر همان مایه ی "رو" هست که ایشان از آن بهره مند هستند!
به هر حال، ابراز امادگی مناظره ی صوتی که شده است. ببینیم که چه خواهند فرمود!

alex-rah

پستتوسط alex-rah » یک شنبه 29 مهر 1386, 8:42 pm

جناب آذرخش
بند 5 و 6 ربطی به مسئله حقوق زنان ندارد
بندهای 1 تا 4 قبلا توضیح داده شده توضیحات بیشتر را در مناظره خواهید شنید.

ضمناً شما هنوز مذاکره کننده خودتان را معرفی نکرده اید چی شد ؟ از مناظره منصرف شدید؟
در مورد شرایط من شرایط خیلی سخت نگفتم شما هم می توانید شرایط خودتان را اعلام کنید

بازگشت به “دست آورد ها و تعالیم”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان