ندا به نساء بهائی

habibollah
فعّال

پستتوسط habibollah » یک شنبه 29 مهر 1386, 10:13 pm

جناب alex-rah
اگر پاسخ های مجازی و غیر حضوری برای شما کافی نمی باشد، لطفاً شماره تلفن و یا ایمیل خود را برای webmaster بفرستید تا ایشان با شما و یکی از ما که ایمیل های ما را دارند هماهنگی های لازم در مورد زمان و مکان مناظره را انجام دهند.

azarakhsh

پستتوسط azarakhsh » دو شنبه 30 مهر 1386, 6:49 am

جناب الکس!
بند یک تا چهار را که قبول دارید مربوط به بحث است جواب بدهیداگر جوابی دارید!
بند 5و6 را هم که به این تاپیک مربوط نمی دانید در قسمت "صمیمانه "یا "سوال و جواب "در بخش "تریبون" که مربوط به بحث های متفرقه است جواب دهید.

شما جواب بدهید جایش خیلی مهم نیست!

از اعضای بیت العدل تا مبلغین وسپس آحاد بهائی در این سایت به مناظره حضوری دعوت شده اند و نیامده اند .
شما را هم تجربه می کنیم ببینیم می آئید یا بلوف می زنید.
تلفن تان را بدهید به وب مستر تا دعوت شویدو اولین بهائی شجاعی باشید که انگاره تحریم تشکیلات را می شکنید و به مناظره تن می دهید.

تا پیش از آن هم می توانید برای دستگرمی ،شش سوال مرا در اینجا و تریبون جواب دهید تا میزان علمیت شما در مناظره حضوری روشن شود.
ما منتظریم.

alex-rah

پستتوسط alex-rah » چهار شنبه 2 آبان 1386, 7:19 pm

بعد از پیشنهاد گفتگو ی زنده درباره حقوق زنان در دیانت بهائی لحن نویسندگان این سایت تغییر کرده است. هنوز خبری از قبول یا رد شرایط ما برای گفتگو اعلام نشده است. این درحالی است که ما خود را برای گفتگو آماده داریم می کنیم. در همین راستا با مشورتی که با دوستان خودم داشتم قرار شد:
1- از واژه گفتگو به جای مناظره استفاده شود چون جدل در دیانت بهائی حرام است
2- گفتگو در Yahoo! انجام شود
به همین منظور یک ID به نام Bahaitalk@yahoo.com تهیه کردیم تا از طریق آن نسبت به انجام گفتگو اقدام شود.
منتظر معرفی مذاکره کننده شما ، شرایط شما برای گفتگو و اعلام نظر شما درباره شرایط ما هستیم. اگر هم منصرف شدید بفرمایید منصرف شدیم !

جواب سؤالات را هم فقط در روز گفتگو خواهم داد.

azarakhsh

پستتوسط azarakhsh » پنج شنبه 3 آبان 1386, 8:10 am

دوستان بیننده قضاوت می فرمایند بهانه ها برای گریز از مناظره شروع شد!

ما که از همان اول بدون پیش شرط اعلام آمادگی برای مناظره کرده ایم این آقایان دائما شرط می گذارند.گفتیم تلفن یا ایمیل بدهند تا برای مناظره حضوری دعوت شوند که ندادند.
گفتیم همین جا به سوالات ما در مورد چالش های تساوی حقوق رجال و نساء جواب دهند که نپذیرفتند!
گفتیم برای دستگرمی به چهار سوالی که قبول دارند مربوط به بحث است در همین جا جواب دهند که ندادند و به جای دیگر موکول کردند که حتما از آنجا هم به بهانه ای خواهند گریخت!
گفتیم در صمیمانه و سوال و جواب در بخش تریبون حاضر شوند که آن را هم تن ندادند!

از لغت مناظره ایراد گرفتند که جدل در بهائیت حرام است که معلوم شد معنی این واژه را نمی دانند زیرا گفتگوی رو در رو یا ارائه نظر تعاملی را مناظره گویند (از باب مفاعله و به معنی اقدام طرفینی) و هیچ ربطی به جدل ندارد و تغییر اسم مناظره به گفتگو دردی را دوا نمی کند .
جدل هم به معنی مناظره و گفتگوست و البته جدل بر دو نوع است جدل احسن و غیر احسن که خداوند فرموده است در جدل ها و مناظرت و گفتگوها، جدال احسن را انجام دهید(و جادلهم بالتی هی احسن)چون در هر گفتگوئی هم می توان جدل کرد به شکل احسنش یا غیر احسنش.حال چرا در بهائیت گفتگوی احسن که در مناظره ها ممکن است اتفاق افتد ،حرام است خود موضوع یک مناظره خواهد بود و لابد به گریز از بحث علمی ربطی ندارد!!

ما در این سایت شاهد مناظره ها و گفتگوهای طولانی پنجاه شصت صفحه ای بوده ایم که عینا درج شده و بطور مکتوب هم روی سایت است .شما سایت را رها کرده ما را به یاهو فرا می خوانید؟!
می خواهید مناظره نکنید خوب راحت بگوئید.باحثین بهائی سایت که مناظرات چند صد صفحه ای را با موفقیت پشت سر گذاشته اند را از گفتگو می ترسانید!
عرض می کنیم :بط را ز طوفان چه باک؟!

از پشت پرده خارج شوید و به مناظره تن دهید و بنمائید آنچه را که دارید از منطق و برهان در بحث تساوی حقوقی زنان مردان در آئین بهائیان در آشکار و عیان ، در شامگاهان یا بامدادان در نزد بهائی پژوهان،این گوی و این میدان!!

alex-rah

پستتوسط alex-rah » پنج شنبه 3 آبان 1386, 2:13 pm

جناب آذرخش
با آرزوی بهروزی برای شما خواهشمندم رعایت انصاف را بفرمایید. من که نشانی را در یاهو خدمت شما بیان کردم. درشرایط فعلی تصمیم جمع ما بر این است که گفتگو فقط در سطح گفتگوی مجازی یا همان اینترنتی به صورت زنده باشد. درصورتی که این گفتگوها گفتگوهای سازنده ای بود می توان امید داشت در آینده نزدیک سطح گفتگوها ارتقا پیدا کند و گفتگوی حضوری هم داشته باشیم. بالاخره بی اعتمادی یک روز باید پایان یابد و برای این مهم باید به طور تدریجی اقدام شود. توقع نداشته باشید در مملکتی مثل ایران ما بهائیان خیلی آزادانه بتوانیم رفتار کنیم. وقتی حسن نیت شما ثابت شد و ثابت شد که قصد آزار و اذیت و تعقیب بهائیان را ندارید ما حضوری هم خدمت خواهیم رسید یا حتی از شما دعوت می کنیم در محافل بهائی شرکت کنید و درباره مسائل مختلف باهم گفتگو کنیم. البته تمام این گفتگو ها زمانی مفید خواهد بود که طرفین در مسیر تحری حقیقت باشند و الا از این همه بحث و جدل چه فایده و ثمر.
پیشنهاد من این است که برای اینکه گفتگو سریع تر انجام شود همین امروز در سایت بنویسید تمام شرایط من را قبول دارید و نماینده خودتان را معرفی کنید. بعد از آن نماینده شما با همان نشانی در یاهو تماس بگیرد تا درباره جزئیات بیشتر صحبت کنیم و قرار گفتگو را بگذاریم.
با رجای تأیید
آلکس

azarakhsh

پستتوسط azarakhsh » پنج شنبه 3 آبان 1386, 3:32 pm

دوستان عزيز بهائي پژوهي!
الكس قصد مناظره يا گفتگو ندارد كه اينطور تاكيد بر مناظره در جاي ديگر مي كند.
نظر شما چيست؟!
براي ما كه روشن است اگر پاسخي علمي دربحث هاي ما در مورد تناقضات متون بهائي در "تساوي حقوق رجال و نساء" داشتند آن را مطرح مي نمودند و اينقدر همه را در انتظار نمي گذاشتند...
مگر اين جا چه اشكالي دارد ؟ دو طرفه نيست كه هست.
مطالب ايشان را سانسور كرده كه نكرده ا است.
اهانتي روا داشته است كه نداشته است.
نسبت دروغي به متون بهائي داده است كه نداده است...
پس چرا نقد را رها مي نمايد و قول نسيه پاسخدهي در جاي ديگري مي دهد؟!

به اعلي الصوت اعلام شد:
ايشان تلفن خود را بدهند تا به يك مناظره حضوري با ايشان ينشينيم و ايشان دائم اين پيشنهاد را ناديده مي گيرد.
حرف جديد ايشان هم كه ترمز بعدي است اين است كه بايد هدف افراد تحري حقيقت باشد!
به نظر مي رسداين چماق را از آن جهت براي خود محفوظ داشته اند كه هر وقت جوابي نداشتند يا محكوم علمي شدند، به بهانه اينكه طرف مقابل قصدش تحري حقيقت نيست بحث را ترك نموده و بگويند پس من بحث با او را ادامه نمي دهم!!

نكته جالب تر در كامنت ايشان ،اين است كه پيشاپيش مسلمين را آزار دهنده و اذيت كننده معرفي كرده اند و با مظلوم نمائي خواسته اند بگويند ما در ايران، زمينه بحث علمي نداريم!!

در حالي كه در همين سايت شاهد هستيد امثال ايران بهائي با کمال جسارت بيش از پنجاه صفحه در رد اسلام و نسخ آن داد سخن دادند و سخنانش درج شد و پاسخ داده شد.
حالا ايشان مي گويد بايد مطمئن شويم بعد مناظره كنيم!!

ضمنا گفته اند تصميم جمع ما بر اين شده...منظور از جمع اگرتشكيلات است كه تشکیلات اين سايت را تحريم نموده است ...و اگر منظور جوانان آزاده بهائي است قول مي دهيم در گفتگوي حضوري دست آنان را بفشريم و هيچ چيزي جز بحث علمي نباشد.

بهتر است همانطور كه عرض كردم:

آماده شوید تا
از پشت پرده خارج شوید و به مناظره تن دهید و بنمائید آنچه را که دارید از منطق و برهان
در بحث تساوی حقوقی زنان مردان
در آئین بهائیان
در نهان و عیان ،
شامگاهان یا بامدادان ،
در نزد بهائی پژوهان.
این گوی و این میدان!!

alex-rah

پستتوسط alex-rah » پنج شنبه 3 آبان 1386, 7:52 pm

دوست عزیز
جناب آذرخش
در کلام شما رسوبات افسانه هایی که درباره دیانت بهائی درست کرده اند به وضوح مشاهده می شود. لازم است بدانید در دیانت مقدس بهائی هیچ مسئله سری و مخفی وجود ندارد. القائات ضد بهائی از زمان قاجار تا کنون سعی دارد دیانت بهائی را یک فرقه استعماری، جاسوسی و زیر زمینی جلوه دهد. عبارتی مثل تشکیلات که حاوی مفهوم مخفی کاری و سری کاری است از این قبیل است. آنچه شما آن را تشکیلات می نامید(یاد فیلم فخیم زاده افتادم) در واقع محافل روحانی است که جز نیکی و خیرخواهی برای ابناء بشر رسالت دیگری ندارد. بله درست است نظر احباء بر این است که در سایت شما مطلب ننویسند اما ما به خاطر اینکه دفاع از امر الله را وظیفه وجدانی خودمان می دانیم و احساس می کنیم جامعه مسلمان برای درک درست از دیانت بهائی نیاز به گفتگو با بهائیان دارد لذا به شما پیشنهاد گفتگو دادیم.
نکته بعدی این است که بهائی صفتی است که هیچ پسوند و پیشوندی ندارد. بهائی روشنفکر، بهائی ارتدکس، بهائی واقعی، بهائی مارکسیم، بهائی آزادی خواه و امثالهم عناوین نا مأنوسی در دیانت بهائی است. برخلاف آنچه شما فکر می کنید ما یک عده بهائی شورشی یا به قول شما آزادی خواه نیستیم. جمع ما با محافل روحانی هیچ مشکلی ندارد لکن عدم گفتگو با شما را محافظه کاری بیش از حد می داند که البته آن هم حکمت خاص خود را دارد ولی اعتقاد ما بر این است که گفتگو با شما قطعاً برای دیانت بهائی مفید خواهد بود. این گفتگو به صورت تدریجی باید انجام شود. از مرحله نوشتاری به سطح گفتاری و سپس به سطح دیداری. مطمئن باشید اگر حسن نیت خود را ثابت کنید نه تنها در دفتر بهائی پژوهی حاضر خواهیم شد بلکه شما را نیز به جلسات دعا دعوت خواهیم کرد تا از نزدیک با دیانت بهائی آشنا شوید و اگر مشکلی یا سؤالی داشته باشید آن را مطرح کنید.
جانتان خوش
آلکس

alex-rah

پستتوسط alex-rah » پنج شنبه 3 آبان 1386, 8:02 pm

در مورد اینکه هم فرمودید برای دستگرمی به چندتا سوال پاسخ دهم باید خدمت شما عرض کنم که تحری حقیقت با پیگ پنگ بازی کردن فرق دارد که بخواهیم یک دست دست گرمی بازی کنیم. دست گرمی و دست سردی ندارد وقتی قرار گفتگو گذاشتیم جواب سوالات ر ا خواهیم داد اگر تمایل داشتید فایل صوتی یا متن گفتگو را در سایت خودتان قرار دهید.
جانتان خوش
آلکس

azarakhsh

پستتوسط azarakhsh » جمعه 4 آبان 1386, 2:42 am

جناب الكس!
اين بود قدرت جوانان بهايي؟!
مرحبا به قدرت فرار ازبحث علمي موسوم به قدرت جوانان بهايي!!

alex-rah

پستتوسط alex-rah » جمعه 4 آبان 1386, 3:50 pm

جناب آذرخش
نماینده شما هنوز با ما تماس نگرفته بعد شما می فرمایید ما از بحث فرار می کنیم؟
خود شکن آیینه شکستن خطاست!!!

azarakhsh

پستتوسط azarakhsh » جمعه 4 آبان 1386, 6:06 pm

جناب الکس!

از ادب خارج شدید و هنوز به مناظره حضوری نیامده اید فحش فرو رفتن در " رسوبات افسانه ای "به مامی دهید به جرم اینکه بنا بر متون خود شما گفته ایم تساوی را تعریف کنید و موارد عدم تساوی حقوقی رجال و نساءرا در بهائیت توضیح دهیدو مستدلا اگر می توانید تناقضات موجود در متونتان را برای بهائی پژوهانی که این تناقضات را در متون شما دیده اند تبیینی ارائه دهید این ها می شود رسوبات افسانه ای و شما شدید آئینه و کار ما شده آئینه شکستن!!
اگر آئینه اید رسوبات و غبار های تناقض و شبهه را از خود بزدائید تا شفاف شوید و به کسی که این تناقضات را به شما نمایاند دست دوستی دهید که شما را غبار رفته خواست نه اینکه با او عداوت کنیدوخود را مخفی نمائید و از پشت پرده کوس مناظره زنید و بیرون میائید و به جای دیگر حوالت دهید و نقد را رها کنید و نسیه معامله نمائید و بگوئید:

"جمع ما"(!!) تصمیم گرفته بدلیل مسائل فنی(!) فقط مناظره صوتی کند آن هم مجازی آن هم در غیر مشهد بهائی پژوهان (که به حق بزرگ ترین محل ملاقات همه بهائی پژوهان جهان به زبان فارسی شده است) که این گریز است از هماوردی با اصحاب برهان در نزد آگاهان و ناظران !
پاسخ چند سوال را هم که از شما خواسته بودیم به عنوان طلیعه بحث و ارائه معلومات و نمایاندن میزان اطلاعات ،به رسم دستگرمی بدهید از لغت دستگرمی خوشتان نیامدو آن را به بازی پینگ پنگ روانه کردید و گریزان شدید!
!

بسیار خوب، آذرخش _که میزان توانائی خود را در این سایت از یک سال پیش در مقالاتی متعدد نشان داده است _ آماده مناظره است با الکسی که هنوز از میزان علمیت خود (حتی به عنوان دستگرمی !)چیزی نشان نداده است(جز آنکه وجود لفظ" بها "را در دعای سحر ماه رمضان دلیل اثبات بهائیت گرفته است!!) به طور مجازی در این سایت یا حضوری در هر کجا ولی در منظر بهائی پژوهان.

من یقین دارم با تحریم تشکیلاتی که بهائیت نسبت به این سایت کرده است ،نقشه شان این است که این محوریت را از بهائی پژوهی خارج نمایند این است که می خواهند مکان را به جای دیگری ببرند تا هم از مراجعه به سایت بکاهند هم تحریم خود را نشکسته باشند!
لذا به سردبیر و ادمین پیشنهاد می کنم امکان بحث صوتی را در همین سایت فراهم نمایند تا این بهانه از دست آنان گرفته شود و اگر در مناظره صادقند در همین جا مناظره صوتی کنندتا بنمایانند در صوت چه چیزی اضافه تر دارتد که تا به حال در مکتوبات ننمایانده اند!!

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » جمعه 4 آبان 1386, 6:19 pm

با پیشنهاد آذرخش برای ایحاد بستر و امکان گفتگوی صوتی در سایت موافقم .
از ادمین عزیز تقاضا دارم در اسرع وقت این امکان را فراهم نماید تا مناظره صوتی (با اطلاع قبلی به همه بهائی پژوهان )در خود سایت انجام شود و ضبط هم بشود بطوری که فایل صوتی آن هم آماده ارائه به همگان باشد.
به الکس و آذرخش هم خبر دهد که آماده باشند تا به محض آماده شدن این امکان ،مناظره خود را شروع نمایند.

alex-rah

پستتوسط alex-rah » شنبه 5 آبان 1386, 6:55 am

نقل قول از جناب آذرخش
"جمع ما"(!!) تصمیم گرفته بدلیل مسائل فنی(!) فقط مناظره صوتی کند آن هم مجازی آن هم در غیر مشهد بهائی پژوهان "
من این حرفها را نزدم. فقط همان "جمع ما" عبارت من است و دلیل فنی و امثالهم عبارات خود حضرت عالی است.
قبلا اعلام کرده بودیم ما در یک محیط بی طرف گفتگو می کنیم. بهائی پژوهی محیط بی طرف نیست.

چه شما به گفتگو بیایید یا نیایید ما در همان bahaitalk@yhoo.com به زودی مباحثی را پیرامون دیانت بهائی آغاز خواهیم کرد. مع الوصف از حضور شما در این گفتگوها خوشحال خواهیم شد.

بارجای تأیید
آلکس

azarakhsh

پستتوسط azarakhsh » شنبه 5 آبان 1386, 7:58 am

بهائی پژوهان عزیز!
الحمدلله که پیش بینی من در مورد الکس ثابت شد!

او می خواهد مرکزیت بحث در مورد بهائیت را از بهائی پژوهی بیرون ببرد تا در محیطی که همه چیزش دست خود اوست (و لابد بیطرف است!!) تنها به قاضی برود و راضی بر گردد!

بهائی پژوهی که بیش از چهارده ماه است با مشی پژوهشی، سخنان همه را بی سانسور درج می کند بی طرف نیست و الکس بیطرف است که آنچنان در تعصب بهائیت می سوزد که با واژه بها در دعای سحر می خواهد همه مسلمین را بهائی کند!!

نه جانم :
برو این دام بر مرغ دگر نه
که عنقا را بلند است آشیانه

مدعی دائم کتک می خورد و فریاد می زد می زنم می زنم گفتند اگر توان زدن داشتی زده بودی!
سایت های یکطرفه شما ارزانی خودتان و مبلغانتان که آنجا ادعا کنید دلیل ما بر اثبات بهائیت واژه بها در دعای سحر ماه رمضان است و از این استدلال مشعشع راضی از قاضی بر گردید!!

در سایت بهائی پژوهی بیش از بیست مناظره مکتوب با بهائیان با سواد تر از الکس درج شده که در منظر همه بهائی پژوهان فارسی زبان است.بعدها هم این سایت مطاف پژوهشگران در حوزه بهائیت خواهد بود. شما هم بروید در محیط های یکطرفه خود و حرف های مشعشع مثل واژه بها در دعای سحر بزنید!!

در مورد حقوق رجال و نسادر بهائیت هم علی و دیگران مدارک لازم را ارائه کرده اند و هنوز جوابی نیامده است و به تحقیق نخواهد آمد .الکس هم که پزجواب دادن گرفت به بهانه اینکه اینجابیطرف نیست گریخت! درست همان چیزی که پیش بینی کرده بودم.

خدا حافظ الکس بیطرف نماینده قدرت جوانان بهائی!

alex-rah

پستتوسط alex-rah » یک شنبه 6 آبان 1386, 8:44 pm

دوست عزیز
جناب آذرخش
اولا من نماینده کسی نیستم و مسئولیت تمام حرفهای من و اقدامات من با خود من است. بله نماینده دوستانم هستم اما نماینده کل جامعه بهائی نیستم.
ثانیا"- با این حرفهایی که زدی معلوم شد آنچه در درجه اول برای تو خیلی مهم است آمار سایتت است نه تحری حقیقت. البته باید هم مهم باشد چون بر اساس همین آمار سایت به شما حقوق می دهند.
ثالثاً- اگر تو خیلی به خودت و عقایدت ایمان داری بیا در Bahaitalk@yahoo.com برای ما صحبت کن! بیا در آنجا مسائلت را بپرس.
رابعاً-
افتادگی آموز اگر طالب فیضی
هرگز نخورد آب زمینی که بلند است
زمان برگزاری گفتگوهایی درباره دیانت بهائی متعاقباً به اطلاع خواهد رسید.
جانتان خوش
آلکس

azarakhsh

پستتوسط azarakhsh » دو شنبه 7 آبان 1386, 8:03 am

جناب الکس
جواب بی ادبی ات را _که مارا حقوق بگیر گفتی_ نمی دهم.
اهانتت به سایت هم درک کردنی است.

بنده فقط پژوهشگر کوچکی از باحثین در این سایت هستم که از مناظره حضوری یا مجازی با بنده در این سایت گریختید و از اول هم معلوم بود.
این سایت هم محل تبلیغ تو نیست. بی خود خودت را_که یکنفر بیش نیستی_ نماینده یک جمع گفتی .زیرا جمع اینقدر بی تدبیر تیشه به ریشه خود نمی زند و از بحث در منظر این همه خواننده به بهانه بی طرف نبون سایتی که همه مطالب او را بی کم و کاست درج نموده نمی گریزد.
برگرد به عقب و مطالب قبلی در این تاپیک را که دوستان علی و جویا و حبیب و بنده گفته ایم مرور کن و سوالات را به دقت بخوان ببین به کدام سوال جواب قانع کننده دادی.نه در مورد تناقضات در متون بهائی در بحث تساوی حقوق رجال و نسا و نه واژه بها در دعای سحر!

به نظرم شعر ی هم که ذکر کردید به شما مرتبط نباشد چون نه افتاده اید نه طالب فیض زیرا از بحث با باحثین در این سایت سر باز زدید.شاید این شعر مناسب تر برای شماباشد:
در ماندگی آموز اگر طالب امری
هزگز ندهد میوه زمینی که کویر است!

habibollah
فعّال

پستتوسط habibollah » دو شنبه 7 آبان 1386, 1:38 pm

جناب alex-rah
اگر قصد شما واقعاً تحری حقیقت است برای چه می خواهید جای دیگری بحث را ادامه دهید؟
اگر قصد شما واقعاً تحری حقیقت است برای چه به جای حرف های مربوط، صحبت های دیگری را که ربطی به موضوع تساوی ندارد بیان می دارید؟
اگر قصد شما واقعاً تحری حقیقت است برای چه دلیل حقانیت بهاییت را واژه ی بها در دعای ماه رمضان بیان می دارید؟
اگر قصد شما واقعاً تحری حقیقت است برای چه به مناظره ی صوتی دعوت می فرمایید؟
اگر قصد شما واقعاً تحری حقیقت است برای چه از مناظره ی حضوری سر باز می زنید؟
واقعاً قصد شما تحری حقیقت است؟

بازگشت به “دست آورد ها و تعالیم”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان