توحید

roozbeh

پستتوسط roozbeh » پنج شنبه 30 شهریور 1385, 10:34 am

این میلیاردر محترم فکر نمی کند که دیگران اعم از بهائی و مسلمان و شاید هم دیگران، این مطالب ایشان را می خوانند و از شدت استدلال های محکم ایشان نسبت به بهائیت چه فکری می کنند. اگر این طور می خواهی حقاننیت خودت را ثابت کنی که بدا به حال بهائیت. آقا جان تو خودت اعتراف کردی که سواد نداری. خودت گفتی که انشا و املایت از بچه گی ضعیف بوده کسی تو را مسخره نکرده است حرف های خودت را به خودت تحویل داده اند. در باره ی قرار دادن مدارک هم باید بدانی که بیان خلاصه ی مطلب اما با مدرک مهم است. الان تو آورده ای که تأویل متون صریح اشکال دارد اما متون غیر صریح اشکال ندارد. اولا آدم با سواد، متون صریح که تأویل ندارد که اجازه داشته باشد یا نداشته باشد. ثانیا اجازه برای تاویل متون غیر صریح را که از بهاء الله نقل کرده ای مدرک نداده ای. ثالثا این قدر در باره ی حذف کردنت شعار نده و مظلوم نمایی نکن الان که روی سایت هستی و متاسفانه یاوه می سرایی. ببین حتی امثال اسپرینگ که به قول جویا دنیا دیده تر و واردتر است، گمان می کنم از این طرز بحث کردن شما شاکی باشد. و بالاخره آن که به بحث رسالت و نبوت و انتها یافتن آن هنوز هم که هنوز است جواب نداده ای. قصه ی مته و خشخاش نیست داستان دیلم و تخته سنگ است. ماجرا خیلی روشن است. خودت نقل کرده ای که بهاء الله رسول است. اما به بهاء الله تهمت زده ای. او خودش را رسول نمی داند. این مطلب مته به خشخاش گذاشتن است. لطفا دست از شعارهای بچه گانه بردار و به طور روشن جواب بده بهاء الله رسول نیست پس چه کاره است؟ راستی قرار بود راجع به دور و کور افاضات داشته باشی. لطفا دیگر مطالب کتاب ها دیگر را روی سایت نگذار و وقت ما را نگیر اگر از باب و بهاء و عبدالبهاء و شوقی مطلب داری بیاور حداکثر می توانی به قول جویا از امثال گلپایگانی و مازندرانی و اشراق خاوری مطلب نقل کنی. مطالب داوودی در برابر بیانات باب و بهاء ارزش چندانی ندارد.

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » پنج شنبه 30 شهریور 1385, 4:09 pm

حضور محترم اعضای سایت سلام عرض می کنم و می گویم لطفا از مسیر بحث خارج نشویم. دوستان بهایی پاسخ داده اند که ادعای خدایی کردن جناب باب و بهاء به خاطر آن است که آنان مظاهر الاهی اند و جلوه گاه خدا. به عبارت دیگر می گویند خداوند در آن ها تجلی کرده است. بنابراین وقتی بهاء الله می گوید خدایی به جز من زندانی تنها نیست. در حقیقت می خواهد بگوید من که محل تجلی خدا هستم زندانی شده ام! شما واقعا از این مطلب همین را می فهمید؟ یعنی بالاخره خدا زندانی بوده یا بهاء الله؟ پرسش مهم تر آن که بهاء الله اصلا می گوید من خدا آفرین ام. جلوه خدا در این سخن را لطفا بفرمایید یعنی چه: همه معبودها از ترشح امر من معبود شده اند و همه ی خدایان از سرریز و زیادی امر من خدا شده اند. جلوه ی خدا را در این سخن توضیح دهید. البته یادتان باشد از خودتان حق توجیه و تأویل ندارید. از خود بهاء الله دلیل بیاورید.

nasir

پستتوسط nasir » یک شنبه 2 مهر 1385, 1:26 pm

عجب صبری خدا دارد......
مدتی است بادقت مناظراتتان را دنبال میکنم .
مناظراتی در موضوع عقاید دینی .
در این مدت شاهد بسیاری صداقتها، حقجوییها، لجاجتها، عنادها، چشم بر حجتهای الهی بستن، و... میباشم ، اما بسیار خرسندم که از لابلای همه این کشمکشها آنچه هرگز پوشیده نمیماند حقیقت است ،وبالاخره اگر کسی به عقل وانصاف خود مراجعه نماید حقیقت را خواهد یافت.
به عنوان فردی حقیقتا بی طرف همگی را به رعایت حقیقت توصیه میکنم و از طرفین،هر چند باید کوشید تا باحق پویی ازطرفین بودن در آییم، میخواهم تا از تعصبات کورکورانه ای که در پس این "اطلاعات" نهفته است دست برداشته از خداوند طلب یافتن و پذیرفتن حقیقت را بنماییم.
بدانید که امثال من بسیاری شاهد این محاورات هستند و یقینا حق را از غیر خود تشخیص خواهندداد.
موفق و حق پذیر باشید.

Yaaqub

پستتوسط Yaaqub » دو شنبه 3 مهر 1385, 10:36 pm

بهائیان میگویند آیین بهائیت در ادامه و در مسیر تعلیمات سایر انبیا الهی است و این آیین به مقتضای دوران حاضر نازل شده است .
خداوند در قرآن فرموده اند : ما هیچ رسولی را ماموریت ندادیم که به مردم بگوید بجای پرستش و عبادت خداوند قبر اورا بپرستند .
من نمیدانم این چه اقتضای زمانی است که بهائیت ما انسانها را به دوران کفر و شرک نسبت به خداوند دعوت میکند .
خوانندگان منصف و غزیزان بهائی لطفا به این جملات دقت کنید :
: قبله بهائیان مقام حضرت بها الله جل اسمه الاعلی یا روضه مبارکه است که در شهر عکا (در اسرائیل ) واقع است و بهائیان هنگام ادای نماز رو به آن سمت می ایستند "
کتاب دیانت بهائی به اختصار نوشته فرامرز اشرف از انتشارات موسسه ملی مطبوعات بهائی سال 131 بدیع
لطفا یکبار دیگر به جملات فوق الذکر نظر بیفکنید و خود قضاوت کنید.

milyarder

پستتوسط milyarder » دو شنبه 3 مهر 1385, 11:22 pm

به به دوباره بیانات پر فیض جناب یعقوب.

جناب جویا به جناب یعقوب معنی قبله را هم بگویید.
یعقوب جان خدا در همه جا هست قبله یک نماد برای اینکه در دین یک هماهنگی ایجاد بشه و مطمئن باشید اگر من رو به قبله شما یا دیگر ادیان نماز بخوانم و یا اصلا رو به هیچ قبله ای نماز نخوانم بازم نماز من صحیح است.((اگر جایی دیدید که گفته شده باشه غلطه بگویید))

خداوند در قرآن فرموده اند : ما هیچ رسولی را ماموریت ندادیم که به مردم بگوید بجای پرستش و عبادت خداوند قبر اورا بپرستند .
در ضمن مگر ما قبر را میپرستیم؟؟ اگر معنی عبادت را میدانستید چنین حرفی نمیزدید. نظر شما چیست ما هم به شما بگوییم خدا کی خانه داشته که شما میپرستین؟؟و البته میشه به شما بیشتر هم ایراد بگیریم که چرا یک قبله مستقل ندارید و از بنایی که حضرت ابراهیم ساخته استفاده میکنید؟؟مگر دین اسلام دین جدا و مستقلی نیست مگر کتب قبل را حریف شده نمیداند؟((یقوب جان اگر میخواهی بگو تا بازم ازت سئوال کنم ولی خواهشن به این جور مسائل الکی که حتی ارزش بحث هم نداره تکیه نکنید))
عبادت و خلوص نیت در عبادت مهمه جناب یعقوب نه این ایرادات بنی اسرائیلی که شما میگیرید و معلوم نیست از کدوم ردیه نویسی اینجا قرار میدین.ما هم مثل شما خدا پرست هستیم اما تا بیاییم این رو به شما اثبات کنیم نصفه عمرمون رفته.

تا بعد ...

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » دو شنبه 3 مهر 1385, 11:30 pm

من هم با نظر میلی جان موافقم جناب یعقوب هر دینی برای خودش احکام و آدابی دارد. به احکام و آداب دین ها کاری نداریم. اما دوست گرامی سخن ما با عزیزان بهایی در اصلی است که من پیرمرد الان پنج هفته است هر چه التماس می کنم که به آن بپردازیم، نتیجه نمی دهد. اگر ثابت شود که بابیت و بهائیت دین است، بررسی احکام و تعالیم پیشکش.

milyarder

پستتوسط milyarder » سه شنبه 4 مهر 1385, 12:18 am

اگر جناب جویا به ما جواب دهند حتما برای ایشون دین رو هم اثبات میکنیم و الان دقیقا 3 روز است که این سئوال را از ما خواسته اید نه 5 هفته و من هم به ایشون گفتم به سئوالات جواب دهید تا دین را برای شما اثبات کنم. اما یادم میاید سئوال اصلی ایشون قبلا چیز دیگری بود که جدیدا تغییر کرده.

milyarder

پستتوسط milyarder » سه شنبه 4 مهر 1385, 12:20 am

اگر جناب جویا به ما جواب دهند حتما برای ایشون دین رو هم اثبات میکنیم و الان دقیقا 3 روز است که این سئوال را از ما خواسته اید نه 5 هفته و من هم به ایشون گفتم به سئوالات جواب دهید تا دین را برای شما اثبات کنم. اما یادم میاید سئوال اصلی ایشون قبلا چیز دیگری بود که جدیدا تغییر کرده.

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » سه شنبه 4 مهر 1385, 1:34 am

این هم جواب کو گوش شنوا و چشم بینا. یادت می آید درس کلاس سوم دبستان است. گوش شنوا و چشم بینا داشته باشیم!
میلی عزیز که همانند میله ای فولادین در برابر استدلال ها ایستادگی می کنی. مقاومتت را می ستایم. ‏خطاب به تو و همه بهائیان ناظر این مباحث لازم است عرض کنم که میلی جان من از آن جا که از عهده ی ‏بحث ولی امر بر نمی آید می خواهد مرا به بی راهه بکشاند. سئوالات ایشان ربطی به مباحث ما ندارد. لطفا ‏دقت کنید. ایشان مدعی شد که در حدیثی آمده است که حضرت محمد ادعای خدایی کرده است و خواست ‏ادای مرا در آورد و گفت اگر چنین حدیثی بود من چه عکس العملی نشان می دهم؟ من هم گفتم: قاطعانه ‏می گویم آن حدیث جعلی است. حالا این عزیز دوست داشتنی چسبیده به اینکه حدیث جعلی چیست و ‏چرا در کتاب آمده. مادری به فرزندش گفت: قربان چشمان بادامی ات بروم. پسرک به یاد بادام افتاد و ‏گفت: مامان من بادام می خواهم. میلی جان بحث حدیث جعلی و اینکه چرا در کتاب ها آمده را جواب داده ‏ام منتهی تو عزیز تو دل برو می خواهی بحث را منحرف کنی و نگذاری تکلیف ولی امر روشن شود. ‏
و اما مساله ی تحریف. لطفا شما خونندگان گرامی و نیز تو میلی محترم و نیز اسپرینگ نازنین خودم توجه کنید. قرآن یک حکم کلی داده و تکلیف را روشن کرده است. قرآن می فرماید: اگر این کتاب از جانب غیر خدا می بود در ان اختلاف بسیار می یافتید. بنا براین هر کتابی که در آن اختلاف و تناقض باشد، از جانب خدا نیست. میلی جان دقت کن. چون در تورات و انجیل و کتاب های باب و بهاء اختلاف و تناقض هست، از طرف خدا نیست. خلاص. عزیزم قرآن که لزومی ندارد آن گونه که حضرت عالی میل دارید مطلب را بیان کند. آن گونه که خود می خواهد می فرماید. آری این ملاک جاودانه است. در هر کتابی که تناقض و اختلاف یافتید بدانید که از جانب خدا نیست. مثل همان داستان ولی امر و عقیم بودن بودن شوقی. مثل اختلافاتی که در حتی انجیل های چهارگانه با هم دارند. ولی میلی جان بحث ولی امر و قانونی نبودن بیت العدل هم چنان باقی است

milyarder

پستتوسط milyarder » سه شنبه 4 مهر 1385, 1:52 am

مجددا سئوالات را عنوان میکنم لطفا تک تک جواب بدهید همه با سندیت از قرآن کو چشم بینا که سئوالات را ببیند در ضمن من الان دقیقا در کلاس سوم درس میخوان اما هنوز به این درس نرسیدیم تازه 4 روز از مهر گذشته :

به سئوالات تک تک پاسخ دهید با سندیت از قرآن من جوابی ندیدم:

*آیه در مورد تحریف که یا صراحتا اسم کتاب بیان شده باشد و یا کتب قبل را تحریف شده بداند بیان کنید.
کجا این آیه را قرار دادید بگویید من ببینم؟؟

*آیه ای از انجیل که قرآن از آن یاد میکند بیان کنید.
این یکی را کجا گفتیتد که من ندیدم؟

*در مورد حدیث جعلی هم بهتر است دلیل قانع کننده ارائه دهید.و بگویید چه کسی این حدیث جعلی را وارد بحالانوار کرده و هنوز هم چاپ میشود.زیرا شما کتب مارا قبول ندارید.
این مورد را که اصلا جواب نگفتید.

*در مورد مسائلی هم که عنوان کردید برای تحریف لطفا سندیت قرآن ذکر کنید زیرا ملاک تشخیص تحریف از نظر شما قرآن است پس به آن استناد کنید.
اینها را هم که نگفتید جناب جویا.

*برفرض اینکه من تحریف انجیل را قبول کرده باشم لطفا در مورد تورات و دینکرد هم از قرآن سند قرار دهید.که خدایی در آنها انکار شده
من از تورات هم برای شما آیه آوردم قرار بود در این مورد هم آیه بیاورید کجایند این آیه های شما؟؟

جناب جویا هنوز به سئوالات من پاسخی نداید من نیز پاسخی به شما نمیدهم.مگر آنکه بگویید پاسخی ندارید تا بتوانیم به اثبات برسیم این بحث را هم شما پیش نکشید و از بحث قبلی فرار نکنید.

((جناب جویا هر بار سئوال جدیدی مطرح میکنید و از پاسخ گویی طفره میروید برای بار چندم عرض میکنم گفته شده اگر بیت العدل در زمان حضرت ولی امرالله تشکیل شود ایشان عضو لاینعزل بیت العدل هستند. گرفتید چی شد؟؟عرض کردم بقیه الواح وصایا را بخوانید حتما این نکته را میبینید شاید الواح وصایا را هم ندارید و نقل قول میکنید؟؟))

منتظر پاسخ سئوالاتم هستم.
موفق باشید

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » سه شنبه 4 مهر 1385, 2:11 am

ای دل غمین مباش شد شد ، نشد نشد!

milyarder

پستتوسط milyarder » سه شنبه 4 مهر 1385, 2:29 am

ای دل غمگین مباش شد شد ، نشد نشد!

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » سه شنبه 4 مهر 1385, 2:48 am

کفابت مذاکرات.

nasir

پستتوسط nasir » سه شنبه 4 مهر 1385, 11:34 am

بسیار متاسفم که بحث روشنگرانه قبلی از مناظره به مشاجره کشیده شده است .
ازطرفین استدعا دارم به روش قبلی باز گردید.
حتما میدانید که عده ای بااشتیاق فراوان مباحث شما را دنبال میکنند .
خود من مدتی است که بدون عضویت در جلسه شما حضور دارم الآن هم اگر مجبور نمیشدم هنوز
عضو نمیشدم .
بهر حال این مباحث بسیار مورد نیاز اینجانب و میدانم خیلی های دیگر چون من میباشد .
این سایت را از جهتی به چند تن از..... معرفی کرده ام وآنان هم اظهار رضایت میکنند.
دوستان اینترنتی! تقاضامیکنم روال بدبینی و سوء تفاهم یا خدایی نکرده دشمنی را کنار گذارید
جویای عزیز شما که بزرگتر ودنیا دیده و مسلمان هستید از پختگی خود سود برده واخلاق رسول بزرگ اسلام را نصب العین قرار دهید .میلیاردر محترم خواهش میکنم با پیروی از اخلاق بهایی و تفاهم با جویا در بحث فرصت پیش آمده جهت تنویر اذهان را از ما نگیرید .
خداوند حق جویان صادق و متحیران نگران را دستگیری فرماید .

بازگشت به “دست آورد ها و تعالیم”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان