سانسور

yas
فعّال

پستتوسط yas » شنبه 1 مهر 1385, 1:48 pm

از بی ادبی و سخافت بپرهیزید وبه بحث ها جواب دهید.اینقدر بی فرهنگی نکنید .بهائیت خجالت می کشد که مدافعانش شما باشید. خودت هم می دانی دروغ می گوئی وگرنه یک سایت بهائی نام می بردی که من آنجا بروم و کتب بهائی را مستندا نقد کنم.نام ببر.
اگر نام نبردی شرمنده باش.

milyarder

پستتوسط milyarder » شنبه 1 مهر 1385, 2:16 pm

به به سردبیر گرامی لینک سایت را درست کردند آفرین تصویر

یاس عزیز کدام حرف من جنبه بی ادبی داشته؟؟و بنده کجا بی فرهنگی کردم؟
شما از کجا میدانید بهاییت خجالت میکشد؟؟ نکند از دوستان سئوال کردین که میلیونر کیست و آنها گفتند دین بهایی از او خجالت میکشد؟
یعنی من با اینهمه توهین که به من و دین من کردید باید بگویم اسلام از شما باید خجالت بکشد؟؟
اولا بنده کی دروغ گفتم؟؟ شما عرض کردین کدوم سایت مثل این سایت هست بنده هم عرض کردم سایت نگاه که بار اول لینک آن غیر مجاز شناخته شد اما اینبار میبینم که درست شده تصویر
شما کی عنوان کردین سایت نقد کتاب به شما معرفی کنم؟؟
البته باز هم سایت نگاه را معرفی میکنم زیرا آنجا نقد کتاب هم هست و احتمالا شما ندیده اید توصیه میکنم مجددا ملاحظه نمایید.

به نظر میرسد دیگر خیلی عصبانی شدید در یک مناظره فردی که عصبانی شده و به پرخاش بپردازد یعنی حرفی برای گفتن ندارد تصویر

موفق باشید.

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » شنبه 1 مهر 1385, 2:20 pm

اگر واقعا سایت نیو نگاه مثل این سایت است همین الان در آنجا یک پیام برای من بگذار تا من هم در آنجا جوابت را بدهم .اگر نتوانستی شرمنده باش که دروغ گفتی.

milyarder

پستتوسط milyarder » شنبه 1 مهر 1385, 2:45 pm

پیام گذاشتم عزیزم همان زمان که مطالب مرا پاک کردید . تصویر (تاریخ هم دارد و کاملا بر صدق ادعای من است)
و من توانسته ام و فکر میکنم شما باید شرمنده باشید که حتی به مطالب نگاه هم نگاه نمیکنید. و هر بار بدون دلیل مرا متهم میکنید. تصویر

milyarder

پستتوسط milyarder » شنبه 1 مهر 1385, 2:46 pm

راستی در آنجا نام کاربری من میلیونر است میتوانید بروید و شماهده کنید تصویر

yas
فعّال

پستتوسط yas » شنبه 1 مهر 1385, 3:04 pm

برم و شماهده کنم ؟ شماهده دیگر چیست؟من به جای سردبیر آنجا رفتم برای ثبت نام بهانه آورد پست الکترونیکی شمامعتبر نیست!
دو باره زدم همان پیام را داد. ثبت نام را انجام نداد کامنت گزاری پیشکش.
آنجا را با اینجا که ظرف ده دقیقه ده پیام مستقیم گذاشتی مقایسه کن واز بهایی بودنت شرمنده باش.

milyarder

پستتوسط milyarder » شنبه 1 مهر 1385, 3:50 pm

به به عجب استدلالی دوست گرامی چطور ما ثبت نام کردیم و شد؟
مگر سرعت مطرح است؟
شما سایت میخواستین معرفی کردم.میخواستین مرا دروغگو جلوه دهید که نتوانستید.میخواستین که شرمنده شوم اما بازم نتوانستید. حالا میخواهید بهایی بودنم را زیر سئوال ببرید؟ تصویر
بدون ثبت نام هم مطالب قابل مشاهده است و لازم نبود ثبت نام کنید تا مطالب را بخوانید. تصویر

من از بهایی بودن و بی سواد بودنم راضی هستم که به راحتی و بدون هیچ دروغ ، کنایه ، تحقیر ، تهمت و تمسخر توانستم نشان دهم که احکام دینم را به خوبی اجرا میکنم.
و از این همه مستدلات منطقی شما به خود میبالم. تصویر

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » شنبه 1 مهر 1385, 4:00 pm

تو میگفتی آن سایت مثل این سایت است حالا می گوئی بروم وفقط ببینم!!
مگر مشکل دیدن بود ؟! صحبت این بود در یک سایت بهایی بتوان مثل اینجا مشارکت نموده مطلبی را فورا بالا فرستاد.
واقعا می فهمی چه می گوئی دروغگو. اعتراف کردی آنجا برای دیدن یکطرفه حرف های رهبران تشکیلات بهائی است.چون به من می گوئی برو ببین.
به تو پیشنهاد شد یک کامنت آنجا بگذاری که فورا آن را نمایش دهدبعد ما هم برویم همانجا فورا جواب گوئیم.حالا می گوئی فقط برو ببین.
پافشاری بر دروغ هم عالمی دارد.جوان عزیز نصیحت می کنم دنبال حقیقت باشی.در جوانی پاک بودن شیوه پیغمبری است. موفق باشی

milyarder

پستتوسط milyarder » شنبه 1 مهر 1385, 4:13 pm

میبینم آنچه که از حرفهای من میخواهید برداشت میکنید. شما عنوان کردید سایتی مثل این سایت معرفی کنم که راحت بتوان مطالب را بیان کرد بنده معرفی کردم.در مورد کیفیت و سرعت حرفی نزده بودید.اگر گفته شاید سیستم من دچار اشکال شده که در ان دیده نمیشود.
بنده کی گفتم آنجا یک طرفه است نکند مطالبی را که دوستانی مثل شما با توهین ها و تحقرها در آنجا عنوان کرده اند ندیده اید؟؟
جناب سردبیر واقعا برایتان متاسفم که هر بار دلیلی دارید که بگویید.مگر جواب گویی فوری ملاک است؟؟جواب درست ملاک است.
کدام یک از حرفهای من دروغ بود. شما که هر بار برداشتی از حرفهای خود عنوان میکنید یا بنده که همان مطالب قبل را متذکر میشوم.
پیر گرامی نصیحت میکنم برای اینکه نشان دهید واقعا فرد بی طرف و صادقی هستید از توهین خود داری کنید زیرا شایسته مقام یک مدیر نیست.

موفق باشید.

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » شنبه 1 مهر 1385, 4:24 pm

عجب آشفته بازاری شده است. این گونه دهن به دهن شدن به جایی نمی رسد. به نظر من این روش گفت و گو ‏اصلا پسندیده نیست. اگر بنده هم از عواملی باشم که تالارهای گفت و گو را به رینگ بکس تبدیل کرده است، ‏پوزش می طلبم. بدترین نتیجه ی این حالت گم شدن حقیفت است. به قول فردوسی تالارهای بحثمان چنان شده که:‏
زسم ستوران در آن پهن دشت‏
زمین شش شد و آسمان گشت هشت.‏
گرد و غبار برخاسته و مطالب کلا گم و گور شده و این به زیان من پیرمرد است که کلی زحمت و بی خوابی ‏کشیده و پاسخ میلی عزیز را داده ام. البته او هم بیشتر از من بی خوابی کشیده است. من تا ساعت 3 بیدار بودم و ‏او تا ساعت 4. به هر حال از طرفین دعوا می خواهم آتش بس اعلام کنند و از این گونه اره بده و تیشه بگیرها ‏بپرهیزند. اجازه دهید به اصل مطلب بپردازیم. جناب میلی در دو سه تاپیک مرتب فرموده است که به مطالب ‏مطرح شده جواب داده است ولی به آن چه که حقیر در باره ی جواب های ایشان نگاشته ام اشاره ای نفرموده ‏است. من هم در هر تاپیکی که ایشان این موضوع را عنوان فرموده، مجبورم به این ادعای ایشان پاسخ عرض ‏کنم. مجددا از میلی عزیز که فعلا مردانه در این عرصه یکه تازی می کند، خواهش می کنم به پاسخ های حقیر ‏بذل توجه بفرمایند و از دیگر دوستان خواهش می کنم با ناراحت کردن جناب میلی اجازه ندهند فضای بحث متشنج ‏شود. ‏
بپردازم به اصل بحث: در باره ی ادعای خدایی جناب بهاء شما مطالبی را فرمودید که من هم عرائضی داشتم. ‏یکی از آن مطالب آن بود که من عرض کردم:‏
عزیز دل! کدام یک از پیامبران الاهی را ‏دیده اید که چنین‎ ‎ادعایی کرده باشند؟ به قرآن نگاه ‏کنید. همه ی پیامبران آمده اند با اقوام بت ‏پرست‎ ‎در افتاده اند و آنان را از پرستش بتها باز ‏داشته اند و همگی هم خود را بنده ی خدا‎ ‎‏نامیده اند حتی خداوند به لحنی عتاب آمیز به ‏حضرت عیسی می فرماید: وَ إِذْ قالَ‎ ‎اللَّهُ يا ‏عيسَى ابْنَ مَرْيَمَ أَ أَنْتَ قُلْتَ لِلنَّاسِ اتَّخِذُوني‏ وَ‏‎ ‎أُمِّيَ ‏إِلهَيْنِ مِنْ دُونِ اللَّهِ قالَ سُبْحانَكَ ما يَكُونُ ‏لي‏ أَنْ‏‎ ‎أَقُولَ ما لَيْسَ لي‏ بِحَقٍّ إِنْ كُنْتُ قُلْتُهُ فَقَدْ عَلِمْتَهُ ‏تَعْلَمُ ما‎ ‎في‏ نَفْسي‏ وَ لا أَعْلَمُ ما في‏ نَفْسِكَ ‏إِنَّكَ أَنْتَ عَلاَّمُ الْغُيُوبِ‎ ‎سوره ی مائده آیه ی 116: ‏هنگامی که خداوند به عیسی بن مریم ‏فرمود: آیا تو به مردم‎ ‎گفته ای که من و مادرم را دو ‏خدا برگیرید؟ عیسی عرض کرد: پاک و ‏منزهی تو ای‎ ‎خداوند. مرا نرسد که سخنی بگویم که ‏در حق و سزاوار من نیست( یعنی ادعای ‏الوهیت و‎ ‎خدای شایسته و سزاوار هیچ پیامبری ‏نیست) اگر این سخن را گفته باشم تو‎ ‎خود ‏خوب می‎ ‎دانی. از آن چه در دل و درون می ‏گذرد تو آگاهی ولی من از آن چه که تو می ‏دانی آگاه‎ ‎نیستم. ملاحظه می فرمایید که قرآن ‏چه با تندی و صراحت ادعای خدایی عیسی و ‏مادرش را‎ ‎رد می کند. چنان که مستحضرید ‏فرهنگ ادیان ابراهیمی همگی یکی است و دیگر ‏نمی توانید‎ ‎بگویید در فرهنگ حضرت باب ‏چنین و چنان آمده است. اگر از قرآن که آخرین ‏کتاب الاهی‎ ‎است و شما هم آن را قبول ‏دارید یک مورد بیاورید که پیامبری ادعای خدایی ‏کرده باشد‎ ‎من از همه سخنان دست می ‏شویم. قرآن در باره ی عقیده ی یهودیان و مسیحیان ‏هم چنین‎ ‎می فرماید: وَ قالَتِ الْيَهُودُ ‏عُزَيْرٌ ابْنُ اللَّهِ وَ قالَتِ النَّصارى‏‎ ‎الْمَسيحُ ابْنُ اللَّهِ ذلِكَ قَوْلُهُمْ ‏بِأَفْواهِهِمْ يُضاهِؤُنَ قَوْلَ‎ ‎الَّذينَ كَفَرُوا ‏مِنْ قَبْلُ قاتَلَهُمُ اللَّهُ أَنَّى يُؤْفَكُونَ سوره ی توبه‎ ‎آیه ی 30: ‏یهودیان گفتند: عزیر پسر خداست و ‏مسیحیان گفتند: مسیح پسر خداست. این ها‎ ‎سخنانی ‏است که می گویند. شبیه کافران سخن ‏می گویند. خدا آنان را بکشد چه تهمتی می‎ ‎زنند! ‏‎
در پی این عرائض شما از تورات و انجیل و کتاب زردشتیان دلیل آوردید که پیامبران پیشین ‏هم ادعای خدایی کرده اند و بعد مرا به باد انتقاد گرفتید که دیدی؟! من هم صراحتا عرض ‏کردم که من گفته ام(نقل قول قبلی ام): اگر از قرآن که آخرین ‏کتاب الاهی‎ ‎است و شما هم آن ‏را قبول دارید یک مورد بیاورید که پیامبری ادعای خدایی ‏کرده باشد‎ ‎من از همه سخنان ‏دست می شویم.‏
سپس به شما عرض کردم که تورات و انجیل از نظر ما مسلمانان تحریف شده است. توراتی ‏که می گوید یعقوب و خدا با هم کشتی گرفتند، و حضرت آدم و خدا با هم قایم با شک بازی ‏کردند، و لوط شراب نوشید و با دخترانش هم بستر شد( در نقل قبلی اشتباها گفته ام حضرت ‏داود) مورد قبول ما نیست. سپس شما گفتید اگر حدیثی بیاورید که گفته باشد حضرت محمد ‏ادعای خدایی کرده باشد، چه؟ من عرض کردم اگر چنین حدیثی بیاورید من قاطعانه خواهم ‏گفت آن حدیث جعلی است چون با قرآن مخالف است. دوست من چرا مرا وادار می کنید که ‏مطالب را تکرار کنم از همه دوستان خواهش می کنم فضای تالارها را متشنج نکنند.‏
منتظر پاسخ روشن شما هستم

lotus

پستتوسط lotus » شنبه 1 مهر 1385, 11:19 pm

به به می بینم جناب سردبیر هم دست بکار شده اند
به دیگران درس ادب می آموزند وخود به بی احترامی مشغولند. من جواب این سئوال شما رو دارم.اگر بهائیت مانند شما و به این صورت چنین سایتی تشکیل نداده.چون می داند افرادی پژوهنده همچون عزیزانی مانند شما،روزبه عزیز،خواهر یاس و بقیه اساتید اینقدر علاقه به توهین به دیانت بهائی دارید و اگر همان مطلبی را که جناب میلیونر اوایل از جناب داوودی فرستادند مطالعه کنید خواهید دید که چرا مانند شما جواب نمی گویند و با شما بحث نمی کند. و اگر شما نیز چنین کرده اید. هدفتان کاملاً واضح است و آشکار و اگر هم تا کنون اینگونه نبود.خود بااین کلام شیوا و رسا اعلام نمودید که تا به چه حد بی طرف هستید و نظرتان چیست.البته امیدوارم این نوشته ها مورد لطف و عنایات حذف توسط شما قرار نگیرد.
درجوانی پاک بودن شیوه پیغمبریست.پس شما نیز بدین عامل باشید.
و بدانید
لسان از برای ذکر خیر است آنرا به گفتار زشت میالایید

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » یک شنبه 2 مهر 1385, 3:57 am

لوتوس عزیز چرا شمشیر را از رو بسته ای. مگر نشنیده ای بهایی یعنی جامع جمیع کمالات انسانی. یکی از کمالات انسانی صداقت است. چرا نخست خودت را کسی معرفی کردی که فقط دوستان بهایی زیادی داری و وانمود نمودی که بهایی نیستی اما جمله ی امری نقل می کنی که: لسان از برای ذکر خیر است آنرا به گفتار زشت میالایید
عزیزم میدانی که تقیه در بهائیت حرام است. حتما عمل به حکمت کرده ای اما مهم نیست. بیا و از این جبهه گیری های بی فایده و بی نتیجه که به جز کدورت روح ثمر دیگری ندارد، دست بدار و مرد و مردانه وارد میدان مبارزه ی علمی شو.
دلائل قوی باید و معنوی
نه رگ های گردن به حجت قوی

spring
محل اقامت: www.saghar.org
تماس:

پستتوسط spring » یک شنبه 2 مهر 1385, 2:08 pm

جناب Sardabir
فرمودید:"اگر نتوانستی شرمنده باش که دروغ گفتی"

فرمودید:"واقعا می فهمی چه می گوئی دروغگو. اعتراف کردی آنجا برای دیدن یکطرفه حرف های رهبران تشکیلات بهائی است.چون به من می گوئی برو ببین"

Sardabir لطفا از حدود ادب خارج نشوید و مودبانه بنگارید. اگر قرار است به هم دیگر صفت های بد بدهیم پس چرا قبلا به کاربران تذکر ادبی دادید؟!
شما به جناب milyarder می گویی "دروغگو".
می دانی که صفت دروغگو بسیار بدتر از آن است که کسی را به نافهمی متهم داری.
Spring

roozbeh

پستتوسط roozbeh » یک شنبه 2 مهر 1385, 2:09 pm

جویای عزیز سلام؛

گویا این بهاییان ارجمند فقط به دنبال هیاهو و قیل و قال هستند و برای پرسش های واضح شما، پاسخی در خور ندارند.
از جناب لوتوس نیز که بنده را به لقب "پژوهنده ی علاقمند به توهین به دیانت بهایی" (!!) مفتخر ساختند کمال تشکّر دارم؛ عزیز جان به جای این بحث های بی هدف، پاسخی روشن به سوألات جناب جویا بنگارید. (آن چه دارید بنمایید)
امیدوارم خداوند از تقصیرات شما بگذرد؛ آخر چرا برای بحثی این چنین به فعل حرام قطعی (تقیّه) آلوده شدید؟ مگر شما به تعالیم خودتان هم پایبند نیستید؟
من هم مجبورم توصیه ی سردبیر محترم را بیاورم:
در جوانی پاک بودن شیوه پیغمبری است.

موفّق باشید.

spring
محل اقامت: www.saghar.org
تماس:

پستتوسط spring » یک شنبه 2 مهر 1385, 2:28 pm

جنابان!
بنده احساس می کنم سوالات دوستان غیر بهائی نیاز به جمع بندی دارد. بحث ها پراکنده (آن هم به همه جهت!) شده است. ار تمامی دوستان پیر و جوان دعوت به جمع بندی سوالات می نمایم.
لطفا به دور از توهین به بحث ها ادامه دهید. منطقی سخن برانید و مودبانه.
باقی بقای شما
Spring

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » یک شنبه 2 مهر 1385, 2:52 pm

به به چشم و دلم روشن. دیدگانم به نام مبارک جناب اسپرینگ روشن شد. از حضور مجدد شما پس از مدتی غیبت خوشحالم. از تذکر شما هم تشکر می کنم و آن را کاملا درست می دانم. به زودی مباحث خلاصه شده ، در تاپیک های تخصصی عرضه می شود. باز هم از حضور شما متشکرم و جسارتا یاد آوری می کنم که جناب عالی قرار بود در باره ی حدیثی که جناب بهاء مدعی شده بود که امام زمان در جابلقا تشریف دارند، سند ارائه بدهید. یادم می آید چندی پیش فرمودید که هنوز آن را پیدا نکرده اید. دوست عزیز لطفا هر چه زودتر مرا از انتظار به در آورید.

milyarder

پستتوسط milyarder » یک شنبه 2 مهر 1385, 8:16 pm

من دیگر نمیخواستم در بحثهای پراکنده شرکت کنم اما بد ندیدم در مورد کسانی که سایت نگاه بد گویی میکنند جمله ای که دقیقا در صفحه اول سایت قرار گرفته نقل کنم:

براصول خود که مقبول نظر شما افتاده ،وفاداریم:
*جلو گیری از بی ادبی وسخافت و اهانت

((وای برکسی که خود حرفی بزند و به آن عمل نکند و وفادار به اصول خود نیز نباشد.))

جویا جان باز که شاهد سئوالات شما در تاپیکهای دیگر هستیم . این سئوال را هم هر وقت که به سئوالات من جواب دادید به شما جواب میگویم.((البته اگر بتوانم دینم را اثبات کنم قرار شد دیگر لم بم نباشد پس اول به سئوالات من جواب دهید بعد من دینم را اثبات میکنم تا همه این سئوالات شما به خودی خود حل شوند))

موفق باشید.

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » یک شنبه 2 مهر 1385, 9:54 pm

میلی عزیز منظور شما کدام سئوال است؟ ثانیا قربان شما بروم آدم زنده وکیل و وصی نمی خواهد مگر جناب اسپرینگ خودشان نمی توانند جواب بدهند؟ من از اول با ایشان قرار گذاشته بودم که شما پیدایتان شد. البته مانعی ندارد ولی چنان که گفتم کم کم دارم شک می کنم که نکند اسپرینگ کهن سال و پیر جهاندیده، به میلی جوان پرشور و مقاوم مبدل شده است.

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » یک شنبه 2 مهر 1385, 9:55 pm

در ضمن منتظرم دینت را اثبات فرمایی.

lotus

پستتوسط lotus » دو شنبه 3 مهر 1385, 12:07 am

:lol: جناب میلی و اسپرینگ عزیز بعد از این همه وقت بحث و مباحثه،پیر خرمند پی این می گردد که لیلی زن است یا مرد :lol: پدر جان برو به زندگی خود برس. شما که اگر حضرت محمد هم بیاید و بگویند دین بهائی یک دین است،باز بهانه ای جدید می آوری،پس چرا نام خود را پژوهنده می نامید؟و پی چه می گردید؟

بازگشت به “دست آورد ها و تعالیم”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان