سانسور

lotus

پستتوسط lotus » جمعه 31 شهریور 1385, 11:55 am

روزبه و یا جویای عزیز. حتما هر دو شما یکی هستید.من به کسی توهین نکرده ام و نمی کنم :cry: عزیز دل مگر نه اینکه در اوایل میلی و دیگران سئوالاتی از شما پرسیدند ولی کدامیک جواب دادید؟؟جز پرداختن به سئوالات خود و عدم توجه به جوابها به کار دیگری پرداخته اید؟ این همه جواب داده شد . کدام یک را قبول کرده اید؟ برای هر کدام یک بهانه ای تراشیده اید که برایم بسیار جالب است.و مطمئن باشید که دیانت بهائی احتیاجی به دفاع توسط کسی ندارد و شما عزیزان بی خود سعی و تلاش در رد آن می نمائید و مثل این سایت،سایت های ردیه زیادی وجود دارد. پیرمردان عزیز موفق باشید و سعی کنید قدری تعصب و حب و بغض خود را کنار گذاشته و درست تحری حقیقت نمائید.

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » جمعه 31 شهریور 1385, 12:29 pm

لوتوس عزیز بی تردید من و جناب روزبه هر دو مسلمان و شیعه و معتقد به امام زمان هستیم. روش ایشان به خاطر شور جوانی با من فرق دارد. اما شما دوست عزیز گویا فراموش کرده اید که قبلا فرموده اید بهایی نیستید به هر حال برای من فرقی نمی کند. ممکن است بفرمایید میلی و دیگران از من چه سئوالی پرسیدند که جواب ندادم؟ ایشان تنها سئوالی که می پرسید و بسیار هم اصرار می کرد و نهایتا هم به نظر رسید که قانع شده است، همان بود که می گفت: «ما اسلام را چگونه ثابت می کنید، من هم بهائیت را همان طور ثابت می کنم. »من هم خدمت ایشان عرض کردم که ما و بهائیان در باره ی اسلام و حقانیت آن بحثی نداریم. این شما هستید که مدعی داشتن دین جدید هستید. بسیار خوب باید آن را ثابت کنید. تنها جوابی هم که بنده از دوستان بهایی دریافت کرده ام این هاست که برایتان برمی شمارم و خواهش می کنم شما هم با دیده ی دقت و انصاف در آن ها بنگرید:
من پرسیده ام حضرت بهاء الله خودش معترف است که رسالت و نبوت به حضرت محمد خاتمه یافته است. آیا به این پرسش ، پاسخ داده اید؟ البته چرا این پاسخ ها آمده است:
* یکی گفته است ایشان رسول و نبی نیست بلکه ظهور کلی الاهی است
* دیگری مساله ی دور و کور را آن هم به غلط اشاره کرده است.
بفرمایید آیا به جز این دو جواب، جواب دیگری هم داده اید؟ در باره ی هر دو جواب هم عرض شد که اولا ظهور کلی الاهی یعنی چه و به چه دلیل ایشان این مقام را داراست؟ هنوز جوابی دریافت نشده است.
در باره ی جواب دوم عرض شد تئوری دور و کور چیست و آن را از کجا آورده اید؟ این را هم به خداوندی خدا سوگند که هنوز جواب نداده اید.
دوست عزیز متاسفم به اطلاع شما برسانم که تا کنون از زمانی که این سایت راه افتاده است، یک بهایی دانشمند جرآت حضور در این سایت را نیافته است. چه بسا دیگر در بهائیت امثال ابوالفضل گلپایگانی و فاضل مازندرانی و سید عباس علوی و اشراق خاوری که به برکت سوابق اسلامی که داشتند، افراد با سوادی بودند. دیگر وجود ندارند.از شما خواهش می کنم اگر در میان احباب افرادی که در متون اصلی امر مطالعه ی کافی داشته باشند، وجود دارند، آنان را به کمک بخواهید. چون شما که هیچ، ناظر ماجرا هستید. جناب میلی و اسپرینگ هم خوانندگان سایت شاهدند که از عهده ی پاسخ برنیامده اند. باور بفرمایید برای من بسی رنج آور است که با دوستانی از بهائیان طرف گفت و گو هستم که اطلاعات کافی درباره ی بهائیت ندارند.

lotus

پستتوسط lotus » جمعه 31 شهریور 1385, 1:09 pm

:cry: مرا از رنج خودآزرده کردید. دوست عزیز باز هم رفتید سر حرف اولتان و به هیچ وجه به هیچ کدام از جواب های میلیاردر که تقریبا برای اکثر افراد این سایت فرستاده سخنی بر زبان نیاورده و باز هم چون سابق شمشیر برداشته و بر سر حرف اول خود برگشتید. و من در اینجا به هیچ وجه تکرار آنها را جایز نمی دانم . چون نه فایده ای د راین کار میبینم و نه مثل شما وقت آنرا دارم تا با شما پژوهندگان جنگنده به بحث بپردازم. چون همانطور که چندین بار گفته ام در جایی عدل و انصاف نیست بحث و محاوره بی خود و نابجاست.حقانیت خود را به چندین روش جناب میلی و .. فرمودند ولی شما هنوز در ان مانده اید. اگر شما به جای آنها بودید چگونه پاسخ می دادید تا افراد فرهیخته ای چون شما بر آنها خرده نگیرد؟باز هم خواهیم دید بجای این جواب شما بر سر شاخه ای دیگر پریده و مغلطه راه خواهید انداخت.

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » جمعه 31 شهریور 1385, 2:17 pm

عزیزم توجه داشته باشید مطالب این سایت را دیگران نیز می خوانند و داوری می کنند. من اگر جای شما و آن ها بودم با کمال شجاعت و مردانگی اعلام می کردم که پاسخی به پرسش های اساسی مطرح شده در باره ی مقامات نامشخص حضرت بهاء الله و هم چنین باب ندارم. از قضا من از تکرار ادعاها بسیار مسرور می شوم چون هم چنان ضعف و ناتوانی شما و همه ی بهائیان را به روشنی می بینم. قربان شما بروم افراد فرهیخته ای مانند من به راستی نه تنها از بهائیت خرده می گیرند، بلکه آن را از بیخ باطل می دانند زیرا با وجود آن که تبلیغاتشان گوش فلک را کر می کند، پاسخی به پرسش های اساسی و سرنوشت ساز ندارند. شما هم لطف کنید و کمی وقت صرف کنید تا ببینید که اساس بهائیت بر تناقضات آشکار استوار است. چشم و گوش باز کنید و بنگرید که هیچ مبلغی قادر نیست به این پرسشها پاسخ دهد. اما ای کاش با عرض معذرت از بهائیان هم افراد فرهیخته در این مباحث شرکت می کردند. دوست من بسیار متاسفم که این را می گویم. دوست بهایی شما جناب میلی آن طور که پیداست از متون اصلی بهائیت یعنی نوشته های جناب باب و بهاء و عبدالبهاء و شوقی و حتی نوشته های دانشمندان بهایی هم چون ابوالفضائل گلپابگانی و فاضل مازندرانی و اشراق خاوری بی اطلاع و یا کم اطلاع است و باور بفرمایید تا به حال مجاهده ی با نفس کرده ام که به بحث با کسی که خودش معترف است که بی سواد است، ادامه داده ام.

lotus

پستتوسط lotus » جمعه 31 شهریور 1385, 2:47 pm

خوشحالم که خود را فرهیخته می دانید.
دوست عزیز و سردبیر گرامی، من تا بحال هم احساس می کنم در بعضی جاها کمی زیاده روی کرده ام ولی از آنجائی که دقیقا نوشته های آقای داوودی را خواندم به این نتیجه رسیدم که ادامه دادن در این نمایشنامه بهائی پژوهی بی فایده است. نمایشنامه جالبی ترتیب داده اید و از هنرمندانی چون جناب جویا و برادر عزیز روزبه جوان استفاده کرده اید و سردبیر عزیز که هدف بهائی پژوهیش از صفحه اول سایت کاملاً بچشم می آید . و به خوبی به همه دوستان بهائی ام هم حق می دهم چون صحبت در این فضا هیچ فایده ای نه برای شما و دیگران ندارد. فقط باید تشکری از مدیران این سایت ودیگر عزیزانی که به صورت شبانه روزی سعی می کنند که به هر روشی تا ظهور این دین جدید را به گوش جهانیان برسانند تشکر بکنم. بهر حال این هم روشی است. و قبول و یا عدم قبول مطالب این سایتها را مبنی بر حقیقت و یا عدم حقیقت گوئی آنها را بعهده خوانندگان عزیز می سپارم. موفق باشید.و برای همه شما ها دعا می کنم و امیدوارم شما نیز مرا از دعاهای خود محروم نکنید. زیرا همه ما محتاج به دعائیم.
بدانید این روش تحری حقیقت نیست.

milyarder

پستتوسط milyarder » جمعه 31 شهریور 1385, 3:03 pm

جویا جان اینبار جواب شما داده شده حال ببینیم این منطق شما که عنوان کردن یک سئوال است در تمامی این قسمتها اینبار بر جوابیه های ما چه غلطی میگیرد. در ضمن لطفا اگر من دور و کور را اشتباه عنوان کردم شما صحیح آنرا عنوان کنید تا من ببینم کجای آن اشتباه بوده.(حتما اینکار را بکنید)
دوست گرامی که بهاییت را از بیخ و بن باطل میدانید به زودی سئوال دیگری از شما میکنم ببینم که شما گوش فلک را پاره نکرده اید میتوانید پاسخ بگویید یا خیر.
جناب جویا مثل اینکه جوابیه های جدید مرا ندیده اید که دیگر به خواست شما از نویسنده های دسته 3 و 4 نگفتم بلکه از خود حضرت بهاالله و عبدالبها گفتم تا این ایراد گیریهای شما تمام شود اما مثل اینکه شما مطالب را خوب مطالعه نمیکنید و متوجه این امر نشده اید.

موفق باشید ای پیر فرزانه

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » جمعه 31 شهریور 1385, 4:36 pm

اولا خدمت لوتوس عزیز سلام مجدد عرض می کنم و از حضور محترم ایشان تقاضا می کنم در مسیر یافتن حق سختی ها و ناراحتی ها را به جان بخرند و بدانند که به قول قرآن: کسانی که در راه ما می کوشند، بی تردید راه را می یابند. از اینکه خود را فرهیخته نامیدم حمل بر خودستایی نشود. چون شما به من افتخار دادید و این لقب را در موردم به کار بردید، من هم آن را به خود گرفتم. ثانیا من بالاخره نفهمیدم شما بهایی هستید یا پژوهشگر؟ چون در ارسالی که در تاریخ سه شنبه 28 شهریور داشتید، چنین فرموده اید:دوست عزیز دکتر پرویز‎
من دوستان بهائی زیادی دارم و در مورد این دین اطلاع دارم‎ ‎و تا اونجایی که من می دونم این بنده های خدا از بقیه بیشتر تابع حکومت هستند‎. ‎اتفاقا تا اونجایی که من اطلاع ‏دارم در زمان شاه هم کم اذیتشون نکردند. من نمیخوام‎ ‎کسی رو تائید یا رد کنم ولی یکمی با انصاف بیشتری در موردشون نظر بدیم حالا چه خوب‎ ‎چه بد‎. ‎ اونقدرا هم که شما ‏میگی بد نیستن. یه چیزی شنیدی اقای دکتر عزیز‎ ‎ البته‎ ‎منو ببخشین واسه این حرفم‎.‎
حقیر از این بیانات حضرت عالی چنان استنباط کردم که شما کسی هستید که فقط دوستان بهایی زیادی دارید. بسیار خوب البته مهم نیست ولی من پیش وجدان خودم سربلندم و نزد خدای خودم هم سرفراز که دوست بهایی شما هنوز به سئوالا روشن من جواب نداده است. شاید پاسخ ایشان همان داستانی است که هانس کریستیان آندرسن نقل می کند که ( ببخشید) خیاطی حقه باز به نزد پادشاهی ساده لوح می آید و به او می گوید: من بهترین لباس دنیا را برای شما خواهم دوخت و چنان در باره ی لباسی که اصلا وجود خارجی نداشته تبلیغات می کند که همه باور می کنند که شاه بهترین لباس دنیا را در بر دارد در صورتی که شاه بیچاره برهنه در مراسم تاج گذاریش شرکت کرده بود منتهی بر اثر همان شدت تبلیغات کسی جرأت نمی کرد که بگوید شاه برهنه است. تا آن که یک کودک با تعجب از مامانش می پرسد که چرا شاه برهنه است و دیگران هم جرأت می کنند که بدانند شاه برهنه است. عزیزم مراقب باشید فریب خیاط های ماهر روزگار را نخورید. ما که از بیانات جناب میلیاردر چیزی به جز همان بحث توحید و بحث غلط دور و کور را ندیدیم. بحث توحید را جواب دادیم و چیز دیگری در پاسخ به آن جواب ندیدیم و بحث دور و کور را هم غلط مطرح کردند که الان می خواهند من بگویم تا یاد بگیرند و جای دیگری درستش را بگویند ولی نه، من نخواهم گفت تا ایشان مجبور شود کمی مطالعه کند.

milyarder

پستتوسط milyarder » جمعه 31 شهریور 1385, 8:39 pm

جناب جویا مثل اینکه دیگر چیزی برای گفتن ندارید دوست من بحث دور و کور همان است که مطرح کردم اگر میگویید غلط است درست آنرا بیان کنید.((در کدام مناظره میگویند برو خودت پیدا کن؟)) شما اسم این مناظره را منطقی میگزارید و از من غلط میگرید؟؟
شما تا به حال جز سئوال بحث منطقی هم انجام داده اید؟؟ جز رد کردن بحث منطقی انجام داده اید؟؟جز توهین حرف دیگری زده اید؟؟
اگر میگویید غلط است خوب درست آنرا بیاورید تا همه ببینند.
پیر خردمن این حرفها از شما بعید است مثل اینکه شما طاقت از کف بریده ای نه بنده.

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » جمعه 31 شهریور 1385, 11:02 pm

جناب میلی خیلی معذرت می خواهم چون من احساس می کنم که برخی از دوستان بهایی در این سایت در پی یاد گرفتن درست مطالب خودشان هستند، با کمال شرمندگی مطالب را به همین سادگی در اختیار شما قرار نمی دهم. با جناب اسپرینگ یک قراری گذاشتیم که به هجرت ایشان از سایت انجامید. همان قرار را با شما می گذارم به شرطی که همچنان شاهد حضور فعال شما در سایت باشم. قرارمان با ایشان آن بود که اگر عبدالبهاء گفته باشد که ولی امر 24 نفرند، چه؟ بحث ها باید نتیجه داشته باشد. ایشان قراری نگذاشتند. اینک به شما هم عرض می کنم: بیان شما در باره ی دور و کور و معنای آن در تاپیکی دیگر موجود است. لطفا یک بار دیگر در همین تاپیک و در دنباله ی همین عرائض من آن را بفرمایید( به شرطی که تغییرش ندهید یا اگر تغییر می دهید بگویید که مطلب را اصلاح کرده اید) اگر معنای دور و کور را درست گفته باشید که هیچ، تازه به بررسی این استدلال می پردازیم و اگر غلط گفته باشید، چه؟ در این صورت اعتراف می کنید که استدلال های دوستان بهایی متزلزل است یا خیر؟ اگر در این مورد قراری بگذارید، به روی چشم، من هم منابع بحث دور و کور و بررسی آن را عرضه می کنم. باور بفرمایید طاقت من در این گونه موارد بسیار زیاد است.

lotus

پستتوسط lotus » جمعه 31 شهریور 1385, 11:47 pm

دوست عزیز pedro
خیلی خوشحالم که شما نیز به این جمع پیوسته اید و نمی دانم باز این سردبیر عزیز تا کلام حقیقتی می بینند به مذاقشان خوش نیامده و اقدام به حذف آن می نمایند.
دوست عزیز من همدر ابتدا همین فکر شما را داشتم در خصوص تبادل نظر و پژوهش. ولی در این مدت چیزی جز آن را دیده ام. اینجا نامش سایت بهائی پژوهیست ولی هدفش بهائی ستیزی در قالبی دوستانه تر.می دانم که باز این مطلب هم توسط سردبیر پاک خواهد شد. ولی مینویسم.
و دقیقا تمام مطالبی را که فرمودید در این سایت مصداق دارد.
فرموده بودید:
اطلاعات اين دوستان از محدوده كتب ضد بهائي فراتر نميرود. که اگر به صفحه اول این سایت و مطالب مندرج نظری بیاندازید خود واقف خواهید بود.
در اینجا بحث هیچ فایده ای ندارد چون همانطور که گفتید در اینجا نیز همانگونه اند که خود قضاوت فرمودید:
*شرو ع به غلط گيري املائي من ميكردند--------استاد جویا متخصص در امور غلط های املائی و متاسفانه با کمی بی انصافی در دیدن بعضی از جوابها و قصه گوئی ماهر
*دليل بي اطلا عي و گمراهي من دانستند------- که مدام بهائیان را به همین گونه مورد توهین قرار داده اند.
*و بسیار مطالب دیگر که خود با خواندن آنها شاهد خواهید بود....

milyarder

پستتوسط milyarder » شنبه 1 مهر 1385, 12:10 am

جویای عزیز من هم مطالبم را همینگونه به کسی نمیگویم لطفا جواب سئوالات مرا در همان تاپیک بدهید.که در مورد این 24 ولی امر هم هست و بقیه موارد تا من هم به این شرط جواب شمارا بدهم.
((جدا آدم بسیار مطقی هستید که تنها به شرط اطلاعات به کسی میدهید))
بر حسب امر این سایت مثل اینکه قانون جدید سایت شرطی شدن مطالب است من هم آنرا قبول میکنم پس هر وقت شما جواب گفتید من هم میگویم.
جانتان خوش ای پیر خردمند

milyarder

پستتوسط milyarder » شنبه 1 مهر 1385, 12:12 am

مطقی = منطقی
زحمت غلط گیری به خود ندهید

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » شنبه 1 مهر 1385, 12:44 am

قربان شما بروم قرار است دوستانه با هم گفت و گو کنیم. موضوع دور و کور را شما مطرح کردید. پس لطفا شما هم یک بار دیگر بفرمایید داستان دور و کور چیست. چون راستش را بخواهید نتوانستم بیان شما را در باره ی دور و کور پیدا کنم.

milyarder

پستتوسط milyarder » شنبه 1 مهر 1385, 2:56 am

جویای عزیز شما مگر پژوهشگر نیستید چنین سخنی از شما بعید است بگردید حتما پیدا میکنید . البته اصل مطلب را برای دانلود قرار دادم اگر دانلود کرده باشید در آن هست.
((چه عجب بلاخره شما با ما دوست شدید و از نیشو کنایه های خود کم کرده اید))

yas
فعّال

پستتوسط yas » شنبه 1 مهر 1385, 8:19 am

آقایان بهائی
از آزادی در این سایت به نفع حقیقت ونه اهداف دیکته شده تشکیلات که گفتید" ما از اصول تشکیلات تبعیت می کنیم وگرنه بهائی نیستیم"حسن استفاده را بفر مائید وسعه صدر سر دبیر را قدر بدانید. یک سایت بهایی را معرفی بکنید که من هم بتوانم چنانکه شما در اینجا مطلب می گذارید من هم بتوانم اظهار نظر کنم و عینا در ج شود.
نگذارید بینند گان احتمال دهند کل بهائیت از این قبیل رویاروئی علمی وحشت کرده و توسط شما قصد برهم زدن این فضا را دارد.
حرف های قبلی جویا را جواب دهید به موقع ما از ایشان می خواهیم بحث دور و کور در بهائیت را هم بیان فرمایند.در وصول به حق موفق باشید.

sahba

پستتوسط sahba » شنبه 1 مهر 1385, 9:42 am

این آقای میلیادر فقط و فقط بلد هستند با کلمات بازی نمایند حقیقتا که حوصله همه را سر می برند <BR>من یکی که حسابی از ایشان ناامید شده ام

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » شنبه 1 مهر 1385, 9:47 am

میلی عزیز، قربانت بروم من پیرمرد را اذیت نکن. مطالب دور و کور در فایل من موجود است. منتهی می خواهم به خود جناب عالی بفهمانم که اشتباه کرده ای. چرا لطف نمی کنی و آن چه را که در باره ی دور و کور بیان کرده ای یک بار دیگر نمی گویی. می خواهی مرا آزار دهی و به زحمت بیندازی. این با تعلیم وحدت عالم انسانی منافات دارد. اذیتم نکن و مطلبی را که گفته ای یک بار دیگر بیاور. باور کن اگر داشتمش این قدر به شما التماس نمی کردم. به شما قول می دهم همین که شما موضوع دور و کور را که از ابداعات بهائیت است، یک بار دیگر نقل کنی، من هم بلافاصله عرائضم را تقدیم می کنم. منتظرم.

lotus

پستتوسط lotus » شنبه 1 مهر 1385, 1:35 pm

صهبای عزیز اگر شما از میلی عزیز نا امید شده اید من که بکلی از فعالیت ها و هدف این سایت بکلی نا امید شده ام. میلی عزیز این پیرمرد اگر جوابی داشت اینقدر داستان سرائی و مغلطه نمی فرمودند. گناه دارند برایش دوباره بگذار. پیر مردیست نگذار ناکام بماند... :wink: جویا جان ولی واقعا عرض می کنم با تمام سرسختیتان از تلاش و پشتکارتان برای رد دیانت بهائی خیلی خوشم آمده است. معلوم است معلمی دانا و صبور هستید. کاش کمی هم منطق می داشتید . البته مهم نیست :lol: باز هم دوستتان دارم

milyarder

پستتوسط milyarder » شنبه 1 مهر 1385, 1:37 pm

دوست گرامی یاس عزیز معرفی سایت خواسته بودید بفرمایید این هم سایت
www.newnegah.org
و البته چند باری که مطالب من پاک شده و نام کاربریم هم بسته شد چشم پوشی میکنم تا حرف شما 100% درست باشد.

صهبای عزیز هم که فقط مرا میبیند و مثلا به جویا نمیگوید آخر در کدام مناظره از حالات روحی طرف سئوال میکنند؟ یا در کدام مناظره گفته شده برو خودت بخوان تا یاد بگیری؟ و..

جویای عزیز فدایت شوم منه جوان را اذیت نکن.مطالب دور و کورد در مطالب من موجود است.
منتهی میخوام به شما بگویم (کلمه فهماندن بسیار نا پسند است و البته چون احترام شما واجب است چنین چیزی نمیگویم) بنده اشتباهی نکردم و اگر از صفحه 9 به بعد دور بهایی که برای شما قرار دادم بخوانید به جواب میرسید.نمیخواهم شما را آزار بدهم و به زحمت بیاندازم دقیقا صفحه را عنوان کرد.
جویای گرامی بلاخره داری یا نداری در ابتدا میگویید دارم باز میگویید اگر داشتم التماس نمیکردم بلاخره کدوم یکیش درسته؟؟(البته من به شما گفتم یک مورد آنرا در کجا بخوانید)
به شما قول میدهم من اگر باز هم نقل کنم شما رد میکنی 1 بار برای پذیرفتن یا رد مطلبی کافی است.

خوش باشید ای پیر خردمند.

milyarder

پستتوسط milyarder » شنبه 1 مهر 1385, 1:40 pm

یاس عزیز یک مورد دیگر هم از سردبیر مشاهده کردیم لینک سایت نگاه را در این سایت غیر مجاز معرفی کرده اند.عجب سایت بی طرفی است. تصویر
راستی یاس عزیز نگفتیتد اگر مطالب این سایت بی طرفانه است چرا مطالب صفحه اول از علمای اسلام است و نه از بی طرفان؟ تصویر

موید باشید.

بازگشت به “دست آورد ها و تعالیم”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان