تعایم و آموزه های دیانت بهائی

Bahai
تماس:

تعایم و آموزه های دیانت بهائی

پستتوسط Bahai » پنج شنبه 2 شهریور 1385, 6:59 pm

دوستان عزیر
تعالیم اساسی دیانت بهئی را می توانید در اینجا مشاهده فرمائید

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » پنج شنبه 2 شهریور 1385, 7:16 pm

دوست عزیز بهائی فراموش نفرمایید قرار است به پرسش بنده پاسخ بدهید. هنوز پاسخی دریافت نکرده ام. مانعی ندارد، تعالیم بهائی را هم خواهیم دید. اما قرارمان را فراموش نفرمایید. روش تحری حقیقت این نیست که شما در پیش گرفته اید. مگر عرض نکردم که هر چه در این مقوله ها بفرمایید، تا زمانی که الاهی و آسمانی بودن بهائیت را اثبات نفرمایید، آب در هاون کوفته اید. عزیزم بگویید اثبات دین بودن بهائیت را در کجا مشاهد کنیم؟ فکر نمی کنم در هیچ مکانی به این آزادی و راحتی بتوانید سخن بگویید. بنابراین مجددا از جناب عالی خواهش می کنم به جای این امور قدیمی ابلاغ کلمه در اثبات بهائیت مطلب علمی و مقبول عقل و انصاف بیان فرمایید. هم چنان منتظرم. در ضمن اگر دیده باشید جمله ای از جناب بهاء الله از کتاب اشراقات آورده ام که در آن جا آن جناب به روشنی به پایان پذیرفتن دوران رسالت و نبوت به وسیله ی ظهور محمد مصطفی اعتراف فرموده است. باز هم تأکید می کنم می دانید که تفسیر و تأویل هم در بهائیت ممنوع و حرام است. لطفا به این نکته هم توجه داشته باشید که در آن عبارات حضرت بهاء الله فرموده است: به انتهت الرسالة و النبوة به وسیله ی حضرت محمد طومار رسالت و نبوت پیچیده شده است. یعنی به این ترتیب بحث دور و کور هم منتفی است. هم چنان منتظر شما بهائی شچاع هستم

Bahai
تماس:

پستتوسط Bahai » پنج شنبه 2 شهریور 1385, 7:41 pm

دوست عزیر

حضرت محمد ختم نبوت و رسالت هستند.
ولی حضرت بهالله مظهر ظهور هستند که با نبوت و رسالت تفاوت دارد.

عرض نمودم ممکن است من دلایل خود را بیاورم و شما برای همیشه آن را قبول نفرمائید.
راه راه شما . راه من هم راه خودم
موفق باشی

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » پنج شنبه 2 شهریور 1385, 7:50 pm

نشد! شما هنوز دلیلی هم ارائه نفرموده اید چه برسد به دلائل. دلائل اگر منطقی باشد، مطمئن باشید هر عقل سلیمی می پذیرد. اگر هم کسی نپذیرفت دیگران قضاوت خواهند کرد. از کجا می دانید که من دلائل شما نپذیرم. باور بفرمایید اگر دلیلتان منطقی باشد می پذیرم. فراموش نفرمایید: تحری حقیقت از اصول تعالیم بهایی است. روش تحری حقیقت این فرمایشان شماست؟ یک جا می فرمایید: سری است از اسرار خداوندی، یک جا می فرمایید: اگر من دلائلم را بیاورم شما آن را برای همیشه نمی پذیرید. ای اهل عالم انصاف دهید این روش بحث علمی است؟!

Bahai
تماس:

پستتوسط Bahai » شنبه 4 شهریور 1385, 9:26 pm

متاسفانه شما شرط یک پژوهش بدون جانبداری را ازدست دادید.
چرا که این لینک را که بنده داده بودم حذف نمودید و جای آن ستاره گذاشته اید.
شما که مدعی شجاعت علمی هستید چرا می ترسید که دوستان عزیز این لینکح را هم بازدید کنند.

yas
فعّال

پستتوسط yas » یک شنبه 5 شهریور 1385, 10:45 am

حدس می زنم می خواهید بدلیل کم آوردن در مقابل جویا خدا حافظی کنید دنبال

بهانه می گردید!

اگر دینتان مطابق علم وعقل است دلیل اقامه کنید ونگوئید سری است از اسرار

الاهی و کسی را به آن راهی نیست...

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » یک شنبه 5 شهریور 1385, 11:04 pm

دوست محترم بهایی من از سردبیر محترم خواهش می کنم به شرطی که شما هم در وبلاگ خودتان این سایت را معرفی کنید، ایشان هم سایتی را که شما لینک کرده اید، حذف نکنند. دوست عزیز می دانم که ابلاغ کلمه یکی از وظائف شرعی شماست، اما شرط انصاف نیست که شما سایت خودتان را روی این سایت لینک کنید ولی حاضر نباشید این سایت را در وبلاگ خودنان معرفی فرمایید. بیایید یک معامله ی علمی و فرهنگی کنیم. تجارت فرهنگی اینترنتی. شما این سایت را معرفی کن، این سایت هم سایت شما را. اجازه دهید شجاعت علمی شما به دیگران احبای عزیز نیز منتقل شود. بارو بفرمایید من با کمال شجاعت اعلام می کنم که به عنوان یک نفر شیعه ی ناقابل با هر یک از مبلغان بهائی که جرأت و جسارت علمی جضور در این سایت را داشته باشند، گفت و گو کنم. ولی لطفاً شما هم به این سادگی از میدان به در نروید و بحث را ادامه دهید. البته اگر اشتباه و خطایی هم از بنده سر زد گوشزد بفرمایید. باور کنید اگر منصفانه باشد، با کمال میل می پذیرم.

spring
محل اقامت: www.saghar.org
تماس:

پستتوسط spring » دو شنبه 6 شهریور 1385, 4:57 pm

با سلام
سخن تازه ای از جانب اهل ادیان نیست ، همان گونه که یهودیان ، زرتشتیان ، مسیحیان ، بوداییان و .... همه پیروان ادیان می گویند که دین آنها آخرین و کامل ترین دین است ، مسلمین نیز چنان می گویند. در این میان فقط بهائیان اند که می گویند ما آخرین دین نیستیم.

دو آیه در قرآن هست که مسلمین برای اثبات مدعای خود مبنی بر آخرین و کامل ترین دین ، بدان دو آیه استناد می نمایند. آیه ای که مسلمین در نشان دادن اکمال دین اسلام بدان رجوع می کنند ، آیه "الیوم اکملت لکم دینکم و .... " است. این سخن شریف در قرآن ، کاملا درست است که اگر نبود ، از ظهور حضرت رسول اکرم نتیجه ای به بار نمی آمد. اگر آن چه که در باب شرح نزول این آیه نوشته اند ، درست باشد ؛ این آیه در حجة الوداع و در غدیر خم نازل شده و آن جا پیامبر اکرم ، بشارت کامل شدن دین اسلام را به مسلمانان داده است. باید توجه کنیم که این بشارت در مورد اسلام است و نه مطلقا موضوع دین. مخاطبین آن آیه همه از مسلمین بودند و البته واضح است که آن آیه باید به همان شکل نازل می شد. به هیچ روی از این کلام متین ، نمی توان استنتاج کرد که دیگر دینی در عالم ظاهر نخواهد شد. از این گذشته ، شبهه ای را نیز می توان به موضوع وارد ساخت ، به این عبارت که لفظ اسلام در قرآن کریم ، به ادیان سامی اطلاق شده است و موسی و ابراهیم و ... در آن سفر کریم همه به عنوان مسلمان معرفی شده اند. اگر کسی مانند مفسرین قرآن ، اهل پیچاندن مطلب باشد ، در این مبحث مجال وسیعی دارد که با توجه به معانی لفظ اسلام در قرآن ، تأویلات گوناگون دیگری نیز از این آیه به دست دهد.

اما آیه دیگر که مسلمین آن را در باب آخرین پیامبر بودن حضرت رسول مطرح می نمایند ، آیه "و ماکان محمد ابا احد من رجالکم ولکن رسول الله و خاتم النبیین" است. ، به جز آن که می توان در باب الفاظ"خاتم"( به معنی نگین انگشتر) و "نبی" بحث کرد ، به اعتقاد من بهتر است موضوعیت نزول آیه مورد توجه قرار بگیرد. شرح نزول این آیه به خوبی معلوم می سازد که مدلول آیه مطلقا به پایان پذیری سلسله ادیان ارتباطی ندارد. زید بن حارثه ، پسر خوانده حضرت رسول اکرم بود که با دختر عمّه آن حضرت ازدواج نموده بود. گویا حضرت رسول به آن دختر عمّه علاقه ای داشت و زید به خاطر پیامبرش ، زن خود را طلاق گفت تا به ازدواج رسول اکرم درآید. این جریان باعث شد تا اعراب بر آنها طعنه هایی بزنند و این آیه در باب تقدیس و تنزیه پیامبر اسلام نازل گشت و لغت "خاتم" به معنای نگین انگشتر نیز در همین متن معنای خود را به دست می آورد که بگوید رسول اسلام منزّه و در میان پیامبران چون نگین در میان انگشتر بود.

استدلالی که مسلمین از این آیه برای نشان دادن آخرین پیامبر بودن حضرت محمد صورت می دهند ، دقیقا مانند این است که کسی بگوید ، فلانی عجب طبیب و دکتر حاذقی است و بنابراین پس از او دیگر فیلسوفی در عالم ظاهر نخواهد شد! همان اندازه که بین این دو گزاره ارتباط موجود است ، بین شرح نزول آیه و استنتاج مسلمانان از آن آیه نیز وجود دارد.

مهم تر از این بحث های لغوی و تفسیری ، بحث در باره کارکردهای اجتماعی ادیان است که دنیا را نیازمند آیین جدید می نماید و آیین بهائی را به نسبت سایر ادیان متمایز می کند. اغلب مسلمانان خود معترف اند که دنیای امروز را نمی توان با قوانین اعراب 1400 سال قبل اداره نمود. اما در عین حال تمام آنها می گویند که آن چه جاری است ، اسلام حقیقی نیست! واسلام حقیقی توانایی حل مشکلات دنیا را دارد.اما تا امروز نه کسی توانسته معنای اسلام حقیقی را نشان بدهد و نه توانسته ساز و کاری برای برطرف نمودن نقائص موجود ، به دیگران بنمایاند. نه تنها به دیگران که مسلمین حتی در میان خود ، پس از گذشت صدها سال هنوز نتوانسته اند که نمونه ای از حکومت عادل به دیگران عرضه کنند و در این صورت چگونه خواهند توانست جهانی را با آن همه نژاد و رنگ و اعتقاد ، بر سر پا محفوظ دارند؟

در آن دنیایی که حضرت رسول اکرم دین اسلام را عرضه نمود ، فهم مردمان و به تبع آن احکام دینی ، چیزی فراتر از قوم گرایی نبود و طبیعی است که با قوانینی که بر مبنای قومیت تدوین شده است ، نمی توان جهانی واحد را اداره نمود. اداره جهان واحد نیازمند قوانین جهانی است و اسلام هیچ گونه ساز و کار جهانی در احکام اجتماعی اش ندارد. در میان ادیان موجود ، امروزه فقط بهائیان اند که داعیه ای جهانی دارند و تئوری های ساختاری برای اداره جهان ارائه می نمایند.

منبع: www.newnegah.org

Spring

Bahai
تماس:

پستتوسط Bahai » دو شنبه 6 شهریور 1385, 9:20 pm

جویا عزیز و یاس عزیز

مدتها است که زور و اجبار و منع انسانها ازحقیقت دیگر از تاریخ روزگار محو شده است.

وقتی شما لینک بنده را ستاره می زنید چه بسا سخنان بنده را نیز تغییر ندهید به این می گویند گفتمان نابرابر و حتی گفتمانی که یک طرف به خود اجازه می دهد به مقدسات طرف دیگر توهین کند پس از ادامه بحث با شما معذورم.
ولی با دوستانی را که شرایط گفتمان مودبانه را داشته باشند بحث خواهم نمود.

خدا نگهدار

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » دو شنبه 6 شهریور 1385, 10:08 pm

پس از عرض سلام نخست به فرمایش جناب بهایی می پردازیم. اولا باز هم پاسخ پرسش اصلی مرا نداده اید. بالاخره نفرمودید حضرت بهاء الله چه کاره اند؟ ثانیا منطور شما را از این که چه بسا سخنان شما را تغییر ندهند چیست؟ شاید منظورتان آن است که چه بسا فرمایشات شما را تغییر می دهند. این اتهامی ناجوانمردانه است که عزیزانی که با سایت کار می کنند می دانند که چه ادعای واهی و پوچی است من و شما تقریبا داریم چت می کنیم به ساعات ارسال مطالب دقت کنید که معلوم شود چه تهمت ناروایی زده اید. در ضمن اگر قرار بود بیانات حضرت عالی تغییر کند چرا همین مطلب را هم که اشتباها به جای می دهید نمی دهید تایپ شده است، تغییری نکرده است؟ برای من قطعی شد که شما پاسخی ندارید در ضمن از شما خدا حافظی هم نمی کنم چون هنوز از ادامه ی بحث با شما ناامید نشده ام.

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » دو شنبه 6 شهریور 1385, 10:22 pm

و اما خدمت اسپرینگ نازنین عرض می کنم: دوست من صرفنظر از بررسی عالمانه ی آیاتی که ذکر فرمودید، توجه شما را به یک نکته ی اصلی و اساسی جلب می کنم. دوست عزیز به آیات قرآن فعلا کاری نداشته باشید. ببینید حضرت بهاء الله چه ادعایی دارد. چند شب است از آقای بهایی درخواست کرده ام تا در ادعای حضرت بهاء الله سخن بگوید در آخر ایشان سایت را متهم کرد که فرمایشات ایشان تغییر داده می شود. شما هم همین طور فکر می کنید؟ راستی به وجدان خود مراجعه کنید و انصاف دهید. آیا فکر نمی کنید که دوست محترم بهایی دیگر حرفی برای گفتن ندارد و به این بهانه ی واهی و اتهام ناجوانمردانه از میدان بحث و گفت و گو گریخته است؟ پاسخ شما هم همین است که عرض کرده ام: حضرت بهاء الله خود می گوید: الصلوة و السلام علی سید العالم و مربی الأمم الذی به انتهت الرسالة و النبوة: سلام و صلوات بر سید عالم و مربی امت ها. همو که رسالت و نبوت به وسیله ی او به انتها رسیده است. توجه داشته باشید ایشان معترف است که رسالت و نبوت به وجود آن حضرت خاتمه یافته است. دوست بهایی شما هم پیش تر این را پذیرفته و گفته است که حضرت بهاء الله ظهور کلی الاهی است که یعنی نبی و رسول نیست. ما نفهمیدیم ظهور کلی الاهی یعنی چه؟ چند شب است مرتب سئوال می کنیم که این ادعا یعنی چه و از آن مهم تر دلیل حضرت بهاء الله در اثبات این ادعا چیست به نتیجه نرسیدیم و در پایان با تهمت دوست بهایی شما مواجه شدیم که مدیر سایت را متهم کرد که در مطالب ایشان دست می برد. خدا را، انصاف دهید.

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » سه شنبه 7 شهریور 1385, 6:04 am

spring عزیز!

محیط آزادی که این سایت برای گفتگو پیرامون اعتقادات بهایی گشوده بی نظیر است

وتا کنون هیچ سایت بهایی وجود ندارد که این روش را در گفتگوی مستقیم گشوده

باشداگر هست شما معر فی فرمائید . تمامی سایت های بهایی یکسویه است .

اینکه کسی فقط از خود بنویسد و اجازه بروز وظهور به اندیشه طرف مقابل ندهد که

هنر نیست.

به بیت العدل بهائیان پیشنهاد می کنم به جای هر کار دیگر روش سایت تازه تاسیس

ما را در "بهایی پژوهی" انتخاب کند و سایتی به زبان فارسی ایجاد نماید تا مخالف و

موافق آزادانه ومستقیم در مورد اعتقادات بهایی گفت وشنود داشته با شند.

استقبال چشمگیری که در همین مدت کوتاه از سایت (بدون هیچگونه تبلیغ وارسال

لینک برای دیگران) به عمل آمده تضمین کار آمدی این پیشنهاد است.

من از شما تقاضا می کنم این پیشنهاد مرا به بیت العدل منتقل کنید که اگر چنین

کاری انجام گیرد بسیاری از یخ ها آب خواهد شد و دشمنی ها به دوستی مبدل

می شود...

ضمنا به دست اندر کاران تمامی سایت های فارسی بهایی اعلام می کنم :

چنانچه آنها آدرس سایت ما را در سایت خودشان قرار دهند و مثل ما فر صت

برابر برای گفتگوی موافق ومخالف فراهم کنند ما هم آدرس سایت آنها را در

سایت خود خواهیم گذاشت.

این پیشنهاد مشفقانه را امید وارم رهبران بهایی به دیده شفقت وقبول بنگرند

و دستی را که به سویشان دراز شده پس نز نند ونشان دهند جامعه بهایی این

ظرفیت را دارد که با همگان آزادانه ومستقیم بر سر میز مذاکره در مورد دیدگاهها

واعتقاداتش بنشیند ودر میدان عقل وبرهان بر دیگران پیشی گیرد.

منتظر پاسخ بیت العدل و دوستان بهایی می مانیم.

افراشته

پستتوسط افراشته » سه شنبه 7 شهریور 1385, 7:55 am

آقا و يا خانم سردبير
از سرزمين عجايب و هزار دين با شما سخن مي گويم. بنده در اوان كودكي به همراه خانواده ام به هند مهاجرت كرديم . اينطور كه پدرم براي من تعريف كرده است در اوائل تشكيل حكومت اسلامي در ايران و محدود شدن فعاليت بهائيان از خانواده هاي مستعد بهائي در خواست مي شود كه به هندوستان مهاجرت كنند .پدرم كه يك بهائي متعصب بوده وهست از شغل خود در شركت نفت اسعفا داده و با فروش مايملك خود با كمك محفل ملي بهائي هند به اين كشور مهاجرت كرده و موفق به كسب اجازه اقامت مي شود . با همه احترامي كه براي پدرم قائل هستم متاسفانه ايشان آنچنان در تشكيلات بهائي غرق شده كه بجاي آنكه به يك خانواده غريب و دور از وطن مراقبت روحي و خانوادگي نمايد مرتبا در جلسات بهائي شركت كرده و يا مشغول سفرهاي تبليغي است .
من در طي دوران تحصيل با افراد مختلفي از اديان گوناگون روبرو شده ام و از طريق آشنائي كه با بهائيت در خانواده و يا كلاسهاي درس اخلاق پيدا كرده ام با آنها مباحثه كرده ام ولي موفق نشدم حتي يك نفر را به اين آيين جذب كنم . شايد اين از بيعرضگي و يا ضعف معلومات بنده بوده است .بعد از آن سعي كرده ام كه كمي از لاك خود بيرون آمده و با ديد باز تري به حقايق اديان مختلف نگاه كنم ولي به علت دوري از وطن امكان دسترسي به منابع فارسي را نداشته ام و مراجعه به اينتر نت اين كمبود را براي من جبران كرده است ولي راهنمائي هاي برادرم مرا به سوي سايتهاي بهائي سوق داده بود . مدتي است تصميم گرفته ام حرفهاي ديگران در مورد آيين جهاني بهائيت را هم گوش بدهم ولي متاسفانه تعدادي از اين سايتها و وبلاگها حرفهاي تكراري و يا بدون مدرك ارائه ميدهند .
سردبير محترم با سايت شما در روند جستجو در سايت گوگل آشنا شدم و ظاهر سايت و پيگيري مباحثات صورت گرفته نشان ميدهد كه شما آدم منصف و با اطلاعي هستيد و به مدد معلومات علمي و منابعي كه در اختيار داريد مي توانيد مباحث را كنترل و پاسخ دهيد .
اميد وارم به بنده نيز اين امكان و فرصت را بدهيد كه بتوانم سوالات و شبهات خود را مطرح كنم .

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » سه شنبه 7 شهریور 1385, 9:11 am

بنده به عنوان یکی از افراد شرکت کننده در این سایت اولا به این شجاعت و صداقت افراشته ی عزیز و گرامی تبریک می گویم. آفرین بر آزاد اندیشی شما. حقیر با کمال اشتیاق در خمت شما هستم و قول می دهم با کمال انصاف و به راستی به دور از تعصبات آن چه را که از بهائیت یافته ام به حضور شما و هر بهایی آزاد اندیش دیگری تقدیم کنم. البته بگویم که تمامی عرایض بنده مبتنی بر کتاب هایی است که مورد تأیید لجنه ی نشر آثار امری است. دوست عزیز چنان که در جای دیگری خدمت شما عرض کرده ام( البته با عرض معذرت آن جا این فرمایشات شما را نخوانده بودم و نمی داستم که سرکار در چه وضعیتی قرار دارید) اصلا به روشنی معلوم نیست حضرت نقطه ی اولی و حضرت بهاء الله چه ادعایی داشته اند. از محضر شما تقاضا می کنم به تاریخچه ی مختصری که در همین سایت آمده است مراجعه فرمایید تا نخست معلوم شود که حضرات باب و بهاء چه ادعایی داشته اند. از توجه شما تشکر می کنم.

spring
محل اقامت: www.saghar.org
تماس:

پستتوسط spring » سه شنبه 7 شهریور 1385, 11:50 am

جناب jooya
آیه ی منقوله از شما در اشراقات موجود نمی باشد. لطفا مرجع صحیح خود را بفرمائید.
این تاپیک در مورد تعالیم آئین بهائی می باشد. می توانیم بحث در مورد ادعای حضرت باب و بهاءالله را در تاپیکی مرتبط دنبال کنیم. در صورت تمایل در تاپیک "مقالات در مورد دیانت بهائی
" به ادامه ی بحث می پردازیم. سعی کنید در هر تاپیکی مرتبط با آن نگارش نمائید که مطالب خلط نگردند.

جناب Sardabir

دوست داشتم شما بعنوان سردبیر این بخش مغرضانه با مسئله برخورد نکنید و فرهنگ ناشکیبائی را در تالار محکوم کنید ولی نوشتجاتتان چیز دیگری را حاکی است. دو حالت بیش نیست یا واقعا نمی دانید و اشتباه می نویسید که این نزد موردی ندارد، ولی اگر آگاهانه اشتباه می نگارید باید بدانید که فی الحقیقه دیانت مقدس اسلام چنین چیزی را هیچگاه ترویج نداده است. این روش اسلام ستیزان و حق ستیزان است. بر شما شایسته است که بعنوان سردبیر دیگران را نیز به فرهنگ مدارا و شکیبایی و آزاد اندیشی تشویق کنید.

فرمودید:"محیط آزادی که این سایت برای گفتگو پیرامون اعتقادات بهایی گشوده بی نظیر است وتا کنون هیچ سایت بهایی وجود ندارد که این روش را در گفتگوی مستقیم گشوده باشداگر هست شما معر فی فرمائید . تمامی سایت های بهایی یکسویه است . "

البته "بی نظیر" نیست. "کم نظیر" است. بهائیان همواره اهل بحث و گفتگو و تسامح و تساهل بوده اند. این کهنه اندیشان دینی بوده اند که همواره مسخ حقیقت کرده اند.
در بالا اول با صراحت نگاشته اید که "تا کنون هیچ سایت بهایی" چنین گفتگویی نداشته اند. مطلبتان غلط است. سایت ******** از جمله سایت های بهائی بود که در این زمینه گام برداشت ولی همان سنت پرستان دینی که همه "آنان" را خوب می شناسند با استفاده ی ناصحیح از تکنولوژی آن سایت را مثل دیگر سایت های بهائی فیلتر کردند. در حال حاضر همان سایت با نام ********* فعالیت خود را ادامه می دهد. در قسمت "نقد و نظرها" می توانید مطالب خود را بنگارید و همچنین سایت خود را معرفی کنید. پس نتظر عذرخواهیتان از سایت های بهائی بجهت مطلبتان می باشم. در ضمن بدانید که جمله ی شما مبنی بر "تمامی سایت های بهایی یکسویه است " غلط محض می باشد. اگر ادعای بحث آزاد دارید سایت های بهائی را نیز در سایت خود معرفی کنید. کاری که تا بحال "آنان" انجام نداده اند و مانع آن نیز شده اند.

"اینکه کسی فقط از خود بنویسد و اجازه بروز وظهور به اندیشه طرف مقابل ندهد که هنر نیست. "
دقیقا با شما موافق می باشم. این نمونه ی کامل دیدگاه یک سردبیر واقعی است. به شما تبریک می گویم. متاسفانه از ابتدای ظهور آئین بهائی افراد مخالف این آئین با اشاعه ی مطالب نادرست، باعث دید اشتباه مردم به این آئین شده اند. هچنین با اجازه ندادن به بهائیان برای صحبت کردن و بیان عقایدشان مانع از تجلی حقیقت شده اند. شما نیز قطعا کار "آنان" را محکوم می کنید.
پیشنهاد منطقی خود را درباره ی ارائه ی نام سایت ها توسط طرفین را به سایت ******* پیشهاد کنید.
فرمودید :"دستی را که به سویشان دراز شده پس نز نند ونشان دهند جامعه بهایی این ظرفیت را دارد که با همگان آزادانه ومستقیم بر سر میز مذاکره در مورد دیدگاهها واعتقاداتش بنشیند ودر میدان عقل وبرهان بر دیگران پیشی گیرد. "
خود بهتر می دانید که این مطلب را بهائیان از ابتدای ظهور آئینشان گفته اند. ولی همیشه مخالفان مانع از این امر شده اند. درخواست این امر از بهائیان سنگین می باشد. بهائیان که خود سالها این پیشنهاد را داده اند، مطمئین باشید که فقط نیاز به قبول شما دارد و نه بهائیان.
هنوز نیز بهائیان از این بابت مورد ظلم قرار می گیرند. بر خانه هایشان ریخته می شود. کتابهایشان برده می شود. با آنکه بزرگترین اقلیت در ایرانند حتی از حقوق شهروندی خود نیز بهرمند نمی شوند. در دانشگاهها راه داده نمی شوند و ...
مطمن باشید بهائیان همیشه آمده ی بحث و گفتگویی سالم بوده اند.

جناب افراشته
سایت *********** سایت مناسبی برای هر دو طرف بهائی و غیر بهائی برای پیدا کردن حقیقت می باشد. تنها قسمت "نقد و نظر" آن آنقدر پر محتوی است که هر مجاهد منصفی را کفایت می کند. از خصوصیات خوب آن این است که سانسوری در کار نمی باشد و مطالب آزاد بیان می شود.

Spring

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » سه شنبه 7 شهریور 1385, 4:34 pm

جناب spring

از این که کمی انصاف به خرج دادید وسایت ما را کم نظیرتوصیف فرمودید متشکریم.

انصاف این است که می پذیرفتید بی نظیر است و گرنه سایتی معرفی می کردید که

کامنت ها را بلا فاصله روی سایت نمایش دهد. باز هم بر پیشنهاد خود به بیت العدل

مصریم واین را به نفع جامعه بهایی می دانیم.

سایت نیونگاه مال شما بهایی هاست از او بخواهید این سرویس مستقیم را به کاربران

بدهدو یا آدرس ما را در ج کند ،نه اینکه نظرات ارسالی را سانسور نموده گزینشی درج

نماید. منتظر تغییر روش آن سایت می مانیم. شما هم که دلتان خنک شد و ادرس سایت

خود را چهار بار نوشتید آیا در سایت شما آدرس ما را چهار بار درج می کنند!!

Bahai
تماس:

پستتوسط Bahai » سه شنبه 7 شهریور 1385, 6:59 pm

با عرض ادب خدمت دوستان

چون سر فصل این بحث تعالیم اساسی دیانت بهائی است به معرفی اجمالی تعالیم این آئین می پردازم:

بهائی بودن یعنی جمیع عالم را دوست داشتن و با کل بشر مهربان بودن، در خدمت به نوع کوشیدن، ودرسبیل صلح عمومی و ترویج اخوت حقیقی همت کردن.

عبدالبهاء عباس

دیانت بهائی جوانترین دیانت جهان است. این آئین که کمی بیشتر از 160 سال از ظهورش در ایران می‌گذرد هم اکنون با جوامعی در 236 کشور و سرزمین و با بیش از 6 میلیون نفر پیرو در برگیرندهء بیش از 2100 قوم و نژاد و قبیله و از پیشینه‌های مختلف مذهبی، دومین دین گستردهء جهان است.

ایدۀ محوری این دیانت وحدت تمام انسانها است چیزی که بهائیان از آن با عنوان اصل وحدت عالم انسانی یاد می‌کنند و بر اساس این اعتقاد می‌کوشند تا تعصبهای نژادی، جنسی و اعتقادی را از میان بردارند. بهائیان معتقدند همه باید برای پیشبرد منافع مشترک بشریت با هم همکاری کنند.

نگاهی به برخی از باورهای این آئین

· بهائیان به یکتاپرستی اعتقاد دارند

· دیانت بهائی ادیان گذشته را قبول دارد

· دیانت بهائی این آموزه را ترویج می‌دهد که انسانها یک خانواده‌اند و سرنوشتی مشترک دارند

· تساوی زنان و مردان

· رفع هر نوع تعصب

· رفع فقر و ثروت بیش از اندازه

· جستجوی مستقل حقیقت

· تعلیم و تربیت جهانی

· شکیبائی مذهبی

· هماهنگی علم و دین

· جهان مشترک المنافع ملتها

· زبان مشترک و کمکی جهانی

بهائیان می‌کوشند ارزشهای متعالی انسانی را ترویج دهند

· درستکاری و صداقت

· امانت

· پاکدامنی و عفت

· خدمت به دیگران

· نیت پاک

· کردار درست

· یگانگی و وحدت

Bahai
تماس:

پستتوسط Bahai » سه شنبه 7 شهریور 1385, 7:04 pm

سر دبیر محترم
شما در این ادرسی که می دهم می توانید بروید و نظر بدهید و لینک بدهید ( مانند همین تالار گفتمان شما) اما لینک شما حذف نمی شود . الوعده وفا

البته اگر این را هم ستاره بزنید بازهم ملالی نیست
http://newnegah.org/index.php?option=co ... Itemid=125

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » سه شنبه 7 شهریور 1385, 9:09 pm

خدمت این بهایی شگفت بر انگیز سلام و تبریک عرض می کنم. سلام به خاطر ادب انسانی و اسلامی و تبریک به خاطر شجاعت ایشان در بی اعتنایی به عقل و منطق! دوست گرامی البته مانعی ندارد که شما در این سایت ابلاغ کلمه بفرمایید ولی از خودتان نمی پرسید که بالاخره خوانندگان دیگر این سایت از این که جناب عالی پیش از اثبات ادعای حضرت بهاء الله به بیان تعالیمی بپردازید که هر کودک خردسالی می تواند آن ها را بیان کند. عزیزم حقیر با آن که به راحتی می توانم از بیانات پیشوایان بهایی خلاف این تعالیم و حرف های قشنگی را که هر ساده لوحی در خوبی آن ها شکی ندارد، اثبات کنم اما این کار را انجام نمی دهم و از مدیریت سایت خواهش می کنم تا زمانی که شما به پرسش اساسی بنده پاسخ نداده اید، از درج بیانات شما چشم پوشی کند. َآخر هر چیزی حد و اندازه ای دارد.

jooya
فعّال

پستتوسط jooya » سه شنبه 7 شهریور 1385, 9:09 pm

خدمت این بهایی شگفت بر انگیز سلام و تبریک عرض می کنم. سلام به خاطر ادب انسانی و اسلامی و تبریک به خاطر شجاعت ایشان در بی اعتنایی به عقل و منطق! دوست گرامی البته مانعی ندارد که شما در این سایت ابلاغ کلمه بفرمایید ولی از خودتان نمی پرسید که بالاخره خوانندگان دیگر این سایت از این که جناب عالی پیش از اثبات ادعای حضرت بهاء الله به بیان تعالیمی بپردازید که هر کودک خردسالی می تواند آن ها را بیان کند. عزیزم حقیر با آن که به راحتی می توانم از بیانات پیشوایان بهایی خلاف این تعالیم و حرف های قشنگی را که هر ساده لوحی در خوبی آن ها شکی ندارد، اثبات کنم اما این کار را انجام نمی دهم و از مدیریت سایت خواهش می کنم تا زمانی که شما به پرسش اساسی بنده پاسخ نداده اید، از درج بیانات شما چشم پوشی کند. َآخر هر چیزی حد و اندازه ای دارد.

بازگشت به “دست آورد ها و تعالیم”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان