فیلمی جنجال بر انگیز!

Sardabir
فعّال
پست: 458
تاریخ عضویت: یک شنبه 18 تیر 1385, 11:31 am

فیلمی جنجال بر انگیز!

پستتوسط Sardabir » دو شنبه 7 آبان 1386, 10:23 am

صفا در "ارتباط ،سوال ،پاسخ"نوشت:

اخیرا فیلمی به نام "بهائیان در همسایگی من" یا "بهائیان در حیات خلوت من" خیلی بر سر زبان هاست آیا دوستان در این زمینه اطلاعاتی دارند؟
آیا می شود تاپیکی به این امر اختصاص یابد؟

دوستمان "پژوهش" که ظاهرا اطلاعاتی در این زمینه داشت هم پاسخ داد:

بنده در زمینه این فیلم اطلاعاتی دارم.چنانچه سردبیر محترم تاپیکی را بگشایند اطلاعات خود را ارائه خواهم نمود.همینقدر عرض کنم این فیلم مستند مثل یک بمب پر قدرت، بسیاری از انگاره ها را در مورد دین بهائی در نزد جهانیان و نظام های جهانی نابود و تصویر جدیدی از آنان ارائه خواهد داد...

این تاپیک را می گشائیم تا کاربران عزیز سایت بهائی پژوهی از اطلاعات ایشان بهره مند شوند و مجال گفتگو در مورد آن نیز همین جا فراهم آید.

pajohesh
فعّال
پست: 265
تاریخ عضویت: دو شنبه 7 آبان 1386, 10:02 am

پستتوسط pajohesh » دو شنبه 7 آبان 1386, 12:37 pm

به نام خدا
دوستان گرامی ،پژوهشگران عزیز

1- دو نفر فیلمساز یهودی به نام های آصف شفیر و نعیما پیریتز ( Naama Pyritz & Asaf Shafir) با الهام گیری از تشکیلات بسته و اسرار آمیز بهائیت فیلم مستندی تحت عنوان بهائیان در همسایگی یا حیات خلوت من( Bahais in my backyard )ساخته اند که در بیست و سومین فستیوال بین المللی فیلمهای مستند که در تابستان سال جاری در اسرائیل برگزار گردید به نمایش در آمد و سر و صدای فراوان به پا کرد.

آصف شفیر تهیه کننده فیلم سالها در منزلی در کنار تپه ای در حاشیه کوه کرمل در شهر حیفا که در روبروی آن، سه ساختمان عظیم سفید رنگ مربوط به تشکیلات جهانی بهائیت احداث شده است زندگی می کرده و همواره مایل به کسب اطلاع از درون این ساختمانها و کشف اسرار درونی آنها بوده است.
زمانی که وی شاهد احداث ساختمانهای عظیمی در طبقات زیر زمینی این تپه بوده مصمم میگردد با همکاری دوستش نعیما به این اسرار پی ببرد.
تلاش این دو نفر برای کشف اسرار درونی ساختمانهای بهائیت ، منجر به تهیه این فیلم مستند شده است.
در این فیلم با اشاره به بعضی جملات منقول از رهبران بهائی شامل وحدت ادیان و انسانها(وحدت عالم انسانی) ، تلاش برای صلح جهانی ، نفی جنگ و بکارگیری اسلحه، عدم دخالت در کار حکومت و سیاست و امثال آن ، به کشف عملکرد و شیوه رفتاری بهائیان می پردازد.
اولین سؤال برای او زمانی پیش می آید که وی متوجه می شود که این ساختمانها و تشکیلات ،یک مجموعه قلعه گونه دارای زیر زمین و سازه های ضد حملات اتمی می باشد که بنظر نمی رسد یک محل روحانی متعلق به یک تشکیلات دینی باشد.
در ادامه این تحقیقات این دو نفر بارها به عنوان توریست به بازدید باغ های بهائی که در روی این تپه احداث شده می روند تا بلکه راهی به درون ساختمانها بیابند ولی هر بار مأیوس تر از گذشته بر میگردند.


2- این دو نفر متوجه اختلافات درونی بهائیت نیز می گردند و با نوه محمد علی افندی برادر عباس عبدالبهاء که جانشین واقعی عباس بود ولی به همراه اعضای خانواده اش توسط عباس مطرود گردیدند مصاحبه می کند. این خانم مسن که "نگار "نام دارد هم اکنون به عنوان یک بهائی منتقد تشکیلات بیت العدل بهائیت در شهر حیفا زندگی می کند و این تشکیلات گسترده را نماینده و معرف یک نظام دینی که داعیه صلح و برادری دارد نمی داند.

ا دامه این تحقیقات منجر به کشف ارتباط میان تشکیلات بهائیان انگلیس با "دیوید کلی" ناظر تسلیحات کشتار جمعی سازمان ملل در عراق می گردد.
وی که عضو سازمان مخفی M16 انگلیس بوده توسط خانمی به نام تد پترسون که یک بهائی و مترجم زبان عربی و وابسته به سازمان سیا بوده است ،بهائی می گردد .
خانم پترسون بارها به عنوان مترجم زبان عربی به همراه دیوید کلی به عراق سفر می کرده است.
گزارش همین آقای دیوید کلی، وسیله ای برای توجیه آمریکا و انگلیس برای حمله به کشور مسلمان عراق گردیده که آثار سوء آن در نسل کشی ده ها هزارمسلمان و غیر مسلمان و تخریب و غارت اموال و خسارات جبران ناپذیر و جنایاتی عظیم بوده که هنوز هم ادامه دارد و تا قرن ها اثرات مخرب آن پا برجا خواهد بود.

تهیه کننده فیلم با این سؤال بزرگ روبرو می گردد که اگر بهائیان موظف به عدم دخالت در سیاست هستند چرا افرادی نظیر دیوید کلی و پترسون در مهمترین جریان سیاسی نظامی جهان معاصر یعنی حمله آمریکا و انگلیس به کشور مسلمان عراق دارای نقش کلیدی و تعیین کننده هستند؟!

جالب اینجاست که بعد از حمله نظامی به عراق مشاهده خود کشی اسرار آمیز دیویدکلی در حاشیه شهر لندن هستیم و در این میان نتیجه تحقیقات پلیس از محفل ملی بهائیان انگلیس که دیوید از اعضای آن بوده است نیز به اطلاع عموم مردم نمی رسد و این دو نفر هرگز موفق به ملاقات و مصاحبه با خانم پترسون هم نمی گردند!
بالاخره این دو نفر با متوسل شدن به بعضی بهائیان و با ارائه علاقمندی خود به بهائی شدن موفق می گردند به بعضی از طبقات زیرزمینی بیت العدل در تپه های شهر حیفا راه یابند ولی برای ورود به بعضی از طبقات کاملاً سری ومحرمانه آن هرگز موفق نمی شوند و سؤال بزرگ همچنان باقی است ولی به این نتیجه می رسند که بهائیت یک تشکیلات سری و مخفی سیاسی- نظامی- جاسوسی با پوشش مذهبی و دینی ظاهر فریب می باشد.

Yaaqub
پست: 14
تاریخ عضویت: یک شنبه 12 شهریور 1385, 8:09 pm

پستتوسط Yaaqub » یک شنبه 13 آبان 1386, 2:22 pm

برخورد مدعیان تحری حقیقت با یک فیلم مستند
بدنبال نمایش این فیلم در فستیوال فیلمهای مستند , محافل بهائی بنا به دستور رسمی و کتبی مرکز اطلاعات و اخبار بیت العدل از بهائیان خارج از کشور خواسته اند که از مشاهده این فیلم خود داری نموده و حق اظهار نظر در مورد آن حتی در گروههای گفتگوی اینترنتی را هم ندارند .
حتی سایتهای جنجالی بهائیت به زبان فارسی که عادت کرده و یا دستور دارند همه روزه زوایای اینتر نت را واررسی کرده و هر جا از کلمه "بهائی " اسمی برده شده در مورد آن اظهار نظر نمایند در این مورد سکوت کامل نموده اند .
شاید به صلاح نباشد که بهائیان مظلوم و اسیر چنگال بیت العدل متوجه اسرار درونی طبقات زیر زمینی تپه های مشرف به باغهای!!! بهائی ( Bahai Gardens) بشوند .

Dr.parviz
پست: 4
تاریخ عضویت: سه شنبه 14 شهریور 1385, 4:25 am

پستتوسط Dr.parviz » سه شنبه 15 آبان 1386, 12:44 pm

[b]نقد فیلم جنجالی و افشاگرانه در غرب
با سلام خدمت هموطنان گرامی و بخصوص فارسی زبانان بهائی
نمایش فیلم مستند "بهائیان در حیاط خلوت من " در میان نقد نویسان سینمائی در مغرب زمین جنجال بپا کرده و با علاقمندی و تعجب فراوان به بررسی محتوای این فیلم بدیع و ابتکاری پرداخته اند .
برای مثال یک سایت معروف تلویزیونی بنام Enhance TVکه دارای محتوای آموزشی می باشد نقدی بیطرفانه به شرح ذیل در مورد این فیلم نوشته است که خواندن آن جالب است :
""
یک فیلم مستندکه افشاگر پرده آهنین مذهبی است که خود را یک مذهب انسانی میداندو این فیلم به نقش پنهان این مذهب در نظام سیاسی و نظامی جهان امروز می پردازد .
شخصیتهای اصلی این فیلم رسوا کننده عبارتند از :
- یک عضو بازنشسته موساد
- یک خبر چین سازمان سیا
- یک نجار
-یک کارشناس ادیان
- یک دانشمند سلاحهای کشتار جمعی که مرده است
در این فیلم که موضوع جالب آن کماکان قابل بازرسی و تحقیق موشکافانه است از روش کلاسیک مصاحبه زنده همراه با نفوذ منحصر بفردو ابتکاری به درون قسمتهای مخفی باغهای بهائی در اسرائیل استفاده شده است .
این فیلم یک نگاه کمیاب و منحصر به فرد به درون تشکیلات مذهب بهائیت که هم اکنون نقش برجسته ای در تاریخ معاصر شهر حیفای اسرائیل ایفا میکند ارائه میدهد .
"صلح جهانی" یکی از اهداف مذهب راز آلود بهائیت است . این فیلم کاوشگرایانه در مورد دو شخصیت تاثیر گزار نیز متمرکزشده است : " نوه دختری یک مدعی پیامبری " و " یک عامل سازمان جاسوسی سیا ".
این فیلم از یک تحقیق کار آگاهانه در مورد مذهبی که 150 سال قبل از ایران ریشه گرفت شروع میکند و نهایتا به بررسی " ساختمان مرکز جهانی این مذهب مستقر در شهر حیفادر اسرائیل " می پردازد.
آصف تهیه کننده فیلم , دوران کودکی خود را در همسایگی باغهای بهائی گذرانده و همواره از پنجره اتاق خود همه روزه شاهد حفاریهای گسترده تپه های کوه کرمل توسط بهائیان برای احداث یک " شهر زیر زمینی " بوده است .
وی افکار و نگرانیهای خود از مشاهده این حفاریها را با دوست خود " نعما -Naama" در میان میگذاشته است .نهایتا این دو نفر تصمیم میگیرند تلاش نمایند تا بفهمند که در طبقات زیر زمین این باغهای بهائی چه میگذرد و سپس حاصل تحقیقات خود را به صورت یک فیلم مستند سینمائی ارائه میدهند .
تهیه کنندگان فیلم ماموریت خود را با استفاده از ساده ترین ابزار از حیاط خلوت خانه شان شروع میکنند تا بتوانند تا آنجا که ممکن است اطلاعاتی در مورد این شهر زیر زمینی بدست آورند .این دو نفر بارها به عنوان توریست وارد این باغها می شوند تا بتوانند معبر و یا سوراخی برای کشف راههای ورود به طبقات زیر این باغها پیدا کنند . آنها با اشخاصی که قبلا در این شهر زیر زمینی برای بهائیان کار کرده اند و کماکان مایل به کشف اسرار این طبقات زیر زمینی هستند ملاقات می نمایند .
داستان فیلم آنگاه به صحنه بین المللی پا میگذارد و آن موقعی است که دو تهیه کننده فیلم وارد "ماجرای یک جاسوسی در سطح جهان " می شوند . دکتر " دیوید کلی " یک عضو سازمان جاسوسی انگلیس (M16) و کارشناس سلاحهای کشتار جمعی و در عینحال به عنوان "یک نفر بهائی " در کنار جنگلهای oxfordshireدر اطراف لندن مرده یافت می شود .
تهیه کننده فیلم برای کشف این ماجرا با این اشخاص ملاقات میکند :
- یک تحلیلگر اطلاعاتی انگلیسی
- رئیس تشکیلات بهائیت در انگلیس
- یک روزنامه نگار پژوهشگر مسائل اطلاعاتی
آنها همچنین با تعدادی بهائی سالخورده که از نزدیک با دیوید کلی و دوست بهائی وی (که به عنوان مترجم زبان عربی بارها همراه دیوید کلی به عراق زمان صدام مسافرت کرده بودند و عضو سازمان سیا بوده است ) گفتگو میکنند ولی آنها قادر به ارائه اطلاعات طبقه بندی شده در مورد این ماجرا نبوده اند .
تهیه کنندگان فیلم ( آصف و نعیما )به این نتیجه میرسند که کشف اسرار یک عضو سیا و یک دانشمند مرده ( ودر عینحال مرتبط با تشکیلا ت بهائیت ) با این ابزارهای ساده آنان عملی نیست .
آنها مجددا به اسرائیل باز میگردند و مقامات تشکیلات بهائیت در حیفا را متقاعد میکنند که گوشه ای از طبقات زیرین شهر زیر زمینی باغهای بهائی در دامنه کوه کرمل را به آنها نشان دهند .
مدت این فیلم 60 دقیقه بوده و برای اولین بار در تاریخ 3/7/2007 به نمایش در آمده است .

asra
پست: 3
تاریخ عضویت: دو شنبه 30 بهمن 1385, 12:41 pm

پستتوسط asra » جمعه 18 آبان 1386, 6:08 pm

دوستان عزيز سلام
من اين فيلم را در سايت خود قرار داده ام مي توانيد ملاحظه بفرماييد.
http://asrasabil.awardspace.com/modules ... icle&sid=7

jooya
فعّال
پست: 251
تاریخ عضویت: سه شنبه 31 مرداد 1385, 11:27 am

پستتوسط jooya » سه شنبه 22 آبان 1386, 11:37 am

جناب اسرا من این فیلم را در سایت شما نتوانستم ببینم . اما دیدم که خبرش را در سایت ساغر گذاشته اید و آن جا ولوله ای به پا شده و بحث در گرفته است. البته امروز وقتی به سایت ساغر مراجعه کرد دیدم مانند سابق بار دیگر دچار « مشکلات فنی؟!» شده است و تعطیل است؛ اما دو روز پیش خواندم که در آن جا بهائیان سخت منکر صحت این فیلم شده بودند. داستان این فیلم چیست؟ نمی دانم؛ اما دیدم که یک نفر از خوانندگان، به دست اندر کاران سایت ساغر پیشنهاد کرده است که خوب است گردانندگان بیت العدل خودشان یک فیلم از فعالیت های خود و نیز ساختمان بیت العدل تهیه کنند و ارائه دهند تا حرف و حدیث ها پایان یابد. خوب است این پیشنهاد به طور جدی دنبال شود تا ببینیم بهائیان چه می گویند و جرأت دارند چنین درخواستی را از بیت العدل داشته باشند.

safa
پست: 68
تاریخ عضویت: پنج شنبه 2 فروردین 1386, 6:40 pm

پستتوسط safa » سه شنبه 22 آبان 1386, 1:09 pm

در این آدرس هم می توانید این فیلم را ببینید:
http://www.bahairants.com/full-movie-ba ... d-382.html

asra
پست: 3
تاریخ عضویت: دو شنبه 30 بهمن 1385, 12:41 pm

پستتوسط asra » سه شنبه 22 آبان 1386, 2:46 pm

سلام
جناب جويا همانطور كه ملاحظه فرموديد تاپيك مربوط به فيلم در سايت ساغر قفل شد. و دوستان عزيز بهائي مدعي شدند كه اصلا ديويد كلي بهائي نبوده در حالي كه مداركي در دست است كه نشان مي دهد محفل ملي انگليس در مرگ او پيام داده و او را به عنوان يك بهائي معرفي كرده است. به هر حال باز هم عزيزان بهائي به دورغ متوسل شدند.
ضمنا من آگهي هاي غير اخلاقي فيلم مورد نظر را حذف كرده ام و مجددا اين فيلم را روي سايتم آپلود كرده ام، در حال حاضر از لينك زير مي توانيد فيلم را ملاحظه بفرماييد.
http://asrasabil.awardspace.com/modules ... tit&lid=11

asra
پست: 3
تاریخ عضویت: دو شنبه 30 بهمن 1385, 12:41 pm

پستتوسط asra » چهار شنبه 30 آبان 1386, 9:34 am

سلام
با عرض پوزش آدرس من تغيير كرده فيلم مورد نظر را مي توانيد از سايت زير دريافت نماييد
http://asra.parsehgig.com

Sardabir
فعّال
پست: 458
تاریخ عضویت: یک شنبه 18 تیر 1385, 11:31 am

پستتوسط Sardabir » پنج شنبه 15 آذر 1386, 10:53 pm

دوست عزیز asra
دسترسی به آدرس شما برای بعضی دشوار است.مشکل چیست؟!

amir
پست: 3
تاریخ عضویت: سه شنبه 4 دی 1386, 12:12 am
محل اقامت: تهران

پستتوسط amir » چهار شنبه 5 دی 1386, 11:23 pm

سلام
asra جان فایلت قابل دانلود نیست و از سایت فورشیر حذف شده. منظورم فیلم هست.
دوستان کسی میتونه در زیر نویس کردن این فیلم مشارکت داشته باشه؟
یکی که زبانش در حد ترجمه باشه و یکی هم ویرایش کنه یکی دو نفر هم بیان و زیر نویسش کنن.
در ضمن اگه یه کسی هم باشه که عبری بلد باشه خیلی خوب میشه چون میتونه یه چند تا خط و ... که به زبان عبری هست برامون ترجمه کنه. فکر نکنم زیاد وقت بگیره.
اکثر مکالمات انگلیسی و توضیحات به عهده کسایی هست که زبان اصلی شون انگلیسی نیست و خیلی ساده و روان و با لحجه نزدیک به لحجه فارسی- انگلیسی, انگلیسی رو صحبت میکنند.

Sardabir
فعّال
پست: 458
تاریخ عضویت: یک شنبه 18 تیر 1385, 11:31 am

پستتوسط Sardabir » دو شنبه 10 دی 1386, 11:15 am

بعضی سایت های خبری ،این خبر را نقل نمودند و اگرچه منبع (بهائی پژوهی )را ذکر ننمودند لیکن به سهم خود تحلیل هائی اگر چه کوتاه ارائه کردند.از جمله سایت الف :http://www.alef.ir/content/view/19987/

kasper
پست: 17
تاریخ عضویت: دو شنبه 28 خرداد 1386, 6:24 pm

پستتوسط kasper » چهار شنبه 12 دی 1386, 10:44 am

با سلام
می توانید این فیلم رو از لینک زیر از سایت google مشاهده کنید.

http://video.google.com/videoplay?docid=-2877478116441126906&hl=en

امیدوارم که مسئولان سایت این فیلم رو با زیر نویس در سایت قرار بدن.

yas
فعّال
پست: 216
تاریخ عضویت: دو شنبه 23 مرداد 1385, 10:34 am

پستتوسط yas » دو شنبه 15 بهمن 1386, 9:33 pm

اگر دوبله فارسی شود بهتر از زیر نویس است.

Admin
Site Admin
پست: 99
تاریخ عضویت: یک شنبه 28 خرداد 1385, 12:08 pm
تماس:

پستتوسط Admin » سه شنبه 16 بهمن 1386, 12:00 am

با سلام

در حال حاضر مشغول بر طرف کردن مسائل فنی این کار می باشیم. که به زودی بتوانیم این امکان را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

ان شاء الله به زودی این امکان برای کاربران فارسی زبان فراهم خواهد شد که این فیلم مستند را به صورت دوبله شده و فارسی در این سایت مشاهده نماید.

با آرزوی توفیق برای تمامی شما همراهان گرامی

safa
پست: 68
تاریخ عضویت: پنج شنبه 2 فروردین 1386, 6:40 pm

پستتوسط safa » پنج شنبه 9 اسفند 1386, 8:34 am

از زحمات دست اندر کاران سایت در ارائه دوبله فارسی فیلم به سهم خود تشکر می کنم.
مقدمه ای هم که سازندگان فیلم در ابتدای فیلم گفته اند جالب است.
ما ایرانیان خوب ست این مسائل را از زبان کسانی بشنویم که در حیات خلوت بهائیان در اسرائیل بوده اند.بزودی تحلیل خود را در مورد این فیلم عرض خواهم نمود.

habibollah
فعّال
پست: 531
تاریخ عضویت: دو شنبه 31 اردیبهشت 1386, 11:41 am

پستتوسط habibollah » پنج شنبه 9 اسفند 1386, 12:03 pm

به نظرم می رسد كه چند نكته را در مورد این فیلم بنويسم:
1- در اوايل آن مردي داشت در مورد آيين بابي و بهايي توضيحاتي را مي داد. از چيزهايي كه او مي گفت اين بود كه باب يعني دري به سوي دين جديد. جالب است كه واقعاً بهاييان چشم بر چيزي به اين روشني مي بندند كه ميرزا علي محمد شيرازي خود را باب امام دوازدهم شیعيان مي دانست. هيچ يك از كساني كه در زمان او به باب گرويدند، مقام ديگري براي او قايل نبودند، زيرا او خود را باب امام زمان معرفي مي كرد.
2- يكي از چيزهايي كه جالب است شناختن آيين بهايي به عنوان آييني كه به خداي واحد معتقد است مي باشد. با اين حال، حضرت بهاالله خود را خدا آفرين مي داند. : کُلُّ الاُلُوهِ مِن رَشحِ أمری تَأَ لَّهت وکُلُّ الُربوبِ مِن طَفحِ حکمی ‏تَرَبّت) يعنی همه ی خداها ازقطره های کوچک فرمان من به خدائی رسيدند،و همه ی پروردگارها از زيادی و ريزش حکم ‏من به ربوبيت نائل آمدند.
و اين نشان مي دهد كه حضرت بهاالله به خداهاي مختلفي معتقد بوده است.
3- نكته ي ديگري كه نظرم را جلب كرد اين بود كه در اين فيلم گفتگويي با نوه ي بهاالله، فرزند محمد علي، انجام شده بود. بسيار جالب است كه بهايياني كه ادّعاي تحرّي حقيقت مي كنند، ارتباط با خانواده ي محمّد علي را ممنوع كرده اند. دليلي هم كه مي آورند اين است كه در آيين بهايي جدال حرام است و ارتباط با آن ها مايه ي جدال است. سؤالي كه مطرح مي شود اين است كه آن چه از سخنان نگار خانم دانسته مي شد، ايشان اهل جدال نبودند، به نظر بعيد است كه هر كه با اين گروه سخني بگويد به جدال خواهد انجاميد. اگر واقعاً اين چنين است در اين صورت سخن بهاييان با هر كه مخالف آنان باشد حرام است زيرا به جدال خواهد انجاميد. به نظر مي رسد كساني كه مي توانند بطلان آيين بهاييان فعلي معتقد به بيت العدل را نشان دهند، سخن با آنان ممنوع است. طبق فرمايشات و وصاياي حضرت بهاالله جانشين بعد از او عبدالبها، عبّاس افندي، فرزند بزرگ او مي باشد و جانشين بعد از او محمّد علي است. امّا پس از ايشان بر سر جانشيني ميان عبّاس آقا و برادرشان محمّدعلي درگيري ايجاد شد. اين درگيري به آنجا انجاميد كه فحش هاي زشتي اين دو برادر به هم دادند و آيين بهايي دو شاخه شد.
4- از چيزهايي كه نگار خانم در انتهاي فيلم گفتند اين بود كه پدرشان، محمدعلي افندي، در انتهاي عمرش گفته بود كه "انّ الله يأمر بالعدل و الإحسان" . البته به اين جمله ايرادي نمي خواهم بگيرم، اما تحقيقي كه دوست دارم به همراه يك بهايي انجام دهم اين است كه آيا اين آيين جديد مطلب حقّ جديدي هم دارد يا خير؟ وقتي به چيزهايي كه درست است توجه مي كنيم، مي بينيم كه در اديان ديگر هم هست، و وقتي كه تناقضات را مي نگريم كه هيچ!
5- ممنوعيّت بهايي شدن اسراييلي ها نكته ي عجيب ديگري است كه سؤال برانگيز است. اگر آيين بهايي بر حق است، چگونه است كه عدّه اي نمي توانند به اين آيين بگروند؟ كسي كه در اين فيلم نشان داد كه مي خواهد بهايي شود، به خاطر تبليغ ديگر بهاييان ساكن اسراييل نبود، او خود مي خواست كه بهايي شود، ولي از اين كار محروم شد!

mahmoud
فعّال
پست: 153
تاریخ عضویت: دو شنبه 6 اسفند 1386, 9:55 am

پستتوسط mahmoud » پنج شنبه 9 اسفند 1386, 12:11 pm

یکی از چيزهايي كه جالب است شناختن آيين بهايي به عنوان آييني كه به خداي واحد معتقد است مي باشد. با اين حال، []حضرت بهاالله خود را خدا آفرين [/color]مي داند. : کُلُّ الاُلُوهِ مِن رَشحِ أمری تَأَ لَّهت وکُلُّ الُربوبِ مِن طَفحِ حکمی ‏تَرَبّت) يعنی همه ی خداها ازقطره های کوچک فرمان من به خدائی رسيدند،و همه ی پروردگارها از زيادی و ريزش حکم ‏من به ربوبيت نائل آمدند.و اين نشان مي دهد كه حضرت بهاالله به خداهاي مختلفي معتقد بوده است.


[cr=red]حبیب جان، لطفا مرجع بیاور تا من بروم و بخوانم ببینم قضیه از چه قرار بوده است. به هر حال یک مطلب را باید در خود متن خواند. شاید بهاالله قبل و بعدش توضیح داداده باشد که منظور از این خدایان دیگر چیست؟[/color]


نكته ي ديگري كه نظرم را جلب كرد اين بود كه در اين فيلم گفتگويي با نوه ي بهاالله، فرزند محمد علي، انجام شده بود. بسيار جالب است كه بهايياني كه ادّعاي تحرّي حقيقت مي كنند، ارتباط با خانواده ي محمّد علي را ممنوع كرده اند.


red]این تنها در فیلم است و نه در عالم واقع[/color]. آیا در عالم واقع هم اصلا فردی مانده است که از خانواده ی محمد علی مانده باشد؟ آیادر جایی از اسناد بهائیان آمده است که ایشان نباید ارتباط داشته باشند؟


[colobrown]مثل این است که فیلمی بسازند به طنز که اگر مسلمانی دینش را تغییر دهد با او کاری نمی کنیم (او را به قتل نمی رسانیم). اما آیا در عالم واقع چنین است؟[/color]


اين درگيري به آنجا انجاميد كه فحش هاي زشتي اين دو برادر به هم دادند و آيين بهايي دو شاخه شد.


ما هنوز منتظر سند این حرفهای بی سندتان هستیم. آنجا که تشبیه کرده بود عبدالبها آن حرفهایی را که زده اید. مثل قرآن که بعضی از انسانها را به خر و الاغ و مسمون نامیده است.

آيا اين آيين جديد مطلب حقّ جديدي هم دارد يا خير؟


به سردبیر پیشنهاد می دهم که یک تاپیک بزند تحت عنوان "بدایع بهائیت" من چند مطلب در این مورد دارم. (البته قبلا هم پیشنهاد ایجاد تاپیک در زمینه های دیگر را داده بودم که بعضی از حقایق آشکار شود و مطالب این سایت یک طرفه نباشد اما بی اعتنایی شد!!!)


5- []ممنوعيّت بهايي شدن اسراييلي ها [/coor]نكته ي عجيب ديگري است كه سؤال برانگيز است. اگر آيين بهايي بر حق است، چگونه است كه عدّه اي نمي توانند به اين آيين بگروند؟


این هم در فیلمئ اینطور گفته شده و نمی تواند مورد استناد واقع شود. آیا سندی دارید که نشان دهد بهائیان اینگونه اند؟

habibollah
فعّال
پست: 531
تاریخ عضویت: دو شنبه 31 اردیبهشت 1386, 11:41 am

پستتوسط habibollah » پنج شنبه 9 اسفند 1386, 12:47 pm

محمود جان
می دانی چیست و قضیه از چه قرار است؟
دو نفر آدم بیکار اسراییلی برای این که بهاییان را خراب کنند یک فیلمی ساختند و به نام فیلم مستند آن را پخش کردند و الکی هم جایزه گرفتند، من هم نیست که فهمم نمی رسد، نشستم آن را دیدم، وقتی بیت العدل دیدن آن را ممنوع کرده است باید می فهمیدم که هم عنوان "مستند" بی خود است و هم گرفتن جایزه!
آری یک فیلمی که به چند نفر بازیگر پول می دهند که مدرک نشد، خودت وقتی آن را ببینی می فهمی که بیخود فیلم ساخته اند!

کلاً اگر اشتباه نکنم جناب عبدالبها گفته بودند که:
کور شو تا جمالم بینی
کر شو تا صوت ملیحم شنوی

اشتباه کردم و کور و کر نشدم تا بتوانم بهایی شوم!

habibollah
فعّال
پست: 531
تاریخ عضویت: دو شنبه 31 اردیبهشت 1386, 11:41 am

پستتوسط habibollah » پنج شنبه 9 اسفند 1386, 1:06 pm

ببخشید، آن کلام مربوط به بهاالله بود نه عبدالبها! آری او گفته است که:
(ای پسر تراب) کور شو تا جمالم بينی
و کر شو تا لحن و صوت مليحم را شنوی


بازگشت به “بیت العدل (نظام رهبری)”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان