سخنی با سر دبیر محترم

pedro-rahna

سخنی با سر دبیر محترم

پستتوسط pedro-rahna » جمعه 20 خرداد 1390, 6:35 am

سر دبیر محترم سلام،
مدت هاست که به سایت شما رجوع نکرده ام. اسم سایث شما " بهائی پژوهی " است. اما می بینم که در این سایت "بهائی پژوهی" ، کسی از دیانت بهائی اطلاعی ندارد. هستند انهائی که در این موضوع خود را متخصص میدانند، اما تا حالا بجز تکرار تهمت های دیگران مطلبی ننوشته اند. مطالبی مخلوط از اطلاعات نادرست و درست (که رسما برای اثباث گفته های عاری از حقیقت خود) بکار برده شده اند. از همچنین سایتی انتظار دارم که گردانندگان ان اطلاعاتی حتی مختصر هم که باشد باید داشته باشند. این اعمال، بنده را بیاد این جملات حضرت بهالله انداخته است:
"ای اصحاب ايران شما مشارق رحمت و مطالع شفقت و محبت بوده‌ايد و افاق وجود بنور خرد و دانش شما منور و مزين بوده ايا چه شد كه بدست خود بر هلاكت خود و دوستان خود قيام كرديد".
" رگ جهان دردست پزشك داناست درد را ميبيند و به دانائي درمان ميكند هر روز را رازي است و هر سر را آوازي، درد امروز را درماني و فردا را درماني ديگر، امروز را نگران باشد و سخن از امروز رانيد. ديده ميشود گيتي را دردهاي بيكران فرا گرفته و او را بربسترناكامي انداخته مردماني كه ازباده خود بيني سرمست شده اند پزشك دانا را از او باز داشته‌اند".

"ای اهل عالم مذهب الهی از براي اتحاد و اتفاق ظاهر شده او را سبب و علت اختلاف و جدال منمائيد."
دوست شما و دوستان مسلمان در این سایت
Pedro

tiam

پاسخ: سخنی با سر دبیر محترم

پستتوسط tiam » جمعه 20 خرداد 1390, 4:09 pm

با سلام خدمت جناب Pedro

اگر صلاح می دانید مطلبی را که از دیدگاه شما بکر و بدیع است و "عاری از تکرار تهمتهای دیگران میباشد" مطرح بفرمایید تا با هم آن را به دور از تعصب بررسی کنیم.

با تشکر .

pedro-rahna

پاسخ: سخنی با سر دبیر محترم

پستتوسط pedro-rahna » شنبه 21 خرداد 1390, 12:19 pm

هموطن محترم جناب tiam،

از اظهار نظر شما بسیار متشکرم. چه موضوعی باید انتخاب شود تا جواب شما بدون تعصب باشد. اگر به گفته های خود پا بند بودید، از اظهار نظر دوستان و گردانندگان این سایت ایراد میگرفتید. بنده قبلا در این سایت گفتگو میکردم اما بخاطر بی اطلاعی گردانندگان این سایت جوابی میشنیدم که ابدا مربوط به مطلب مورد بحث نبود. چون دیانت بهائی برای این هموطنان ان چیزی بود که ایشان در باور خود ساخته اند و این باورشان برای بنده بیگانه است. بهر حال از یشنهاد شما بسیار متشکرم.
موفق باشید
Pedro

yosof

پستتوسط yosof » دو شنبه 23 خرداد 1390, 7:38 am

با سلام خدمت دوست عزیز جناب pedro
و با سلام خدمت همه دوستانی که در این سایت مشارکت دارند

جناب pedro من واقعا دوست دارم از دانسته های شما بهره مند شوم و اگر اشکال یا ایرادهای بی موردی توسط نویسندگان این سایت نسبت به آیین بهایی گرفته شده از آنها مطلع شوم.
شما سخن به جایی فرمودید ممکن است در آیین بهایی مطالب و اسراری نهفته باشد که ما از بیرون که به آن مینگریم آنها را به دیده اشکال ببینیم ولی واقعا از درون چنین نباشد.
جدا از شما خواهشمندم اگر از موارد فوق مثالی دارید بفرمایید و همچنین از مواردی که سابقا در این سایت گفتگو شده و جواب نابه جایی به شما داده شده نام ببرید تا حقیقت برای بنده و افرادی که مانند من هستند روشن گردد

با سپاس

hoda
فعّال

پستتوسط hoda » دو شنبه 30 خرداد 1390, 6:23 am

سلام
به نظر من از مجموع ارسال‌هاي فوق، دو سه نكته‌ي اصلي معلوم مي‌شود:
1) هم وطنان بهائي به رغم دستور تشكيلات بر تحريم اين سايت، هم چنان مطالب آن را پيگيري مي‌كنند. آمار بازديد سايت و تعداد بازديد از مقالات مويد اين مطلب است. البته برخي فكر مي‌كنند اگر از پاسخگويي علمي طفره روند، سايت بي رونق مي شود، اما به نظر مي رسد،‌ افرادي مانند پدروي عزيز، تمام سايت را زير و رو كرده امد كه فهميده اند: می بینم که در این سایت "بهائی پژوهی" ، کسی از دیانت بهائی اطلاعی ندارد. هستند انهائی که در این موضوع خود را متخصص میدانند، اما تا حالا بجز تکرار تهمت های دیگران مطلبی ننوشته اند.
2) وارد كردن اتهام به شكل كلي و نپرداختن به مصاديق، نمونه ي بارز «هو كردن» و «هياهوي» غير منصفانه است. هر چند چنين اتهام زدن هايي روال عادي برخي و تأكيد مي كنم برخي از هم وطنان بهائي بوده است، اما چيزي بر استدلال بائيان نمي افزايد. به قول سعدي شيرين سخن:
دلايل قوي بايد و منطقي
نه رگ هاي گردن به حجت قوي
بنا بر اين بهتر است عزيزان وارد مصداق ها شوند و از كلي گويي بپرهيزند.
3) جناب پدرو به نقل از جمال مبارك، نقل كرده اند:
ای اهل عالم مذهب الهی از براي اتحاد و اتفاق ظاهر شده او را سبب و علت اختلاف و جدال منمائيد
جاي طرح سوال از ايشان و ساير بهائيان بيت العدلي وجود دارد كه با وجود چنين دستور صريحي، چرا به مجادله با بهائيان ريمي و يا پيروان محمد علي (ناقضين) مي پردازيد؟ چرا جناب عبدالبهاء به شكوه و شكايت از برادر مي پردازد و او را مانند گرگ مي خواند؟ كتاب الواح و وصايا را كه حتما ديده ايد. به نظر مي رسد پيروان جناب بهاء الله، فقط در زماني كه مسلمانان در برابر سخنان ايشان بحث علمي و استدلال مي كنند، به ياد اين جمله مي افتند و هنگامي كه سرگرم اختلافات درون گروهي خويش با ساير فرقه هاي دروني بهائيت مي شوند، ديگر دين الهي را سبب اتفاق نمي دانند و حتي حاضرند براي كساني كه با ناقضين ارتباط برقرار كرده اند، مجازات طرد را اعمال كنند. خود اين نوع استدلال كردن، به نظر نادرست و خلاف انصاف و واقع به نظر مي رسد.

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » سه شنبه 15 شهریور 1390, 3:45 am

پدرو عزیز و دوستان بهائی

اینکه هنوز به سایت بهائی پژوهی سر می زنید نشان از موفقیت این سایت دارد.حتی اگر گاهگاهی باشد!
یقین دارم به خوبی دریافته باشید که این سایت اهل سخن تحقیقی است و از اصول خود می داند که وقتی ادعائی نمود کاملا مستند به منابع متقن باشد.
حتما دیده اید که حتی پژوهشگران همسوی مسلمان نیز گاهی با هم اختلاف نظر دارند و از مخالفت با دیدگاههای هم ابائی ندارند و بیشتر طرف بهائیان را گرفته اند حتی به قیمت اعتراض به روش دوستانشان.کار علمی تعارف با کسی ندارد.ده ها مناظره در این سایت شکل گرفته که می توانید مشاهده فرمائید و در همه آنها روح علمی حاکم بوده و سعی شده هر دو طرف مستند سخن گوید .مقالات را هم توانید مشاهده فرمائید که نوعا به سبک و سیاق علمی نگارش یافته اند.البته مشکلات و معایبی هم داریم که خود به آنها معترفیم و سعی در برطرف کردن آنها داریم.شرط انصاف آن است که بایستید و نروید.ما اولین بار نیست که با کامنت های شما روبرو می شویم.تجربه نشان می دهد گاهی می آئید و حرفی می زنید و بعد غیب می شوید و خلاصه ما را ترک می کنید .لطفا بمانید و مثل همه مناظره ها و مباحثه ها با پژوهشگران بحث کنید تا موضوع به جائی برسد.
برای نمونه همین جا ادعا کرده اید اهالی این سایت از بهائیت اطلاعی ندارند.خوب بفرمائید در کجا و کدام موضوع و کدام مناظره و کدام مقاله ،این سخن شما مصداق دارد؟
مصداق را ذکر کنید و نشان دهید پژوهشگر سایت در آنجا از منابع بهائی بی اطلاع بوده و شمابیشتر اطلاع دارید.با پراندن یک حرف و بعد غیب شدن که سخن شما اثبات نمی شود.گاهی فکر می کنم شاید ماموریت دارید اینطرف و آنطرف سر بزنید و اعلام وجودی بفرمائید تا گزارش دهید که تبلیغ نموده اید و ابلاغ کلمه کرده اید!
به هرحال چون خطابتان به بنده بوده و با سردبیر سخن گفته اید آماده ام مستند موارد بی اطلاعی ما را از یک موضوع تخصصی با ذکر مورد اعلام بفرمائید تا به پژوهشگران تذکر دهم اصلاح فرمایند .
با تشکر
سردبیر

liammrs

پستتوسط liammrs » سه شنبه 10 دی 1392, 2:26 pm

سلام من میخوام به دین شما ایمان بیاورم چرا کسی جواب منو نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟

Sardabir
فعّال

پستتوسط Sardabir » سه شنبه 10 دی 1392, 5:14 pm

درود بر دوست جديد
خير مقدم عرض مي كنم.
من در خدمت شما هستم. بفرماييد فرمايش شما چيست؟

بازگشت به “رهبران”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان